Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2022, 20:15   #3581
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pozdrav svima,

Opet jedno glupo pitanje: zna li neko postoji li način da "stream-ujem" igre sa PC-ja na PS4? Vidim da se po netu pominju media serveri, ali za streaming filmova sa PC-a na PS4. Mene interesuje baš streaming igara, nešto tipa PS Remote Play, ali potpuno obrnuto - da koristim PS4 sa povezanim kontrolerom, i sa njega igram igre fizički pokrenute na PC-ju.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 9:17   #3582
M@verick
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Poruke: 95
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pozdrav, razmisljam se da kupim polovan ps4. Nisam imao soni od ps1 tako da me interesuje par stvari. Vidim da za 250e moze da se uzme polovan sa 2 dzojstika fat/slim model. Interesuje me sta je trenutno bolje, slim ili fat? Igrao bih na monitoru uglavnom, eventualno na TV kad sam u prilici.

Pored toga, kljucna stvar za mene je taj sony nalog. Posto bih ga uzimao polovonog da li postoji mogucnost da obrisem nalog sa njega ukoliko vec postoji i da kreiram novi. Ukoliko postoji nalog da li postoji opcija da se edituje sa mojim podacima ( po cenu gubljenja igara na tom nalogu i pricamo o nejailbrakeovanom modelu). Takodje me zanima da li je dobra opcija uzimati jailbraikovan (iako nisam za tu opciju)? I na kraju, kako funkcionise kupovina polovnih igara, jel su one aktivirane samo na jednom accu i ako kupim polovnu igru da li mi to garantuje da cu moci da je instaliram na mom soniju/nalogu i igram online recimo?
M@verick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 13:40   #3583
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom PlayStation 4

Fat je vrlo mator model i ja bih to zaobišao u širokom luku. Za taj novac bi trebalo da se može kupiti slim koji je još uvek u domaćoj garanciji. Barem sam ja svoj tako prodao sa preostalih 6m garancije, manje od 100h igranja i 3 igre gratis za 250.

Nalozi se inače mogu otvoriti do 100 potpuno nezavisnih na istoj konzoli. Kad otvori svoj nalog, potpuno je nebitno šta je igrao onaj na prethodnim. Polovne igre na disku se ponašaju isto kao potpuno nove, nema nikakvih online ograničenja. Ako su free to play naslovi onda može da se igra online za dž, ali za naslove koji nisu moraš biti pretplaćen na Playstation Plus da bi uopšte igrao online.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 20:00   #3584
M@verick
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Poruke: 95
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Fat je vrlo mator model i ja bih to zaobišao u širokom luku. Za taj novac bi trebalo da se može kupiti slim koji je još uvek u domaćoj garanciji. Barem sam ja svoj tako prodao sa preostalih 6m garancije, manje od 100h igranja i 3 igre gratis za 250.

Nalozi se inače mogu otvoriti do 100 potpuno nezavisnih na istoj konzoli. Kad otvori svoj nalog, potpuno je nebitno šta je igrao onaj na prethodnim. Polovne igre na disku se ponašaju isto kao potpuno nove, nema nikakvih online ograničenja. Ako su free to play naslovi onda može da se igra online za dž, ali za naslove koji nisu moraš biti pretplaćen na Playstation Plus da bi uopšte igrao online.
Uh odlicno, znaci i ako ima nalog na njemu to nista ne smeta sta vise mogu da igram igre ukoliko ih ima na nalogu plus da otvorim svoj "main". I jos jedno malo pitanje, igrice bih kupovao preko kupujemprodajem uglavnom ili bih uzimao onaj kredit, konkretno za kp me zanima - posto sam video da prodaju digitalne verzije igara kapiram da su to obicno nalozi na kojima se igra nalazi ili sam lose razumeo? Dobijem mozda kod za aktivaciju igre?
M@verick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 10:55   #3585
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Kad se setim da sam polovnu PS4 konzolu 2015. platio 250€.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 11:31   #3586
miovrag
Član
 
