Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2010, 1:58   #241
kreator_
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 200 puta na 108 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kreator_
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
Prva stvar, koja se mozda moze naci na nekoj od predhodnih stranica, kada smo moj brat Ronin i ja saznali za SWTOR, jeste ideja koja je nama pala na pamet a to je da, sa obzirom da imamo light i dark side (normalno) u svakom trenutku igre mozemo sebe okrenuti na neku od tih. Znaci, par mjeseci zajedno igrate sa nekim, ali vas primami slast "of the dark side" i onda pocinjete da radite lose stvari, i onaj sa kojim ste nekad se borili rame uz rame, vam bude neprijatelj.
Ali naravno, nije tako, start je klasican u SWu - biraj, dark side, light side na pocetku odmah (iliti Empire i Sith).
Druga stvar, u vezi njihovog zvuka, tj voice actinga - koliko ovdje ima vas koju u WoW-u, ili nekom drugom MMOu koji igrate, procita quest do kraja, saslusa sve i slicno? Mozda 1%, a mozda ni toliko. Neka SW kad izadje ima 5 miliona igraca evo da kazemo- nece ih par hiljada (stotina mozda) slusati cio voice acting dok ti neki tamo baja bude davao quest, i mlatio o istoriji planete, i ljudi, i cega sve ne, da bi ti na kraju rekao da odes tamo negdje i ubijes tamo neku azdaju :P Ljudi neki nemaju mnogo vremena od posla, fakulteta, cega li vec, vec ce preskakati sve to, i odmah ici da radi to sto mu je zadato.
I trece - SVI, ali opet da ponovim SVI ce biti Dzedaji.Ko god bude mi pricao da zeli da igra SW MMO, a da ne zeli da bude dzedaj nego neki trooper, ili bounty hunter - laze! Dzedaji su zastitni znak SW serijala, i rijetko da ce iko ko uzme igru , i startuje je da izabere neku drugu klasu mimo dzedaja.
Ovo ce biti u stvari kao nekad UNDEAD rasa u WoW-u - sve sto je hodalo na Hordinoj strani su bili undeadi. Tj par procenata je bilo Trolovi, Orkovi, i Taureni...

Ne znam, vidjecemo sta ce sve biti, da ne bude da pljujem po svemu - SW ima neke super ideje, i ima taj svijet u kojem bi mogao da se napravi FANTASTICAN MMO, sve je tu, samo kako ce to sklopiti i na kraju ispasti to je druga prica.
Nije tacno, mnogo njih pa i ja medju njima kad sam poceo da igram WoW sam igrao kao Ork, jer su oni oduvek predstavljali neko "olicenje" Horde.

Sto se questova tice, Blizzard je kriv sto su ljudi poceli da preskacu pricu i da ne citaju questove, u Vanilli nisu postojali quest-helperi niti sad ovi dodaci koji ti na mapi oznace gde da ides, te su ljudi bili primorani da citaju detalje da bi znali gde da lociraju odradjivanje questa.

Sto se tice odabira klasa, bar ja koliko sam ranije vidjao na swtor forumu, nije bila tolika pomama za force klasama, jer je Bioware namerno dodao mnoge "kul" (da ih tako nazovem) abilitije non-force klasama da se ne bi desilo kao u SW:Galaxy da su svi jurisali na dzedaje.

To je ono sto ce njima doneti popularnost (nadam se), dobra pozadinska prica, visedecenijski istorijat iza sebe, sve sto treba jeste da navataju par true ol' skul mmo-era, da ih plate i pokupe njihove ideje o dobrom mmorpgu koji ce sutra zgaziti i wow po popularnosti (sto se iskreno i nadam).
kreator_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 11:48   #242
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
kreator_ kaže: Pregled poruke
Sto se questova tice, Blizzard je kriv sto su ljudi poceli da preskacu pricu i da ne citaju questove, u Vanilli nisu postojali quest-helperi niti sad ovi dodaci koji ti na mapi oznace gde da ides, te su ljudi bili primorani da citaju detalje da bi znali gde da lociraju odradjivanje questa.
I onda je postalo lakše pokupiti sa neta info gde se rade questovi, a zatim nije bilo poente da Blizz ne ubaci quest helper, jer je sve to već postojalo na netu i samo je nerviralo igrače što su morali da minimizuju igru. Kao što po uvođenju kompjutera i štampača praktično niko više ne koristi pisaću mašinu, a mi sad možemo da pričamo o "starim, dobrim danima" pisaće mašine, ali to neće ništa promeniti. Ono što bi trebalo uraditi je učiniti questove zanimljivijim, interaktivnijim ako već hoćeš da ti igrači prate šta se dešava u svetu. Meni lično se sviđa šta GW2 radi po tom pitanju.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 15:15   #243
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
kreator_ kaže: Pregled poruke

