Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2013, 11:55   #1101
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Pa ako me pamcenje dobro sluzi to so rekla prva za golotinju u seriji Ali u negativnom kontekstu.
Pobrkao si me sa nekim drugim Moj komentar je bio sledeći: http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...51#post1308551

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Najmanje mi se svidja Jon Snow. Zapravo, lik kao lik je interesantan, ali ovaj Kit Harington nema veze s ovom ulogom
Da, to je bila i moja prva misao posle pilot epizode. Šteta, jer mi je u knjizi jedan od omiljenih karaktera...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Kidja (6.4.2013)
Stara 6.4.2013, 15:09   #1102
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Najmanje mi se svidja Jon Snow. Zapravo, lik kao lik je interesantan, ali ovaj Kit Harington nema veze s ovom ulogom Joffrey mi je odličan, uloga ljigavca mu super leži Cersei isto. Najbolji mi je naravno Tyrion. Margaery - neam pojma, još mi je rano da je ocenim, tek je stigla
Tu si pogriješio. Jon Snow postepeno postaje od izbugljenog dečka koji ne zna gdje mu je mjesto, pravi muškarac i jedan od najhrabrijih i najpravičnijih likova (koji ostaje da poživi (a ovdje pošteni i dobri likovi malo kad prežive). Tako da je Jon jedan od najbitnijih likova u priči. A Kit Harington do sada odlično portretiše taj prelazak (vidjeli smo njegovu ratobornost i odlučnost u obraćanju Mens Rajderu, a to je tek početak) On više nije dečko sa početka priče.

A to što ti više voliš podmukle manipulatore i spletkaroše i misliš da samo zlikovci mogu dobro da glume to je druga priča. Vjerovatno i navijaš da Lannisterovi zadrže krunu. Sad znam koga da držim na oku.

Spoiler za za Lannisterove:
Neće im baš sve ići ko podmazano , okrenuće se stvari, pogotovu Džefriju i Cersei, da ti ne govorim za ostale, Jamie nije toliko loš a Tyrion mi je jedan od najdražih likova pa za njega nisam ni gledala


Po mom mišljenju najbolje glume: 1.Peter Dinklage (ubjedljivo najbolji kao Tyrion) 2. Aidan Gillen(kao prevrtljivi i snalažljivi Baelis) 3. Emilia Clarke (nepokolebljiva majka zmajeva) 4. Maisie Williams (kao oprezna i hrabra djevojčica koja barata mačem Arya Stark), ali poprilično dobro glume i ostali.

Po mom mišljenju najgore glumi ova glumica što glumi Catelyn, ne sviđa mi se ni njen lik zapravo. Sve što radi, radi pogrešno (zatvaranje Tyriona, oslobađanje Džejmija itd) i nekako je previše hladna i ukočena što sam mislila i za Lenu Heady (Cersei) ispočetka ali eto ona se popravila u drugoj sezoni.
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 15:41   #1103
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Ja trenutno ne podnosim onu zlobnu čarobnicu Melisandru. Po mom mišljenju je još gora od Cersei i Joffreya kombiniranih. Šta mislite koliko će još trovati i puniti glavu Stannisu, šta je još sve spreman učiniti zajedno sa njom i koliko će daleko dogurati?
Melisandra zapravo uopste nije takva - zlobna i pokvarena, vec samo ima svoju veru u boga R'hllora i veruje da je on taj koji ce doneti spasenje svetu i kao takva postupa u skladu sa svojim verskim uverenjima a ne iz zlobe, pokvarenosti i pohlepe i tu se nikako ne moze staviti znak jednakosti izmedju nje i Joffrey-a odnosno njegove majke!

To sto su je tako prikazali u seriji je sasvim druga prica i ne bih zeleo da ulazim u to.

