Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu > Forum How-To

Forum How-To Kako da izmenim redosled poruka u temi? Da li mogu da promenim naslov teme kada editujem poruku? Koliko mi treba postova da postanem „Starosedelac”? Kako funkcioniše lista ignorisanih korisnika? Pitajte sve što vam na forumu nije jasno i dobićete najbolji mogući odgovor

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2006, 22:00   #1
face
Novi član
 
Član od: 13.7.2006.
Lokacija: East Click
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?
face je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 10:21   #2
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Slika sa računara se ubacuje pomoću IMG koda. Dakle, potrebno je određenu sliku pronaći i uploadovati na internet. Moja preporuka je www.imageshack.us

Postavljanje slike sa računara

1. Kada se otvori Imageshack.us klikne se na dugme "Choose" i zatim odabere željena slika, a zatim klikne na dugme "Host it".
2. Imageshack će automatski prikazati sve potrebne linkove ka uploadovanoj slici.
3. Potrebno je samo odraditi Copy/Paste onoga što piše desno od Hotlink For forums 1 i slika će biti prikazana ovde.

Dotični kod izgleda ovako:
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/6843/skbacktopdy3.gif[/IMG][/URL]

I kada se on ukuca (pastuje) ovde dobije se sledeće:



Ako je slika prevelika nemojte je postavljati po ovom principu. Za veće slike imageshack automatski pravi thumbnail i onda se umesto teksta koji se nalazi pored Hotlink for forums (1) postavlja tekst koji se nalazi pored likna Thumbnail for forums (1). Tada se na forum postavi manja slika i potrebno je kliknuti na nju da bi se uvećala.

Postavljanje slike sa drugog sajta

Ovo je još lakša opcija. Dovoljno je samo saznati URL slike i zatim ga postaviti ovde pomoću IMG koda.

Kuca se [IMG] <URL ka slici> [/IMG].
Dakle ako se slika nalazi na: http://www.sk.rs/images/sk-back-top.gif
Potrebno je ukucati [IMG]http://www.sk.rs/images/sk-back-top.gif[/IMG] i slika će se prikazati u sledećem obliku:



Kako se saznaje URL ka slici?

Internet Explorer: Desni klik na sliku pa properties i pod stavkom Adress (URL) se nalazi URL ka slici
Firefox: Desni klik pa Copy Image location
Opera: Desni klik pa Copy Image Adress

Poslednja ispravka: Bojan (2.8.2011 u 11:07)
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
Ewok (8.10.2009), La.Prestige (17.10.2008), _NEBOYSHA_ (14.12.2008)
Stara 9.10.2007, 14:05   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pravila postavljanja tema i poruka

Kada postavljate na forum link ka slici koja je na nekom besplatnom serveru tipa ImageShack ili Photobucket, izbegavajte postavljanje direktnih linkova, već se trudite da pronađete i stavite umanjenu sličicu (thumbnail). U editoru na forumu treba staviti adresu thumbnail sličice iskopiranu sa sajta i NE TREBA je stavljati u IMG tag, jer je to već urađeno. Ako ima više ponuđenih formata thumbnail linkova, stavite onaj u formatu za forume. Ako postoje dva različita formata za forume (kao što je, recimo, na ImageShacku), koristite prvi, tj. onaj kod kog iza reči IMG dolazi uglasta zagrada, a ne znak jednakosti i adresa. Ako ste u nedoumici, pogledajte kako naš forum kodira takve linkove tako što ćete izabrati poruku sa jednom takvom sličicom, dati komandu Citiraj, u editoru isključiti WISIWIG mod klikom na ikonu s desne strane toolbara na kojoj piše nešto kao "A/A" i pogledati kako izgleda kôd koji naš forum podržava.

Mislim da praktično svi fajl-serveri specijalizovani za slike imaju thumbnail linkove. Međutim, možda su malko skriveni. Recimo, Photobucket daje inicijalno samo direktne linkove ka slici, ali na malko "zakučastijem" mestu postoji i veći izbor linkova između kojih je i link za forume.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 18:14   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pravila postavljanja tema i poruka

Kad smo kod Photobucketa...
Kako dobiti kôd za forume koji prikazuje thumbnail sličicu, a ne sliku pune veličine?

Od ponuđene tri varijante kôda nijedna nije "ona prava". Nešto se, ipak, može uraditi.

