Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2006, 16:58   #1
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Nova konfiguracija za 3D Max :)

Evo ovako ljudi...

Imam neku semu, da mi na poslu kompenzuju neke plate za racunar.
Sad, racunajuci kintu koju vec imam, plus plate koje mi duze (pocetna) konfiguracija bi trebalo da izadje oko 650.
Razmisljam, sta mi je sve pozeljno za max.

Prvo, pozeljan je monitor sa sto vecim ekranom, pozeljna je ploca koja podrzava dual core procesor (jer neki plug-inovi to podrzavajau i rendanje je duplo brze) i pozeljna je memorija (ovde bih u prvom navratu kupio samo 512MB, posle bih kupovao do 2GB).
Dakle sada imam zadatak da za oko 650 evra sastavim pocetnu konfiguraciju, koju cu kasnije moci da prosirim maksimalno.
Napominjem da bi trebalo da bez problema svakog meseca izdvajam od 50 do 100 evra za prosirivanje konfiguracije. Imajte to u vidu.

Laik sam sto se tice novijeg hardvera, te molim za pomoc.

Evo sta smo ja i jedan moj kolega sastavili za pocetak, pa vidite valja li nesto.

MSI S775 P4N DIAMOND NF4 SLI IE
Intel LGA Celeron D 326 2.53GHz EM64
Kingston KVR 512MB DDR2 667 CL5 SODIMM
Samsung 19 SyncMaster 997MB
Samsung 160GB 7200rpm SATAII NCQ 8.9ms
Asus ATI EAX1300/TD/128M
Tastatura, kuciste, monitor, mis (sve najgore vrste, posle cu da zamenim)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2006, 17:12   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Ha, ha, moram da se nesmejem.Najbolja (i skupa) MSI-jeva Intel ploca i Celeron D ne idu u paru.Sve ostalo je manje vishe OK, ali mislim da je AMD (Sempron) jaci u 3D Studiu a takodje i nVidia graficke su za taj posao bolje od ATI-jevih.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2006, 17:19   #3
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Garson kaže:
Ha, ha, moram da se nesmejem.Najbolja (i skupa) MSI-jeva Intel ploca i Celeron D ne idu u paru.Sve ostalo je manje vishe OK, ali mislim da je AMD (Sempron) jaci u 3D Studiu a takodje i nVidia graficke su za taj posao bolje od ATI-jevih.
hehehehe

Pa zato sto cu procesor da menjam za par meseci, a ova kompenzacija ako mi propadne, nema meni povratka 3 plate.

nego, jel nisam nesto zaboravio od osnovnih komponenti?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2006, 18:07   #4
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Uhh pa ajde sto je ploca najbolja ali gde ubode najgori Celeron.Ako ces bas da menjas uskoro neka ostane ovako.Ali pazi za 15e vise imas 346 koji radi na 3.0ghz.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 23:40   #5
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
bobi kaže:
hehehehe

Pa zato sto cu procesor da menjam za par meseci, a ova kompenzacija ako mi propadne, nema meni povratka 3 plate.

nego, jel nisam nesto zaboravio od osnovnih komponenti?
He, he...
Nisam siguran da li nF4 podrzava Core Duo 2 tako da je glupo uzimati ako ne podrzava.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 18:28   #6
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

@bobi
Pa zavisi da li će da renderuje preko GPU-a ili CPU-a. Ja više volim da renderujem u MAX-u preko GPU-a (X800gto) u Direct3D engine-u tako da mi je procesor za to vreme slobodan za crtanje u AutoCAD-u pa ne gubim vreme čekajući render. S druge strane CPU brže radi render od grafike ali tu opciju koristim samo kad mogu komp da ostavim par sati da odradi sliku na miru. Pa sad ti vidi. Ako imaš vremena da čekaš renderovanje onda ŠTO JAČI PROCESOR (bolje Athlon nego Sempron u svakom slučaju, Sempron je slab i treba mu mnooogo vremena i tokom rendanja je neupotrebljiv za bilo šta drugo). U tom sl. ti je dosta neka osnovna grafika koju si i naveo. Ako planiraš neki multitasking, kao što ja koristim, onda ti je dovoljan neki Semprončić i što jača grafička to bolje sa bar 256mb. Sve jedno je da li ćeš ATI ili Vidiju. ATI je bolji sa Direct3D-om a Vidija sa OpenGL-om
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 18:42   #7
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Ako je 3D Studio prioritet onda je nV logican izbor.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 18:54   #8
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

@Garson
Nebitno je da li je Vidija ili ATI. Ne razumem zašto je Vidija logičniji izbor od ATI-ja? Pretpostavljam da će čovek da renderuje procesorski jer spominje dualcore CPU.

