Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2009, 2:57   #1
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Command & Conquer (2012)

Citat:
Command & Conquer Generals 2 Coming Soon?
Sequel to RTS title seemingly confirmed on PS3 disc.
March 24, 2009 - Could EALA be gearing up to launch a sequel to Command & Conquer Generals? According to an interview on the PS3-centric episode of Battlecast Primetime (which can be found on the Command & Conquer: Red Alert 3 Ultimate Edition disc), it could indeed be coming soon. In an interview with David Silverman, Mike Verdu, the new General Manager of EA Los Angeles responded to a question about the future of the Command & Conquer franchise. Silverman mentioned that with new Tiberian Sun and Red Alert games recently being produced, fans would obviously wonder if a new Generals game would be on the way. Verdu stated that he was a big fan of the Generals universe, as it got him into real time strategy games. "Don't be surprised to see another installment of Generals 2 at some point in the future, but certainly nothing to talk about just yet," Verdu mentioned.
We contacted Electronic Arts for commentary on this development, but as of publish time, we hadn't received a statement. As soon as we get info, we'll pass it along. In the meantime, you might want to practice your skills leading the US or Chinese armies, or as one of the guerrilla members of the GLA – a sequel could be coming sooner than you might expect.
Izvor:http://pc.ign.com/articles/965/965843p1.html
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 13:41   #2
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Ovo sam ranije postavi gde pise da ce biti vise od tri frakcije i mnogo toga:

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
"In this game we really wanted to emphasize strategy and this is why we have expanded on the different terrains we used in RA3.
In Gens2 we will have Mountains, Forests, Beaches, Swamps, even icecaps which only certain units can access. Valuable resources might be present in these areas of the maps. For example on a map we are working on set in Alaska there is a valuable undersea oil reserve in the middle of a frozen straight… As you’d expect tanks and heavier vehicles would fall straight through the ice and most ships would break to pieces trying to access it. So these zones are mainly infantry only, but submarines can travelunder the ice… In fact one of our European submarine units can surface and break through the ice and deal great damage to any infantry that may be on it with its heavy machine guns. The all new BREAD engine allows for this along with stunning visuals and we can guarantee no lag whatsoever as long as you meet the minimum requirements.

...


The Indian faction plays sort of like a higher tech GLA. They have these ingenious walker units which can access all land terrains, beaches, forests, mountains, icecaps., swamps… This gives them a huge advantage when fighting in certain terrains
such as forests where usually only infantry and the occasional support helicopter can access for obvious reasons

...


In order to maximise strategy and add a bit more flair to the game, some maps will have an optional system whereby the weatherin the game actually changes and effects game play. Soldiers will not be able to run fast for long in hot weather, and will slip in mud in wet weather. Tanks may get stuck in muddy patches and the seas might freeze over around ships, leaving them stranded. The weather can change randomly and effect game play up to three times per match, which can sure give a dying player an advantage if their oppositions tank rush gets stuck in the mud.

...


“As usual EA have impressed with their particle FX, but that’s not it. The lacklustre graphics of older SAGE based games have
gone. The graphics truly are unbelievable, at maximum settings you can see the facial expressions of the units, and even the pilots of aircraft whilst they are still inside. You can see bloodstains against walls of adjacent buildings where infantry have just been fighting. The physics system is truly initiative for an RTS and it makes the whole game look like an up market FPS rather than an RTS. I can bet my wooden stick Generals two will be an industry leader in graphics and game play… I can guarantee it.”

...

That’ s not it folks, we are still hiding details on our truly revolutionary aspect of game play, which we call “commando mode” Other developers have never touched on this and we can promise you this is a truly awesome feature which will evolve command and conquer Generals 2 to the next generation of RTS gaming."
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
Cernobil (28.3.2009), masteri (28.3.2009)
Stara 28.3.2009, 14:36   #3
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Lepo. Meni su se prvi generali svideli, sasvim ok igra.

