Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Koju(e) konzolu posedujete?
Xbox 360 21 21,21%
Playstation 3 24 24,24%
Nintendo Wii 8 8,08%
Playstation 2 40 40,40%
Nintendo GameCube 3 3,03%
Xbox 1 1,01%
Sega Mega Drive 20 20,20%
SNES 10 10,10%
Sega Dreamcast 5 5,05%
Playstation 18 18,18%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 99. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2011, 21:00   #21
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Od konzola sam imao samo Segin Mega Drive 2 i neke njene kopije, secam se batman kopije, konzola je bila u obliku batmobila
To nisu kopije SEGE ljudi, vec NES konzola! Cak su i kertridzi koji se ubacuju u njega izstih dimenzija kao Japanska verzija NES konzole, zvane Famicom! Dakle to su Kineske kopije Japanske verzije NES konzola prodavane kod nas!

Secam se tog betmena, zamalo sam umro od zavisti kad je moj komsija kupio betmena, a ja imao terminatora! (hardver unutra je bio kompletno isti, sto smo i dokazali kasnijim rastavljanjem)

Da ne zaboravim, te konzole su kostale 300 maraka 1996 godine, kad su meni roditelji kupili ovo "cudo" tehnike! Tad su na zapadu za iste pare kupovali SNES, a PS1 i N64 su imali mozda malo vecu cenu!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 21:02   #22
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
sa dva metra razdaljine slika je podjednako mutna kao na TV-u
Nisi koristio RGB Scart za PS2 ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 21:23   #23
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
To nisu kopije SEGE ljudi, vec NES konzola! Cak su i kertridzi koji se ubacuju u njega izstih dimenzija kao Japanska verzija NES konzole, zvane Famicom! Dakle to su Kineske kopije Japanske verzije NES konzola prodavane kod nas!

Secam se tog betmena, zamalo sam umro od zavisti kad je moj komsija kupio betmena, a ja imao terminatora! (hardver unutra je bio kompletno isti, sto smo i dokazali kasnijim rastavljanjem)

Da ne zaboravim, te konzole su kostale 300 maraka 1996 godine, kad su meni roditelji kupili ovo "cudo" tehnike! Tad su na zapadu za iste pare kupovali SNES, a PS1 i N64 su imali mozda malo vecu cenu!
OK onda.
Ja sam prvu SEGA konzolu dobio sa 3 god ili tako nesto, i ona je radila par godina i onda je ''crkla'', i tada sam stalno kupovao tzv. kopije iz neke prodavnice pored buvljaka za koje sam mislio da su original, a kvarile su se na svakih godinu dana.
A i ketridzi su bili skupi.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 21:53   #24
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

@dragomix: Ne znam gde si tačno kupio, ali tu negde '96 sam i ja isto uzeo kopiju Sege na NBG buvljaku, mogla je da se nađe za ispod 100 maraka (drug iz odeljenja mi je pričao da je uspeo da nađe Terminatora za recimo 60-70 maraka, ali na jedvite jade na jednoj jedinoj tezgi, dakle obišao je apsolutno ceo buvljak).

Uglavnom za te pare je bila ludnica. Gomila igara je bila goli krš, naročito "portovi" sa jačih konzola kojima su treperili sprajtovi i slično, ali je isto tako postojao solidan broj "sleeper hitova" sa neuglednim nalepnicama na kertridžima, a igre nikad bolje. Srećom, postojala je velika igračka "zajednica" među klincima pa se brzo pročuje koja igra valja a koja ne.

300 maraka je koštala originalna Sega u to vreme.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 22:17   #25
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
@dragomix: Ne znam gde si tačno kupio, ali tu negde '96 sam i ja isto uzeo kopiju Sege na NBG buvljaku, mogla je da se nađe za ispod 100 maraka (drug iz odeljenja mi je pričao da je uspeo da nađe Terminatora za recimo 60-70 maraka, ali na jedvite jade na jednoj jedinoj tezgi, dakle obišao je apsolutno ceo buvljak).

