Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2016, 13:58   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Nintendo Switch

Nintendo je u svom godisnjem finansijskom izvestaju potvrdio da rade na novoj konzoli, kodnog naziva NX. NX ce ocekivano biti derektan naslednik Wii U konzole koja je izasla 2012-te godine.

O samoj konzoli se ne zna mnogo toga, a jedna od najzanimljivijih informacija svakako je ta da je NX potpuno novi koncept i da ce ponuditi nesto novo i drugacije.

Zvanicna najava konzole, tj. hardverske i softverske specifikacije, verzije, cene, launch naslovi i sve ostalo se ocekuje krajem ove godine. Dok ce konzola biti dostupna za kupovinu u martu sledece godine.

Na pitanje zasto su se odlucili da konzolu izbace u martu sledece godine a ne tokom novogodisnjih praznika Tatsumi Kimishima je odgovorio da zele da budu sigurni da ce uz konzolu biti dostupno dovoljno launch naslova.

Prva potvrdjena NX igra koja najverovatnije stize day 1 je nova Zelda, kao cross-gen naslov zajedno sa Wii U verzijom.

Koei Tecmo je danas potvrdio da je vec poceo sa razvojem igre za NX.


The Nintendo NX Will Be Out March 2017 Worldwide

https://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2016/160427e.pdf

Poslednja ispravka: Emix (28.4.2016 u 17:10)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
dragomix (28.4.2016), Stranger2 (16.5.2016), vetar. (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 15:05   #2
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Takođe se zna da će nova Zelda koja će biti igrajućem formatu stići i na NX pored Wii U-a, najverovatnije na NX izlasku.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 16:29   #3
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Naravno da niko ne zna za NX osim gaming entuzijasti, NX nije još ni predstavljen, isto niko nije znao ni za Orbis (PS4) dok nije bio predstaljven. Ne znam na šta konkretno ciljaš!?

Isto za Xbox, niko nije znao za XB1 osim osim gaming entuzijasta dok nije predstavljen.

Ljudi ne mogu imati u glavi sliku NX kada još nije predstavljen isto kao što nisu mogli imati u glavi sliku PS4/XB1 dok nisu predstavljeni. Ne znam o čemu pričaš!?
Kad Nintendo predstavi novu konzolu ljudi će znati da je to nova NIntendo konzola, a ako je marketing dobar i jak znaće i šta ona nudi i zašto je dobra. Nintendo je sam rekao da NX nije samo naslednik Wii U, već je totalno nešto totalno novo i drugačije nego Wii U.

I naveo sam ti konkretne primere da ta slika u glavi nema veze sa novom konzolom, svaka nova konzola je novi početak.


Otvorena je NX tema, tako slobodno možeš da mi odgovoriš na post u toj temi.
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE.

Zato je 6 meseci za Xbox One i 9 meseci za PS4 bilo sasvim dovoljno, svi su znali o cemu se radi. NX je hard sell, treba Nintendo da osvaja ljude. Na Wii U-u se vidi koliko im je hardcore fanova ostalo, jedva 15 miliona, pretpostavljam svi slicnih godina kao ja ili starijih od mene. Treba daleko vise vremena da se generalna publika, koja nosi ovu industriju, upozna opet sa Nintendom ili cak po prvi put.

Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony, oni likovi sto prave walkmen-a. Plasim se da je sada obrnuta situacija i da ce neko reci, znas ona konzola kao PlayStation 4 ali ga pravi Nintendo, oni likovi sto su pravili onu tupavu stvar sto si morao ruke da pomeras da bi igrao tenis.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:05   #4
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE...
Pricas za ceo svet ili za Srbiju (Balkan/EX YU)
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
simke85 (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 17:14   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Idi bre dragomixe pa kako od onakve Nintendo manije dogura do ovakve malodušnosti. Branio si Wii U i razne loše poteze vezano za njega kao da je najbolja stvar posle hleba, a prozivao sve nas koji smo mu nalazili mane kao hipnotisane PS dronove. I sada si rešio da poklekneš.
Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole.
...
Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony
Vidiš, upravo taj trenutak je zanimljiv. Ja sam npr. u tom trenutku igrao SNES, pre kog sam imao NES, a časopis koji sam mesečno čitao je bio Nintendo Club. Na TV-u je Beosoft sponzorisao emisiju u kojoj se igrale uglavnom Nintendo igre koliko se sećam. I dolazi na scenu neka ružna, kockasta, siva kutija, vrlo glupog imena - Playstation, od onih što prave televizore. Već pogađaš, moja iduća konzola je bila Playstation.

