Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2013, 3:04   #321
Slayzer
Novi član
 
Član od: 31.3.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Slayzer Slanje poruke preko Yahooa korisniku Slayzer Slanje poruke preko Skypea korisniku Slayzer
Određen forumom Re: Victoria 2

Pozdrav svima, vidim da ima dosta ljudi koji igraju Vicky, pa me interesuje da li ima ljudi koji su zainteresovani za multiplayer? Trenutno imam 6/7 drugara sa kojima igram povremeno, fale nam jos troje, cetvoro ljudi cisto da uvek mozemo da nadjemo bar cetvoro koji mogu da igraju par sati. (Minimum za multiplayer je po nekom mom misljenju 4 igraca, jer je sve manje dosta neizbalansirano i neinteresanto)

Ako ima zainteresovanih neka mi se jave na skype:Slayzer92 za vise detalja, ne znam koliko smem da reklamiram na forumu SK-a pa bolje samo preko skype-a. Inace imamo i svoj forum za lakse dogovoaranje partija.
ps. Ekipa je internacionalna pa je pozeljno poznavanje engleskog jezika
Slayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2014, 11:44   #322
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Jel igra neko Victoria-u?
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 2:32   #323
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Odgledah neki 6ipo casovni tutorial.A igra igru vec par puta,kolko sam ukapirao tek sad...
Inace sta vam je bolje Victoria 2 ili EU4?Meni nekako Victoria 2 jer mi je EU4 vise kao Crusader King 2 samo kasnije doba
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 2:50   #324
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Odgledah neki 6ipo casovni tutorial.A igra igru vec par puta,kolko sam ukapirao tek sad...
Inace sta vam je bolje Victoria 2 ili EU4?Meni nekako Victoria 2 jer mi je EU4 vise kao Crusader King 2 samo kasnije doba
EU је у глобалу бољи серијал, али Vic има фина, ситна подешавања у којима можеш да се изгубиш и прилично реално одрађује тај конкретни историјски период. Не знам, можда је комбинација најбоља. Victoria 2 + EU III (због економије, делимично и трговине) + EU IV + зрнце CK 2, превише је насумична + HoI 2 + HoI 3 + могућност тактичког прегледа битака

Је л си узео Victoria Complete на Bundle Stars?
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 20:08   #325
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Ne,zalasnih
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 20:14   #326
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Траје још 14 дана.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 15:22   #327
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

E vala cu uzeti
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2015, 20:46   #328
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Upravo zavrsio trecu partiju.

Prva sa Brazilom nikada dovrsena jer mi se javili rebeli svuda po zemlji a jos sam zaratio sa pola juzne amerike i francuskom pride.

Druga partija sa Holandijom daleko uspesnija. Uspeo sam da postanem velika sila (zavrsio kao 5). Osvojio sam Belgiju, lep deo Afrike i dobar deo indonezije, tajlanda i kine a imao sam i par zemalja u juznoj americi (urugvaj, bolivija)

Tako dolazimo i do trece partije i totalne dominacije sa USA. Prva sam sila vojno, industrijski i po prestizu. Jaci sam od sledecih 7 zajedno (kao u stvarnom svetu). Drzim 80% afrike, Belgiju i cetvrtinu francuske u evropi, 1/5 kine, celu koreju, pola japana, cela juzna amerika mi je sfera uticaja, meksiko sam sveo na trecinu teritorije. U sferi uticaja su mi spanija, holandija, danska poljska i da jos ne nabrajam ove manje zemlje. istrazio sam sve tehnologije, literacy 100%. Britaniju sam bukvalno unistio vojno, jedini koji mogu da pomisle da se porede sa mnom su Nemci koji su upola slabiji.

evo i slike


Sledece igram sa Srbijom ili nekom manjom zemljom
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 10:53   #329
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Probaj sa Haitijem. Bio sam treci, a onda sam poceo da se zezam i eksperimentisem i zavrsio na cetvrtom mestu.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 14:35   #330
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Igram sada sa Srbijom i uspeo sam da uzmem sve Core teritorije, Bosna, Severna Makedonija i Juzna Srbija od Turske, ostala mi je jos Slavonija o Austrije ali to ide teze jer su velika sila a sada sam negde 1892 godina. 18 sam sila i pokusvam da se uguram u 16 ali ide tesko.