Uglavnom za te pare je bila ludnica. Gomila igara je bila goli krš, naročito "portovi" sa jačih konzola kojima su treperili sprajtovi i slično, ali je isto tako postojao solidan broj "sleeper hitova" sa neuglednim nalepnicama na kertridžima, a igre nikad bolje. Srećom, postojala je velika igračka "zajednica" među klincima pa se brzo pročuje koja igra valja a koja ne.

300 maraka je koštala originalna Sega u to vreme.
U to vreme sam ja bio klinac, a moji roditelji i racunari ko babe i zabe, pa je bilo lako nabediti ih da je to SEGA koju sam jako zeleo da imam, pa su je zato platili 300 maraka, a dobio sam KRS! Ali sve jedno, da nije bilo te konzole mozda ne bih zavoleo igra ovoliko, a i konzole i racunare kao posledicu! Bilo bi lepo da neko otvori temu o NES-u i kopijama NES konzola, ipak smo mi malo stariji odrasli uz te konzole i uvek ce imati posebno mesto u nasem secanju, ma koliki KRS bio!

Sto se tice igara, secam se kad sam video prvi put nindza kornjace, nije bilo sile koja je mogla da me zadrzi da ih i ja posedujem, pa sam se pobio sa klincem zato sto nije hteo da se menja za ketridze (potpuno opravdano moram da priznam) ! Uh, nostalgija...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 13:05   #26
DeXoN
Član
 
Član od: 20.11.2007.
Lokacija: Modriča Republika Srpska
Poruke: 160
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 27 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Koliko me sjecanje sluzi meni su moji kupili NES 96 ili 7 ali znam sa sigurnoscu da je kostala oko 100 tada DM Deutsche mark. Zaista bilo je dobrih igara ali i neopisivih krseva sa extra naljepnicom. Najvise me nerviralo to sto naljepnica nema veze ama bas nikakve sa igrom, ali imalo je i to svoju draz kupis i trci da vidis sta si dobio.
Ali danas kad razmislim bolje da mi je i nisu kupili od tada sam zavolio igre i brdo para na njih dao, a o potrosenom vremenu da i ne pricam. Sjecam se, roditelji kako su me samo smarali, ocoravit ces, nece od tebe nikad nista biti, idi se bolje igraj sa drugom djecom vani itd. Ali eto opet mi nista ne fali, cak nisam ni ocoravio
DeXoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2011, 21:29   #27
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

PS3.
Mislio sam se izmedju XBOX 360 i PS3 ali sam izabrao PS3 zbog Heavy Rain Eksluzive.
Dosada odigrao 7-8 igara i zadovoljan sam. Za male pare, dobra zabava.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2011, 21:35   #28
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Cofi kaže: Pregled poruke
Xbox 360, najviše zbog ekskluziva kao što su RDR, Alan Wake i evo sada LA Noire, ali preferiram PC gaming.

Imam i PS2 koji sam kupio odavno zbog raznih igara, ali sad skuplja prašinu.
LA NOIR nije eksluziva ima je i na PS3.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 14:01   #29
Nole
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Od konzola sam imao samo Sega Mega Drive 2, a sada imam Xbox 360 S 250GB i prezadovoljan sam. Ima jako puno dobrih igara i igranje na netu preko livea je fenomenalno!
Nole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2011, 20:15   #30
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Sega Mega Drive II. Legnedarna konzola. Kada bi sada Sega izbacila novu konzolu kupio bih je bez trunke razmisljanja. Gledam novu generaciju konzola, ali bez Sege to vise nije to. Mislio sam da nabavim Xbox 360... Ali necu ni njega. Nikada nisam bio fan PlayStation-a. Kada je izasap PS1 ja sam i dalje cjepao Segu.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 2:28   #31
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Sega Mega Drive II. Legnedarna konzola. Kada bi sada Sega izbacila novu konzolu kupio bih je bez trunke razmisljanja. Gledam novu generaciju konzola, ali bez Sege to vise nije to. Mislio sam da nabavim Xbox 360... Ali necu ni njega. Nikada nisam bio fan PlayStation-a. Kada je izasap PS1 ja sam i dalje cjepao Segu.

