Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Male igre

Male igre Igre sa Interneta, Flash, online, igre „za kancelariju” i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2022, 15:56   #1
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Igre za decu?

Ok, mozda cu da gorim u paklu, ali me zanima sta bi bila preporuka od decijih igara. Nema posebne teme, ali da li su male igre, ili igre za male, nije mnogo vazno.
Elem, zanimaju me igre koje nisu 'za smirenje', nego stvarno imaju smisla. Tih bezveznih sam se isprobao i dete ih nije volelo ni kad je imao 2 godine. Sad kad ima 4, mislio sam ili nesto sto ide preko misa pa da se malo razvija koordinacija, ili nesto gde ima malo da se mucne glavom.
Da ne pominjem da su i top liste po raznim sajtovima beskorisne (igre su uzasne). Ako se ovako malo nastavi, dacu mu da igra GTA
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 16:30   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Ovim mojima su zanimljive trke (mada su i one postale dosta komplikovane - starije su imale intuitivan interfejs pa se dete snađe i ako ne zna slova, ali recimo za Dirt 3 i Dirt 4 je i meni trebalo da se snađem) i starije strategije tipa Age of Empires. Nisam pobornik igrica za ubijanje vremena - ili će da sedi za kompjuterom sa bilo kakvom svrhom, ili ništa

Od starijih stvari, Tetris i Puzzle Bobble su uvek preporuka.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Andyui (5.2.2022)
Stara 5.2.2022, 19:29   #3
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Igre za decu?

Moraš prvo da pronađeš šta im je zanimljivo:

Gradnja? Vožnja? Sport? Avantura? Skakanje?

Npr. kod mene kada su bili sestrići 6 i 4 godine mnogo im se svidelo Going Medieval zen mod, jer ih podsećalo na minecraft.

Ja kad sam bio klinac sam otkidao na Civ 2, AOE 2, Caesar III, Beach Life, Tropico, Red Alert, C&C... ok, to je već sa 8,9,10 godina.

Moje lično mišljenje je da za malu decu treba kreativna igra sa što više slobode a vrlo malo nasilja. Nikako neko "on rails" iskustvo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Andyui (5.2.2022)
Stara 5.2.2022, 20:23   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Uf, ja sam kao klinac ranih 90ih obožavao platformice - Dizzy, Commander Keen 4, Super Mario, Lion King... pa krajem 90ih - Tarzan, Bubsy, Jazz Jackrabbit 2.

Poslednje dve bi možda i mogao da poteraš sad, naročito Jazz Jackrabbit 2. Odlična je igra, a možete da je odigrate i u co-op zajedno na jednoj tastaturi.

Pročešljaj Platformske igre, verovatno možeš da naiđeš na nešto novijeg datuma što valja.

P.S. Od kolege koji ima klince sličnih godina sam čuo da su odlepili na Ori and the Blind Forest, Crash Bandicoot 4 i Cuphead, mada nisam siguran koliko su te igre lagane za taj uzrast, ali možete da probate.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Andyui (5.2.2022)
Stara 5.2.2022, 20:54   #5
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Moraš prvo da pronađeš šta im je zanimljivo:

Gradnja? Vožnja? Sport? Avantura? Skakanje?

Npr. kod mene kada su bili sestrići 6 i 4 godine mnogo im se svidelo Going Medieval zen mod, jer ih podsećalo na minecraft.

Ja kad sam bio klinac sam otkidao na Civ 2, AOE 2, Caesar III, Beach Life, Tropico, Red Alert, C&C... ok, to je već sa 8,9,10 godina.

Moje lično mišljenje je da za malu decu treba kreativna igra sa što više slobode a vrlo malo nasilja. Nikako neko "on rails" iskustvo.
Dobre sugestije. Zapravo ne znam posto do sad nije pokazivao veliki entuzijazam za digitalni sadrzaj, ni za telefon, ni za PC. Kad dodje do tako 8-9, onda smo na sigurnom, idu sve te stvari koje si naveo plus heroji i slicno.
Definitivno bih izbegao taj 'on rails' fazon, beskrajno je dosadan. Ali sto rekose drugi, platformice deluju kao dobra opcija.
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2022, 3:22   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

četvorogodišnjaci ne drže dugo koncentraciju i interesovanje, kamo li dvogodišnjaci, znači neka igra od pola sata malo da se zabavi pa igra po kući...
Sve u svemu nemoj mnogo da ga forsiraš na ekran dete treba da razvija motoričke sposobnosti da ne bude smotani cvikeraš.
Od igri možda i neka edukacija brojevi, slova, boje, upoznavanje sveta..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2022, 9:30   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Zaboravih, apsolutno izbegavaj miša i tastaturu u tom uzrastu, znači striktno džojped i to neki pristojniji koji podržava X-Input, pa će ga igre videti kao Xbox kompatibilan i nećeš morati da konfigurišeš svaku igru ponaosob.
Šake su im premale da bi lepo pokrivali i levi i desni klik, a u tastaturi da ne pričam.

Džojped je prividno komplikovan u početku, ali pošto je raspored tastera najčešće standardan u žanrovima, brzo se naviknu, recimo ovaj moj najstariji koji nema još šest godina dere sve trke, izvodi driftove, šta sve ne, jer od prstiju angažuje palčeve za upravljanje i kažiprste za gas i kočnicu (koji su u svim trkama mapirani na trigere).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2022, 16:51   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Rokni Batoceru na 16-32gb usb, nabacaj romova za snes (donkey kong 1-2-3, super mario 1-2-3, world, yoshi... kirby...) i sega genesis (mickey mouse sam ima 20ak igara, duck tales ovo-ono), n64... poveži gamepad... kad hoće ubaciš usb, butuješ, igra se dete, sačuva poziciju, posle isključiš komp, izvadiš usb, tvoj sistem/data nemaju ništa s tim i ćao.
Kreni ovde: https://wiki.batocera.org/install_batocera
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2022, 13:37   #9
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Igre za decu?

Super Frog (originalni sa Amige 500 je dostupan i za nove kompjutere)
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Video igre - zavisnost, bolest ili treće? orome O igrama uopšte 143 7.6.2015 8:47
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com