Treba izabrati prikaz albuma iz kojeg uzimamo sliku.
Iznad svake slike, pored komentara, stoji beli kvadratić.
Treba kliknuti na kvadratić, čime se selektuje dotična slika (slika će dobiti crveni okvir).
Zatim treba u dnu strane pronaći link "Generate HTML and IMG code" i kliknuti na njega.
Otvoriće se nova strana sa mnogo više varijanti kodova.
Ono što nama treba zove se "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended"

Evo jednog primera:
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2007, 10:10   #5
qwerty
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 213
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 79 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Moze i www.allyoucanupload.com

ovaj imageshack mnogo mi je pokocen nesto u zadnje vreme
qwerty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2008, 21:31   #6
jelenamm
Član
 
Član od: 31.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 30
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Ja imam problem sa gledanjem slika na forumu. Mogu da ih postavim bez problema, ali nikako ne mogu da ih vidim. Cak ne vidim ni link ka ImageShacku.
Sta se to dogadja? Kako da to sredim. Da li je problem na racunaru koji koristim ili....?
jelenamm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2008, 21:57   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
jelenamm kaže: Pregled poruke
Ja imam problem sa gledanjem slika na forumu. Mogu da ih postavim bez problema, ali nikako ne mogu da ih vidim. Cak ne vidim ni link ka ImageShacku.
Sta se to dogadja? Kako da to sredim. Da li je problem na racunaru koji koristim ili....?
Pogledaj u Kontrolni Panel/Podesi Opcije/Vidljivi elementi poruke da li ti je štiklirana opcija "Prikaži slike".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
jelenamm (3.4.2008)
Stara 27.3.2008, 22:44   #8
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Ili ti možda Firewall pravi problem.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
jelenamm (3.4.2008)
Stara 3.4.2008, 2:15   #9
jelenamm
Član
 
Član od: 31.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 30
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Firewall. Nakon što sam ponovo prošla podešavanja, sve je Ok.
Hvala svima.
jelenamm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 14:58   #10
nemanja.m
Član
 
Član od: 4.1.2008.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 77
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 57 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Kad hoću da ubacim sliku, kako ću znati koji je njen URL?
nemanja.m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 15:14   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
nemanja.m kaže: Pregled poruke
Kad hoću da ubacim sliku, kako ću znati koji je njen URL?
Ovako.

Internet Explorer- Desni klik na sliku pa properties i pod stavkom Adress (URL) se nalazi URL ka slici
Firefox- Desni klik Copy Image location
Opera- Desni klik Copy Image Adress, ili desni klik pa image properties, i ispise ti sve o slici.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 15:36   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Može da se desi da FireFox ili neki drugi browser ne daje opciju "Copy Image Location", pa ti onda ostaje varijanta da izabereš Properties i odatle iskopiraš link na sliku.

Uzgred, kod Firefoxa je Properties prozor glupo napravljen tako da ima fiksnu širinu. Ako je link predugačak pa ne staje u prozor (i biva isečen), naprosto proširi prozor s desne strane.

I još nešto, ako ubacuješ sliku sa nekog drugog sajta, a taj sajt ima mogućnost da se na forumu pojavi umanjena verzija slike (a kad se na nju klikne, otvorio se nov prozor ili tab sa slikom pune veličine), ti sajtovi obično daju gotov link koji treba iskopirati prilikom kucanja poruke na forumu (negde u opisu umesto reči "forum" stoji "message board", što je isto). U tom slučaju NE TREBA taj link ubacivati tako što se klikne na ikonu za postavljanje linka na sliku, nego link naprosto treba iskopirati na pravo mesto u poruci. U linku, naime, već postoje svi potrebni IMG i URL tagovi, pa bi ubacivanje preko IMG ikonice dodalo još jedan par IMG tagova - time se najčešće nešto pokvari pa link na radi, a u najboljem slučaju prikažu se uz sliku i slova IMG koja su višak. Ako sajt nudi dve varijante linkova za forume, za naš forum obično pali prva varijanta.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 18:14   #13
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Jedno pitanje,kako da ostavim sliku sa svog kompjutera a da ne bude onako da mora da se klikne prvo na manju slicicu da bi se pokazala veca,to jest da ne pise ono prilozene slike nego da bude prikazana u punoj velicini,kao sto je to recimoovde
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 18:32   #14
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
kako da ostavim sliku sa svog kompjutera a da ne bude onako da mora da se klikne prvo na manju slicicu da bi se pokazala veca,to jest da ne pise ono prilozene slike nego da bude prikazana u punoj velicini,kao sto je to recimoovde
Misliš ovako:




Kad aplouduješ slike na ImageShack ili sličan sajt, imaš da izabereš mogućnost da se podaci o slici (veličina, format) ne prikazuju. Osim toga, ako nećeš smanjeni prikaz slike (tzv. thumbnail), ubaci direktni link do slike (ja ga dobijam tako što kliknem desni na željenu sliku na ImageShacku, izaberem Edit, pa kad se slika pojavi u punoj veličini kliknem desni na nju i izaberem "Copy Image Location") između tagova [img] i [/img] tamo gde želiš da slika bude.

Drugi način da slike izgledaju kao u tvom primeru je da željenu sliku nađeš na netu, klikneš desni na nju i izabereš "Copy Image Location" (ovako je u Firefoxu), onda u poruci napišeš [img]X[/img], gde umesto X ubaciš link koji si iskopirao. Kad sačuvaš poruku, na mestu gde si stavio [img]X[/img] imaćeš željenu sliku.