Pa pazi. Kada bi SEGA i izdala novu konzolu (a kruze neke glasine na osnovu oglasa za posao), takva konzola se ne bi mnogo razlikovala od konkurencije.
Danas je vise nego ikada svejedno da li imas PS3 ili Xbox. Nije to ko nekada sto je bilo da su svi naslovi sa konzole ekskluzivni za nju. Ogromna vecina naslova danas je dostupna na svim platformama. Tu su i te tzv ekskluzive, ali su se one svele na 5-6 bitnijih naslova za svaku konzolu, i to su uglavnom nastavcima istroseni serijali.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 8:56   #32
p4e4c
Član
 
Član od: 16.8.2010.
Lokacija: WA
Poruke: 72
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Mnogo mi se igra Pacman World 1 za pacman godisnjicu na PS1, a izgubio sam CD
p4e4c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 10:50   #33
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Pa pazi. Kada bi SEGA i izdala novu konzolu (a kruze neke glasine na osnovu oglasa za posao), takva konzola se ne bi mnogo razlikovala od konkurencije.
Danas je vise nego ikada svejedno da li imas PS3 ili Xbox. Nije to ko nekada sto je bilo da su svi naslovi sa konzole ekskluzivni za nju. Ogromna vecina naslova danas je dostupna na svim platformama. Tu su i te tzv ekskluzive, ali su se one svele na 5-6 bitnijih naslova za svaku konzolu, i to su uglavnom nastavcima istroseni serijali.
Ali je bitno da li imas Nintendo ili bilo koju drugu konzolu! Ja bi se rado vratio u vremena kad su Nintendo i SEGA ratovali, jel je to bio pravi rat, rat sa exkluzivnim igrama koja je svaka plenila svojom originalnoscu. Sad se sve svodi na neke pucacine koje realno ne donose ni 10 sati dobre zabave, jedino je Nintendo ostao koegzistentan sa svojim fransizama koje su fantasticne kao i uvek, i svaki put drugacije od bilo cega pre toga.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 11:36   #34
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Previše romantizuješ. Ja se isto sećam vremena ratovanja Sege i Nintenda, i jako se dobro sećam da je jedno 80% igara u Sega klubovima (pošto sam bio redovni posetilac) bilo potpuno đubre koje nije držalo pažnju duže od 10 minuta. Isto je važilo i za Nintendo. Jako mali broj igara je bio veoma kvaliteta, ostale su se izbacivale da se uzmu pare deci na šarene kutije.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
High life (5.7.2011)
Stara 5.7.2011, 11:49   #35
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ali je bitno da li imas Nintendo ili bilo koju drugu konzolu!

Istina, i tu se krije i glavni problem Wiia - sto se zbog svojih tehnickih karakteristika potpuno odvojio od glavne struje igara (PS3, Xbox, PC). Wii je sasvim svoj igracki univerzum.
Wii ima dosta odlicnih igara (Metroid other M, SH: Shattered Memories itd.), ali kupovinom njega odrices se naslova kao sto su Bioshock, Mass Effect, Resident Evil, Final Fantasy, Call of Duty, Red Dead Redemption, Fallout i ukratko - cele mainstream igracke scene.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 11:51   #36
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jako mali broj igara je bio veoma kvaliteta, ostale su se izbacivale da se uzmu pare deci na šarene kutije.
Uvek bilo i bice.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 13:07   #37
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