@bobi
S obzirom da uzimaš CRT monitor savetujem ti da se otvoriš za 21" jer njega kad kupiš onda si miran neko vreme a ostalo ćeš, kao što si i sam naveo, da upgrade-ješ na mesečnom nivou. Ja koristim LG 19" TFT i malo je ali 21" TFT je preskup a CRT prevelik za moje uslove.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 18:57   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Propeler kaže:
@bobi
Pa zavisi da li će da renderuje preko GPU-a ili CPU-a. Ja više volim da renderujem u MAX-u preko GPU-a (X800gto) u Direct3D engine-u tako da mi je procesor za to vreme slobodan za crtanje u AutoCAD-u pa ne gubim vreme čekajući render. S druge strane CPU brže radi render od grafike ali tu opciju koristim samo kad mogu komp da ostavim par sati da odradi sliku na miru. Pa sad ti vidi. Ako imaš vremena da čekaš renderovanje onda ŠTO JAČI PROCESOR (bolje Athlon nego Sempron u svakom slučaju, Sempron je slab i treba mu mnooogo vremena i tokom rendanja je neupotrebljiv za bilo šta drugo). U tom sl. ti je dosta neka osnovna grafika koju si i naveo. Ako planiraš neki multitasking, kao što ja koristim, onda ti je dovoljan neki Semprončić i što jača grafička to bolje sa bar 256mb. Sve jedno je da li ćeš ATI ili Vidiju. ATI je bolji sa Direct3D-om a Vidija sa OpenGL-om
@Propeler
GPU?
Kako rendati preko GPU-a u max-u? Ne razumem?
Koliko znam u max-u postoji samo directX 9 shader (tacnije mat sa shaderom) i preko njega je moguce videti rezultate koji ce eventualno da budu u nekom engine-u. Nikada nisam cuo da se u max-u normalne scene renderuju preko graficke, koja bi trebalo da ima uticaja samo u viewportu, a ne prilikom samog renderovanja, osim ako nije u pitanju neka ultra (gelato, koliko sam cuo) graficka kartica. Ipak takve kostaju vise stotina evra i nisu mi sada preko potrebne.
Multitasking u max-u? Sem mental ray-a (i nekih drugih render plug-ina), nisam cuo da postoji mogucnost da se u max=u (u scanline renderu) koristi vise procesora odjednom, ili graficka zajedno sa procesorom.
Ajd' deder pojasni mi to.

@Svi
Odlucio sam (u dogovoru sa burazerom) da za sada uzmem ram, DVD rezac, 2 GB rama, kuciste, misa tastaturu i jos neke sitnice za te plate koje su mi duzni.
Tako da necu napraviti (glupu) kombinaciju, koju sam iz pocetka imao u planu da napravim, vec cu postepeno uzimati najbolje moguce komponente koje mogu da uzmem.
Sada me burazer ubedjuje da uzmem plocu sa AMD2 (ili AM2, nemam pojma) najnovijim chipsetom. Ja sam ipak vise za Intela.
Sta vi mislite?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 19:22   #10
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Propeler kaže:
@Garson
Nebitno je da li je Vidija ili ATI. Ne razumem zašto je Vidija logičniji izbor od ATI-ja? Pretpostavljam da će čovek da renderuje procesorski jer spominje dualcore CPU.

@bobi
S obzirom da uzimaš CRT monitor savetujem ti da se otvoriš za 21" jer njega kad kupiš onda si miran neko vreme a ostalo ćeš, kao što si i sam naveo, da upgrade-ješ na mesečnom nivou. Ja koristim LG 19" TFT i malo je ali 21" TFT je preskup a CRT prevelik za moje uslove.
Samo zato shto nV ima bolji OpenGL drajver pogotovu u profi upotrebi (ne racunam igre a i tu je bolji).
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 20:01   #11
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