Pouka - sve se da preokrenuti i niko ne caruje večno. Da je brend recognition jedino bitan, Nintendo nikada ne bi pao, niti bi se Sony uzdigao, niti bi Sony imao prekid vladavine prošle generacije...

Hajde barem da vidimo kakav je proizvod u pitanju pre nego što ga zakopamo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
filpan (17.5.2016), simke85 (28.4.2016), Stranger2 (16.5.2016), vetar. (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 17:30   #6
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ne zakopavam proizvod, Wii U je kao proizvod dosta dobar sa fantasticnim igrama, samo zakopavam ideju da Nintendo moze olako da uleti u sve ovo i da bude siguran u povracaj trzista.

Nintendo je totalni underdog, nema vise nikakav kredit kod generalne publike i zato mora da pocne da se ponasa tako. Mislim da je odluka da konzola izadje u martu dobra ako ce to doneti barem jos neki naslov uz Zeldu NXU. Problem nastaje kad ce najranije u septembru, budimo realni, prikazati bilo sta vezani za NX. Previse je to malo vremena za bilo sta. Sudeci prema tome koliko informacija izlazi na sunce, ne bih bio siguran i da su podelili neki veci broj dev kitova, ako ih uopste ima u finalnoj formi. Sve dovodi do toga da se ne mogu nadati nekom vecem broju 3rd party naslova pogotovu u martu kad se svi oporavljaju od praznicne sezone i kad ne izlazi puno igara, a vecina je vec kupila fife, COD-ove i ostale mass market igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:38   #7
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Pored svega sto sam rekao men brine jos jedna stvar. Zaleda, Mario i Pikmin su sigurne igre za Year 1 a odlika da se izbacivanje konzole pomjeri za mart je prema njihovim rijecima da imaju dovoljno igara. To znaci da ce barem 4-5 1st party igara biti u prvoj godini (sto nije lose na svaka 2 i po mjeseca po jedna igra). Koliko Nintendo ima timova i sta ce za Year 2 ako vecina timova radi na sadrzaju za Year 1? Gdje u toj prici 3DS i Wii U (moraju barem jednu igru za te sisteme izbaciti)?

Ili se nadaju da ce ovaj put 3rd party podrska biti na nivou.

I samo jos jedna stvar ne mogu da se slozim sa tim da E3 gubi na znacaju. E3 se mjenja ali je i dalje jako relevantan. Twitch podaci pokazuju da je samo na Twitch-u broj jedinstvenih gledalaca porastao sa 14 miliona u 2014. na 21 milion u 2015. To sto EA, Activision i Disney nemaju standove na sajmistu nego van njega nema znacaja. Cak ce vise ljudi moci da ih posjeti jer ce ulaz biti besplatan.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 21:03   #8
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE.

Zato je 6 meseci za Xbox One i 9 meseci za PS4 bilo sasvim dovoljno, svi su znali o cemu se radi. NX je hard sell, treba Nintendo da osvaja ljude. Na Wii U-u se vidi koliko im je hardcore fanova ostalo, jedva 15 miliona, pretpostavljam svi slicnih godina kao ja ili starijih od mene. Treba daleko vise vremena da se generalna publika, koja nosi ovu industriju, upozna opet sa Nintendom ili cak po prvi put.

Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony, oni likovi sto prave walkmen-a. Plasim se da je sada obrnuta situacija i da ce neko reci, znas ona konzola kao PlayStation 4 ali ga pravi Nintendo, oni likovi sto su pravili onu tupavu stvar sto si morao ruke da pomeras da bi igrao tenis.
Opet nisi u pravu, ja kad sam bio klinac svi su znali samo za Segu i Sony, retko ko je znao za Nintendo.
Naša zemlja nije baš za poređenje sa svetom mi smo bili prvo Sega land a sa pojavom Sony-ja smo postali Sony land forever. Čak i ako zanemarimo našu zemlju Evropa je najslabije tržište za Nintedo, poslednje brojke pokazuju da cela Evropa ima malo bolje brojke nego Japan, Amerika je ubedljivo najače Nintendo tržište, praktično skoro 50%.

