Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2009, 20:05   #21
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Meni je Awakened bolji, lepše se mu sročili radnju, mada nijedna iz novog serijala ne prestiže Rose Tattoo po pitanju opšteg kvaliteta priče.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:14   #22
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Hm, Rose Tatoo, iz koje godine je, mislim da sam je probao, al je bas bila previse matora grafika, nisam je mogao svariti, mada mozda to nije bila Rose Tatoo.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:40   #23
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Grafika je lepa, kombinacija FMV-a (likovi) i klasične animacije (ako ovo što sam napisao uopšte ima smisla, u te džidža-bidže se ne razumem ič ).
Glavni problem su animacije, ne mogu da se prekidaju, a dugo traju (od one kad se ulazi & izlazi iz Šerlokovog doma i dalje imam košmare), pa kad se zaglaviš možeš da ideš okolo pola sata, a da u stvari posetiš samo dve lokacije A to (zaglavljivanje) se ne dešava često, ima vrlo malo inventarskih problema, uglavnom se igra sastoji od pričanja i čitanja - svi dijalozi su ozvučeni (a ima ih više nego u prosečnom RPG-u), maltene bukvalno svaki objekat koga ima na ekranu opisan.
Odvijanje radnje je skroz neuobičajeno, avanture je anti-linearna, često imaš nekoliko tragova za istražiti, a za svaki ti treba po nekoliko sati i više. Ovo je ubedljivo najduža avantura koja sam igrao.

Zaključak - igra je unikat (jedino što me na nju podseća je Discworld Noir), interaktivni film mnogo više od gomile FMV igara, pravi izbor za osobu kojoj je u igri priča najbitnija. Eto, malo je neudobno izvođenje, al' ko još traži savršenstvo

Izašla je '96.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 21:13   #24
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Hm, Rose Tatoo, iz koje godine je, ... mada mozda to nije bila Rose Tatoo.
Šteta što na forumu nema neki spisak sa avanturama koji usmerava ka opisima istih, pa da pogledaš iz koje godine je, kako izgleda i o čemu se u njoj radi.

Pokvarenjaci su za sve druge vrste igara napravili, samo za avanture nema.
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Zaključak - igra je unikat (jedino što me na nju podseća je Discworld Noir),...
Odigrao sam obe igre, i jedna i druga su odlične, ali mi se DN više sviđa od "Tetovaže". Prvo - preferiram crtane avanture i humor, drugo - priča u DN mi se više dopala (kod Šerloka je odlična do pred sam kraj, a onda nekako "pada") i treće - izvođenje kod DN je kudikamo bolje. A možda sam "Tetovažu" pomalo omrznuo zato što nikako nisam mogao da pobedim u gađanju strelicama (darts): tek kad mi je Mr Bill - da, The Mr Bill - poslao snimak pozicije nakon tog glupog gađanja, uspeo sam da nastavim dalje.

Poslednja ispravka: zoran845 (28.9.2009 u 21:44) Razlog: žudnja za savršenstvom XD
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Pjanovic (28.9.2009)
Stara 28.9.2009, 21:47   #25
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

E, pa sto ja ne bih pogledao u Opisima avantura, mozda tamo ima vise informacija .
Jes vala, to je ta, ma nema sanse, probao sam je pre sigurno 7-8 godina, i tad mi je bila sumorna za igranje, a tek sad...
Ipak neka granica, sto se tice grafika mora postojati, nisam freak bas za grafikom, al jbg igra je stara 13 godina...
Te igre su se trebale igrati onda kada im je bilo vreme .