Član od: 13.4.2010.
Lokacija: Bar
Poruke: 44
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom PlayStation 4

https://youtu.be/-b8tf2Oc4S0
Htio da kupim DS4,al sve nalazim na ovu Fake verziju.
Moze li neko vise reci dal je velika razlika?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
miovrag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 12:10   #3587
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
M@verick kaže: Pregled poruke
Pozdrav, razmisljam se da kupim polovan ps4. Nisam imao soni od ps1 tako da me interesuje par stvari. Vidim da za 250e moze da se uzme polovan sa 2 dzojstika fat/slim model. Interesuje me sta je trenutno bolje, slim ili fat? Igrao bih na monitoru uglavnom, eventualno na TV kad sam u prilici.
Brate, 250e... Za 300e ima nov Series S. Jeste da su druge igre ali ako se igraš casual i ne juriš Sony ekskluzive glupo je dati toliki novac za PS4 u 2022.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 13:29   #3588
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
M@verick kaže: Pregled poruke
Uh odlicno, znaci i ako ima nalog na njemu to nista ne smeta sta vise mogu da igram igre ukoliko ih ima na nalogu plus da otvorim svoj "main". I jos jedno malo pitanje, igrice bih kupovao preko kupujemprodajem uglavnom ili bih uzimao onaj kredit, konkretno za kp me zanima - posto sam video da prodaju digitalne verzije igara kapiram da su to obicno nalozi na kojima se igra nalazi ili sam lose razumeo? Dobijem mozda kod za aktivaciju igre?
Dobiješ podatke za nalog sa kog preuzmeš igru i instaliraš je i igraš na svom nalogu.Uglavnom...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 16:14   #3589
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
M@verick kaže: Pregled poruke
Uh odlicno, znaci i ako ima nalog na njemu to nista ne smeta sta vise mogu da igram igre ukoliko ih ima na nalogu plus da otvorim svoj "main". I jos jedno malo pitanje, igrice bih kupovao preko kupujemprodajem uglavnom ili bih uzimao onaj kredit, konkretno za kp me zanima - posto sam video da prodaju digitalne verzije igara kapiram da su to obicno nalozi na kojima se igra nalazi ili sam lose razumeo? Dobijem mozda kod za aktivaciju igre?
Mislim da si dobro razumio, postoji varijanta i kao nalog, i kao kod za aktivaciju. Ako ikako možeš, prioritetno kupuj igre čijom se kupovinom nudi game key, a ne nalog. Problem sa nalogom je što se u principu jedan te isti nudi većem broju kupaca, a ako neki od njih bude kvaran i promijeni nalog (tako što svoju konzolu proglasi kao primarnu za taj nalog, pa mu promijeni password) - možeš izgubiti pristup igri, i pitanje je oćeš li ga moći lako vratiti. Game key se lako unese, trebalo bi ako je ispravan uvijek da radi, i ne bi trebalo da ga neko drugi može istovremeno koristiti.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
M@verick (5.10.2022)
Stara 4.10.2022, 19:52   #3590
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
miovrag kaže: Pregled poruke
https://youtu.be/-b8tf2Oc4S0
Htio da kupim DS4,al sve nalazim na ovu Fake verziju.
Moze li neko vise reci dal je velika razlika?
Velika je razlika, saznao sam na teži način Nakon par nedelja korišćenja, počeo da otkazuje - pečurkica zanosila. Zavisi kako ti zapadne al cenim da će svaki otkazati vrlo brzo. Na kraju sam platio original i sve ukupno me izašlo skuplje jer sam hteo da prođem jeftinije.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2022, 13:58   #3591
M@verick
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Poruke: 95
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Mislim da si dobro razumio, postoji varijanta i kao nalog, i kao kod za aktivaciju. Ako ikako možeš, prioritetno kupuj igre čijom se kupovinom nudi game key, a ne nalog. Problem sa nalogom je što se u principu jedan te isti nudi većem broju kupaca, a ako neki od njih bude kvaran i promijeni nalog (tako što svoju konzolu proglasi kao primarnu za taj nalog, pa mu promijeni password) - možeš izgubiti pristup igri, i pitanje je oćeš li ga moći lako vratiti. Game key se lako unese, trebalo bi ako je ispravan uvijek da radi, i ne bi trebalo da ga neko drugi može istovremeno koristiti.
Odlicno, nije mi jasno samo kako zadnjih par godina nije pala cena uopste, i dalje drzi cenu od 250EUR al svejedno doslo je vreme da ga kupim, smara me vise da se bakcem sa konfiguracijama i glupostima.
M@verick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M@verick na korisnoj poruci:
ezenkiel (5.10.2022)
Stara 5.10.2022, 17:23   #3592
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja sam mozda dosadan i glup ali jos jednom - ako volis Sony ekskluzive i planiras da odigras sta ti se igra i prodas konzolu okej je kupovina iako je preskupo za to sto konzola nudi. Ali ima sit da se naigras svega i svacega i polovnih igara ima na tone.

