Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2022, 19:46   #1
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom DEEP COOL GAMMAXX L120T Blue - Kuler

Ovo je sasavo do pre koji dan na mojoj maticnoj ploci asus b450-k na amd-ovom ryzen 5 1600 af je bio cooler masterov hladnjak i kod zadnje strane kucista pmwr kontroler na sata prikljucak sa 8 izlaza za pmwr ventilatore 4 pince spojen kablom 4 pinskim na prikljucak na maticnoj ploci za ventilator za kuciste i sve radilo bez problema i ocitavanje temperatura,brzine i ventilatori u kucistu su pratili kad je racunar opterecen igranje ili nesto ventilatori na kucistu su po potrebi se pojacavali i smanjivali.Prekljuce resih da se ponovim sa nekim vodenim aio hladjenjem i uzmem ovo iz naslova koje ima 3 pinski prikljucak od vodenog hladnjaka do cpu-fan prilkljucka na maticnoj a ventilator od hladnjaka 4 pinski i njega ukljucio u kontroler gde su prikljuceni i ostali ventilatori sve po uspustvu,e sad ono najlepse jedino je hw monitor ocitavo temperaturu procesora u testu opterecenja sa aida 64 za 30 minuta testa maksimalno je bilo 48c i brzina hladnjaka na cpu ajd posto je 3 pinac 2213 rpm,a ocitavanja temperature procesora u aidi i biosu veze sa vezom nema pokazuje -25 krstio sam se kad sam video ,pregledo sam i opcije u biosu i nije neki izbor da stavim kulere od kucista na pmwr ili dc mod ili da koriguju brzinu po procesoru kada tako stavim onda sam bar video po tome kako svetli ventilator od kucista napred i nazad da tako rade na maksimumu a ostala ocutavanja brzina ventilatora od kucista vezu sa vezom nemaju i temperature procesora,jedino po wh monitoru vidim da temperatura procesora i kucista ok,sad dal je neko imo ovakvo iskustvo u radu je sve ok a ostala ocitavanja blesava,pregledom sam bios i ne nalazim neku dodatnu opciju pa zato pitam ako neko ima iskustvo il ideju il sam ja zezno sto sam uzo sto ide kabel od hladnjaka i procesora da je 3 pin a probo sam i da samostalno ukljucim kabel od ventilatora vodenog radijatora u maticnu i isto
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 15:10   #2
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: DEEP COOL GAMMAXX L120T Blue - Kuler

Resio problem i platio skolu stos e kaze sto sma hteo leba bez motike.Zamenio maticnu plocu uzo drugu sa istim cipsetom uglavnom bukvalno ista asus prime b450m-k 2,jedina ralika od ove sto sam ostetio je taj broj 2 u nazivu i sto na njoj imam dugme za bios.
Eto platio skolu sam sam kriv hteo najeftinije kinesko vodeno napajanje na dobru budzet plocu


zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zexns73 na korisnoj poruci:
marelli (17.1.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kakav je kuler cooler master cool viva pro? NIDZA bOj Ostale komponente 2 27.4.2009 18:26
Deep blue RUSuper Brbljaonica 14 22.2.2009 18:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com