Wii U nikako nije za poređenje, zato što je Wii U totalni faile, Wii U je pratkično umro u prvoj godini i nije imao šanse da se oporavi uprkos dobrim igrama.

Ljudi danas dobro znaju šta je Nintendo (ne računam našu "Sony Land" zemlju), zaboravljaš da je 3DS prodat u skoro 60m primeraka, jednostavno Wii U je proizvod koji nije privlačan i koji su uglavnom kupili samo hard core Nintendo fanovi.



Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Idi bre dragomixe pa kako od onakve Nintendo manije dogura do ovakve malodušnosti. Branio si Wii U i razne loše poteze vezano za njega kao da je najbolja stvar posle hleba, a prozivao sve nas koji smo mu nalazili mane kao hipnotisane PS dronove. I sada si rešio da poklekneš.
Ne znaš ti Dragomixa, voli ponekad da ide iz krajnosti u krajnost.


Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vidiš, upravo taj trenutak je zanimljiv. Ja sam npr. u tom trenutku igrao SNES, pre kog sam imao NES, a časopis koji sam mesečno čitao je bio Nintendo Club. Na TV-u je Beosoft sponzorisao emisiju u kojoj se igrale uglavnom Nintendo igre koliko se sećam. I dolazi na scenu neka ružna, kockasta, siva kutija, vrlo glupog imena - Playstation, od onih što prave televizore. Već pogađaš, moja iduća konzola je bila Playstation.

Pouka - sve se da preokrenuti i niko ne caruje večno. Da je brend recognition jedino bitan, Nintendo nikada ne bi pao, niti bi se Sony uzdigao, niti bi Sony imao prekid vladavine prošle generacije...

Hajde barem da vidimo kakav je proizvod u pitanju pre nego što ga zakopamo.
Potpuno se slažem, brend ne igra veliku ulogu sve se svodi na trenutni proizvod, koliko je dobar i privlačan. Da brend igra neku ulogu ne bi Wii bio onako popularan nakon GameCube-a a Wii U prošao ovako loše nakon tog veoma popularnog Wii-a.



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ne zakopavam proizvod, Wii U je kao proizvod dosta dobar sa fantasticnim igrama, samo zakopavam ideju da Nintendo moze olako da uleti u sve ovo i da bude siguran u povracaj trzista.

Nintendo je totalni underdog, nema vise nikakav kredit kod generalne publike i zato mora da pocne da se ponasa tako. Mislim da je odluka da konzola izadje u martu dobra ako ce to doneti barem jos neki naslov uz Zeldu NXU. Problem nastaje kad ce najranije u septembru, budimo realni, prikazati bilo sta vezani za NX. Previse je to malo vremena za bilo sta. Sudeci prema tome koliko informacija izlazi na sunce, ne bih bio siguran i da su podelili neki veci broj dev kitova, ako ih uopste ima u finalnoj formi. Sve dovodi do toga da se ne mogu nadati nekom vecem broju 3rd party naslova pogotovu u martu kad se svi oporavljaju od praznicne sezone i kad ne izlazi puno igara, a vecina je vec kupila fife, COD-ove i ostale mass market igre.
Kao što sam napisao, nema nikakvog kredita sve se svodi na to da li kupac misli da trenutni proizvod vredi određenu svotu novca, a ne kakav je bio prethodni ili kakav će biti naredni proizvod.

6 meseci je sasvim dovoljno on predstavljanja konzole do izlaska, nema više potrebe a čak je i kontrproduktivno predstaviti konzolu skoro 2 godine pre izlaska. Wii U je bio na dva E3-a pre izlaska i da li mu je to pomoglo, po ciframa prodaje ne bi se reklo.
Sony i MS su sa PS4/XB1 pokazali kako danas treba predstaviti izbaciti konzolu, Nintendo će sigurno uraditi nešto slično.

