Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2016, 19:25   #10361
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Watchmen je graficka novella koja je proglasena za najbolju graficku novelu svih vremena,svaki kadar i legendarna recenica iz tog filma je bukvalno preslikana.Mada slazem se film je super.Cudi me da jos nisu odradili Milerov Dark Knight returnes i ako je uradjena odlicna crtana verzija.Samo je pitanje vremena kada ce i to odraditi mada mogli bi da uzmu nekog drugog osim Snajdera.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 20:10   #10362
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se mene tice, crtana verzija je dovoljna, ta prica ne zasluzuje jos i film. Mislim, dobar je Dark Knight Returns, ali samo zbog preterane nadrkanosti.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 22:11   #10363
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Cabin in the Woods

Iskreno, ne znam sta da mislim o ovom filmu. Horor sa skroz drugacijom pricom, par dobrih humoristicnih scena i par bezveznih. Sta znam, bio je zabavan.

Takodje ne kapiram sta je sa efektima krvi u novijim filmovima i serijama (Walking Dead na primer) koji izgledaju kao iz neko niskobudzetnog filma sa pocetka dvehiljaditih?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2016, 1:32   #10364
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo sam gledao Batman vs Superman. Nije toliko los film koliko predstavljaju, ali smatram da su ga u nekim delovima mozda isuvise oduzili. Ali nije los, meni je bolji od Man of Steel. Mozda je bila greska sto su previse stvari pokusali da ubace u sve to, mada moram da priznam da mi nije smetalo ubacivanje

Spoiler za Spojler, mada vecina vec zna:
Doomsday-a


koliko sam ocekivao. Aflek odlican kao Betmen (iako nije imao prostora za razvijanje ove verzije, kao sto je to slucaj sa njegovim prethodnim filmovima). Glumacka ekipa i vise nego solidna, pa cak i Leks...mada mi Leks dosta cudno izgleda u ovakvom izdanju, kao da su pokusavali da imitiraju Dzokera.

Ako neko ocekuje Dark Knight Returns i borbu koja se tamo odvijala onda debelo gresi. Film pozajmljuje dosta ideja ali je ipak potpuno drugaciji.

Mozda je moglo malo bolje, mislim da bi film bolje funkcionisao da su se fokusirali samo na temu iz naslova....Mozda su previse skakali sa teme na temu pa film ne izgleda usredsredjeno, izgleda razbacano. Takodje mislim da je tema o opasnosti po zemlju od strane "vanzemaljca" propustena prilika, moglo je to malo dramaticnije. Ali OK, nije toliko lose koliko pricaju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2016, 14:59   #10365
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja bih samo da se ispravim, u vezi sa Leskom....Leks ipak nije onaj Leks na kojeg svi mislimo, nije neki spojler ali

Spoiler za spojler:
ovo mu je sin, bilo je jasno od pocetka ali nisam primetio


Tako da objasnjava drugaciji pristup, ali i dalje smatram da je isuvise imitirao Dzokera.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2016, 15:57   #10366
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Receno je jos pre izlaska filma da je Leks u filmu Leksov sin,to je i opravdanje zasto je ''drugaciji''nije to nikakv spojler.

Ps.Odlican klip Kidjo

xD

Poslednja ispravka: Ekiman (25.3.2016 u 16:42)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2016, 17:09   #10367
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Receno je jos pre izlaska filma da je Leks u filmu Leksov sin,to je i opravdanje zasto je ''drugaciji''nije to nikakv spojler.

Ps.Odlican klip Kidjo
Pa pretpostavio sam, nego ajde za svaki slucaj, kao i za onaj prethodni "spojler" Ali opet, to drugacije vise vuce na nekog Dzokera nego na nesto, mogli su makar malo drugacije da ga prikazu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 16:25   #10368
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pročitao sam da je bioskopska verzija BvS pola sata kraća nego što je trebalo da bude, tj. film je trebalo da traje oko 3 sata i nešto ali su producenti uskočili i skratili. To će verovatno da ubace u Bluray verziji filma.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 18:17   #10369
Gladiator
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 75
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

HTML kod:
http://www.imdb.com/title/tt1213648/?ref_=nv_wl_img_3
Da li je neko nesta gluplje gledao od ovoga izgubljenih 1:43:00 min
Gladiator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 18:39   #10370
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
HTML kod:
http://www.imdb.com/title/tt1213648/?ref_=nv_wl_img_3
Da li je neko nesta gluplje gledao od ovoga izgubljenih 1:43:00 min
Zasto mislis da je toliko los? Film mozda nije najbolji, ali daleko od gluposti
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 19:46   #10371
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Big Short