Sad da se spremim za flejm
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 20:24   #4
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Pffff, ovo ce biti Red Alert sa novim jedinicama, sve te njihove RTS igre su na istu foru. Samo drugaciji izgled, nista zanimljivo i posebno.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 20:37   #5
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Doshlo je vreme i da oskrnave i Generalse.Kako godine prolaze to sve gori i gori Command & Conquer izlazi.
Ne vredi bash da ti cure bale zbog ove igre,bolje upotrebiti tu maramicu za plakanje.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2009, 17:57   #6
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
Doshlo je vreme i da oskrnave i Generalse.Kako godine prolaze to sve gori i gori Command & Conquer izlazi.
Ne vredi bash da ti cure bale zbog ove igre,bolje upotrebiti tu maramicu za plakanje.
Lepo recheno. Posle 2 c&c naslova izvalish da je sve isto s$#nje drugo pakovanje. EA, teshka komercijala.

Shta ce biti s battlefieldom to ne smem ni da razmisljam. A kad sam prochitao da ID radi Rage pod okriljem EA, proshli su me zmarci...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2009, 18:06   #7
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer Generals 2

Ko zna, Generals je bio malko glup ali jako igriv, ocekujem da ce i ovaj da bude takav..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 19:12   #8
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Novi Command & Conquer!

Novi CNC je u razvoju od novoosnovanog studija. EA je otvorio novi studio nazvan Victory Games sa sjedištima u Los Angelesu, Texasu i Šangaju. Na čelu studija je Van Caneghem, veteran iwndustrije poznat po Heroes of Might & Magic franšizi , koji se EA-u pridružio prije nekoliko godina. Studio trenutno radi na visokobudžetnoj Command & Conquer igri za PC.

from crovotrex

Znaci rade na visokobudzetnoj igri? Najzad! S obzirom da generals su radili sto jeftiniji. Al nek je sa srecom! :-)

planetcnc.gamespy.com/fullstory.php?id=164371

Intervijuv s glavnim rukovodiocem Jon Van-om.

Poslednja ispravka: DeCoy (22.2.2011 u 20:21)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
Stranger2 (26.2.2011)
Stara 22.2.2011, 20:22   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke

Intervijuv s glavnim rukovodiocem Jon Van-om.
Van mu nije srednje ime, nego deo prezimena.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2011, 22:45   #10
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Prema nezvanicnim podacima kazu da novi cnc ce se zvati CnC: Arena i bice u stilu Ends of Nations, kojeg radi Petroglyph(westwood), kako bi se njemu suprostavio. Zasto ea uvjek nekog kopira? Tako je kopirao DOW2 i napravio cnc4. Al ipak nadam se da nece tako biti.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2011, 20:50   #11
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Izgleda da je Victori Games krenuo punom parom. Glavna C&C stranica je redizajnirana, i dali su popust od 75% na svim C&C igrama ove nedelje na Steamu:

Red Alert 3 (4,99 €),
Red Alert 3 - Uprising (2,49€),
Tiberian Twilight (12,49€),
Kane's Wrath (4,99€),
and C&C 3 (4,99€).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	EN_victory_home_large.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	31,9 KB
ID:	38810  

Poslednja ispravka: Isko (25.2.2011 u 20:58)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2011, 20:57   #12
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Necu nista da sudim, ali ako prica bude opet bljutava dzaba se trude... onaj CnC4 je bio cista propast, video sam betu igre i nije mi se svidela ni malo, kampanju nisam i video ali kontam da je gora od CnC 3 Tiberian Wars.

Moraju bas svojski da se potrude da ne zeznu stavar, posto i engine bi bio red da odrade novi sta ce valjda i biti posto je nova firma.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
RUSuper (25.2.2011)
Stara 25.2.2011, 21:05   #13
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Necu nista da sudim, ali ako prica bude opet bljutava dzaba se trude... onaj CnC4 je bio cista propast, video sam betu igre i nije mi se svidela ni malo, kampanju nisam i video ali kontam da je gora od CnC 3 Tiberian Wars.