@bobi
U MAX-u možeš da biraš između DX8.1 i DX9. Što se tiče rendanja preko GPU-a MY BAD! Mislio sam na manipulaciju 3D objektima u viewportu koja sa slabijom grafikom i kompleksnijim scenama jednostavno nije moguća bez seckanja i kočenja pa mora i u viewportu da se koristi CPU ali je onda model jako loše prikazan i nepregledan.
Što se tiče multitaskinga, nisam mislio na multitasking u samom 3dMAX-u nego da tokom renderovanja možeš nesmetano (bez usporenja) da koristiš druge aplikacije a ne da čekaš nekoliko sati da završi sliku. Kao što rekoh, ja kad pustim u pozadini da mi se renderuje fotka, za to vreme koristim AutoCAD i Photoshop (uz stalno uklj. winamp i operu) tako da bi došlo do velikog usporenja ukoliko imaš slabiji procesor. Nekada zbog žurbe otvorim 2 x 3dMAX pa renderujem dve scene istovremeno a to vuče mnogo resursa, vremena i živaca. Zato ti treba što jači proc. Ako ništa drugo, što jači proc. brže gotov posao. Taj AM2 je dobar jer je dualcore isto kao i intel D805. Šta god da uzmeš od ta dva, radiće ti posao.
@Garson
To za nV i openGL je tačno ali kao što rekoh u MAX-u je moguće birati između Direct3D-a i openGL-a.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 20:30   #12
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Propeler kaže:
@bobi
U MAX-u možeš da biraš između DX8.1 i DX9. Što se tiče rendanja preko GPU-a MY BAD! Mislio sam na manipulaciju 3D objektima u viewportu koja sa slabijom grafikom i kompleksnijim scenama jednostavno nije moguća bez seckanja i kočenja pa mora i u viewportu da se koristi CPU ali je onda model jako loše prikazan i nepregledan.
Opet, za seckanje u scenema u viewportu, nikako nije kriva graficka kartica, vec RAM memorija. Graficka kartica je tu da odredi sam shade-ing samog viewporta. Uglavnom, vecina grafickih moze da u viewportu prikaze svega 8 izvora svetlosti. Tako da opet kazem, graficka nije od neophodnog znacaja za konfiguraciju koju nameravam da kupim.

Citat:
Propeler kaže:
Što se tiče multitaskinga, nisam mislio na multitasking u samom 3dMAX-u nego da tokom renderovanja možeš nesmetano (bez usporenja) da koristiš druge aplikacije a ne da čekaš nekoliko sati da završi sliku.
Multitasking opet ne zavisi od max-a, vec od windowsa i procesorske snage koju posedujes.
Ja recimo na kucnoj konfiguraciji mogu istovremeno da rendam i imam upaljenu operu i winamp, ali ako bih hteo da upalim i adobe premiere, vec bi se desili problemi, dok na poslu mogu da u isto vreme rendam scenu u max-u, konvertujem u cannopus pro-coderu, rezem DVD disk, slusam muziku, i gledam sajtove preko Opere...
Dakle, max, nema nekakve veza sa time, vec kolicina raspolozive memorije...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:07   #13
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
bobi kaže:
Opet, za seckanje u scenema u viewportu, nikako nije kriva graficka kartica, vec RAM memorija.
Za seckanje u viewportu JESTE kriva graf. kartica ako ti je Graphic mode namešten na Hardware. Ako namestiš na Software onda je nebitno koja ti je grafika jer sve radi procesor.
Taman kažeš:
Citat:
bobi kaže:
Multitasking opet ne zavisi od max-a, vec od windowsa i procesorske snage koju posedujes.
I pomislim da smo se razumeli i onda na kraju izjaviš:
Citat:
bobi kaže:
Dakle, max, nema nekakve veza sa time, vec kolicina raspolozive memorije...
i shvatim da se NISMO razumeli.
Citat:
bobi kaže:
...na kucnoj konfiguraciji mogu istovremeno da rendam i imam upaljenu operu i winamp, ali ako bih hteo da upalim i adobe premiere, vec bi se desili problemi,...
To je multitasking o kojem ti govorim i koji tvoj procesor kod kuće ne može da izvrši.MAX kao APLIKACIJA koja troši 100% CPU dok renderuje fotku i oko 500MB ima veze s tim. 1GB RAMA je DOVOLJNO za udoban render i još po neki uklj. program. Ako imaš 2GB to ti neće ništa ubrzati ali ako imaš Semprona na 1.7GHz umesto npr. Athlona na 2.5GHz onda ćeš imati mnogo sporiji RENDERING TIME. Ono što pokušavam da ti kažem celo veče je da ako želiš da pustiš render i da legneš da spavaš dok on ne završi onda ti je Sempron + 1GB rama dovoljno! Ako želiš da pustiš render i da istovremeno koristiš računar za druge aplikacije, znači rad u MULTITASKINGU, onda ti treba jači proc. od Semprona. Ovo ti govorim iz iskustva jer imam Semprona 2800+ i 1GB RAM-a i znam koliko je spor render dok na poslu imam Athlona64+1GB RAM-a i ubrzanje je osetno ISKLJUČIVO zbog procesora.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 11:09   #14
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Ok, ok Propeler, zurio sam juce pa sam malo zbrzao sa post-om.
Sada nije ni bitno, da se ne nastavljamo.
Videcu ljudi , da post-ujem nove predloge za ploce i procesore, cim budem dobio ove (manje bitne) komponente, koje sam narucio.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 12:12   #15
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Propeler kaže:
@bobi. Taj AM2 je dobar jer je dualcore isto kao i intel D805.
am2 je samo podnozje a ne model procesora
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 13:35   #16
.pex
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 65
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Za multitasking 3Dmax-a i jos nekog zahtevnog programa dolazi u obzir jedino dual core (ne 805, jer je od njega i Intel odustao posle nedelju dana).
.pex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 3:22   #17
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Cool Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Ja ti predlazem ciljaj na AMD AM2 procesore jer u ovo doba nadilazi talas pojeftinjenja od AMD cak za 47% (ili vec koliko ce biti kod nas) jer mora da spasava glavu od Intela dok ne izmisli konkurentni procesor (nadam se da ce zakopati Intela i njihov sugav sistem procesora ) evo da nije izmislotina:
http://www.tgdaily.com/2006/07/23/am...cessor_prices/
A opet ce imati i brzu memoriju jer AM2 je prvenstveno izmisljen za DDRII, za sada maks 800mhz ali citao sam i da radi sa 1000mhz bez problema.