Sto se questova tice, Blizzard je kriv sto su ljudi poceli da preskacu pricu i da ne citaju questove, u Vanilli nisu postojali quest-helperi niti sad ovi dodaci koji ti na mapi oznace gde da ides, te su ljudi bili primorani da citaju detalje da bi znali gde da lociraju odradjivanje questa.

Nije Blizzard kriv, ne citanje qvestova je bilo i pre helpera i to preko sajtova. Problem su sami igraci kojih ne zanima prica vec im je bitno da stignu do endgame i tamo pravili jos veci rusvaj. Naravno govorim o igracima sa balavim ponasanjem. WoW su unistili sami igraci, ne Blizzard. Nadam se da ce SWOR biti drugaciji. Jos samo da saznamo pretplatu.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 15:17   #244
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Pretplata će biti najviše koliko i WoW, nemoguće je da računaju da će otcepiti ljude od WoWa ako je pretplata skuplja. Može biti samo jeftinija, ali verovatno ne puno.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 19:49   #245
Cyb0rg
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cyb0rg
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Illuvios Nais kaže: Pregled poruke
Pretplata će biti najviše koliko i WoW, nemoguće je da računaju da će otcepiti ljude od WoWa ako je pretplata skuplja. Može biti samo jeftinija, ali verovatno ne puno.
Predplata ce biti 10 dolara za 2 meseca koliko sam cuo
Cyb0rg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Cyb0rg na korisnoj poruci:
Guardian (7.4.2011), Illuvios Nais (29.12.2010), pentraksil (29.12.2010)
Stara 29.12.2010, 20:36   #246
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Cyb0rg kaže: Pregled poruke
Predplata ce biti 10 dolara za 2 meseca koliko sam cuo

Uf, ako je tako, onda je ovo zaista primamljivo za igrati
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 0:53   #247
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

problem svih mmo-a danas su zapadni igrači.
Nađoh na oficijelnom forumu druge igre ovaj post pa da podijelim sa vama.
Uz to ide i ne čitanje kvestova jer je svima postao cilj rush kroz igru i što prije do max lvl-a pa ćemo za 2 mjeseca kukati kako je igra dosadna i nema ništa da se radi.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 1:03   #248
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

A na istoku je kao bolje?
Gde se sve svodi na grindanje, mikrotransakcije i prikriveno kockanje?


meh...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 4:24   #249
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

noisy, kakve veze ima nečitanje kvestova i rush kroz igru sa problemima? Trkamo se k'o će pre pojesti pljeskavicu ili popiti sok? Svako ima pravo da bira način konzumacije igre dok ne krši definisana pravila...

...što nas dovodi do teze da samo (ili uglavnom) igrači sa Zapada koriste cheat-ove: odakle ti ta statistika? OK, mogu da skapiram da ljudi na Zapadu imaju više para zbog veće prosečne plate, pa da mogu više para da izdvoje na igre, ali onda lepo prestaneš da igraš igru gde se može za male pare kupiti najjača oprema i gotovo.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 14:35   #250
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