Citat:
But this is a smart, entertaining telling of an outrageous true story. It deserves all the praise it has gotten, and maybe an Oscar for best adapted screenplay. If it teaches people without a financial background a little of what went on, it will be more than a momentary entertainment. But it will certainly entertain.
Sjajan film, must watch iz prosle godine.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
mmarko (26.3.2016)
Stara 26.3.2016, 22:34   #10372
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Batman v Superman : Dawn of Justice (2016)

Tri godine od kad je film inicijalno najavljen. Trebao je da izadje jos proslo leto i pomerise ga za celu godinu. Covek bi pomislio da ce ga upeglati, sve pod konac da bude, ipak je ovo prvi film u kome se pojavljuju Batman i Superman zajedno, da ne pominjem uvod u ceo DC cinematic universe.

Da pocnem sa pozitivnim stvarima, Ben Affleck kao Batman/Bruce Wayne je po meni najvernija i najbolja ekranizacija ovog lika do sada. Svaka scena sa njim je bila odlicna, koreografija tuce i pokreti su bili brutalni u svakom smislu. E sad, necemo se pretvarati da Batman u ovom filmu ne ubija ljude, poprilicno sam siguran da je taj moralni kod bio prekrsen vise puta. To postavlja neka skroz nova pitanja al necemo sad o tome.

Henry Cavill kao Supermen i dalje solidan, medjutim neki od najjadnijih dijaloga u ovom filmu su potekli od njega i Lois Lane koja je u ovom filmu bila apsolutni visak. Da izbacis sve njene scene iz filma, em bi dobili kraci film em ne bi bilo nekih ultra cudnih situacija.

Gal Gadot kao WW mi je bila odlicna, ali ona je ovde sporedni lik i nema je previse u filmu. Lex Luthor-a sa druge strane ima koliko hoces i apsolutno mi je bio nepodnosljiv. Jesse E. jeste dobar glumac ali ovu karikaturu od lika koju su mu dodelili nikako nisam mogao da svarim.

Uglavnom, talentovanih glumaca u ovom filmu nije falilo. Ono sto je falilo je mnogo bolja prica i mnogo sposobniji reziser da tu pricu iznese. Sto je najgore, neki osnovni motivi koji pokrecu film su bili jako dobri ali su se izgubili u moru nasumicnih scena sa 60 krajeva sveta, cudnih prelaza izmedju tih scena i prostora da se postavi temelj za nadolazeci Justice League. Ljudi koji nisu dobro upoznati sa DC univerzumom ce se pocesati po glavi par puta sigurno.

Onog dela iz naslova filma koji sluzi da privuce ljude u bioskop zapravo ima najmanje. Da ne gresim dusu, scena borbe izmedju heroja je bila epska ali cak ni tu nisam mogao da maksimalno uzivam jer je razlog za njihov fizicki sukob totalno nepovezan sa moralnim dilemama koje su definisane u samom startu filma i koje su nabijane na nos u trejlerima. Kraj filma je takodje bio poprilicno aljkav i mislim da nije uspeo emotivno da angazuje publiku onako kako su Snajder i ekipa to zamislili.

Na kraju, ne bih rekao da je film los ali imao je ogroman potencijal koji je ostao debelo neiskoriscen. Ima par zaista kul i vizuelno epskih scena koje uspevaju da opravdaju trosak karte i to je ono sto je kod mene prevagnulo. Novi Batman standalone filmovi se vec planiraju, a Justice League bukvalno pocinje sa snimanjem za koju nedelju. Doduse, da sam na mestu WB-a ozbiljno bih razmislio da uvedem jos jednog dobrog rezisera jer mislim da, uprkos svom odlicnom vizuelnom stilu i postovanju izvornog materijala, Zack Snyder nema dovoljno umeca u oblasti narativa. Po meni, ovo mu je bio korak nazad u odnosu na MOS.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
acaf (26.3.2016), Ekiman (26.3.2016)
Stara 27.3.2016, 1:40   #10373
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Pročitao sam da je bioskopska verzija BvS pola sata kraća nego što je trebalo da bude, tj. film je trebalo da traje oko 3 sata i nešto ali su producenti uskočili i skratili. To će verovatno da ubace u Bluray verziji filma.
Аууу...хвала на овој информацији...ништа мени од биоскопа. Мада сам сада у дилеми да ли је боље да одгледам биоскопску верзију или да чекам продужену верзију...