Mada, gledajuci one slike, i ne izgleda tako lose..., samo bice problem kada se tako male slike razvuku na 22" monitoru .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 22:02   #26
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ipak neka granica, sto se tice grafika mora postojati, nisam freak bas za grafikom, al jbg igra je stara 13 godina...
Ako uvatiš da igraš "Tetovažu", najmanji problem će ti biti grafika, veruj mi. Ima sto puta da se pitaš "Šta sad?" i "Kuda dalje?". Ideš po celom Londonu dva sata i onda nešto uradiš/nađeš, pa sa tim opet obilaziš da vidiš da nije slučajno nešto na drugom mestu iskrslo, itd. (Neki cinik bi rekao da je to opis "gejmpleja" u svakoj avanturi .)
Kod "Discworld Noira" toga (bar za mene) nije bilo. Možda zato što su tu autori precizno zadali šta se i kada radi, "postoji (blažena) linearnost", tj. - na srpskom - "ima neki red".
U "Šerloku" si, kao "slobodan", ali to ti praktično znači samo da mnogo više ima da se maješ okolo ne znajući šta radiš (a uz to ima i bagova). Odavno sam ih igrao (DN - 2002. godine, Šerloka - 2003.), zaboravilo se, ali ako bih morao jednom reči da opišem opšti utisak koji su na mene ostavile ove igre, onda bih rekao DN = zabava , "Tetovaža" = frustracija .

Poslednja ispravka: zoran845 (28.9.2009 u 22:11)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 22:36   #27
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Znaci, da skipujem .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 23:35   #28
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

pa i ne bas, iako je sve ovo sto je Zoran rekao tachno

ali ako si fanaticki raspolozen za nesto od Serloka onda treba da se igra. posto si se neretko odusevljavao i izjavljivao kako si opcinjen "avanturama" bez mnogo klasicnih zagonetki, sa akcentom na dosta price kao sto je Dreamfall, onda ce ti i Rose Tattoo leci, iako je naravno mnogo veca avantura od Dreamfalla ili Fahrenheita.

Ja je igram vec evo jedno pola godine i nista mi ne fali . Problem je taj sto igra zahteva totalno posvecivanje, jer je skoro i nemoguce preci je drugacije jer kao sto je receno napredujes pretezno brojnim dijalozima, opisima lokacija i slicno sto zahteva brojno kliktanje, "otkljucavanje" novih mogucnosti, vracanje na lokacije...

Vec sam dva puta odustajao od igranja jer mi taj sistem i ne lezi preterano. Mozda bi pravi savet bio da unapred nekako iskopas informacije oko toga koji delovi su kriticni zbog dead-endova i zaglavljivanja oko banalnih sitnica pa tek onda da igras.

Ali kao sto sam vec vise puta nagovestavao, sto se tice neke Serlok atmosfere tu je i ispred Frogwares-ovih. Prvi deo je mozda jos i najbolji - The Case of the Serrated Scalpel i prema tome - eto ti Pjanovicu jesenje zanimacije . Pogotovu sto je prvi deo sa divnom grafikom sa pocetka 90-ih kakve ti volis.

Jos kad se razvuce na tvom bimu, pa zamracis sobu, pojacas kucni bioskop, 2l pepsija i cips od paprike...

Poslednja ispravka: dijego_ (28.9.2009 u 23:59)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 23:58   #29
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Serrated Scalpel možda i jeste najbolji kad se gleda samo gameplay, ali, po kvalitetu radnje i profesionalizmu s kojim je ista predstavljena, Rose Tattoo je prilično jači.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Odigrao sam obe igre, i jedna i druga su odlične, ali mi se DN više sviđa od "Tetovaže". Prvo - preferiram crtane avanture i humor, drugo - priča u DN mi se više dopala (kod Šerloka je odlična do pred sam kraj, a onda nekako "pada") i treće - izvođenje kod DN je kudikamo bolje. A možda sam "Tetovažu" pomalo omrznuo zato što nikako nisam mogao da pobedim u gađanju strelicama (darts): tek kad mi je Mr Bill - da, The Mr Bill - poslao snimak pozicije nakon tog glupog gađanja, uspeo sam da nastavim dalje.
I meni je Noir bolji, možda mi je čak i omiljena avantura (kolje se sa Grimom), njega i Rose T sam uporedio pre svega po načinu odmotavanja priče. Noirova je omaž filmovima koji imaju sličan zaplet kao Šerlok, a meni su iz nekog razloga takve stvari još simpatičnije od originala. DN je po gameplayu dosta ispred Šerloka, on je lepo zamišljen, ali u praksi jeste drugačije. Barem se izdvaja od ostalih avantura, to se (naročito danas) retko viđa.

