Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2011, 8:58   #1
foxy
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Moja prva tema: TV kartica

Prvo pozdrav svima, nov sam na forumu

Kao sto vec glasi tema imam dilemu oko TV kartice. Zeleo bih da kupim neku ali posto nikad nisam imao niti znam nekoga ko je imao TV karticu, neznam dali se kablovska moze prikljuciti u nju i koja je TV kartica solidna za to(ocekujem vasu preporuku)?

Situacija je ovakva na ulazu u stan imam Spliter, jedan deo kabla ide levo u sobu u TV, dok drugi ide desno u drugu sobu u modem za komp. E sada mene zanima kako bih ja ako ugradim TV karticu mogao i kablovsku da utaknem u nju? Dali bih tu ispred modema morao staviti jos jedan splitter pa da jedan deo kabla ide u modem drugi u karticu(to je onda vec 2 racvanja) ili ima neko drugo resejne..Evo ja sam nacrtao pa vi pogledajte situaciju(nisam znao bolje da je opisem)
http://imageshack.us/f/52/kartica.png/

Nisam na onom digitalnom paketu sa onim STB box ili kako se to vec zove.. znaci naj obicnije kabl ide direktno u tv.. neznam dali je ovo vazno..
foxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 10:35   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Bilo koja TV kartica ce ti raditi sa analognom kablovskom... No, moja ti je preporuka da trazis neku koja pored analognog, ima i DVB tjuner. Za preporuku tacnog modela ces morati da sacekas nekog drugog

Ako moras da povezes kablovski modem na tom kompu gde ce biti TV karta, onda ce ti trebati jos jedan spliter. No, to ce raditi bez problema (meni je radilo).

PS
Predlazem ti da izbegnes interne varijante i kupis standalone tuner, na koji ces povezati monitor. Jeste da ne mozes da snimas video sa njima, ali ces postedeti sebe muka sto se tice drajverske podrske i bagovitog softvera, a i kvalitet prijema je bolji na takvim uredjajima.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 12:27   #3
foxy
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Hvala na odgovoru Nego druze moze pitanje? Sta ti je to interna varijanta a sta standalone tuner? Stvarno se ne razumem pa ako mozes malo da pojasnis a moze i neki link od gore navedenih (slika ili nesto).
Meni treba samo neka kartica eto da mogu da gledam te kanale sa kablovske ne mora da ima ni to snimanje ni nikakve posebne mogucnosti.. I jos nesto, taj spliter sto bih stavio ispred modema (jedan kabel u TV karticu drugi u modem) dali to mogu i sam da uradim ili treba da zovem KDS da oni posalju svog coveka da mi to uradi?
foxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 12:31   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Prosto, za internu karticu ti treba racunar (povezuje se na PCI ili PCI-E slot na maticnoj ploci), i ne moze da radi kad je racunar iskljucen.

Eksterni (standalone) tjuner je u potpunosti nezavisan od racunara. Sve sto mu treba za rad je monitor. Radi imao ti racunar ili ne

Ako imas odgovarajuci spliter, koaksijalni kabl i dzekove (ili znas gde imaju da se kupe), onda ti majstori iz KDS ne trebaju. Sve sto ti treba je srafciger i skalper

EDIT
Zaboravih primere
Interni tv tuner
Eksterni
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 12:44   #5
foxy
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Razumeo sam Hvala na detaljnom objasnjenju! Nadam se samo da ce neko videti ovu temu i preporuciti mi neku karticu.
foxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 13:07   #6
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

^
A jesi li odlucio sta zelis i koliko novca bi izdvojio? Hibridne kartice (one koje imaju analogni i digitalni tjuner) su skuplje varijante, dok su kartice sa analognim tjunerom vrlo povoljne (tu mozes da odaberes neku Leadtek, Prolink ili Compro karticu. Kvalitet im je solidan).

Od eksternih tjunera, mogu da se proberu neka Leadtek, Compro, Winstars ili KWorld resenja, u zavisnosti od svote novca

Pogledaj ovde sta se od prilike moze naci na nasem trzistu.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 13:30   #7
foxy
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Pa ovako cene vidim nisu nesto strasno velike uskadio bih se tu sa nekom do 30-40 evra. Nego kazes da imaju sa analognim i digitalnim i samo sa analognim... pa sada neznam moj provajder KDS na kom je tom signalu ili sta vec,pa ne bih bas da uzmem sa analognim pa ono da ne radi jer je provajder na digitalnom tjuneru pre bih uzeo te hybridne sto rade i na analognom i digitalnom...
foxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 13:35   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Moja prva tema: TV kartica

Koliko je meni poznato, uporedo se emituju i digitalni i analogni signali (tako je na IKOM-u). Analogni radi bez problema na obicnim TV uredjajima, a za digitalni ti treba set-top box ili TV sa DVB-C tjunerom...

Joj, to ti je ziva konfuzija . Pogledaj tekst u SK 11/2010 (imas u arhivi maticnog sajta) kako ce digitalna televizija biti resena kod nas, a pogledaj i ovu temu.

PS
Omasio si mesto za temu, ovo je softverski deo foruma. Zamolicu nekog od kolega moderatora da prebaci temu.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11
Koja (tv kartica) fm kartica? Sallee ŠDK - Ostale komponente 0 24.12.2009 3:29
saa7131e PHILIPS TV kartica Smoke Grafika 3 9.4.2009 12:58
Promene u sobi "Kvarovi" i uputstvo za postavljanje tema Rocker Kvarovi 0 11.2.2007 17:20
Moja prva tema za Karambu! Miloš Slobodni softver 2 31.3.2006 23:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com