Sto se tice Kathleen Stark, mogu da ti se ne dopadaju njeni postupci ali probaj da se stavis u njenu ulogu - sa jedne strane ima Jamey-a a sa druge strane su njene dve kcerke (ona veruje u to) zatocenice u Kraljevoj Luci i ona kroz oslobadjanje Jamey-a vidi jedini nacin da ih oslobodi i dovede na sigurno! Izgubila je supruga i njene emocije i ljubav prema deci prevladavaju razum, sto je za svaku majku koja voli svoju decu sasvim normalna stvar. Probaj da das odgovor sama sebi sta bi ti uradila u toj situaciji (osvetila se Jamey zbog Nedove smrti i time zrtvovala svoje kceri iako znas da to ne bi vratilo Neda niti nista promenilo na bolje ili bi probala da svoje kceri dovedes na sigurno makar to znacilo i oslobadjanje najveceg neprijatelja)!
Spoiler za Moze biti spoiler za kasnije dogadjaje:
Videces kasnije koliko su njena razmisljanja imala smisla i koliko bi bilo bolje da je Kralj sa severa slusao svoju majku, umesto sto je kao i njegov otac radio samo ono sto misli da je ispravno...

Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 16:48   #1104
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sutra se po prvi put u seriji pojavljuje jedan od meni omiljenih likova
Spoiler za Ko?:
Queen of Thorns


Nažalost, neću biti u prilici da gledam išta do 14. aprila...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 16:52   #1105
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Melisandra zapravo uopste nije takva - zlobna i pokvarena, vec samo ima svoju veru u boga R'hllora i veruje da je on taj koji ce doneti spasenje svetu i kao takva postupa u skladu sa svojim verskim uverenjima a ne iz zlobe, pokvarenosti i pohlepe i tu se nikako ne moze staviti znak jednakosti izmedju nje i Joffrey-a odnosno njegove majke!
To sto su je tako prikazali u seriji je sasvim druga prica i ne bih zeleo da ulazim u to.
Hvala ti na pojašnjenju , ali se još uvijek u potpunosti ne slažem sa tobom. Znači u njena vjerska uvjerenja spada spaljivanje živih (ni krivih ni dužnih) ljudi (za svog boga vatre) i rađanje sjenovitog čudovišta poslatog da ubije Renlyja. Hmm, da zaista nije zlobna i nemilosrdna, uopšte.

E sad ako ovo sve nije tako u knjizi ša ću ja tu, ja se vodim po seriji, sad zasad sam pročitala samo prvu knjigu.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sto se tice Kathleen Stark, mogu da ti se ne dopadaju njeni postupci ali probaj da se stavis u njenu ulogu - sa jedne strane ima Jamey-a a sa druge strane su njene dve kcerke (ona veruje u to) zatocenice u Kraljevoj Luci i ona kroz oslobadjanje Jamey-a vidi jedini nacin da ih oslobodi i dovede na sigurno! Izgubila je supruga i njene emocije i ljubav prema deci prevladavaju razum, sto je za svaku majku koja voli svoju decu sasvim normalna stvar. Probaj da das odgovor sama sebi sta bi ti uradila u toj situaciji (osvetila se Jamey zbog Nedove smrti i time zrtvovala svoje kceri iako znas da to ne bi vratilo Neda niti nista promenilo na bolje ili bi probala da svoje kceri dovedes na sigurno makar to znacilo i oslobadjanje najveceg neprijatelja)!
Spoiler za Moze biti spoiler za kasnije dogadjaje:
Videces kasnije koliko su njena razmisljanja imala smisla i koliko bi bilo bolje da je Kralj sa severa slusao svoju majku, umesto sto je kao i njegov otac radio samo ono sto misli da je ispravno...

E sad ne mogu baš da se stavim na njeno mjesto jer sam još previše mlada da bih imala djece ili majčinske instinkte, ali mogu da kažem da ona ne razmišlja baš prije nego nešto učini, nego prvo skoči pa onda kaže "Hop"! Recimo mislim da bi bilo pametnije da su zadržali Jamie-a kao zatvorenika i pokušali da dogovore razmjenu (možda preko Belisha? ) nego da ga samo pusti da se vrati Lannisterima, bez ikakve sigurnosti da će dobiti svoje kćeri nazad.

Spoiler za veliki spoiler za Robba, ako niste pročitali A Storm of Swords ne otvarajte:
A Robb će na*ebati zbog ljubavi i zbog toga što je previše vjerovao ljudima oko sebe. Nije trebao kršiti obećanje dato Freyu (da će uzeti njegovu kćerku za ženu) (ma zapravo se nije trebao sa njim ni petljati) a ako ga je već i prekršio nije se trebao nastaviti sa njim dogovarati. Zbog toga će poginuti i on i Catelyn. Ovo me je neka budala ispoilerisala pa sam onda morala da odem i pročitam sve.

