Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2016, 17:47   #121
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Да ли да ово гледам у 3d или обично, као и до сада? Питам јер видим да су скоро све пројекције у Таквуду 3d (а у Роди има само 3d), а никада нисам гледао 3d...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 18:08   #122
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Kad već spomenuste, 3D efekata je toliko mnogo da sam se upravo sad setio kako sam film zapravo gledao u 3D.

Lagano 2D, ali ti ništa neće biti ako te mrzi da juriš 2D projekciju, kojih iz nekog razloga ima jako malo, pa umesto toga pogledaš 3D.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 16:02   #123
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Pogledao sam film,3d projekcija.
Najbolji film po igri koji sam gledao bez konkurencije.Daleko da je najbolji film ikada ili u rangu Lotra ali ga takvog ga niposto i ne treba usporedjivati sa Tolkinovim delom.Ipak je ovo klasa za sebe.Cak stavise da se reziser fokusiro samo na warcraft lore bio bi i bolji film ovako je ipak pokuso da priblizi pricu casual publici.
Najbolji glumci su cgi orkovi dok su humani ipak klasu ispod malo me je razocaro glavni glumac Regnar Lotherbok ali ipak je izgleda ovo njegov maksimum.Ovo je po meni isto najbolji prikaz orkova u nekom filmu kao i vizualne magije koju bacaju carobnjaci.
Osobe koje nisu upoznate sa igrom ce se smoriti kao moja drugaricai njen cesual boyfrend a pravi geekovi ce zaista uzivati.

Poslednja ispravka: Ocelot (8.6.2016 u 17:32) Razlog: ...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 19:28   #124
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Odgledao film, odličan. Koliko se sećam to je odprilike cela prva igra, ima prilagođavanja, ali to je to, zadovoljan sam sa te strane. Gluma je solidna uz odlične efekte. Predstavljanje sveta je dobro, ali deluje kao da su tu malo štedeli. Nema nekih wow scena gradova kao u LoTR npr. Nekima se gluma Fimmel-a ne sviđa, ali je po meni sasvim OK za ovakav film. Prikaz elfova je malo tupav, ali ajd, nije ko da ih ima nešto, orkovi su odlični. Magije, grifoni, šta ćeš dalje. ( : Ne znam šta je u planu za dalje, mogu ovde puno filma da se snime, pogotovo Warcraft 3 ima puno materijala.

Skoro sam igrao neke neoficijalne kampanje za W3, ima finih rekreacija W1 i W2 igara.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2016, 21:22   #125
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Odgledao, uživao. Nije za oskara (mada to i nije neko merilo kvaliteta filma, odavno), ne trudi se da šalje neke dubokoumne poruke, manje-više dobro prati priču same igre, zabavan za gledanje, u suštini, najbolji film rađen po video igri.
Preporuka.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 1:28   #126
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ja sam izgleda lud, ali odgledah malopre film, i moj zakljucak je da je ovo teski prosek jer skoro nijedan glumac uopste nije upecatljivo odglumio svoju ulogu, sve totalno neozbiljno deluje a pojedini glumci kao da su na teskim drogama.

Ogroman potencijal ali totalno amaterski odglumljen...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
simke85 (19.9.2016)
Stara 13.6.2016, 14:17   #127
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ni u jednom trenutku mi nije bilo dosadno i dobra je zabava ali tojiko ljudi je vec u prvom delu nastradalo, zbog nekih gluposti... Ne znam nisam uopste odusevljen filmom... Drugi deo cu mozda gledati samo iz razloga sto sam vec gledao prvi... A 3D efekti su slabi, a primeti se seckanja kada se kamera pomera u krug i mislim da bi bolja i cistija slika bila kada bi se gledalo u 2D.
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 14:30   #128
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Danpil kaže: Pregled poruke
A 3D efekti su slabi, a primeti se seckanja kada se kamera pomera u krug i mislim da bi bolja i cistija slika bila kada bi se gledalo u 2D.
To je do projektora ne do filma.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 17:39   #129
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

eh... zapravo je film totalno zabavan. ne znam šta ljudi očekuju od teme koja se bavi ratom orka i ljudi, ali nema tu nešto mnogo mesta za ne znam kakve realistične zaplete, glumačke bravure i sl. ono što je meni bilo bitno je da me je svaka ta sporija scena uglavniom "napinjala" za sledeću dinamičnu, i tu je po meni film apsolutno uspeo. nekoliko puta sam menjao položaj, cimao se, širio okice i sl. i to ne zato što mi je bilo neudobno već zato što me je film "pokupio".
inače, apsolutno nisam fan ni wow-a ni blizza, a od njihovih igara cenim jedino taj starcraft, i to onaj stari, od pre dvadeset godina. u tom smislu, stvarno nisam imao nikakva pozitivna očekivanja od warcraft filma, i drago mi je da me je prijatno iznenadio.