nisu u pitanju male pare i nisu f2p igre. Mnogi AAA naslovi imaju problema sa botovima, gold sellerima, itd.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 16:21   #251
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ljudi pricate o SWTOR-u kao da ga pravi neki slj studio i izdaje neko blj izdavac! Pricamo o BioWare-u, tvorcu najboljih RPG-ova danasnjice, a i u proslosti nisu bili losi! Pricamo o pretvaranju igre kakva je SWKOTOR u mmorpg igru! Ako ima neko ko je odigrao SWKOTOR a da mu se nije svideo nek se javi, takvih ljudi je malo! Sve ce biti podmazano kao svajcarski sat, ti igraci sto ce hteti samo da varaju, i na brzaka postanu 85-ti lvl siguran sam da nece moci to uraditi tako lako! Fora cele igre je sto postoji voice acting! Da li je neko preskocio bilo koji idalog iz ME? Ne verujem! Zasto? Pa zato sto su zanimljivi, i zato sto sustina ME (npr.) nije cisto pucanje i udaranje, polovinu(ako ne i vise) igre cine fantasticni dijalozi, odluke, i posledice tih odluka! Isti slucaj je i sa SWKOTOR-om! Tako ce biti i u SWTOR-u! Igrac koji preskace dijaloge mora da bude teski moron! Iskreno u wow-u su dialozi isprazni, bljutavi... i nije ni cudo sto su ih igraci preskakali, kao sto sam ih i ja preskakao, jel nisam video poentu u citanju istih! Nisam video svrhu radjenja bilo kog kvesta kad se nista ne bi promenilo, kad bi se vratio na tu lokaciju sve isto, ko da nisam bio tu! Mislim da to u SWTOR-u nece biti slucaj!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 16:41   #252
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Jedva cekam beta testiranje.Verujem da ce Bioware da odradi dobar posao.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 17:16   #253
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ljudi pricate o SWTOR-u kao da ga pravi neki slj studio i izdaje neko blj izdavac! Pricamo o BioWare-u, tvorcu najboljih RPG-ova danasnjice, a i u proslosti nisu bili losi! Pricamo o pretvaranju igre kakva je SWKOTOR u mmorpg igru! Ako ima neko ko je odigrao SWKOTOR a da mu se nije svideo nek se javi, takvih ljudi je malo! Sve ce biti podmazano kao svajcarski sat, ti igraci sto ce hteti samo da varaju, i na brzaka postanu 85-ti lvl siguran sam da nece moci to uraditi tako lako! Fora cele igre je sto postoji voice acting! Da li je neko preskocio bilo koji idalog iz ME? Ne verujem! Zasto? Pa zato sto su zanimljivi, i zato sto sustina ME (npr.) nije cisto pucanje i udaranje, polovinu(ako ne i vise) igre cine fantasticni dijalozi, odluke, i posledice tih odluka! Isti slucaj je i sa SWKOTOR-om! Tako ce biti i u SWTOR-u! Igrac koji preskace dijaloge mora da bude teski moron! Iskreno u wow-u su dialozi isprazni, bljutavi... i nije ni cudo sto su ih igraci preskakali, kao sto sam ih i ja preskakao, jel nisam video poentu u citanju istih! Nisam video svrhu radjenja bilo kog kvesta kad se nista ne bi promenilo, kad bi se vratio na tu lokaciju sve isto, ko da nisam bio tu! Mislim da to u SWTOR-u nece biti slucaj!
1. Bioware je odlican studio ali cinjenica je da su im igre od Baldurs gate-a sve losije i losije a na EA necu da trosim reci..... Sto se SW:ToR-a tice ako ne budu napravili opciju da se preskoci dijalog zeznuce se gadno. Mi sto volimo da slusamo dijaloge smo u znatnoj manjini, vecina danasnjih igraca igra MMO-ove da bi stigla sto pre do endgame-a i tu mogla da raiduje i radi pvp. S obzirom da im je cilj 1.000.000 pretplatnika da bi pokrili troskove morace i njih da zadovolje zato se nadam da im je end game pve i pvp, koji ima za sada samo 2 battlegrounda 8vs8, vrlo bogat.