Moraju bas svojski da se potrude da ne zeznu stavar, posto i engine bi bio red da odrade novi sta ce valjda i biti posto je nova firma.
Nije cnc4 bio los. Ima on svojih kvaliteta, ipak za promjenu fino, al nije to to. Nova je kompanija, cak EA im je dao mnogo novca na raspolaganju samo da vrate sjaj onom starom cnc-u. Sjecam se teksta kada je EA zavrsio generale, ikonice, modele, efekte itd... je uradeno po sto jeftinijim cjenama. Istu politiku su iskoristili za cnc3, cnc4 i nazalost ra3. Al nadam se da ce biti drugacije.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2011, 23:27   #14
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Ne bih da se tema pretvori u raspravi kakav je koji C&C bio,ali moram reci da je C&C 4 bio i vise nego los.Ja goru strategiju nisam igrao,a igrao sam ih puno.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2011, 0:02   #15
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Dobro mozda se nekome CnC4 svideo ,ali generalno vecini starim igraca nije . Mozda nekim novim klincima ae bas cu da vidim na sta ce ovo da izgleda.
Ja bi voleo da vrate:
-grid na mapi (kao u SC2)
-zidove i razne odrabene strukture
-da minimalizuju alternativne paljbe jediniac tj. neke da ih nemaju
normalan LAN da moze i preko VPN-a (Tunngle ,hamachi).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
miloshbg (28.2.2011)
Stara 27.2.2011, 10:05   #16
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!

Citat:
Sjecam se teksta kada je EA zavrsio generale, ikonice, modele, efekte itd... je uradeno po sto jeftinijim cjenama. Istu politiku su iskoristili za cnc3, cnc4 i nazalost ra3.
Ja ni po cem une vidim da su ove igre koje si pomenuo niskobudzetne. Generals jeste koncepcijski jednostavniji ali to ne mora biti zbog ustede vec jednostavavno takva zamisao gamplaya. Sto se grafike tice, secam se da je posteno namucio moj tadasnji kompjuter tako da nisam primetio da je u svoje vreme delovao jeftino.
Pogotovo mi RA3 deluje kao kompletna igra na kojoj se nije stedelo. Nista ne bih dodao ni oduzeo. Grafika za takvu igru ne bih zeleo drugacioju. Uspeli su i da zadrze stari sarm i da dodaju neke jako smele inovacije i da zadrze igru interesantnom... To je po meni primer jedne jako uspele igre u svakom smislu.

A i ekspanzije za obe su za moj ukus jako dobre i obimne. Daleko od toga da su lose.

Eventualno se moze govoriti o ukusima ali o tome zanmo da ne vredi raspravljati.

Voleo bi samo da se za buduce nastavke C&C-a drze originalne koncepcija i stila. Bila bi greska da kopiraju druge igre jer da zelim igrati drugim stilom onda ne bih igrao C&C ...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 18:37   #17
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Prema nezvanicnim podacima kazu da novi cnc ce se zvati CnC: Arena i bice u stilu Ends of Nations, kojeg radi Petroglyph(westwood), kako bi se njemu suprostavio. Zasto ea uvjek nekog kopira? Tako je kopirao DOW2 i napravio cnc4. Al ipak nadam se da nece tako biti.
Mislim da si pogresno obavesten,ovo je c&c arena:

http://www.youtube.com/watch?v=TVkc7uhAu_s

A kako sam ja cuo posle c&c3 su hteli ovo da urade ali su odkazali i krenuli na c&c4
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 23:08   #18
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!!! :-)

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Ja ni po cem une vidim da su ove igre koje si pomenuo niskobudzetne. Generals jeste koncepcijski jednostavniji ali to ne mora biti zbog ustede vec jednostavavno takva zamisao gamplaya. Sto se grafike tice, secam se da je posteno namucio moj tadasnji kompjuter tako da nisam primetio da je u svoje vreme delovao jeftino.
Pogotovo mi RA3 deluje kao kompletna igra na kojoj se nije stedelo. Nista ne bih dodao ni oduzeo. Grafika za takvu igru ne bih zeleo drugacioju. Uspeli su i da zadrze stari sarm i da dodaju neke jako smele inovacije i da zadrze igru interesantnom... To je po meni primer jedne jako uspele igre u svakom smislu.