Nintendo jeste u nezgodnoj situaciji, ne zbog brenda ili malo vremena od predstavljanja do izlaska konzole, već zato što izbacuje konzolu u sred generacije gde je veoma popularni PS4 i XB1 koji se bolje prodaje nego Xbox360.
Zato Nintendo i mora da sve uradi kako treba i ne ponove Wii U greške.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 19:08   #9
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju,
Citat:
Opet nisi u pravu, ja kad sam bio klinac svi su znali samo za Segu i Sony, retko ko je znao za Nintendo.
Baš sam to hteo da kažem čim sam pročitao. Kod nas je na svakom ćošku bila igraonica sa Sega-ma i čak su se obično i zvale "sega klubovi" tako da nije nikakvo čudo da se ovde malo zna za nintendo. A posle Sega Mega i SNES-a je došao Playstation sa jeftinim piratskim igrama:
Citat:
I dolazi na scenu neka ružna, kockasta, siva kutija, vrlo glupog imena - Playstation, od onih što prave televizore. Već pogađaš, moja iduća konzola je bila Playstation.
Ja sam Playstation odmah isprobao ali mi je pixelizovana grafika jednostavno bila suviše odvratna. I zbog toga se nikad nisam ni navikao na playstation. Samo tri igre za playstation sam igrao i bile su mi bile ekstra zabavne a to su Harry Poter (na moje veliko iznenađenje posle toga sam gledao film i bio je neverovatno loš u poredjenju sa tom igrom) i Eagle One: Harrier Attack i Ace Combat jer obožavam (arkadne) simulacije letenja.

Inače ukoliko ne pamtite ta vremena, PlayStation je kod nas bio predodređen za uspeh i oduvao sve druge konzole zbog jeftinih piratskih igara i zbog toga svi kod nas znaju za playstation. I bilo koja druga hipotetička konzola bi u Srbiji u to vreme bila popularna da je jedina imala gomilu piratskih igara, a sve ostale bi isto ostale nepoznate.

Dakle famozni brand recognition sege i playstationa u srbiji se svodi na dva lažna uspeha: Sega klubove (gde su milion ljudi igrali igru koju je Sega prodala samo jednom) i piratske playstation igre (za koje sony nije video ni dolara).

Citat:
Mada, mnogi ljudi nisu svesni, ali Xbone i dalje sadrzi neke region lock elemente.
Ja ne znam šta se ljudi toliko plaše tog region locka. igre se svakako moraju lokalizovati u nekim zemljama jer kupci ne znaju strane jezike ili čak pismo. Ne misle valjda da poručuju igre poštom sa drugih kontinenata pa da prodju jeftinije?!
Kad ljudi govore o region free igrama zapravo uvek misle na igre na engleskom jeziku a one su zapravo već samim tim lokalizovane i regionalizovane što su na tom određenom jeziku.
Posebno sad je priča besmislena kad se većina igara kupuje na internetu i samo downloaduje.

Region lock koliko god da je ozlogglašen nema uticaja na glavne kupce koji u shoping centru zgrabe kutiju sa konzolom i nekoliko igara. To je tema samo za ove koji po internetu grebu za koju polovnu igru jeftinije. A takvi čine samo mali procenat prodaje.

Citat:
Pouka - sve se da preokrenuti i niko ne caruje večno. Da je brend recognition jedino bitan, Nintendo nikada ne bi pao, niti bi se Sony uzdigao, niti bi Sony imao prekid vladavine prošle generacije...
Citat:
Potpuno se slažem, brend ne igra veliku ulogu sve se svodi na trenutni proizvod, koliko je dobar i privlačan.
Citat:
nema nikakvog kredita sve se svodi na to da li kupac misli da trenutni proizvod vredi određenu svotu novca, a ne kakav je bio prethodni ili kakav će biti naredni proizvod.
Baš tako. U holivudu postoji izreka: "onoliko si dobar koliko je dobar tvoj poslednji film". To sve govori. I nintendo je bio otpisan i pre pojave Wii-a pa su ga odjednom kupovali ne samo oni koji nisu čuli za nintendo nego i oni koji nisu igrali igre uošte.

Pouka 2 - Ljudi imaju kratko pamćenje. Na zapadu se sve gleda kratkoročno senzacionalistički, rast akcija u zadnja 24h, prodaja u prva tri dana, 1000 novih radnih mesta (a pre toga otpušteno 3000) itd...

