Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2011, 15:13   #1
karlo
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BGD
Poruke: 45
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom TV 32" do 350€

Vidim da nema sličnih tema koje nisu zastarele pa ću otvoriti novu...
Treba mi savet za kupovinu, kao što stoji u naslovu, da je dijagonala 32" i da ne prelazi 350€ (što jeftinije to bolje)

Šta mi je bitno:
-da je brz tjuner (menjanje kanala, gledao sam recimo VOX 32800 koji je bolesno spor, kao i neki stariji modeli LG-a)
-da ima USB i da mogu da se gledaju filmovi sa njega (da podržava što više formata, čitao sam da neki modeli imaju dosta problema s tim)
-da mogu da ga povežem sa kompjuterom (imam samo DVI na grafičkoj)
-naravno DVB...

Bilo bi super i da ima i PiP recimo, al dobro možda previše tražim za te pare

Recimo ovako nešto mi je zapalo za oko:
http://itsvet.com/proizvod/lg-32lk33...monitor/9/2757
Ovde piše da je LED, mislim da je greška
karlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2011, 16:05   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Neki TV u tom cenovnom rangu a da je bolji od entry modela ovih eminentnijih proizvodjaca tesko da ces naci, dk bih ti te tipa VOX jednostavno savetovao da izbegnes...

Tuner je kod LCD/LED/Plazmi daleko sporiji nego sto je bio kod CRT televizora, pa cak i kod skupljih modela, tako da te to mnogo ne brine.

USB Movie opciju imaju mnogi televizori ali to zavisi od modela do modela, kao i izbor formata koje pustaju (ne pustaju svi mkv). U svakom slucaju, opet u cenovnom rangu do 350 evra, nemas bas veliku mogucnost izbora.

Svaki LCD TV mozes da povezes sa kompjuterom - u tvom slucaju trebao bi ti samo DVI-HDMI adapter.


Koji DVB? Noviji modeli imaju DVB-T i uglavnom svi imaju DVB-C, dok DVB-C2 ces tesko (u stvari nikako) naci u tom cenovnom rangu.

PIP ti za gledanje dva programa znaci samo ako imas 2 tunera u TV-u, dok za gledanje drugih sadrzaja samo ako imas eksterni uredjaj sa tunerom povezan sa TV-om tako da...

Na kraju, taj LG je entry ulaz ali za te pare sasvim OK televizor. I da on jeste LED televizor posto LED televizori kod LG nose oznaku LK dok LCD televizori imaju oznaku LD.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
karlo (4.12.2011)
Stara 4.12.2011, 16:35   #3
karlo
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BGD
Poruke: 45
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Hvala za brz odgovor...
Što se tiče tjunera, probao sam ga kod ovog LG-a i to mi je odlična brzina (isto važi i za Samsung LE-32D400) znači to je OK skroz...
Kod USB Movie-a mi nije uopšte važan MKV, nego samo da pušta DivX i slične formate (znači onaj format u kome je većina filmova/serija na netu - (XviD?))

To sam samo hteo da dodam
Pa eto ako ima još neko neki predlog osim ovog LG-a nek kaže
karlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2011, 18:19   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Za te pare taj LG ti je sasvim dobra opcija, mozda da pogledas LD 320 ili 350 posto u tom rangu LED ili LCD nije preterano bitno, eventuano Philips 32PFL3605 koji se da naci za otprilike 38k dinara.
Tu je i Samsung 32D400 mada mi se kod njega generalno nesto ne dopada a ne znam sta - narocito jer je Samsung kod mene zasluzio svoje poverenje odnosom cena/performanse/kvalitet...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 12:04   #5
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

@Marti Misterija ..Gresis druze.... ovogodisnji modeli LG LED televizora nose oznaku LV , led 3D televizora LW , LCD televizori LK . LD oznaka se vezuje za proslogodinje modele LCD televoziora.

@karlo Sto se tice same kupovine u tom segmentu najbolji odnos cene i kvaliteta je definitivno LG . Ovogodisnji modeli (cak i oni osnovni) pustaju svaku vrstu medija sa USB'a ukljucujuci i MKV,MP4,AVI,TS i ostale.. fajlove naravno i titlove koji imaju podrsku citanja i nasih slova . Opcija PIP ti ne znaci nista jer moras da dovodis signal sa dva razlicita ulaza ,televizori sa vise tjunera se vise ne proizvode tako da zaboravite na takve stvari.
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Gh0st na korisnoj poruci:
karlo (11.12.2011), Marti Misterija (11.12.2011)
Stara 11.12.2011, 12:37   #6
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Marti mi je juce pomogao, imas ovde par modela

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=27320
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 12:46   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Citat:
Gh0st kaže: Pregled poruke
@Marti Misterija ..Gresis druze.... ovogodisnji modeli LG LED televizora nose oznaku LV , led 3D televizora LW , LCD televizori LK . LD oznaka se vezuje za proslogodinje modele LCD televoziora.
Hvala najlepse, moja greska...

Za LK sam u nekom flajeru iz novina jos davno (pre vise od pola godine) procitao da je rec o LED televizorima i to mi je ostalo u secanju i po automatizmu sam a bez ikakve naknadne provere na netu napisao da su to LED umesto LCD televizora...

K'o da vec nisam znao da tamo pise svasta, pa sam bar mogao da proverim ali...

Hvala jos jednom na ispravci - priznajem kad pogresim, a i covek uvek nauci nesto novo i za to imas zahvalnicu od mene...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 12:53   #8
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Hvala najlepse, moja greska...

Za LK sam u nekom flajeru iz novina jos davno (pre vise od pola godine) procitao da je rec o LED televizorima i to mi je ostalo u secanju i po automatizmu sam a bez ikakve naknadne provere na netu napisao da su to LED umesto LCD televizora...

K'o da vec nisam znao da tamo pise svasta, pa sam bar mogao da proverim ali...

Hvala jos jednom na ispravci - priznajem kad pogresim, a i covek uvek nauci nesto novo i za to imas zahvalnicu od mene...
Nema na cemu, tu smo da zajedno raspravljamo, razmenjujemo znanja i iskustva. Naravno i da pomognemo onima koji su u nedoumici oko kupovine televizora
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2011, 13:03   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV 32" do 350€

Pod uslovom da neki ono raspravljamo ne shvate bukvalno sto se cesto da desiti jer cim neko pomene rec rasprava pojedinci odmah pomisle na fight, vredjanje i sl.
Srecom takvih nema mnogo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
Net do 150 kbps, i do 500 dinara? Axsusill Internet usluge 4 3.11.2008 19:33
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com