Иначе, за сада Пентраксил и Урош имају солидне утиске, мада ни један није оставио оцену од 1 до 10. У сваком случају, очигледно је да DC/WB по питању Justice League мора да се запита о режисеру с обзиром на њихове оцене посла 2 филма где је учествовао Зек Снајдер...Можда човеку није легла "материја", ко зна. Треба неко са јачом причом, то је такође тачно. Али опет некако, ако погледате, пребрзо долази тај филм Justice League (већ следеће године), а код Марвела је било чак 5 филмова пре The Avengers. Као да DC има кртицу, јбт...Нека се среде мало.

Добри су скоро сви Марвелови филмови, али ја сам у dark фазону DC-ја и њиховим ликовима који су изнад ГМ капетана, ратног профитера, зеленог (малтене неконтролисаног) чудовишта и на крају, лика узетог из нордијске митологије и названог суперхерој. Али...небитно то сада...Ипак очекујем да остали DC-јеви филмови буду одлични.

Елем, листа филмова које сам одгледао има можда 2 недеље, па да ми не стоји џабе на компу...П. С. Сви су одлични.

American History X
Врхунски филм. Нортон у занимљивој улози. Поприлично контроверзан филм у смислу тематике са фокусом на неонацистичку групу Скинхедсе. Међутим, по питању квалитета, ово је лудило мозга колико је добро.
Оцена 9/10.

The Illusionist
Маестралан. Прича се врти око илузионисте у време Аутроугарске. Глумце не треба ни да коментаришем ни било шта остало, јер филм је под обавезно гледање. Додао бих и да је ова тематика одлична и код филма The Prestige.
Оцена 9/10.

The Hateful Eight
Није оставио неки јак утисак на мене, прича је ту и тамо, глума са онаквим глумцима је божанска, а што се тиче свега осталог...не знам...Одгледаћу Ђанга опет једном и он ми се, ако се добро сећам, више свидео. Тарантино претерује са вестернима (који и нису вестерни у правом смислу типа Џон Вејн или Клинт Иствуд) и полако губи црту са сваким новим филмом. Квалитет остаје, али све некако тање и тање. Али наравно, ако се тражи добар и квалитетан драма вестерн, онда је ово права ствар.
Оцена 7,5/10.

Our Brand Is Crisis
Добра политичка драма. Говори о изборној кампањи у штабовима опонената, прљавим играма, дволичности и чему све не да би се дошло до власти. Пљује се и ММФ, што ми је веома пријало, али се и поставило питање због чега постоје избори (након што је 1 од 3 кандидата победио на изборима) ? Лажна обећања и права лица политичара, то је порука. Као неко ко активно прати политику, овај филм проналазим доста занимљивим, посебно узевши у обзир да је главна глумица моја омиљена глумица, Садра Булок па ко воли и прати ову тему, филм ће му се свидети.
Оцена 7,5/10.

Daddy’s Home
Вил Ферел и Марк Валберг, Очух v Отац: Dawn of Lol. Каква 2 краља. Ако волите онај блесав хумор у њиховом стилу, ово је права ствар. Радња се одвија одлично и веома је занимљива. Сцене са црнцем, са оним кучетом Тумором (хахаха) итд. и све остале сцене, посебно како се ближи крај су краљевске. Чак и задња сцена је одлична, можда и најупечатљивија у целом филму, скроз онако иронична. Дакле, филм је право освежење са добром идејом и њеном одличном реализацијом, а хумор је веома пријатан. Коме треба позитивна енергија и мало смејања, ово је прави филм.
Оцена 7,5/10.

One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Помешана мисао...Савладала су ме очекивања (што је унапред кршење 1 од пар мојих правила за гледање филмова, а које гласи да никада не очекујем унапред да ће филм бити добар). Прича, рађена по роману, је смештена око живота МекМарфија у психијатријској установи и ту се све одвија. Глумци су занимљиви, а Џек краљ разбија у свакој својој улози (занимљиво је да јако често глуми лудака). Филм поред свега на мене није оставио утисак, немам појма зашто, можда зато што је радња била некако сиромашна и све се одвијало на једном месту, као да је нешто фалило да радњу освежи...немам појма...
Оцена 7/10.