Citat:
slozio bih se sa tobom u svetu u kom iPhone nije najprodavaniji telefon na smartphone trzistu, ali posto jeste i kao takav dokazuje da je ljudima brend bitniji od bilo cega drugog
iPhone brend je stvar prestiža, on izmedju ostalog služi i za "šepurenje". Nije baš u istom košu sa konzolama koje su sad sve više počele da se takmiče u jeftinoći.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
CTOJAH (16.5.2016), filpan (17.5.2016), GraveDigger (17.5.2016), vetar. (17.5.2016)
Stara 16.5.2016, 19:10   #10
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Nintendo je sad vise nego ikad hladnokrvna kompanija kao sto su to i sve druge. Sav sarm i neki duh je otisao sa Iwatom. Nintendo se transformise na svim poljima, vise nije u vecinskom vlasnistvu jednog coveka cija je vizija dovela Nintendo u gaming industriju niti kompaniju vodi covek koji je celu svoju karijeru proveo u Nintendu i prakticno odrastao kao game developer. Sve unutrasnje izmene se vode tako da Nintendo lici na svaku drugu gaming kompaniju u kojoj novac diktira sve. Zato je i totalno NEOPHODNO da NX bude uspeh, jer ako ne bude Nintendo kakvog znamo vise nece postojati. Ustvari Nintendo kakvog znamo vise ne postoji, ali svaki i najmanji delic tog Nintenda ce umreti.
Najnovije vesti od novog predsednika su zapravo dosta uzbudljive. izgleda da počinju strategiju unovčavanje IP kao što radi Disney. Nintendo otvara Zabavni park do 2020-e, takođe najavljuje u narednih nekoliko godina film i video sadržaje prema nintendo video igrama. Takođe igrama za mobilni nameravaju da pojačaju prepoznatljivost svojih IP-eva. I kaže da ne očekuju neki profit iz toga tako da je to sve marketing strategija. Dakle rešavaju ono što im se najviše zameralo.

Disney je recimo tom strategijom za samo par godina vratio iz mrtvih gomilu Marvel likova. Čak su neki kolumnisti na internetu predlagali bili da bi Disney trebao da kupi nintendo i da tako izvuče pun potencijal iz nintendovih igara i IP-eva. Ali eto srećom nintendo to sam radi i bez diznija.

Citat:
Posle pokemona, sad i Fire Amblem kao i Animal Crossing dobijaju svoje mobilne verzije. Ako one pocnu da donose neke znacajne kolicine novca,
Ne znam da li na sreću ili na žalost ali to se neće desiti jer niko od igara na mobilnim ne mlati velike pare. Skoro svi veliki uspesi za mobilne se pojave samo na jednom sajmu i posle ih nema.

Citat:
Nintendo i dalje gura po svome, cak nece biti ni Direct-a. Koji klinac su na E3 onda ove godine?
Pa radi gameplaya. To ima više smisla nego da budu u takmičenju "na kojoj od tri tupave konferencije su prikazani bolje CG reklame (zvani trejleri)". E3 je i zamišljen kao sajam video igara a ne organizovano puštanje trejlera na kojem kancelarijski tipovi i direktori kompanija loše glume voditelje. Ako zaista imaš igru koja je dobra kao trejler što izgleda, daj bre da je igramo a gledaćemo trejler na youtubeu.

Citat:
ali kakvu poruku Nintendo salje ovakvim prisustvom na E3? Kao sto rekoh prije E3 je veliki dogadjaj koji prate i mediji van industrije video igara.
Može i tako da se gleda na to. Pada prisustvo po novinama ali ako igra oduševi samo se to računa.

Problem sa tim velikim događajem je što se sve gleda pod mikroskopom i svi dele isti medijski prostor, bore se za isti kadar i nema smisla uopšte učestvovati u tome ako nisi bolji po svim tačkama od konkurentskih konferencija. Ispucaš najbolje vesti a ne uhvatiš dovoljno kadra i onda bude "šta si radio ništa, gde si bio nigde". To je marketing noćna mora da od svog vremena ovog sveta ti se uhvatiš za tih sat vremena popunjenih do čepa. Osim toga to nije samo nintendova ideja, jedan po jedan veliki igrač izlazi iz te priče. Evo sad je Dice odvalio sa predstavljanjem Battlefielda 1 i stvorio ogroman Hype bez E3-a.

Citat:
PS4 i XB1 su imali veoma uspešna predstavljanja van E3-a.
Ovaj drugi baš i ne

Citat:
Losa stvar je kad cikica od 90 godina odredjuje sta je potrebno da neka igra ili konzola ima da bi bila uspesna.
Ako misliš na pokojnog jamaučija, taj čikica iako nije igrao igre je stvarno imao talenat da pogodi koja igra će biti uspešna. I za ljude takođe, odabrao je mijamotoa iako mijamoto pre toga nije nikada pravio igre.