2. Takodje mi se ne svidja uopste stilizovan dizajn likova (kada vidim dzedaje sa shoulderima kao u WoW-u povraca mi se) ako toliko forsiraju pricu i zele da docaraju SW okruzenje onda dajte bar ozbiljnu grafiku a ne ovo cudo sa debelim dzedajima. (pogledaj samo grafiku u Lotro koja je matora toliko a oduvala je SW:ToR)

3. A sto su borbu u svemiru uradili kao tunnel shooter im je ogroman minus isto

4. Sve ovo sto sam se nasrao nece imati veze ako igra bude ispeglana i bez bagova kada izadje a da ce srusiti WoW sa trona to nema sanse jer to moze samo Blizzard sam da uradi ( ili mozda GW2 )
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 23:42   #254
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Pricamo o BioWare-u, tvorcu najboljih RPG-ova danasnjice, a i u proslosti nisu bili losi!
Ne, nego pričamo o Bioware-u, tvorcu najboljih RPGova prošlosti, a ni ovi sadašnji im nisu loši.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Illuvios Nais (4.1.2011), Marko (5.1.2011)
Stara 4.1.2011, 11:43   #255
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Ne, nego pričamo o Bioware-u, tvorcu najboljih RPGova prošlosti, a ni ovi sadašnji im nisu loši.
Hoces da kazes da su SWKOTOR, ME, ME2, Dragon Age lose igre? Ja mislim da kvalitetniji RPG od dragon age-a nije skorije izaso, iako je lisen dosta stvari koje su krasile igre kao sto su Baldurs gate, ja ne vidim ni jednan RPG naslov koji je skorije izaso a da moze da pridje DE, SWKOTOR-u, ME, pa i ME2(ali on je vec lisen dosta stvari koje cine RPG)! Ako ima preporuci, i ja bi da odigram nesto dobro!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 12:39   #256
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Hoces da kazes da su SWKOTOR, ME, ME2, Dragon Age lose igre? Ja mislim da kvalitetniji RPG od dragon age-a nije skorije izaso, iako je lisen dosta stvari koje su krasile igre kao sto su Baldurs gate, ja ne vidim ni jednan RPG naslov koji je skorije izaso a da moze da pridje DE, SWKOTOR-u, ME, pa i ME2(ali on je vec lisen dosta stvari koje cine RPG)! Ako ima preporuci, i ja bi da odigram nesto dobro!

Niko ne kaze da su losi, ali dosta tih "RPG"-ova ide u losem pravcu. ME 2 na primer koji se polako pretvara u pucacinu, pa i Dragon Age koji izgleda takodje ide u tom pravcu.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 14:12   #257
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Hoces da kazes da su SWKOTOR, ME, ME2, Dragon Age lose igre? Ja mislim da kvalitetniji RPG od dragon age-a nije skorije izaso, iako je lisen dosta stvari koje su krasile igre kao sto su Baldurs gate, ja ne vidim ni jednan RPG naslov koji je skorije izaso a da moze da pridje DE, SWKOTOR-u, ME, pa i ME2(ali on je vec lisen dosta stvari koje cine RPG)! Ako ima preporuci, i ja bi da odigram nesto dobro!
Hoće da kaže da nisu ni prineti jednom BG2 (ili Fallout2 ili Arcanum). Probaj River of Time.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 16:31   #258
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Hoće da kaže da nisu ni prineti jednom BG2 (ili Fallout2 ili Arcanum). Probaj River of Time.
Ok, to jeste istina, BG2 ne moze da pridje ni jedan sadasnji RPG, sto vazi i za Fallout2 itd., ali cinjenica je da generalno RPG-ovi nisu sto su nekad bili! Mislim pogledajte samo Fallout 3, ok NV je popravio utisak, ali i dalje je daleko od F2! Igram trenutno Drakensang, i mislim da iskreno ne moze da pridje DE! Dosta truda je ulozeno, igra nije losa, ali nije ni nesto specijalno! River of Time nisam probao, hocu da predjem prvo ovu core igru!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 17:06   #259
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Hoces da kazes da su SWKOTOR, ME, ME2, Dragon Age lose igre?
Jesam li lepo napisao nisu loši? I ovo što je Eni rekao.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 17:42   #260
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Koliko sam se smejao ovi iz Eurogamera su ludi
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
dragomix (6.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39
Star Wreck- najbolja star trek/ babilon 5 parodija Iilija64 Brbljaonica 9 25.1.2008 19:57
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com