A strelice su mi bile prihvatljive, i ja sam protiv arkadnih elemenata u avanturama, ali samo ako su loše odrađeni.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Te igre su se trebale igrati onda kada im je bilo vreme .
Zašto? Avanture se zbog grafike ne igraju, ako to ne razumeš, možda i ne uživaš u njima kako bi trebalo, te bi trebalo da ih batališ i potražiš nešto što bi ti više odgovaralo Jel vam daju da crtate na ''poslu''?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 23:59   #30
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Znaci, da skipujem .
Ne, ne treba da propustiš ovaj naslov (što samo ja da se zeznem! - šalim se ). U prethodnim porukama sam uglavnom pričao o lošim stranama igre, ali "Rose Tattoo" ima i svoje svetle i sjajne strane. Priča je najjači adut ove igre, motorna snaga koja je mene lično pogonila da i pored svakojakih bagova, pixel huntinga (beše i toga), arkadnih blokada i ostalih prepreka izguram do samog kraja (uz korišćenje pomagala, naravno - Dijego je dobro primetio da bi bilo fino da čovek unapred zna gde su "uska grla" ove avanture, pa da izbegne zaglavljivanje - što je, nažalost, teško moguće bez kvarenja užitka u igranju).
Kad smo kod radnje: ima i tu "ali" (kao što sam ranije rekao), budući da je rešenje cele zavrzlame u "The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Rose Tattoo" (ajd da kažem jedared i puno ime ) pomalo antiklimaktično, tj. sam završetak je pomalo banalan u odnosu na prethodni (najveći) deo radnje.

Moj savet ti je da pokreneš ovu avanturu, izdržiš dok ne pređeš par lokacija (pazi, na samom početku ima jedna pomalo frustrirajuća zagonetka sa uličnim muljatorom koji stoji ispred policijske stanice ), pa ako te ne zaintrigira - batali. Ja nisam mogao , tj. prešao sam celu igru.
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Barem se izdvaja od ostalih avantura, to se (naročito danas) retko viđa.
Upravo tako, TLFoSH: TCotRT je možda slabiji od DN-a, ali šije 90% moderne produkcije .
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
A strelice su mi bile prihvatljive, i ja sam protiv arkadnih elemenata u avanturama, ali samo ako su loše odrađeni.
Ne znam možda sa mojim kompjuterom i sistemom upravljanja nije bilo sve kako treba, jer nisam baš sa dve leve ruke a nikako nisam uspevao da dobacim do potrebnog skora da pobedim onog tipa i odem dalje.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Avanture se zbog grafike ne igraju,...
Idi, bre, Kejne, ti k'o da ne znaš Pjanu. On je i u PA debitovao samo da bi mogao da zapljune grafiku u "Voyageu" (koji je skoro 10 godina noviji od TLFoSH: TCotRT).

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Jel vam daju da crtate na ''poslu''?
Tamo (kod Pjanovića na "poslu") je (pored pertli ) zabranjena upotreba šiljatih predmeta, pa i olovaka.

Predlog: Da (pošto očigledno ima šta da se kaže) neko otvori temu The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Rose Tattoo. Ovde je predmet ipak jedan drugi "Šerlok".

BTW: TLFoSH: TCotRT - ova skraćenica je duža od punog naziva mnogih igara .

Poslednja ispravka: zoran845 (29.9.2009 u 0:24) Razlog: ogroman mi poust, a ja cepidlaka
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 0:12   #31
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ne znam možda sa mojim kompjuterom i sistemom upravljanja nije bilo sve kako treba, jer nisam baš sa dve leve ruke a nikako nisam uspevao da dobacim do potrebnog skora da pobedim onog tipa i odem dalje.
Meni je najteže bilo da provalim pravila
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 0:33   #32
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Jes, bre, stvarno, nisam ni ja znao da tu ima više sistema i kako se koji boduje . Bar smo nešto naučili.