Uzgred, na postavljanje ovako velikih slika se neblagonaklono gleda na forumu (moderatori, a i korisnici, će te sigurno opomenuti) jer (kao što vidiš) zauzimaju mnogo mesta. Bolji je (kompaktniji) način - da se postave "thumbnails" slika.

Zamisli na šta bi ličila sledeća poruka da sam sve slike postavio u punoj veličini (jednu od njih sam ovde uzeo kao primer).

Poslednja ispravka: zoran845 (31.5.2008 u 11:37) Razlog: crtica i primer
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Chivan (2.6.2008), Djordje Turjacanin (30.7.2008), HaveBreak (29.5.2008), Kisr (29.5.2008)
Stara 29.5.2008, 19:33   #15
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Drugi način da slike izgledaju kao u tvom primeru je da željenu sliku nađeš na netu, klikneš desni na nju i izabereš "Copy Image Location" (ovako je u Firefoxu), onda u poruci napišeš [img]X[/img], gde umesto X ubaciš link koji si iskopirao. Kad sačuvaš poruku, na mestu gde si stavio [img]X[/img] imaćeš željenu sliku.
Eto savladah i tokao sto se moze videti
Piece of cake!

Poslednja ispravka: Kisr (29.5.2008 u 23:15) Razlog: Nepotreban citat
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2008, 20:20   #16
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Gledao sam malo neke svoje bajate postove, pa mi pade na pamet da bi ovo detaljno uputstvo za "kačenje" slika moglo (još) nekome da pomogne.

Poslednja ispravka: Freško (2.8.2011 u 1:37) Razlog: izpravljen link
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 8:10   #17
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Nesto me zanima. Posto sad vec dosta koristim imageshack za hostovanje, jako me nervira jedna stvar. Kad kliknem Host It, onda pise uploading. Onda se posle kraceg vremena to zavrsi i taman pomislim da ce me prebaciti na stranicu sa linkovima kad on ponovo vrati na ovu stranicu gde se uploaduje. Onda moram sve ponovo ispocetka. Ovo jako nervira posebno kad se radi o slikama preko 120 kb i nekad je potrebno i do cetiri puta da ponavljam dok se ne prebaci na stranicu sa linkovima. Da li se ovo i ostalima desava ili samo meni?
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 8:28   #18
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Meni se to jedno vreme desavalo i rekao sam sebi, koji imageshack, nije ni za sta. Ono cekanje da mi prikaze sliku... I onda sam presao na photobucket ali sam ispucao prostor za slike (free nalog) a sada koristim www.picoodle.com i www.mediafire.com. A za web galeriju www.flickr.com. Neogranicen prostor kod svih navedenih imagehosting sajtova. I svi su mi gotivniji od imageshack-a. Pogotovu mediafire, vidi se koliko je stigao upload, koja je brzina ...ma gotiva. Tako da bi mogao malo da promenis mesto postavljanja slika.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 18:14   #19
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Nesto me zanima. Posto sad vec dosta koristim imageshack za hostovanje, jako me nervira jedna stvar. Kad kliknem Host It, onda pise uploading. Onda se posle kraceg vremena to zavrsi i taman pomislim da ce me prebaciti na stranicu sa linkovima kad on ponovo vrati na ovu stranicu gde se uploaduje. Onda moram sve ponovo ispocetka. Ovo jako nervira posebno kad se radi o slikama preko 120 kb i nekad je potrebno i do cetiri puta da ponavljam dok se ne prebaci na stranicu sa linkovima. Da li se ovo i ostalima desava ili samo meni?
Dešavalo se i meni u Operi, pa sam pokušao iz IE-a i sve je išlo normalno.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 18:41   #20
Dovla pzs
Guest
 
Poruke: n/a
Question Re: Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera?

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Nesto me zanima. Posto sad vec dosta koristim imageshack za hostovanje, jako me nervira jedna stvar. Kad kliknem Host It, onda pise uploading. Onda se posle kraceg vremena to zavrsi i taman pomislim da ce me prebaciti na stranicu sa linkovima kad on ponovo vrati na ovu stranicu gde se uploaduje. Onda moram sve ponovo ispocetka. Ovo jako nervira posebno kad se radi o slikama preko 120 kb i nekad je potrebno i do cetiri puta da ponavljam dok se ne prebaci na stranicu sa linkovima. Da li se ovo i ostalima desava ili samo meni?


Ja ti tu nemogu pomoci i meni se to nekada desava
neznam ni ja sta da radimi zato sam ljutkako to da uradim?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
img code, ubaciti sliku

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako izvaditi sliku iz Word dokumenta i pretvoriti je u regularan jpg? Miki2 Web razvoj 2 25.6.2010 11:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com