Kako si bio treci sa Haitijem, nadam se bez upotrebe cheat jer to nikada ne radim kavari mi gust u igri?
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2015, 22:54   #331
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Sa Srbijom uzmem Slavoniju aka Vojvodinu, Bosnu, Južnu Srbiju plus sjevernu Makedoniju,. I to je to, Austro Ugarska je prejaka, ne mogu da se oduprem

Generalno, bolji je mnogo Europa Universalis, nekako je diplomatija vrhunska, ovde... Seljačke metode Igram 3.03 verziju
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2015, 2:13   #332
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Sa Srbijom uzmem Slavoniju aka Vojvodinu, Bosnu, Južnu Srbiju plus sjevernu Makedoniju,. I to je to, Austro Ugarska je prejaka, ne mogu da se oduprem

Generalno, bolji je mnogo Europa Universalis, nekako je diplomatija vrhunska, ovde... Seljačke metode Igram 3.03 verziju
Malo sam bolji. Iskoristio sam rat Austro-Ugara sa sacezom Italije, Rusije, Nemacke i Engleske, nakon sto su porazeni svedeni su na cut down to size (sto znaci ne mogu da prave mnogo vojske) pa sam im uzeo Slavoniju i Hrvatsku.

Od Turaka pre toga uz pomoc Austro Ugara (sta cu kad sam kvaran) i Rusa uzeo Severnu Makedoniju, Juznu Srbiju, Rumeliju (to mu dodje pola Bugarske) I Hrvatsku.

Sada je godina 1909 i ciljam da uzmem Temisvar i jos par stvari od Austro Ugara dok su slabi.

Trenutno sam 11 sila.

Sve posteno bez prevara i cheatova. Za sada moja najbolja partija. Bolji sam Diplomata od NIkole Pasica

[IMG]
free photo upload[/IMG]

Poslednja ispravka: tiberije (19.8.2015 u 3:47)
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2015, 12:12   #333
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Dal' ne umes screenshot da udaris nego slikas ekran telefonom ?

F12, 11 tako nesto. Ili Print Screen pa desni klik u Paint i Paste.
Screenshot-i su u C:\Users\Documents\Paradox Interactive\Victoria\Screenshots
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
JAZO (19.8.2015)
Stara 19.8.2015, 14:29   #334
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Ali problemnje sto mene napadnu zajeno austro ugarska, Rusija, Njemacka i Italija, i porednvrhunskih odnodnosa sa poslednje dvije,i zbog toga mi igra izgleda glupovao. Dalje, diplomatski odnosi su 10% u odnosu,na,EU IV -_-

Uspio sam i Albaniju uzeti i to je to, zbog infamy, napadnu me svi, aako im prepustim sve, odna me Au napadne xD


Poslednja ispravka: NjegovaWisost (19.8.2015 u 16:09)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2015, 19:27   #335
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ali problemnje sto mene napadnu zajeno austro ugarska, Rusija, Njemacka i Italija, i porednvrhunskih odnodnosa sa poslednje dvije,i zbog toga mi igra izgleda glupovao. Dalje, diplomatski odnosi su 10% u odnosu,na,EU IV -_-

Uspio sam i Albaniju uzeti i to je to, zbog infamy, napadnu me svi, aako im prepustim sve, odna me Au napadne xD

Nije igra glupa nego se igra drugacije od EU 4. Koju takodje volim ali mislim da je Victoria 2 interesantnija i kompleksnija igra.

Infamy uvek drzim ispod 25. Samo sam jednom sa SAD isao preko toga do 31 jer sam bio toliko jak da i kada bi svi krenuli na mene ne bi mi mogli nista ko zaba lesniku.

Znaci ne ides preko 25 sa infamy. Prvo osvajas core teritorijie i to ti je 0 infamy a onda uzimas druge. Bugarska me kostala 9 infamy i evo sada uzimam gornji deo Egipta sa Sueckim kanalom sto me kostalo sam 1.5 od mogucih 5 jer sam razvio sve Culture tehnologije.