Ali uglavnom, zato sam i rekla da Robb nema šanse da dobije krunu, niti je ikad imao, previše je nagao, trvdoglav (na majku ) a u isto vrijeme previše vjeruje ljudima (ovo je na oca ).

Tako da nije da ja njega branim niti da mislim da je u svemu u pravu, samo mislim da bi bolje bilo da nisu puštali Džejmija.

Poslednja ispravka: SweetDalilah (6.4.2013 u 17:21)
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 17:33   #1106
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Melisandra jeste okrutna,ali ne bih rekao da je zlobna.Ona veruje da je Stanis
ratnik svetlost,ili tako nesto,i da samo on moze da pobedi tamu koja dolazi,i sve sto cini je u svrhu jacanja Stanisa i njegove pozicije u Westerosu.
A i luda je u glavu,skroz....

Malo mi je smesan prikaz Daenerys u seriji,mada to nije toliko bitno,srebrena kosa,ljubicaste oci a obrve crne kao ugarak.Ne secam se da li je tako opisana u knjigama?
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 17:35   #1107
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Hvala ti na pojašnjenju , ali se još uvijek u potpunosti ne slažem sa tobom. Znači u njena vjerska uvjerenja spada spaljivanje živih (ni krivih ni dužnih) ljudi (za svog boga vatre) i rađanje sjenovitog čudovišta poslatog da ubije Renlyja. Hmm, da zaista nije zlobna i nemilosrdna, uopšte.

E sad ako ovo sve nije tako u knjizi ša ću ja tu, ja se vodim po seriji, sad zasad sam pročitala samo prvu knjigu.
Pa o tome ti i pricam - i sada smo svedoci u stvarnosti sta sve ljudi rade iz verskih uverenja a ne zato sto su duboko u dusi zlobni i pokvareni. Koliko verskih fanatika ima - nebitno je koja je vera u pitanju medju nama.

Pogledaj samo one ljude zive bombe koji se raznesu u gomili ljudi samo zato sto ovi imaju drugacija uverenja - oni to ne cine zato sto su pokvareni i zli (dobar deo njih) vec zato sto su verski zatucani i veruju u ovom slucaju u Alaha i posle smrti u vecni zivot u Ahiretu.

Da, mislim da Melisandra iako spaljuje ljude nije zla i pokvarena vec sve sto radi radi iz vere u R'hllora jer iskreno veruje da ih samo on moze spasiti od svega sto dolazi sa zimom! A to sto su je ovde prikazali drugacije izmenivsi neke scene (onaj klinc sa Stanisom nije bio nigde ni naznacen ali eto ovde su morali to da izmene sto baca sasvim novo svetlo na njen lik) niti se ikada onako obratila Davosu uz pominjanje njegovog sina na onaj nacin.

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
E sad ne mogu baš da se stavim na njeno mjesto jer sam još previše mlada da bih imala djece ili majčinske instinkte, ali mogu da kažem da ona ne razmišlja baš prije nego nešto učini, nego prvo skoči pa onda kaže "Hop"! Recimo mislim da bi bilo pametnije da su zadržali Jamie-a kao zatvorenika i pokušali da dogovore razmjenu (možda preko Belisha? ) nego da ga samo pusti da se vrati Lannisterima, bez ikakve sigurnosti da će dobiti svoje kćeri nazad.
Sto bi rekao Djole Balasevic - "To ne bira pamet nego srce"! Ali shvatices to kad budes imala decu (molim te nemoj pogresno da me shvatis u prethodnoj recenici). Ona i dalje veruje u pravednost i iako zna ko je Jamey ona veruje ipak da ce on da bude taj koji ce da ucini pravu stvar i izdejstvuje vracanje devojcica.

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Spoiler za veliki spoiler za Robba:
A Robb će na*ebati zbog ljubavi i zbog toga što je previše vjerovao ljudima oko sebe. Nije trebao kršiti obećanje dato Freyu (da će uzeti njegovu kćerku za ženu) (ma zapravo se nije trebao sa njim ni petljati) a ako ga je već i prekršio nije se trebao nastaviti sa njim dogovarati. Zbog toga će poginuti i on i Catelyn. Ovo me je neka budala ispoilerisala pa sam onda morala da odem i pročitam sve.

Ali uglavnom, zato sam i rekla da Robb nema šanse da dobije krunu, niti je ikad imao, previše je nagao, trvdoglav (na majku ) a u isto vrijeme previše vjeruje ljudima (ovo je na oca ).