Citat:
Sve više mislim da su supermariomaker.bookmark i splatoon.nintendo bili neka vrsta testa i da je sve ovo u planu već više od 2 godine.
Mijamoto je pre nekih 3-4 godine u jednom intervjuu rekao da radi na konceptu FPS igre koja ne mora obavezno da bude pucačina sa ubijanjem. Ispostavilo se da je to Splatoon. Splatoon inače ima ocenu 8.1 - 8.5 na metacriticu.

Citat:
Nakon što je Nintendo video da će WiiU biti faile Nintendo je neki način upotrebio Wii U i kao neku vrstu test platforme sa nekim novim stvarima.
Iskreno, to je tako delovalo od prvog dana još sa Nintendo Landom i 2D mariom za Wii U, samo što smo tada očekivali da će ipak kasnije da dođu visokobudžetni naslovi.

Poslednja ispravka: Stranger2 (16.5.2016 u 19:46)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
GraveDigger (17.5.2016), vetar. (17.5.2016)
Stara 16.5.2016, 19:29   #11
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Opet se pojavile glasine da ce NX koristiti ketridze. Sta mislite o tome, dobar potez ili jos jedan od razloga zasto 3rd party izdavaci nece izdavati za Nintendo konzole?
Užasno loš potez za igre jer se cena svakog kertridža mora pokrivati iz cene kopije svake igre. Za 32GB sumnjam da trošak može da padne na manje od 10 dolara. A kasnije kada treba da se da popust bi bilo još gore jer bi igra na popustu uvek morala da bude skuplja za 10 dolara od konkurentskih. Za kertridže veće od 32GB još gore.

Kertridži imaju smisla samo za portable varijantu NX-a naslednika 3DS-a.
Citat:
Nije to glupa ideja u vremenu kada flash kartice od 32 gb koštaju 5€ krajnjeg kupca.
5 evra možda za neki bedan kvalitet. Kvalitetnije stvari sa većom brzinom čitanja ni približno.

Ali čak i da jeste 5 evra. Na 100 miliona prodatih igara to je 500 miliona evra. za te pare mogu da naprave još jednu fantastičnu igru.
Ako se konzola proda u 50 miliona primeraka i za svaku bude 8 prodatih igara. 4 digitalne 4 na kertridžu.
50 miliona x 4 kertridža x 5 evra = 1000000000
To bi bilo bačeno ukupno milijardu dolara! Zaboravite na tu budalaštinu zaboga
(Evo ja ću da im objasnim da je to ekonomski ludost, neka mi daju 1% od tog ušteđenog novca. )
Citat:
zabluda je da bi se takva igra igrala samo sa ketrizda. U danasnje vreme igre imaju patcheve, tako da je nemoguce smestiti ih na neupisivi medium, i ocekivati da je to to.
Definitivno i to. Kod multiplayer igara čak ne bi bio izbegnut ni loading time jer se svakako patchevi i customizacije moraju da učitaju sa servera.
Citat:
i medijum koji vremenom ne moze da se izgrebe i slicno, mada pinovi mogu da se pohabaju.
itekako mogu da se isprljaju ili oksidiraju ako ne paziš tako da ta prednost otpada.
Citat:
Da, sad sam bas razmisljao. Dodje patch, i umesto da menja nesto na konzoli i zauzima memoriju, lako moze da promeni kod na ketridzu.
I dalje čekaš vreme da se downloaduje taj patch. I dalje čekaš konekciju sa serverom i download customizacija sa mape. I sve to zadovoljstvo umanji zaradu po igri za 5-10 dolara. Ekonomski promašaj jasan već nakon par minuta računanja.
Citat:
Jedina realna negativna stvar kertridža (flash memorije nalik 3DS igrama) je to da će Nintendo igre koštati par dolara više (a to lako mogu nadoknaditi recimo od digitalne prodaje igara koja im je svake godine veća za oko 50%)
Njet! Ekonomski gledano svaki gotov proizvod mora za sebe da bude zadovoljavajuće isplativ iz sopstvene prodajne cene. Ako drugi proizvod pokriva prvi a treći pokriva drugi, ko će onda da pokriva trećeg? U tom slučaje se jasno nameće da je ekonomska računica veća bez prvog.
Marketing i troškovi razvoja (jer su potrošeni unapred na celu proizvodnju a ne na pojedinačan kertridž) jedini mogu da se tako zbirno računaju i pokrivaju iz ukupnog prihoda proizvoda ali svi gotovi proizvodi koji se prodaju pojedinačno ne smeju.
Citat:
-praktičnije menjanje igara (vađenje i ubacivanje igre u konzolu)
U eri u kojoj su se ljudi navikli da su igre na hard disku i da ih pokrenu jednim klikom?!
Citat:
-ako nema instalacije igara nema potrebe ni za velikim HDD-om
ima za digitalne kopije. Osim toga to može da se stavi i na SD kartice koje nintendo konzole već imaju.