Dakle ne idi preko 25, osvajaj prvo Core i trazi zemlje koje imaju manje od 5 drzava jer mozes da koristis demand concesion cause sto izaziva maximalno 5 infamy a ako imas razvijene kulturne tehnologije mozes proci sa manje od 2. Povremeno kada se ukaze prilika idi na aquire state kod okolnih zemalja (turci, austrija...) ali pazi to kosta 10 infamy.

I da nijedna velika sila mi nije objavila rat jer imas diplomacy sa njima na 200 plus sam u sferi i savezu rusije
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2015, 22:07   #336
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Pustio sam kao puppet state Mađarsku (dakle ne Austro Ugarsku) i to mi je riješilo problem sa Mađarima. Sada mi je Infamy nula i AU mi je saveznik A čekaću bolja vremena za razračunavanje sa Mađarima.

Kako da širim kulturu i nacionalnost? -25% mi je za core i ne mogu. Opet, negdje mi jako brzo raste (tipa zapadna bosna...), Sjeverna Makedonija katastrofa.. Znam da ime veze sa migracijama. Mogu li kako fokus da stavim?

Dalje, sve fabike su mi pukle bez subvencija, šta da radim? Ne znam ni šta će mi fabrike... Ali ako ih isključim, odmah nezaposlenost craftsmena skače.

Elem, mnogi aspekti igre jesu bolji od EU IV, ali postoji jedan problem - nije neograničena zabava... Nemogućnost da se dobije core province mnoooogooo ograničava samu igru...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (20.8.2015 u 1:10)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 4:30   #337
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

I evo konacno sam povratio starovekovnu kolevku srpske civilizacije - Egipat.

Serb Egipat as it always should be

[IMG]
image url upload[/IMG]
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 4:57   #338
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pustio sam kao puppet state Mađarsku (dakle ne Austro Ugarsku) i to mi je riješilo problem sa Mađarima. Sada mi je Infamy nula i AU mi je saveznik A čekaću bolja vremena za razračunavanje sa Mađarima.

Kako da širim kulturu i nacionalnost? -25% mi je za core i ne mogu. Opet, negdje mi jako brzo raste (tipa zapadna bosna...), Sjeverna Makedonija katastrofa.. Znam da ime veze sa migracijama. Mogu li kako fokus da stavim?

Dalje, sve fabike su mi pukle bez subvencija, šta da radim? Ne znam ni šta će mi fabrike... Ali ako ih isključim, odmah nezaposlenost craftsmena skače.

Elem, mnogi aspekti igre jesu bolji od EU IV, ali postoji jedan problem - nije neograničena zabava... Nemogućnost da se dobije core province mnoooogooo ograničava samu igru...
Ja se ne trudim da pretvorim sve u core. Vec uvek pretvaram drzavu u Liberalno Socijalisticku utopiju gde sve regulise market a opet svi rade samo 8 sati i imaju sve penzije, subvencije, zdravstveno itd.
Uglavnom ovo resi sve probleme sa Rebelima jer uglavno nemam nikakvih potresa. I srbija mi je liberalna jos uvek cekam da poveca beneficije za penziju i zdravstvo i bice kao u Americi (gde i zivim) boiling pot. Svi su dosli odnekuda ali svi prihvate sistem i kroz generaciju dve postanu ameri.

Evropa je glupo nacionalno orijentisana a amerika samo ceni uspesnost pa makar bio i Albanac (naravno ako si beo bolje je i lakse). Sve u svemu ne igram igru tako da asimilijuem represijom vec dobrim zivitom a zato pici reforme a ne imigraciju jer ako odradis reforme imigranti ce sami doci.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 16:02   #339
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Secam se partije sa Srbijom u kojoj mi je gornji dom konstantno bio socijalisticki tako da sam uspeo sve socijalne zakone da gurnem na maksimum i tako postanem centar imigracije u Evropi. Svi okolo crveni, samo Srbija zelena
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 16:04   #340
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Dižem ruke Stigao sam do 1936. godine i promijenio defines.lua fajl da produžim igru. Međutim, AU sve uzela u svojoj sferi, i ratova - nema! Sve stalo A ja nejak da se oduprem bilo kome A EU IV sam igrao do 3000. i neke godine :d

Takođe, očigledno je sistem fabrika bio prejak za mene, STAAALNO su u minusu bile, čak iako je pisalo da je potrošnja npr. namještaja visoka....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
europe, victoria

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com