Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2009, 0:21   #21
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Ko bi rekao da ce se ovoliko pricati o IHNMAIMS posle toliko godina.
Inace, ovo je igra zbog koje sam poceo da igram avanture. Macedonic me je nalozio opisom u SK pa sam morao da odigram igru. Cim sam poceo da je igram, znao sam da su avanture ono sto cu igrati i dalje. Steta sto taj broj jos nije nije skeniran.
Kad su je ubacili u scummVM, odmah sam je instalirao i opet odigrao. Stvarno je igra vanserijska, jeste da ima dosta nedostataka ali je zato prica neverovatna. Pogotovo deo sa Nimdokom.
Sto se tice pokretanja igra preko scummVM-a. Igru ne treba instalirati i ne trebaju svi fajlovi. Ako scummVM radi na nekom OS-u, onda ce raditi i igra. Potrebni su sledeci fajlovi:
Kod:
musicfm.res 
musicgm.res 
scream.res 
patch.re_ 
scripts.res 
sfx.res 
voicess.res 
voices1.res 
voices2.res 
voices3.res 
voices4.res (does not exist in the censored German and French versions) 
voices5.res 
voices6.res
Vrlo korisna stranica kad su u pitanju igre koje se pokrecu preko scummVM-a.
Lista data fajlova neophodnih za pokretanje igara preko scummVM-a
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 1:07   #22
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Sto se tice pokretanja igra preko scummVM-a. Igru ne treba instalirati i ne trebaju svi fajlovi. Ako scummVM radi na nekom OS-u, onda ce raditi i igra.
Pa i nije baš tako.
Iako mi se pokrene ScummVM bez problema i zadam mu putanju na hdd gde je igra,on je jednostavno ne vidi.
I nije to problem samo meni,vidim i na stranim forumima da pojedini imaju isti problem.
I dalje mislim da je do verzije igre koju imam tj da joj fale fajlovi ili šta već.
Nabaviću i drugu verziju igre pa ću videti.

I to sam našao na netu da nisu potrebni svi fajlovi za pokretanje igre već određeni.

Mada ima i ovo:
3.1. How do I install games to run in ScummVM?
For most games you do not need to run the installer. Simply copy the files listed here from your floppy or CD to your hard drive, then start ScummVM. Click on 'Add Game' and select the directory to which you copied the game files.
For some games the files are packed and not directly accessible on the floppy or CD. In such a case you will need to run the original game installer and then copy the files from where they have been installed to the directory in which you want to install the game to play with ScummVM.

Poslednja ispravka: draske73 (24.8.2009 u 1:18) Razlog: dopuna
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 1:34   #23
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Jedva sam ovo procitao kako li si ti tek napisao sad si me nalozio moram je nabavim i probam.I onako volim starije igre......
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 1:51   #24
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Igra je fenomenalna... ja u poslednje vreme dosta igram one escape room point and click igre, tako da mi je i ova igra bash lepo legla

http://www.escapegames24.com/search/...Escape%20Games
Evo, na ovom linku ima preko 2000 igara, evo prva strana, pa listajte... ima i gluposti, ali i vrhunskih igara... odaberite igru, i u novom prozoru imate link ka igri, a ispod toga walkthrough, mada ih ja ne citam, nije mi zanimljivo...

Nisam uspeo da nadjem moju omiljenu, ali evo nekoliko dobrih

http://akarika.net/games/escape/loom_blend.htm
Na ovom linku ima 6 super igara

http://www.123bee.com/play/elevator-escape
Bezanje iz lifta

http://hilgreed.web.fc2.com/ETF02.html
Ova je isto dobra

http://escapegames.stoneagegames.com/
josh jedan sajt sa dobrim escape room igrama

Poslednja ispravka: Nikola16789 (24.8.2009 u 2:23)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 10:03   #25
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Pa i nije baš tako.
Iako mi se pokrene ScummVM bez problema i zadam mu putanju na hdd gde je igra,on je jednostavno ne vidi.
Ako imas sve fajlove u folderu za igru koje sam naveo u kodu, igra mora da radi. Svi fajlovi se nalaze na instalacionom disku tj nije je potrebno instalirati da bi se fajlovi kopirali na HHD. Meni IHNMIAMS radi i na kompu i na mobilnom bez problema. Problem moze biti jedino ako su ti fajlovi corrupted ili tako nesto. Ako si siguran da su fajlovi ispravni, pokusaj sa 1.0 verzijom scummVM-a (nalazi se u sekciji daily buildova na download stranici scummVM-a).