...
Nadam se da ta suluda glasina nije tačna.
Osim toga to čak nije ni glasina. Samo se zna da proizvođač takvih memorijskih čipova pravi nešto za nintendo. To može biti i internal storage a ne kertridži.

Takođe, nintendo konzole već imaju slot sa SD kartice tako da im bukvalno ne treba još jedan slot za istu stvar koju već imaju. Nema logike. Ne bi trebalo više o ovoj glasini osim ako ne potvrde zvanično da je tačno.

...

Cela ova rasprava sa svim argumentima za i protiv za kertridže i medije na koje možete i da zapisujete podatke se već jednom dogodila tokom propalog dogovora izmedju sonija i nintenda i posle toga sa Nintendo 64 Disc Drive koji je godinama najavljivan i prikazivan ali nikada nije zaživeo.
the N64DD - Nintendo Space World Part 2

Poslednja ispravka: Stranger2 (16.5.2016 u 21:32)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
GraveDigger (17.5.2016), player1 (16.5.2016)
Stara 17.5.2016, 8:49   #12
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Ovaj drugi baš i ne

Mijamoto je pre nekih 3-4 godine u jednom intervjuu rekao da radi na konceptu FPS igre koja ne mora obavezno da bude pucačina sa ubijanjem. Ispostavilo se da je to Splatoon. Splatoon inače ima ocenu 8.1 - 8.5 na metacriticu.

Iskreno, to je tako delovalo od prvog dana još sa Nintendo Landom i 2D mariom za Wii U, samo što smo tada očekivali da će ipak kasnije da dođu visokobudžetni naslovi.
I XB1 je imao odličan događaj, format i dobro predstavljanje, to što su hteli da proguraju gluposti poput zabrane za korišćene igre i always online i nisu uspeli u tome, je totalno druga stvar.

Glavni razlog zašto Splatoon nije dobio veće ocene je zato što je igra izbačena sa vrlo malo sadržaja, igra je izbačena samo za 5 mapa, jednim modom i malo oružja, dok igra sada ima 16 mapa, 4 moda i ogroman broj oružja.
Ali Nintendo nije izbacio Splatoon sa tako malo sadržaja zato što nije bio gotovo, već da bi po njihovim rečima igrači vrlo dobro upoznali i savladali mehaniku igre, dostupne mape i oružja pre nego što dobiju nove, kao i da bi praktično nedeljnim updejtima sa novim mapama i oružjima imali dobar marketing za samu igru, pošto praktično mesecima je Splatoon svake nedelje dobija nešto novo i igrači su konstatno igrali igru.
I Nintendo je dokazao da je ta strategija bila pun pogodak, bez obzira na samo sasvim solidne metascore ocene na launchu, igra je postala neverovatna popularna i jedan od najbolje prodavanijih IP-jeva ove generacije, praktično za Nintendo Splaoon je postao za shooter ono što su Mario Kart i Smash Bros za trke i tuče.

Nije baš tako, Nintendo Land je odlična launch igra, ali samo kao prateća igra nekog ili nekih mnogo jačih naslova, a NSMBU to definitivno nije bio. Nintendo je imao mnogo problema sa Wii U launchom, prvo su pripremali Wii U launch dok su istovremeno spasavali 3DS koji je loše krenuo (u jednom trenutku su tada skoro Wii U resursi prebačeni na 3DS kako bi bio spašen), plus što su imali ogromnih problema sa HD devolpmentom, što je uticalo na brojna odlaganja i slabe launch and 1st year igre.
Posle prve godine Wii U je pratkično bio mrtav i videli su da nema smisla izbacivati viskobudžetne igre za mrtvu konzolu tako da su jednostavno počeli da nenanajavljene projekte prebacuju na NX dok od novih naslova Wii U je počeo da dobija samo manje projekte.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
dragomix (17.5.2016), GraveDigger (17.5.2016), Stranger2 (17.5.2016)
Stara 28.4.2016, 17:12   #13
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Takođe se zna da će nova Zelda koja će biti igrajućem formatu stići i na NX pored Wii U-a, najverovatnije na NX izlasku.
Dodao sam ovu informaciju. Kao i to da KT vec radi na razvoju igre za NX.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
vetar. (28.4.2016)
Stara 9.5.2016, 20:09   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