A i ekspanzije za obe su za moj ukus jako dobre i obimne. Daleko od toga da su lose.

Eventualno se moze govoriti o ukusima ali o tome zanmo da ne vredi raspravljati.

Voleo bi samo da se za buduce nastavke C&C-a drze originalne koncepcija i stila. Bila bi greska da kopiraju druge igre jer da zelim igrati drugim stilom onda ne bih igrao C&C ...
Ok, ajde jos jednom da kazem sta su ljudi rekli. Posle godinu dana od izlaska CnC:Generals, rasprava je bila zasto nije EA ulozio vise novca da dobije ONO PRAVO? Ne govorimo ovde o nicijim ukusima vec sto sam procito. Kada je EA pocela da radi na generalima, izdala je "tender"(neznam tacan naziv) ko ce da radi na njemu. Javile su se par kompanija i svaka je ponudila svoje. Mislim da su bile tri kompanije. Na kraju je EA izabrala kompaniju koja je imala najlosije modele, teksture, efekte itd... samo da ulozi malo a na osnovu imena C&C dobice mnogo novca, sto je i uspjelo. Generali su nama sada odlicni, kada ih uporedimo sa RA3, CnC3 i 4. Al u ono vrijeme kada je izasao cnc generals, znam da su ga dosta njih pljuvali jer neje ko RA2. Evo jos jedno. Imate dve slicice GLA Pick Up-a. Lijeva slika je model kojeg je prestavljala jedna od onih firmi i trazila je mnogo para, dok se EA odlucio za jeftiniju suluciju i dobili smo ovo desno.
(neznam cijene, al znajte da svaki model npr. kosta kod jedne kompanije 30$, u drugoj 50& itd... neznam cjene kazem al znajte da se svaka sitnica placa)


Citat:
wlof kaže: Pregled poruke
Mislim da si pogresno obavesten,ovo je c&c arena:

http://www.youtube.com/watch?v=TVkc7uhAu_s

A kako sam ja cuo posle c&c3 su hteli ovo da urade ali su odkazali i krenuli na c&c4


Dobro sam obavjesten, procitaj malo sta pise za taj video klip. CnC:Arena im je bio u planu ali su ga prekinuli. Jos niko nezna koji ce CnC biti. A malo i lici na CnC4 ovaj klip, samo sto nema skrina. Nek Bude koji god da je, samo da je dobar.
Priložene slike
  
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 0:24   #19
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!

Ovo levo jeste lepse,ali realno to ne bi moglo u generalima.Ipak to je dx8.1 a sta vise ovo je i obicna slika tako da ne bi ni izgledalo tako dobro.Na kraju krajeva uvek pricate kako je grafika manje bitna samo da je gameplay dobar i da je igra zanimljiva,a generals to jeste.Ja se samo nadam da ce ovaj novi C&C biti zaseban od ovih cuda sto su pretvorili u spansku seriju(Tiberium serial i red alert)
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 0:28   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Novi Command & Conquer!

Ti baš pričaš svašta, ovo na prvoj slici ti je artwork, na drugoj model iz igre. Obzirom da su se Generali pojavili 2003. godine za to doba su imali boli glava grafiku. Uostalom Generals je in-house igra, rađena u SAGE enginu. Ne možeš da praviš onakav model ako engine to ne podržava.

Ne uzimaj zdravo za gotovo sve što pročitaš po raznoraznim rant forumima
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Coming soon iMa_NeKo_PljUgU Kompjuteri i film 2534 juče 18:42
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
Cities XL 2012 Stranger2 Upravljačke simulacije 41 15.2.2013 0:27
Crkveni Kalendar 2012 - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 12 19.1.2012 19:24
Emergency 2012 JAZO Strateške igre 0 27.10.2010 16:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com