nadam se da će ovaj film postati standard za filmove pravljenje po igrama i da se mnogo ispod ovoga nikada više neće ići. nadam se, a znam da od toga nema ništa.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 0:43   #130
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Bice jos delova polako ljudi tek krece show
Za pocetak je vise nego dobro, jesu izmenili malo lore ali ne toliko da bi
to bio neki problem.
CGI kao sto am rekao u nekom prethondom postu odlican i ako sam bezveze
sumnjao i donosio zakljucke na osnovu trejlera.
Blizzard sigurno ne bi dozvolio da im CGI bude los s obzirom da su "Gods" sto
se toga tice.

Ja sam gledao jednom samo, znam neke ljude koji su isli po 3-4 puta i to neki ljudi koji nisu toliko zagrizeni za Warcraft uopste a iskreno ne pamtim da mi je neko skorije rekao da je isao nekoliko puta da gleda isti film makar ne vise od 2 puta.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2016, 16:18   #131
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Warcraft becomes the most successful videogame movie ever

Odlicne brojke...pogotovu kad se vidi koliko losije prolazi u Americi a koliko dobro u Kini (za jedan dan zradili vise nego za svo ovo vreme prikazivanja u usa) mislim da je realna brojka od 500milki...i naravno nastavak ili dva
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 21:27   #132
accipiter
Novi član
 
Član od: 15.6.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Pre dva dana odgledah Warcraft i koliko me je strategija odusevljavala toliko me je film razocarao. Moglo je mnogo mnogo bolje - los izbor glumaca, losa gluma, dijalozi .... moglo je to mnogo bolje

Efekti sa druge strane odlicni, dinamicno...film je pravljen za zabavu i to je to. Koliko je igra ostavila velikog pecata, toliko je film podbacio.
accipiter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 0:22   #133
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Dakle zakljcak nakon procitanih svih postova mada iskreno ocekivao sam vise komentara a ispalo je da je bilo vise pre nego je film izasao.

Za ljude koji vole Warcraft lore - Film je odlican i ako ima izmena lore-a, cekam nastavak

Za one koji su igrali po koju Warcraft igru al Lore i ne znaju bas,nije im bitan toliko - nije ih odusevio film,losa prica,losa gluma

Za one koji nemaju pojma sta je Warfraft - Ok film. Vizuelno odlican, lose razradjeni likovi.

Dakle ocekivan rasplet i drago mi je tako sad samo da naredjaju jos nekoliko delova i makar po 3h da budu sledeci da bi to sve bilo kvalitetnije.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 12:10   #134
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Od igara sam igrao Warcraft 3 sa svim svojim ekspanzijama. Igrivost je bila odlična ali sam art style i priča su mi bili tek ok i ništa više od toga, ali ipak nisam razumeo toliko oduševljenje mnogih.

Sam film sam uzeo da gledam bez ikakvih očekivanja, rekoh da se malo zabavim. Međutim, svideo mi se više nego što sam očekivao. Nisu pokušali da objasne previše i zapetljaju se u lore. Krenuli su od jedne tačke, pričali solidnu priču, nisu razvlačili i patetisali i napravili su vrlo gledjiv film. Ima tu dobrih borbi, nenapadnog ali uspelog humora... A kraj je pravi teaser za nastavke kojih se iskreno nadam da će biti (nisam istraživao ali mislim da je film dovoljno zaradio).

Što se tehničke strane tiče, ok je ali nije savršen, ima tu tankih animacija itd. ali ne smeta mnogo kada se uživim u samu radnju. Ono što mi se zapravo sviđa je što nisu pokušali da svedu magiju, orke, oklope, gradove... na nešto običnije i sličnije drugim "realnijim" i "ozbiljnijim" fantasy svetovima. Meni lično fali nešto ovako, puno cool stvorenja, magije... Zato se nadam da će u nastavicima zadržati isti pravac i samo ga još više tehnički usavršiti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 16:51   #135
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Одгледао сам га, има већ можда и 2 недеље, али ај да и ја напишем утисак (који није најбољи, а оцена је поклон јер је у питању екстремна реткост коју нуди филмска индустрија - епска фантазија).