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Mada ima i ovo:
3.1. How do I install games to run in ScummVM?...
Da, u najvecem broju slucajeva dovoljno je samo kopirati odredjene fajlove sa instalacionih diskova (prema listi) i igre ce da rade. Tek neke se moraju instalirati da bi se dobili ti fajlovi. Ali i kad se neka igra instalira komotno se moze odmah uninstalirati, naravno pre toga treba kopirati potrebne fajlove.

Poslednja ispravka: Shlaymara (24.8.2009 u 10:16)
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
draske73 (24.8.2009)
Stara 24.8.2009, 10:26   #26
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Nemam više pojma jer je ta verzija koju sam imao završila u garbage,pa ću naći neku drugu i videti - da ne navodim sada neke podatke koji nisu baš primereni pravilniku

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Tek neke se moraju instalirati da bi se dobili ti fajlovi. Ali i kad se neka igra instalira komotno se moze odmah uninstalirati, naravno pre toga treba kopirati potrebne fajlove.
E tu se posle javlja onaj problem - 16bit .exe i 64bit OS ne sarađuju tj nema ništa od instalacije.
Naravno u slučaju ove igre to nije problem,jer ne mora install.

Ma radiće ona na kraju kao bela lala, ne sumnjam u opšte u to - samo ne mogu sačekati do večeras od nestrpljenja

Poslednja ispravka: draske73 (24.8.2009 u 10:56) Razlog: prepravka
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 20:19   #27
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Eto da se javim posle USPEŠNOG pokretanja igre.
Ipak je verzija koju sam imao bila loša,tj falili su joj neki fajlovi u veličini od samo 100-tinak mb

Još jednom i na ovaj način hvala zoran845 i Shlaymara na svesrdnoj i nesebičnoj pomoći
Thanks
Javljam utiske kasnije večeras ili sutra
Priložene slike
Tip fajla: jpg Untitled.jpg (53,9 KB, 31 puta viđeno)
Tip fajla: jpg Untitled 2.jpg (47,1 KB, 30 puta viđeno)
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 23:33   #28
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Ko bi rekao da ce se ovoliko pricati o IHNMAIMS posle toliko godina.
Kao što sam već rekao, kad posle naslova koji se u novije vreme objavljuju čovek uzme da igra IHNMAIMS, to mu dođe ko da posle presne boranije uvati da jede neko lepo pečenje.

Gde ćeš veći razlog od ovoga:
Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Cim sam poceo da je igram, znao sam da su avanture ono sto cu igrati i dalje
Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
... Macedonic me je nalozio opisom u SK pa sam morao da odigram igru. ... . Steta sto taj broj jos nije nije skeniran.
Sad sam i ja narajcan da vidim taj Macedonićev prikaz igre. Ako neko ima ovde nedostajuće brojeve "Sveta kompjutera", molim ga da nekako skenira (makar samo stranice sa opisom igre) i dostavi nam sliku/slike.
Dakle, brojevi su 1/1995, 7/8/1995, 11/1995, 2/1996. U jednom od njih bi trebalo da je recenzija IHNMAIMS. Verovatnije u nekom od onih kasnijeg datuma.
Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Jedva sam ovo procitao kako li si ti tek napisao
Znaš kako, ja sam bio na forumu još dok je pisao Simke, pa me uvatio virus .
Šalim se. Nije bilo lako (mislim na čisto fizički deo posla: kucanje, pravljenje "skrinšotova", kačenje slika na "čabar", ubacivanje linkova na forum), ali me terao žešći entuzijazam jer volim da pišem i svoja iskustva u igranju avantura podelim sa srodnim dušama. Inspiracije mi nije manjkalo, a onda s(v)e može.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Eto da se javim posle USPEŠNOG pokretanja igre.
Ipak je verzija koju sam imao bila loša,
Aleluja! Pravo da ti kažem uopšte nisam sumnjao na verziju igre, mislio sam da je nešto do tebe, ali drago mi je da nisam bio u pravu - ovako je lakše za sve.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Još jednom i na ovaj način hvala zoran845 i Shlaymara
Nema na čemu, hvalu zapravo zaslužuje jedan Finac kome bih ja lično podigao spomenik .