Tako da nije da ja njega branim niti da mislim da je u svemu u pravu, samo mislim da bi bolje bilo da nisu puštali Džejmija.
Najbolje bi mozda bilo da je Ned pustio da stvari idu svojim tokom i da nije hteo po svaku cenu da ispravi krivu Drinu, ali jednostavno neki ljudi ne mogu mirno da gledaju nepravdu a da ne probaju da tu nesto promene, ne misledci pritom na konsekvence i ne razmisljaju dugorocno vec jednostavno rade ono sto osecaju da je ispravno...
Drugim recima -"Do svega ovog ne bi doslo da je Pera na vreme otisao u policiju", ali kad vec nije...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 18:34   #1108
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
vladmer kaže: Pregled poruke
Melisandra jeste okrutna,ali ne bih rekao da je zlobna.Ona veruje da je Stanis
ratnik svetlost,ili tako nesto,i da samo on moze da pobedi tamu koja dolazi,i sve sto cini je u svrhu jacanja Stanisa i njegove pozicije u Westerosu.
A i luda je u glavu,skroz....

Malo mi je smesan prikaz Daenerys u seriji,mada to nije toliko bitno,srebrena kosa,ljubicaste oci a obrve crne kao ugarak.Ne secam se da li je tako opisana u knjigama?
Ha, ha slažem se s tobom 100 posto, za ovo da je luda skroz.

Za Deanerys nisu baš uradili najbolji posao oko izgleda, Emili-i nisu ni za oči stavili ljubičasta sočiva (kako su opisane u knjizi) nego su joj ostavili prirodnu boju očiju (sivozelene) kao što možeš vidjeti na ovoj slici. Za obrve nisam sigurna da li se spominju kakve su a na fan artu su svugdje drugačije, mada su ih po mom mišljenju mogli još malo posvijetliti, ne da budu skroz plave nego ono više svijetlo svijetlo smeđe.

Ipak izgleda prelijepo Emilia kao Dany, zar ne?

Ali opet onda mislim da su pogrešno izabrali glumice i za Catelyn i za Cersei, jer su one trebale da izgledaju ovako nekako (po opisu iz knjiga)

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Catelyn_Stark.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	32,8 KB
ID:	45991 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Cersei.jpg
Viđeno:	58 puta
Veličina:	47,2 KB
ID:	45992

Znači, mnogo ljepše.

Poslednja ispravka: SweetDalilah (6.4.2013 u 18:51)
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 19:07   #1109
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
---
Za obrve nisam sigurna da li se spominju kakve su a na fan artu su svugdje drugačije, mada su ih po mom mišljenju mogli još malo posvijetliti, ne da budu skroz plave nego ono više svijetlo svijetlo smeđe.
---
I da su joj obrve maaalo očupali, da ne liči na momke iz Međeđe.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 19:26   #1110
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jel je moguce da komentarisete obrve?

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 0:08   #1111
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Negde su producenti serije rekli da nisu birali glumce koji fizički odgovaraju opisu lika u knjizi, nego najbolje glumce koji bi konkurisali za ulogu. Tako da je ''pa i ne liči baš na opis'' rasprava genralno bespredmetna.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
simke85 (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 11:09   #1112
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Šta znam, nisam čitao knjigu (da li je to uopšte bitno ?) a sama serija kao da ima taj nedostatak epike. Fali npr epika kao u LOTR.
Nemam ništa protiv golotinje, ali kad god treba nešto epski da se odigra oni ubace par grudi u scenu.
Posle 21 sat gledanja videli smo jednu i po bitku, gomilu ubijenih karaktera/likova, svi nešto prete spremaju se ne znaju ni oni za šta (čekaju kraj sezone ?). Ovim tempom imam osećaj da će serija trajati minimum 10 sezona.
Da se razumemo gluma/glumci sve mi je odlično, međutim kad se uzme u obzir da je u pitanju fikcioni srednji vek sama serija je isuviše adaptirana za 2013 godinu. Svi u seriji imaju iq 150+ svi smišljaju planove, lukavi su i prepametni kao da smišljaju ko će biti na čelu u EU.
Dakle ubiješ gomilu bitnih likova poput Ned Štark-a i šta se desi ?
Ništa (još uvek nakon 11 sati - epizoda)...čak štaviše žena Ned-a pusti Džejmija Lanistera da ode...diplomatija.
Jedini razlog zbog kog gledam seriju je ona Emilija Klark, ovo sve ostalo je dobro urađena sapunica.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 11:45   #1113
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa tako mozes opisati svaku seriju danas:sapunica sa elementima drame/trilera/horora/epike/dodaj sta hoces.U knjizi,kao i u seriji,akcenat je na likovima i njihovim odnosima,a neke velike bitke su retke,spletkarenja su efikasnija.A i njihov budzet nije veliki kao za LOTR,pa bas i ne mogu da se porede na taj nacin......
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vladmer na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (7.4.2013), ColdBoot (7.4.2013), DragonSlayer (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 12:26   #1114
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Dakle ubiješ gomilu bitnih likova poput Ned Štark-a i šta se desi ?
Šta se sikiraš - ostao je njegov rođak Soko Štark...