A za maticnu ti predlazem neki od Nforce 500 chipset-a ali za sada sam nasao samo dve maticne sa najacim nforce 590 SLI chipset-om:

Asus M2N32-SLI Deluxe/WiFi-AP (ima integrisanu wireless karticu mozda ti zatreba na poslu) cena oko 200e
ili MSI ali "ima jedna msi ali nije 590 ali ima neku drugu oznaku pa vidi"
a za proc single core Athlon 64 3500+ imas za 105e (znaci stizu) a vidi sa linka koliko kosta 3800+ a ako je dual core 3800+ skuplji maks 20e onda vazi pravilo dva su bolja od jednog a ako bas hoces da sljaka onda 4200+ ili do vec koliko ti seze budzet/plata .
Sad se i ja spremam za neku slicnu kupovinu gore navedenih komponenti, radim kalkulacije i skupljam pare
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 23:30   #18
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Propeler kaže:
@bobi
U MAX-u možeš da biraš između DX8.1 i DX9. Što se tiče rendanja preko GPU-a MY BAD! Mislio sam na manipulaciju 3D objektima u viewportu koja sa slabijom grafikom i kompleksnijim scenama jednostavno nije moguća bez seckanja i kočenja pa mora i u viewportu da se koristi CPU ali je onda model jako loše prikazan i nepregledan.
Što se tiče multitaskinga, nisam mislio na multitasking u samom 3dMAX-u nego da tokom renderovanja možeš nesmetano (bez usporenja) da koristiš druge aplikacije a ne da čekaš nekoliko sati da završi sliku. Kao što rekoh, ja kad pustim u pozadini da mi se renderuje fotka, za to vreme koristim AutoCAD i Photoshop (uz stalno uklj. winamp i operu) tako da bi došlo do velikog usporenja ukoliko imaš slabiji procesor. Nekada zbog žurbe otvorim 2 x 3dMAX pa renderujem dve scene istovremeno a to vuče mnogo resursa, vremena i živaca. Zato ti treba što jači proc. Ako ništa drugo, što jači proc. brže gotov posao. Taj AM2 je dobar jer je dualcore isto kao i intel D805. Šta god da uzmeš od ta dva, radiće ti posao.
@Garson
To za nV i openGL je tačno ali kao što rekoh u MAX-u je moguće birati između Direct3D-a i openGL-a.
Tacno, ali D3D nikad nije razvijan za ishta sem igara dok je OpenGL upravo za profi upotrebu.Shto bi vozio 3D Studio na ATIju u D3D-u kad mozesh na nV u OpenGL-u?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 23:56   #19
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija za 3D Max :)

Citat:
Garson kaže:
Tacno, ali D3D nikad nije razvijan za ishta sem igara dok je OpenGL upravo za profi upotrebu.Shto bi vozio 3D Studio na ATIju u D3D-u kad mozesh na nV u OpenGL-u?
Iz nekog meni nepoznatog razloga, kad radim u Maxu sa OGL-om, "zice" u viewportovima su "debele" i totalno nije za rad (imam 6600). Takodje, na nekom forumu (mislim da je Guru 3D) sam citao da su ljudi testirali brzinu DirectX i OpenGL u maxu i ispostavilo se da je DirectX mnogo brzi.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
1/2006 "Stiže Nova godina" oluja „Ja, igrač!” 84 17.12.2006 17:43
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29
Nova konfiguracija - Da li vrijedi ove pare? dejobar Šta da kupim? 7 27.7.2006 12:38
Konfiguracija do 1000e nikornla Šta da kupim? 17 18.2.2006 20:20
Konfiguracija D.J.Quimby Šta da kupim? 49 7.1.2006 3:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com