Warcraft
Добар, квалитетан, доста гледљив, АЛИ не и врхунски. Дакле, CGI и генерално ефекте не треба коментарисати превише, јер је (очекивано) савршено у сваком смислу, а добри су и поједини ликови попут Лотара и Гароне, којима се посвећује доста занимљивог, а Гарона је, бар мени, у филму најпривлачнија. Костими су такође добри, уз одређене практичне ефекте. Делић света (Азерота) који је приказан је предиван, али је и тај делић изузетно мало, а ја сам сасвим нормално мислио да ће бити више приказаног те сам ту доста разочаран (ако је до буџета, ок онда, али сматрам да када радиш овакав пројекат дајеш себе максимално).

Дакле...уживао сам...али не у потпуности, јер осећао сам као да је нешто фалило, мада је довољно понуђено за 1. део трилогије (иако се ипак надам Воркрафт серијалу). Што се тиче приче, довољно је добра и јасна, а наставци ће је разложити. Проблем је, међутим, што ми се чини да је некако пребрзо завршено, да је ипак могло бар још да се прикаже, да су неки ликови пребрзо протраћени, да су неке сцене мало наивно приказане и да је глума била некако осредња, као да је било без емоција, без неког правог, природног приступа, него некако стегнуто. Нисам осећао ту повезаност са ликовима у пуној мери, просто, нису ме уверили у глуму. Са орковима је глума била добра, вероватно јер је CGI то покрио као и гласни ефекти, али када су у питању људи, ту је било слабије.

Нисам могао очекивати Господара прстенова ни Хобита, али сам ипак потајно сматрао да је велики део филма могао бити одрађен на вишем нивоу, са мало бољим сценаријом и много бољом глумом, посебно због чињенице да се на филму радило око деценије и да је у пројекат био укључен и Близард. Љубитељи фантазије (пре свега епске), ово ће евидентно доста готивити, као и фанатици епске фантазије попут мене, али ће осталима ово бити крупан залогај за варење, генерално, због филма као целине.
Оцена 7,5/10.

Али да допуним овај текст (који ми је стојао у ворду одмах након што сам одгледао филм): филм је требало да траје 40 минута дуже, а режисер ни Близард не планирају да нам дају Director's Cut, што је велика срамота за овакав пројекат. Знају колико желимо да видимо сваки детаљ тог филма па би требало више да поштују љубитеље Близарда, Воркрафта или укратко, епске фантазије, а не да дају изјаве које иритирају.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 17:00   #136
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Meni je bio previse "politicki korektan", kao i sve novije sto dolazi iz Blizzarda. StarCraft su upropastili, Diablo i da ne pricam, a film je "njanjav". '90-ih su itekako bili drugaciji...m
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 17:48   #137
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

У ком смислу политички коректан? Мислим, овде ми је то тешко приметити, јер је фантазија, па зато питам. А иначе, онако високе оцене које дају овом филму су безобразлук. Гледљив је, али је далеееко од врхунског.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 19:57   #138
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Orkovi pate od akutnog pacifizma, posebno za glavnu ratnicku rasu. Ceo taj zaplet sam ja drugacije dozivljavao, sve se nesto dogovaraju, saradjuju, tolerisu.. Blah.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 20:14   #139
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Jedna stvar mi je baš išla na živce.

Spoiler za spojler:
Gorona (koja me inače nervira) se pojavi kao zarobljenik i posle nedelju dana ide zajedno sa kraljem i Zaštitnokm u odlučujuću bitku. Oni su na čelu kolone, kao da nemaju nijednog dugog sposobnog zapovednika/ratnika.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 22:31   #140
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Orkovi pate od akutnog pacifizma, posebno za glavnu ratnicku rasu. Ceo taj zaplet sam ja drugacije dozivljavao, sve se nesto dogovaraju, saradjuju, tolerisu.. Blah.
Orci inace nisu bas toliko ratnicka rasa, i nisu bili takvi pre dolaska Legije i Guldana. Oni i Drenaji su ziveli u miru i trgovini pre korupcije. Orci u Warcraftu nisu isti kao orci u drugim fantazijama, poprilicno su civilizovaniji od njih.

Sta ces tek da kazes kada dodje nova Horda na scenu sa Tralom
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neobee i world of warcraft... Apocalyptic Mrežne igre 8 31.1.2010 22:26
DDay warcraft mapa Gorgoroth Mrežne igre 62 12.10.2008 10:13
Glupi Warcraft Gerovit Kvarovi 15 11.10.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com