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Ništa (još uvek nakon 11 sati - epizoda)...
Jedini razlog zbog kog gledam seriju je ona Emilija Klark, ovo sve ostalo je dobro urađena sapunica.
Mala ispravka - nakon 21 epizode... I desilo se mnogo toga samo što si ti ili propustio celu sezonu (gde ti se dedoše još 10 epizoda) ili isuviše opčinjen Emilijom nisi ni stigao to da primetiš.
A da je sreće serija bi i trajala 10 sezona, ovako će trajati samo 7 sezona.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 13:38   #1115
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Šta znam, nisam čitao knjigu (da li je to uopšte bitno ?) a sama serija kao da ima taj nedostatak epike. Fali npr epika kao u LOTR.
Nemam ništa protiv golotinje, ali kad god treba nešto epski da se odigra oni ubace par grudi u scenu.
Posle 21 sat gledanja videli smo jednu i po bitku, gomilu ubijenih karaktera/likova, svi nešto prete spremaju se ne znaju ni oni za šta (čekaju kraj sezone ?). Ovim tempom imam osećaj da će serija trajati minimum 10 sezona.
Da se razumemo gluma/glumci sve mi je odlično, međutim kad se uzme u obzir da je u pitanju fikcioni srednji vek sama serija je isuviše adaptirana za 2013 godinu. Svi u seriji imaju iq 150+ svi smišljaju planove, lukavi su i prepametni kao da smišljaju ko će biti na čelu u EU.
Dakle ubiješ gomilu bitnih likova poput Ned Štark-a i šta se desi ?
Ništa (još uvek nakon 11 sati - epizoda)...čak štaviše žena Ned-a pusti Džejmija Lanistera da ode...diplomatija.
Jedini razlog zbog kog gledam seriju je ona Emilija Klark, ovo sve ostalo je dobro urađena sapunica.
Koristis rec epski iako ona ne znaci ono sto ti mislis da znaci, ajde navedi mi broj velikih bitaka u Ilijadi, Beovulfu ili Kalevali.

Adaptirana za 2013. ovo stvarno nisi objasnio, kakve veze ima koeficient inteligencije sa srednjim vekom, verovao ili ne IQ nije mnogo porastao od pocetaka ljudske civilizacije, to sto par likova od stotina koji se nalaze u knjizi moze nesto da isplanira na osnovu poznavanja geostrategije i politickih prilika nije nikakva stvar, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puta se u knjizi ti planovi prikazuju kao glupi i neuspesni, pojedini srednjovekovni vladari su bili daleko sposobniji i uspevali su u ondasnjim prilikama da ostvare nesto o cemu danasnje funjare ne mogu ni da sanjaju. E da ako rukovodstvo EU postavljas kao primer pameti i inteligencije grdno gresis, tamo je inteligentan samo onaj prevodilac sto zna 70 jezika.

Pa kako sta bude, ubiju gomilu bitnih likova, jel to nije dosta razvoja price, imas dela u kojima od pocetka i kraja svaki iole bitan lik prezivi, samo uklanjanje glavnih likova je i vise nego dovoljan pomak u prici i razoju tog i ostalih karaktera.