Poslednja ispravka: zoran845 (24.8.2009 u 23:43)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 23:46   #29
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Pravo da ti kažem uopšte nisam sumnjao na verziju igre, mislio sam da je nešto do tebe, ali drago mi je da nisam bio u pravu.Ovako je lakše za sve.
Pa baš i nema neke nauke pokrenuti ovu igru preko ScummVM-a (a ni mnoge druge), pa da si ne znam koliki tupson
Bitno da i ja nisam digao ruke od ovoga nego nastavio quest for fire - ali sam pretpostavio u čemu je verovatno fora (jer ja ne sumnjam u sebe ) ,a ti neverni Tomo...

Još da smislim šta ću sa Zork Nemesis pod x64 OS
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 23:57   #30
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
... ja ne sumnjam u sebe ) ,a ti neverni Tomo...
Nisam mislio da nešto pogrešno radiš, nego da je do sistema - nemam nikakvo iskustvo ni sa Winom 7 ni sa 64-bitnim sistemima bilo koje vrste. A sa druge strane, nijedna igra koju sam nabavio i pokrenuo do sada nije bila falična. Međutim, ja nikad ništa nisam nabavio preko "torent klijenata" i P2P mreža .
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Još da smislim šta ću sa Zork Nemesis pod x64 OS
Sačekaj da dobri ljudi koji prave ScummVM izbace verziju programa kojom će moći da se tera ZN. "Return to Zork" već može.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 0:16   #31
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sačekaj da dobri ljudi koji prave ScummVM izbace verziju programa kojom će moći da se tera ZN. "Return to Zork" već može.
Samo da još jednom "osetim" onu atmosferu iz ZN.Ufff...
Pravo da ti kažem,malte ne sam sve i zaboravio iz igre od zagonetki,tako da bi mi legla samo tako.
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 1:21   #32
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Када смо већ код описа ове игре у СК-у, знате шта би било јако лепо? Да ми неко каже да ли има негде да се нађе да се прочита прича : Harlan Ellison - I have no mouth and i must scream на српском?


http://en.wikipedia.org/wiki/I_Have_..._I_Must_Scream
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 7:39   #33
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
....да ли има негде да се нађе да се прочита прича : Harlan Ellison - I have no mouth and i must scream на српском?
Ima.Časopis Sirius broj 5 (do duše nije na srpskom,ali... )
Harlan Ellison:AM (tako je prevedena) strana 26 do 41

Počinje ovako: "
Gorristerov se leš mlitavo njihao visoko gore na ružičastom stropu prostorije za kompjutore. Hladan, vlažan vjetar puhao mu je neprekidno kroz šupljinu u glavi. Tijelo je visjelo s glavom prema dolje i bilo je pričvršćeno samo potplatom desne cipele. Pod širokom se bradom od jednoga do drugog uha protezao precizni rez kroz koja je istekla sva krv. Međutim, na podu niije bilo ni kapi krvi.
Kad nam se Gorrister pridružio i pogledao gore prema sebi, znali smo da nas je AM opet pošteno prevario i da ga je to radovalo. I stroju su povremeno bila potrebna skretanja. Trojica su morala povraćati i u nekom prastarom refleksu okrenuli su se jedan od drugog. "

Poslednja ispravka: draske73 (25.8.2009 u 8:13) Razlog: citat
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
Miki1987 (18.10.2012)
Stara 25.8.2009, 9:33   #34
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
... да ли има негде да се нађе да се прочита прича : Harlan Ellison - I have no mouth and i must scream на српском?
Nema. Na srpskom je "Немам уста а морам да вриштим".
Šalu u stranu, malo sam guglao i nisam našao ovo delo на српском, ali sam nabasao na neke zanimljive tekstove, pa bih da ih podelim sa vama.
Naročito me se dojmio jedan opis pisca H. Elisona:

Citat:
Elison, Harlan

Patuljasti, gnevni čovek, rođeni pripovedač (dajte mu red vožnje i posle dva sata čitaćete ga kao najbolje ostvarenje Ursule Legvin). Čuven po tome što ima običaj da piše priče na svakojakim mestima, uključujući i izloge. Takođe, poznat po svojim antologijama Opasne vizije, Ponovo opasne vizije i Poslednje opasne vizije[13] u kojima je krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih objavljivao sve one sjajne priče koje niko drugi nije smeo da objavi i za koje je pisao predgovore koji su zanimljiviji od većine ostvarenja. Kad nema više ništa drugo da radi, sedne gde stigne i piše predivne priče: Nemam usta a moram da vrištim, Mefisto u oniksu, Ptica smrti, Pokaj se Harlekine, reče Tik-tak-čovek, Kroatoan, Čovek koji je izveslao Kristifora Kolumba na obalu... moglo bi se tako nastaviti još deset redova. Ako imate kompjuter pokušajte da nabavite video-igru napravljenu po prvoj od navedenih priča — nećete zažaliti.
(bold i odvratno crveno su moji )
Ako su i ostali opisi autora naučne fantastike makar približno zabavni kao ovaj... ma i da nisu, svesrdno preporučujem novootkriveni Brzi vodič: Science Fiction Miodraga Milovanovića (Mala velika knjiga, Novi Sad, 1999) .
Naleteo sam i na dobar C.V. H. Elisona, kao i na temu o njemu na jednom našem forumu.

Nego, stvarno, Miki, kako možeš da igraš avanture na engleskom, a problem ti je da pročitaš pripovetku IHNMAIMS? Prevod, koliko god da je dobar, nikad nije potpuno isti kao original, tj. nešto od autorovih autentičnih zamisli uvek usput (u prevodilačkom procesu) otpadne. Eno ti lepo u poruci #3 link za original pripovetke u PDF formatu i Bog da te vidi. Nemoj preko leba da tražiš pogaču .

Za kraj, evo šta je o svojim iskustvima sa Elisonom napisao (isto tako čuveni pisac) Majkl Krajton:
Spoiler za dugi tekst:
Ubrzo po dolasku u Los Anđeles 1970. godine, nazvao me jedan producent i ponudio mi da napišem jedan SF scenario. U to vreme bio sam prezauzet radom na sopstvenoj knjizi i glatko sam odbio ponudu; producent me tada zapitao da li mogu da mu preporučim nekog pisca za taj projekt. Preporučio sam Ellisona.

Na drugom kraju telefona je dugo trajala mrtva, hladna tišina.

Producent je konačno značajno pročistio grlo i upitao: “Da li ti, ah, poznaješ Ellisona?”

Ne, rekao sam, nikada se nismo sreli. Znam ga jedino kroz njegov rad. Čitao sam nekoliko njegovih priča i video sam nekoliko njegovih scenarija za televiziju.

“Aha”, odvratio je zadovoljno producent. “E, pa, daj da ti ja kažem par reči o njemu...“ i smesta se bacio u kratku, žučnu i za štampanje potpuno nepodesnu litaniju svojih osećanja vezanih za Ellisona. Ta lavina povređenih emocija presahla je isto tako nenadano kako se i sručila u razgovor, ostavivši me da zabezeknuto zurim u tad već utihlu telefonsku slušalicu. Jedino logično objašnjenje koje sam sebi mogao da ponudim bila je verovatnoća da su Ellison i ovaj producent imali izvesne nerasčišćene razmirice u prošlosti.
No, kako je vreme prolazilo, sve češće sam nailazio na ljude čija prošlost je sakrivala isto tako nerasčišćene razmirice sa Ellisonom. Postala mi je uočljiva neobična jednoličnost kojom su takvi ljudi iznosili svoje stavove o Ellisonu. Počeli bi sa: “Da, on je veoma talentovan, veoma inventivan i veliki entuzijasta,...” da bi odmah nakon tog uvoda sledilo “ali...“, praćeno žestokom i maltene nekontrolisanom litanijom svih uvreda i poniženja koje su dotični istrpeli od Ellisonovog otrovnog jezika i pera. Rečeno mi je da je Ellison perfekcionista; da je isuviše samozaljubljen u svoj rad; da se beskompromisno bori za svoje ideje; da je isuviše zahtevan i sklon da bez ikakve solidarnosti povuče svoje ime iz projekta koji se ne razvija onako kako je Ellison to zamislio.

Ništa od svega ovoga nije me navelo da se simpatizujem sa njima. Nisam video ništa loše u beskompromisnoj borbi za sopstvene ideje niti u odanosti sopstvenom radu. Na kraju krajeva, i ja sam se osećao isto tako, i upravo sam zbog tog i takvog beskompromisnog stava i doživeo da me Universal otpusti a kasnije i tuži.