Samo, čini mi se da je tu baš bio jedan od većih bagova u igri: ako ne uradiš nešto pre tog dela sa bacanjem strelica u pabu, onaj posle neće da ti da nešto (ne znam šta beše). Pa je bio nekakav bag kod onog službenika u banci (tako nekako), pa kad dođeš do Kineza (ono gde valjda puše opijum), pa...

Nego, pričajući ovako, meni došlo da opet pokrenem "Tetovažu" . Ipak nije bila loša igra...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 0:55   #33
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Zašto? Avanture se zbog grafike ne igraju, ako to ne razumeš, možda i ne uživaš u njima kako bi trebalo, te bi trebalo da ih batališ i potražiš nešto što bi ti više odgovaralo Jel vam daju da crtate na ''poslu''?
Pff, da ih batalim .
Daleka je 1996. godina, prikaz nije na nivou, fin ! .
Ajde sad mi predlozi neku tekstualnu avanturu... ...

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
posto si se neretko odusevljavao i izjavljivao kako si opcinjen "avanturama" bez mnogo klasicnih zagonetki, sa akcentom na dosta price kao sto je Dreamfall
Pa ne znam bas kako si moje ucestvovanje u avanturistickom delu ovog foruma mogao da svedes na ovo . Ja recimo bas obozavam klasicne zagonetke, a ima ih, mada retko, u poslednjim Serlocima , razne mini igre. Mozda ih obozavam bas zato sto sam uspesan poprilicno u njima, a u retkim trenucima kad sam neuspesan, onda krivim tvorce istih za nelogicnost .

Kad sam presao, kako se zvase ona avantura, poptuno bez price, samo zagonetke, da Safecracker, to ti dovoljno moze reci da bas volim klasicne zagonetke, mnogo vise nego resavanje "zagonetaka" dijalogom ili slicno, ali ako je prica dobra, onda valja istrpeti (sto je i bio slucaj sa Dreamfall-om).

Neka, ipak cu Ruzu ostaviti zaboravu.

I vidim da ste me se uzeleli , prvi post (posle metar i po dana) u avant. delu foruma i odmah ste se skupili...
No, nije to cudno, kad pogledam one zokijeve (zanimljive ?) monologe u PA, razumem vas .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 1:22   #34
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja recimo bas obozavam klasicne zagonetke, a ima ih, mada retko, u poslednjim Serlocima , razne mini igre.
mislio sam vise na upotrebu predmeta nego na logicke igre, ali dobro

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Mozda ih obozavam bas zato sto sam uspesan poprilicno u njima
Naziv: facepalm.gif, pregleda: 206, veličina: 1,1 KB

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
I vidim da ste me se uzeleli


ko dead-end-a

Zapravo, i meni se sad priigrala Rose Tattoo. Sjajna grafika, obilje klasicnih mini-igara... Ja odoh, ko nece da igra budala
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 1:32   #35
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Ajde matori istrezni se, pa napisi ovaj post ponovo sutra ujutru u 6 popodne .
Sta, trezan si ? Kakvi su ti onda postovi kad si pijan .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 17:42   #36
Stranac
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Lokacija: Doboj
Poruke: 105
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

Zamolio bih za pomoc ako je moguce. Igra se uredno pokrene, ali nakon New game samo stoji zaledjeno sa slikom one crkve.jedino sto se moze dobit je inventar.ako je neko imao nesto slicno pomoc bi bila vise nego dobrodosla.
Stranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, jack the ripper, opis igre, sherlock holmes

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koja je ovo pesma? jonathan Opšta kultura 1396 16.4.2023 14:09
Agatha Christie ili Sherlock Holmes? zx3m Avanturističke igre 41 29.8.2013 22:12
Jack Keane Shlaymara Avanturističke igre 9 14.9.2008 20:41
Sherlock Holmes: The Case of The Silver Earring Iwan88 Avanturističke igre 12 19.5.2008 20:25
Sherlock Holmes versus Arsene Lupin Deviant Avanturističke igre 5 13.5.2008 8:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com