Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2006, 21:41   #1
Spaskoni
Novi član
 
Član od: 16.6.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Samsung SM 920N, potrebna pomoc!

Pozdrav,juce sam kupio Samsung 920N i mogu vam reci da sam zadovoljan.Medjutim,imam nekoliko problema.Instalirao sam MagicTune program koji se isporucuje uz monitor.Medjutim,kada hocu da ga pokrenem izbaci mi neki prozor sa nekom greskom i nema teorije da ga pokrene.
Probao sam sve zivo,i nece.Proverio sam na Samsungovom sajtu posto imam Nvidia FX 5200 i video da je kompatibilna za taj program.
Jel zna neko do cega je i kako da resim taj problem.
JOs nesto,pri max rezoluciji 1280/ 1024 i osvezavanju od 72Hz,ako je ceo ekran prekriven belom bojom na nekim mestima su uocljiva malo tamnija slova,kod slika se ne primecuje.Da li je to do osvetljenja i to mora tako ili je neki problem pa da ga reklamiram.
Unapred hvala na odgovoru.Molim da ljudi koji imaju iskustva sa ovim pomognu da znam sta da radim.
Tamnija slova se primecuje samo kad je pozadina bela.

Pozdrav!
Spaskoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 22:21   #2
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung 920N,potrebna pomoc!

Ja sa mojim 760BF,nemam apsolutno nikakvih problema,a u sustini ne koristim
apsolutno nikakva dodatna podesavanja,Probaj ponovo da instaliras MagicTune,u samom ces programu moci da podesavas parametre po svom ukusu,mada mislim da je Default sasvim dovoljan.
Ako i posle dodatnih podesavanja imas problema Vrati ga i uzi nesto drugu,moja preporuka je 760BF,radim sa njim vec nekih 10-tak meseci apsolutno odgovara i ceni i performansama.Pozdrav!!!
Balan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 22:39   #3
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Samsung 920N,potrebna pomoc!

Ако слика може да се прати без обзира на мањи квалитет тешко да ће ти признати гаранцију.

2Spaskoni Зашто сте сви опседнути тиме да је оно што баш ви имате најбоље, и што је још важније ко би иоле паметан прелазио са 19'' на 17''
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 1:15   #4
athlon
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Samsung SM 920N, potrebna pomoc!

Meni je magictune blokirao komp, tj drzao 100% procesor. Na to se zalilo jos par ljudi. Ja sam ga skinuo i sve stimam na monitoru. A da, imam 940bf. Sto se tice slike vjerovatno tripujes. Obicno kad se dobije nesto novo opazaju se svakakve sitnice. Kasnije to i ne primjetis. Ne kazem da je to slucaj kod tebe ali...
athlon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 10:55   #5
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Samsung SM 920N, potrebna pomoc!

Citat:
Spaskoni kaže:
Pozdrav,juce sam kupio Samsung 920N i mogu vam reci da sam zadovoljan.Medjutim,imam nekoliko problema.Instalirao sam MagicTune program koji se isporucuje uz monitor.Medjutim,kada hocu da ga pokrenem izbaci mi neki prozor sa nekom greskom i nema teorije da ga pokrene.
Probao sam sve zivo,i nece.Proverio sam na Samsungovom sajtu posto imam Nvidia FX 5200 i video da je kompatibilna za taj program.
Jel zna neko do cega je i kako da resim taj problem.
:
Imao sam istih problema sa magictune samo na 940n, i na fx5700le. Problem je nestao tek kada sam zamenio graficku (geforce 6600). Promena drajvera ti nece pomoci, ali ovaj program ti nije potreban ( ja ga nisam nikad koristio ). Sve sto mozes preko njega da podesis, to mozes i preko dugmica na monitoru.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 14:25   #6
Spaskoni
Novi član
 
Član od: 16.6.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung SM 920N, potrebna pomoc!

Ljudi, thanks sto ste se javili u odmah i u ovom broju.Izgleda da nije bio problem u monitoru nego mi se izgleda stvarno ucinilo tako da sada radi bez problema.Sto se tice MagicTune skinuo sam ga sa Samsungovog sajta (sa diska nece) i mogu da vam kazem da nije nista posebno tako da se ne isplati skidati 30 - 40 mb ako nemate brzi protok.
" Za Atilu "

Odakle ti to da sam ja reko da je ovo sto imam najbolje.Imao sam toliko para i uzo sam ga.Mislio sam da uzmem neku malu bolju sedamnaesticu ali sam odustao jer 5 cm nije za bacanje a meni ne treba profi monitor.

POZDRAV!
Spaskoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 22:19   #7
Balan
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 111
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung 920N,potrebna pomoc!

Citat:
Atila kaže:
и што је још важније ко би иоле паметан прелазио са 19'' на 17''
Bitan je kvalitet a ne velicina!!!
Balan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 22:25   #8
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Samsung 920N,potrebna pomoc!

Citat:
Balan kaže:
Bitan je kvalitet a ne velicina!!!
Да се ради о PVA 17'' ово што кажеш би и имало смисла, ал' пошто је 920N сасвим солидна 19-ица сулудо је са ње прелазити на мало бољу 17-ицу.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 19:22   #9
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Samsung SM 920N, potrebna pomoc!

Mozete li mi reci isplati li se kupovat ovo cudo?Koliko mu je vrijeme odziva i kolika je garancija koji kontrast.

P.S zamalo ne otvorih novu temu o ovom monitoru
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung Samsung 250GB 7200rpm SATAII SP2504C miguel Nosači podataka 1 23.2.2006 23:05
pomoc oko komponenti Milena Šta da kupim? 26 15.12.2005 15:56
Potrebna pomoc pri kupovini novog racunara. Persun Šta da kupim? 18 10.12.2005 17:28
Samsung SyncMaster 730 BF pitanje..pomoc! Marjan J. Kvarovi 5 6.12.2005 15:17
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com