SNES FTW!
Idalje ga koristim
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 16:05   #38
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Istina, i tu se krije i glavni problem Wiia - sto se zbog svojih tehnickih karakteristika potpuno odvojio od glavne struje igara (PS3, Xbox, PC). Wii je sasvim svoj igracki univerzum.
Wii ima dosta odlicnih igara (Metroid other M, SH: Shattered Memories itd.), ali kupovinom njega odrices se naslova kao sto su Bioshock, Mass Effect, Resident Evil, Final Fantasy, Call of Duty, Red Dead Redemption, Fallout i ukratko - cele mainstream igracke scene.
Ne ako imas PC, i to solidan! Odigrao sam sve igre koje si spomenuo sem RDR, a i wii ima svoje FF igre koje su daleko od losih.

Ne romantizujem, nisam ni mislio na brdo djubreta koje je izlazilo (izlazi i dalje, jos pogotovu sa srozavanjem RPG zanra), ali su tu bile fantasticne igre kao sto su Sonic, njegov ljutiti protivnik Mario, earth worm Jim, Nindza kornjace (obe konzole imaju svoje verzije koje se bitno razlikuju jedna od druge), Kontre... Nema vise te sustinske razlike! Sada su tu developeri koji prave fantasticne igre koje mozemo igrati na obe "jake" konzole i PC-u, retke su igre koje ne izadju za PC, da vrede, a da ih izbaci neki Third-party developer. Borba u domenu First Party developera je ne zanimljiva, i tu trenutno nintendo vodi ogromnom razlikom.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 16:58   #39
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ne ako imas PC, i to solidan!

Znam, ali ne moze mnogo ljudi (pa cak i na zapadu) da ulaze toliko novca u igre. Velika vecina konzolu uzima upravo zbog ekonomskog momenta - ne mora da se kupuje novi hardware, a igre mogu da se iznajmljuju.

Pitanje za tebe bi bilo - cega bi se pre odrekao ? Wiia ili PCa (kao igracke platforme).
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 17:13   #40
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Koju konzolu posedujete?

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Znam, ali ne moze mnogo ljudi (pa cak i na zapadu) da ulaze toliko novca u igre. Velika vecina konzolu uzima upravo zbog ekonomskog momenta - ne mora da se kupuje novi hardware, a igre mogu da se iznajmljuju.

Pitanje za tebe bi bilo - cega bi se pre odrekao ? Wiia ili PCa (kao igracke platforme).
Trenutno PC-a bez razmisljanja. Na PC-u nisam instalirao ni jednu igru vec duze vreme, ima jedno 3 meseca sigurno, za to vreme na tenane prelazim jenu po jenu igru na wii-ju i od skora PS 2. Konzola ima neki svoj smek kad se igra. Mada ovo jeste gledanje iz trenutne pozicije kad imam u posedu oba, tj. dve konzole i PC, kad bi trebao da biram izmedju PC-a i bilo koje konzole PC bi bio apsolutni pobednik (kao igracka platforma).

Sto se tice ekonomskog aspekta, ja sam licno imao 300e u rukama, i razmisljao sam sta da radim, da li da pazarim neku HD konzolu, nabudzim komp ili nesto izmedju. Izmedju je bilo ovo, uzeo sam solidan komp + wii i mogu da odigram skoro sve naslove koji izadju na trziste.

To za softver si u pravu, tesko je podrzati bilo koje dve igracke platforme, softver je preskup!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja i najgora igra za vas koju ste igrali i koju niste igrali??? miki98 otpaTci 1 19.3.2011 11:50
Koju Aviru treba instalirati dejanx Zaštita 21 14.2.2011 0:54
Koju grafičku - Asus A9250 ili fx 5700? MirkoCema ŠDK - Grafika 1 2.8.2010 21:15
Koju od ovih low-end ploča? cakija Osnovne komponente 17 20.12.2009 22:09
Koju flash memoriju od 8 GB da kupim? touch_master ŠDK - Ostale komponente 9 17.11.2008 13:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com