Poslednja ispravka: Romantic (29.3.2016 u 0:41) Razlog: Правописне грешке.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 1:51   #10374
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Помешана мисао...Савладала су ме очекивања (што је унапред кршење 1 од пар мојих правила за гледање филмова, а које гласи да никада не очекујем унапред да ће филм бити добар). Прича, рађена по роману, је смештена око живота МекМарфија у психијатријској установи и ту се све одвија. Глумци су занимљиви, а Џек краљ разбија у свакој својој улози (занимљиво је да јако често глуми лудака). Филм поред свега на мене није оставио утисак, немам појма зашто, можда зато што је радња била некако сиромашна и све се одвијало на једном месту, као да је нешто фалило да радњу освежи...немам појма...
Оцена 7/10.
Нећемо да понављамо сцене као са "Апокалипсом" али ако су ти DC/Marvel филмови "скоро сви одлични" а ови класици досадни, шта ти то говори?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
bela lampa (27.3.2016), goranmax (27.3.2016), nameless1 (27.3.2016), polarnimeda (27.3.2016), Skenderevo (30.3.2016), Tantor (30.3.2016)
Stara 27.3.2016, 2:01   #10375
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Нећемо да понављамо сцене као са "Апокалипсом" али ако су ти DC/Marvel филмови "скоро сви одлични" а ови класици досадни, шта ти то говори?
Написао сам ово
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Добри су скоро сви Марвелови филмови,...
, а за ову листу филмова коју сам поставио изнад сам написао да су СВИ одлични, невезано за тему суперхероја. И никакве сцене нису биле о Апокалипси, него то да неко не може да прогута да ми се тај филм није свидео, јер је то субјективно. И не видим по чему је то филм који је урађен пре 30, 40, 50 година одмах класик...А и да јесте, некоме се свиди, некоме не. А шта ми говори што ми се тај филм није свидео нешто много? Ништа. Говори ми да ми се није свидео нешто много и да је то моје субјективно мишљење. Из ког разлога ме одушевио The Shining, а у неку руку разочарао овај је ствар ко зна чега (расположење, одвијање радње итд).
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 10:10   #10376
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Džek Nikolson nije imao srećno detinjstvo.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Jack_Nicholson
Ko zna kako je sve to uticalo na njega.
Romantic kaže: "Џек краљ разбија у свакој својој улози (занимљиво је да јако често глуми лудака)". Verovatno stvar za psihološku studiju.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 10:16   #10377
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sisters (2015), http://www.imdb.com/title/tt1850457/



Two sisters decide to throw one last house party before their parents sell their family home.

Solidna komedija, Amy i Tina blesave...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 10:33   #10378
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

The Hateful Eight
Није оставио неки јак утисак на мене, прича је ту и тамо, глума са онаквим глумцима је божанска, а што се тиче свега осталог...не знам...Одгледаћу Ђанга опет једном и он ми се, ако се добро сећам, више свидео. Тарантино претерује са вестернима (који и нису вестерни у правом смислу типа Џон Вејн или Клинт Иствуд) и полако губи црту са сваким новим филмом. Квалитет остаје, али све некако тање и тање. Али наравно, ако се тражи добар и квалитетан драма вестерн, онда је ово права ствар.
Оцена 7,5/10.


Izvinjavam se ali ne razumem ovaj reviju,prvo kazes da nije ostavio utisak na tebe,da Tarantino preteruje sa vesternima(snimio 2 od osam filmova i bezbroj scenarija)Zasto je vestern pravi ako je Vejn ili Istvud u njemu?
Na kraju kazes da je ovo prava drama i vestern i ako nije ostavio utisak na tebe?

What a ...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 11:08   #10379
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

One Flew Over the Cuckoo’s Nest

...занимљиво је да јако често глуми лудака...
A najzanimljivije je da on u ovom filmu ne glumi ludaka, već glumi kriminalca koji glumi ludaka.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 18:48   #10380
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zapravo glumi coveka slobodnog duha koji se ne uklapa u drustvo, pa ono pokusava da slomi njegovu individualnost i dovede ga u red. Bolnica simbolizuje drustvo, a cuvari, sestre.. elemente sile koji vrse represiju nad pojedincima koji se ne ponasaju u skladu sa pravilima, normama.

Roman je duboko simbolican i nastao je kao odgovor na stanje u americkom drustvu u odredjenom vremenu. Razlika u odnosu na film je ta sto je u romanu Indijanac taj koji vrsi naraciju, dok je Mekmarfi glavni sporedni lik, koji unosi promene (ideju slobode i prkosa) u bolnicu. You can kill a man but you cant kill a idea.

Bilo roman, bilo film.. u pitanju je fantasticno umetnicko ostvarenje.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bela lampa (27.3.2016), goranmax (27.3.2016), simke85 (28.3.2016), Skenderevo (30.3.2016), Tantor (30.3.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com