U suprotnom Series S je daleko bolji izbor za malo vise para.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2022, 17:42   #3593
M@verick
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Poruke: 95
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja sam mozda dosadan i glup ali jos jednom - ako volis Sony ekskluzive i planiras da odigras sta ti se igra i prodas konzolu okej je kupovina iako je preskupo za to sto konzola nudi. Ali ima sit da se naigras svega i svacega i polovnih igara ima na tone.

U suprotnom Series S je daleko bolji izbor za malo vise para.
Iskren da budem, meni xbox nije u opticaju uopste, ranije sam se lozio na xbox360 dok je bio popularan, posle toga mi uopste nije bio toliko "konkurentan". Ja se slazem da je verovatno xbox bolji izbor, ne dovodim to u pitanje, al nekako... soni mi je drazi da tako kazem. Vuce me da kupim soni, dal je nostalgija, dal je kompleks sta znam Ali opet kazem, svakako verujem da je xbox mozda i bolja varijanta.
M@verick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2022, 20:13   #3594
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Preko pretplate možeš da odigraš krš igara bez da kupuješ polovne. Čekni tu opciju.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
M@verick (6.10.2022)
Stara 10.10.2022, 18:53   #3595
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pitanje jedno...

mogu li ja od ortaka koji ima PS5 i PS+ paket da uzmem nalog i sa njim se ulogujem na svom PS4, instaliram neku od igara iz paketa i pokrenem je i igram na svom nalogu? Da li on može da ima nekih problema zbog toga?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2022, 19:14   #3596
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Mozes, bez ikakvih problema.
Idi na forum Razmena igara, tamo se bas bavimo time.
Uzimamo nove igre i delimo trosak bas iz razloga sto se u isto vreme moze igrati na vise konzola.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
m1aden (10.10.2022)
Stara 21.4.2023, 23:41   #3597
nickaveli
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Poruke: 65
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 34 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Zdravo, kupio sam PS4 Slim i hteo sam da napravim UK nalog zbog EU regiona, medjutim trazi mi da verifikujem svoje godine. Probao sam preko visa kartice, broja telefona ali nista ne prolazi... izgleda da to skoro uveli i samo englezi mogu da naprave svoj UK nalog?

Koju EU drzavu mi preporucujete za nalog da napravim a da mogu ujedno negde bez problema i da nadjem gift kartice za tu drzavu zbog kupovine igara? Ili jednostavno da napravim USA nalog i taj nalog da mi bude primaran?
nickaveli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2023, 8:33   #3598
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja moj držim kao UK nalog, wallet dopunjujem karticama sa cdkeys i kinguina, nisam morao ništa da validiram.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2023, 9:16   #3599
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ja moj držim kao UK nalog, wallet dopunjujem karticama sa cdkeys i kinguina, nisam morao ništa da validiram.
To su novo uveli...

Citat:
At this time, this age verification beta test is only rolling out in the UK and Ireland.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2023, 23:03   #3600
nickaveli
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Poruke: 65
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 34 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Nista od UK naloga, nema sanse da se napravi vise nov. Napravio sam USA nalog, njega cu da koristim za sad.

Posto sam uzeo polovan PS4 Slim, pa samo da pitam jel je normalno da se ovako cuje HDD? Ili je mozda neki drugi zvuk u pitanju? Moj se cuje isto kao sa ovog klipa:

https://www.youtube.com/shorts/4MFQ297p-sg
nickaveli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com