Sve u svemu, te litanije su uspevale jedino da me podstaknu da Ellisona sve više cenim i poštujem.

Nedugo nakon toga, isti taj Ellison je krenuo da me napada u štampi. Njegov argument je bio da ja ne pišem dobar SF. U suštini me te izjave nisu odviše vređale, prosto zato što ja nisam ni smatrao da pišem SF kao takav. Ali vremenom sam sve više otkrivao da je istinski iritirajuće biti svrstan u neželjenu kategoriju i istovremeno napadan što ne ispunjavam norme iste. U to vreme sam ponovo radio za Universal i jednog dana sam se žalio na Ellisonovu nesmanjenu agresivnost da bi me jedna sekretarica prekinula usred te litanije pitanjem: “Da li ti, ah, poznaješ Ellisona?

Ne, rekao sam, ne poznajem ga.

“E pa”, nastavila je ona, “ja sam jedno vreme bila njegova sekretarica i znam ga vrlo dobro. Da li bi želeo da ga upoznaš?”

Poslednja ispravka: zoran845 (25.8.2009 u 13:35)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Miki1987 (18.10.2012)
Stara 25.8.2009, 10:10   #35
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Rekoh:
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Ima.Časopis Sirius broj 5 (do duše nije na srpskom,ali... ) EDIT:u pitanju je hrvatski jezik - znači "čitljivo"
Harlan Ellison:AM (tako je prevedena,a ne "Немам уста а морам да вриштим" ,jbg tako im je valjda bilo lakše) strana 26 do 41
P.S. Editovan citat da naznačim i da ne dođe do eventualne zabune
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šalu u stranu, malo sam guglao i nisam našao ovo delo на српском
Ima,ima.
Samo ti se "pokvario" Google
Ono što sam citirao je bilo Copy/Paste.

Poslednja ispravka: draske73 (25.8.2009 u 10:31) Razlog: edit
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 10:30   #36
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Ima,ima.
Strogo gledano, to nije српски, nego hrvatski . Ja ne znam ćitati hrvatski, stari.
Bok!
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
živeo sam u bratstvu i jedinstvu neko vreme... kužiš,ne?
Kužim, no kanimo li od ove tijeme napraviti štogod pristojno, a ne špeceraj, moramo prestati sa off-topicom, ne?

Poslednja ispravka: zoran845 (25.8.2009 u 10:46)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 10:33   #37
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Strogo gledano, to nije српски, nego hrvatski . Ja ne znam govoriti hrvatski, stari.
Bok!
E jbg,ja ga razumem - živeo sam u bratstvu i jedinstvu neko vreme - mislim na SFRJ,ne na Hrvatsku - kužiš,ne?
Bok i tebi stari

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
....moramo prestati sa off-topicom, ne?
Jašta more,bre!
Krenuo sam da igram kao Nimdok i odmah se šokirao.
Mengele,seciranje logoraša,krematorijum,logor.

Atmosfera je aj zdravo - baš scary,alal im vera.
Igra je dosta upečatljiva,i zagonetke logične,bar do sada.
I kao što si rekao treba često snimati poziciju,već mi se jednom desilo da me spale u krematorijumu (sva sreća te sam se pre toga save).

Poslednja ispravka: draske73 (25.8.2009 u 11:24) Razlog: Spajanje postova
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 13:19   #38
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Sad ste me zaintrigirali. Procitao sam sinoc pricu i sad se bacam u potragu za igrom.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 18:18   #39
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Uf,zaglavio sam se kod one zenske sto ne voli zuto.

Spoiler za SPOILER I PITANJE:
Pronasao sam tajni prolaz u neku pecinu gde je Anubis,gde je onaj digitron (sta li je),i neznam sta da radim.Takodje sam van pecine (kod vode) video neki spikerfon,ali nista ne mogu da uradim s njim.Da li oni televizori imaju neku bitnu ulogu sem sto daju priliku da menjas kanal?
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 18:24   #40
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Šlaj, brate, zaključaj ovu temu, samo dok mi prođu ispiti.

Must...not...give...in...

Svaki dan uhvatim sebe kako pokušavam da je instaliram, a drugom rukom bijem sebe štapom po prstima. Zorane, ti si kriv za sve.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, ihnmaims, opis igre, scummvm

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com