U danasnje vreme, kada se sve vise ide na digitalnu distribuciju (jeftinije je, ne zauzima mesto na policama i slicno), ketridzi deluju bas retro, da ne kazem prevazidjeno. Kao i DVD/BR, naravno.

Uz to, zabluda je da bi se takva igra igrala samo sa ketrizda. U danasnje vreme igre imaju patcheve, tako da je nemoguce smestiti ih na neupisivi medium, i ocekivati da je to to.

Poslednja ispravka: player1 (9.5.2016 u 20:18)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Stranger2 (16.5.2016)
Stara 9.5.2016, 21:00   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Nije to glupa ideja u vremenu kada flash kartice od 32 gb koštaju 5€ krajnjeg kupca. To znači da Nintendo na veliko može to da napravi vrlo jeftine kertridže od više desetina GB, i to bi čak moglo po potrebi, za manje igre sa manje memorije , za velike sa više. Takav kertridž bi opušteno mogao da bude upisiv za razliku od optičkog uređaja. Naravno i njihov rad je nečujan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 22:09   #16
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Da, sad sam bas razmisljao. Dodje patch, i umesto da menja nesto na konzoli i zauzima memoriju, lako moze da promeni kod na ketridzu.

Jos jedna prednost bi bila, kad bi se odlucili na manji format, da mogu da jedan ketridz koriste i u NX konzoli i prenosivoj konzoli, naravno sa tim da se ucitavaju razlicite verzije igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 22:52   #17
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Jedina realna negativna stvar kertridža (flash memorije nalik 3DS igrama) je to da će Nintendo igre koštati par dolara više (a to lako mogu nadoknaditi recimo od digitalne prodaje igara koja im je svake godine veća za oko 50%) ali zato su beneficije mnogo veće:

-cena konzola može biti osetno niža zato što nema potrebe za optikom i velikim HDD-om što odmah povlači recimo slabije napajanje, manje ventilatore i hlađenje, manje materijala i plastike neophodnih za manju konzolu, manje pakovanje i manje shiping cene...
-mnogo pouzdanija konzola koja će imati mnogo duži vek trajanja pošto konzola nema "moving parts" (kod GC-a i Wii-a pratkično jedina stvar koja se vremenom trošila jeste optika)
-nema instalacije igara
-ako nema instalacije igara nema potrebe ni za velikim HDD-om
-bez optike i HDD-a konzola će biti mnogo manja, mnogo tiša i manje će se grejati
-mnogo brža učitavanja
-mogućnost instalacije pečeva/DLC-a direktno na flash kertridž
-praktičnije menjanje igara (vađenje i ubacivanje igre u konzolu) i mnogo otpornija flash kartica nego disk igra
-i na kraju za Nintendo verovatno najbitniji beneficija ako stvarno idu na unificifranu platformu kao što su najavljivali, deljenje igara odnosno flash kartica koja će moći da se ubaci i u NX kućnu konzolu i u NX handheld
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 23:01   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
-cena konzola može biti osetno niža zato što nema potrebe za optikom i velikim HDD-om što odmah povlači recimo slabije napajanje, manje ventilatore i hlađenje, manje materijala i plastike neophodnih za manju konzolu, manje pakovanje i manje shiping cene...
Da li?
Ne zaboravi da je digitalna prodaja u porastu. A digitalno prodate igre treba negde downloadovati i instalirati.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 20:52   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Pa PC već uveliko migrira na flash memoriju, SSD ekspanzija je ogromna. M.2 format čak i jeste u vidu kartice.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dragomix (17.5.2016), vetar. (17.5.2016)
Stara 17.5.2016, 21:07   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ali ovde niko ne govori u takvim SSD "karticama", zar ne?

Nego o nekim fantomskim karticama koje su mnogo bolje od hard diska. Toliko bolje da ih ne koristi PC industrija.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com