A sto se sapunice tice cini mi se da je to jos jedna rec kojoj ne znas znacenje, po tvojoj logici je i Breaking Bad sapunica zato sto se ne odvija kao A Man Apart sa Dizelom.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
jaomile (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 16:36   #1116
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
vladmer kaže: Pregled poruke
---
U knjizi,kao i u seriji,akcenat je na likovima i njihovim odnosima,a neke velike bitke su retke,spletkarenja su efikasnija.
---
Hvala za ovaj eye-opener pošto nisam čitao knjigu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 17:34   #1117
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Šta se sikiraš
Misliš, sEkiraš?

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Negde su producenti serije rekli da nisu birali glumce koji fizički odgovaraju opisu lika u knjizi, nego najbolje glumce koji bi konkurisali za ulogu.
Što je najgore, nisu mogli da obezbede glumce koje su hteli, pa su morali da se zadovolje babama i dedama, i potpunim anonimusima... Šteta za karaktere kao što su Jon Snow i Cersei, ali i Catelyn Stark.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 17:49   #1118
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

http://www.happyplace.com/22775/game...ref_map=%5B%5D
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (7.4.2013)
Stara 7.4.2013, 17:49   #1119
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Šta se sikiraš - ostao je njegov rođak Soko Štark...

Mala ispravka - nakon 21 epizode... I desilo se mnogo toga samo što si ti ili propustio celu sezonu (gde ti se dedoše još 10 epizoda) ili isuviše opčinjen Emilijom nisi ni stigao to da primetiš.
A da je sreće serija bi i trajala 10 sezona, ovako će trajati samo 7 sezona.
Napisao sam malo iznad 21 sat - epizoda šta smo videli u seriji.
11 epizoda je prošlo(mislim) od smaknuća Ned-a, na to se odnosilo.

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Koristis rec epski iako ona ne znaci ono sto ti mislis da znaci, ajde navedi mi broj velikih bitaka u Ilijadi, Beovulfu ili Kalevali.

Adaptirana za 2013. ovo stvarno nisi objasnio, kakve veze ima koeficient inteligencije sa srednjim vekom, verovao ili ne IQ nije mnogo porastao od pocetaka ljudske civilizacije, to sto par likova od stotina koji se nalaze u knjizi moze nesto da isplanira na osnovu poznavanja geostrategije i politickih prilika nije nikakva stvar, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puta se u knjizi ti planovi prikazuju kao glupi i neuspesni, pojedini srednjovekovni vladari su bili daleko sposobniji i uspevali su u ondasnjim prilikama da ostvare nesto o cemu danasnje funjare ne mogu ni da sanjaju. E da ako rukovodstvo EU postavljas kao primer pameti i inteligencije grdno gresis, tamo je inteligentan samo onaj prevodilac sto zna 70 jezika.

Pa kako sta bude, ubiju gomilu bitnih likova, jel to nije dosta razvoja price, imas dela u kojima od pocetka i kraja svaki iole bitan lik prezivi, samo uklanjanje glavnih likova je i vise nego dovoljan pomak u prici i razoju tog i ostalih karaktera.

A sto se sapunice tice cini mi se da je to jos jedna rec kojoj ne znas znacenje, po tvojoj logici je i Breaking Bad sapunica zato sto se ne odvija kao A Man Apart sa Dizelom.
Ne mogu da se raspravljam sori...
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2013, 18:04   #1120
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@ Iris

Mislim...

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Napisao sam malo iznad 21 sat - epizoda šta smo videli u seriji.
11 epizoda je prošlo(mislim) od smaknuća Ned-a, na to se odnosilo.
Ako si ti nakon Nedovog smaknuca skontao da se bas nista nije desavalo onda dzaba dalje pricati - ja ne znam sta si ti uopste gledao!? Ja ne znam sta ti ocekujes od ove serije - mozda u svakoj novoj epizodi neki novi Blekvoter? Jednostavno Martin je u svojim delima akcenat dao na postizanje zeljenog cilja spletkama, savezima za koje se cesto i ne zna da su dogovoreni, podmetanjem, pretvaranjem i slicnim stvarima a ne cistim vojnickim pobedama i ako bi odstupili od toga u seriji onda stvarno... A spisak svega sta se dogodilo a sto predstavlja, sahovskim zargonom, samo jedan od poteza na tabli koji ce da dovedu do toga da neko dobije a neko izgubi je poduzi i mislim da bi jedan post bio malo da se sve to navede.

U stvari, skoro svaka scena (ne racunajuci one sa Ros&Co.) ima nekog smisla i bitna je za dalji sled dogadjaja i za sudbinu svakog od likova...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com