Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2008, 13:55   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

I ja da se upisem u "listu strelaca"...

Ovako, posedujem Altec Lansing FX 5051E (ili sam posedovao?). To su 5.1 zvucnici, srednje klase (200e bili kad sam ih kupovao), i koji ne traze zvucnu karticu, jer imaju dekoder u sebi (tako sam ja razumeo). Kada se koristi preko USB-a, dekoder sam radi ceo posao, bez potrebe za zvucnom kartom. Naravno, mogu da se nakace i na zvucnu kartu pomocu kablova. Ja ih koristim (koristio?) preko USB-a, posto nikako da se nakanim da uzmem neki X-Fi.

U cemu je problem? Jutro sam ja lepo ukljucio komp i oni lepo poceli da shushte (normalna pojava, kada su ukljuceni). U jednom trenutku su poceli problemi sa strujom u stanu, ali samo na jednoj fazi, i to na kojoj su zvucnici (znaci zezala je struja na stekeru u koji su ukljuceni zvucnici). Onda je i nestalo struje na toj fazi, pa se vratila kroz desetinu sekundi (ja sam mislio da je ispao osigurac, ovako mi nista nije jasno). I zvucnici su radili posle dolaska struje. E sad pocinje,...

Otisao ja potom da doruckujem (klasika - bareno jaje, sir i paradajz) i dok sam nahranio morsko prase i macora desilo se nesto neobjasnjivo. Zvucnici su utihnuli! Znaci ja se vracam u sobu, sve radi, osim zvucnika. Proveravam steker - ima struje. Menjam steker, za svaki slucaj, opet nista. Vadim ih iz struje na pola sata, pa ponovo probam - i opet nista. Nema da se ukljuci zelena lampica. Nema shustanja!

Sad lepotani ne rade, garancija istekla, a ja se razmisljam da isutiram "bas", al je ipak mnogo tezak i siljat. Troubleshoot anyone?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com