Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2017, 23:47   #1001
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ali da odrasli ljudi sami igraju Nintendo igre, to je već zabrinjavajuće.
Ne slažem se sa ovim. Nemam Nintendovu konzolu ali sam igrao par N64 igara preko emulatora i bile su odlične. Npr. igrao sam Super Mario 64 pre godinu dana i bio veoma zadovoljan, mogu tek da pretpostavljam koliko je bila revolucionarna pre 20 godina. Kamera jeste bila problem ponekad, ali opet uzevši u obzir starost igre mogao sam da zažmurim na te propuste.

Sa druge strane ne znam stvarno ko će kupiti novi DOOM (ili Wolfenstein) da bi je igrao na Switchu. Za igranje u pokretu nije, cena će uvek biti veća nego za PC, grafički će biti inferiornija. Ovo verujem da važi i za ostale AAA igre. Sviđa mi se što dosta odličnih indie igara dolazi na konzolu, ali ne vidim neki hype koji se diže oko AAA naslova. Dobro je za marketing, konzola ima odličnu podršku, bla bla, ali ne vidim ko će to kupovati. Oni koji je već imaju na drugoj platformi da bi igrali prenosnu verziju - ne, oni koji imaju druge platforme i još nemaju igru da bi igrali prenosnu grafički inferiorniju verziju po većoj ceni - ne. Lepo na papiru, ali u praksi ne znači puno. Nintendove ekskluzive i gomila indie igara bi trebalo da budu dovoljne za uspeh, ostalo je samo da se kaže da postoji.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 8:28   #1002
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Da, ali pod uslovom da su ti odrasli roditelji te dece, pa se igranje pretvori u porodično druženje. Ali da odrasli ljudi sami igraju Nintendo igre, to je već zabrinjavajuće. Npr, ja Blejza ili Patrolne šape mogu da gledam samo u društvu dvogodišnjeg bratanca
Da, sasvim je zabrinjavajuće kad neka odrasla osoba igra novu 3D Zeldu koja je po kritikama jedna od najboljih igara ikada, novog 3D Maria koji deluje kao da će biti jedan od najbojih 3D Maria ikada, Xenoblade Chronicles 2 koji je nastavak odlične RPG igre, MK8D koji je jedan od najboljih karting igara, Splaton fenomenalan online TPS, Pikmin koji je vrsta strategija...itd, poenta je očigledna, to kako nega igra izgleda nema veze puno sa godinama, to što igram Maria ili Zeldu ili neku drugu Nintendo igru me naravno ne čini klincem ili je to nešto čudno kad je većina Nintendo igara i pravljena sa ciljem da ih može igrati svako, isto kao što klinca koji igra GTA5 i CoD ne čini igranje tih igara "odraslom osobom". Zabrinjavajuće je to kada neko od "odraslih" izbegava fenomenalne Nintendo igre zbog šarene grafike u odnosu na realistične grafike ostalih konzola na tržištu, i na osnovu toga zaključuju da su to igre za decu i da je zabrinjavajuće da odrasli igraju te igre, iako su te šarene igre bolje od većine ostalih igara na tržištu.
To je dosta sličan zaključak nekih starijih ljudi koji misle da su sve "igrice" za decu i da je zabrinjavajuće kad ih odrasli igraju, jednostavno ne znaju o čemu pričaju.



Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke

Sa druge strane ne znam stvarno ko će kupiti novi DOOM (ili Wolfenstein) da bi je igrao na Switchu. Za igranje u pokretu nije, cena će uvek biti veća nego za PC, grafički će biti inferiornija. Ovo verujem da važi i za ostale AAA igre. Sviđa mi se što dosta odličnih indie igara dolazi na konzolu, ali ne vidim neki hype koji se diže oko AAA naslova. Dobro je za marketing, konzola ima odličnu podršku, bla bla, ali ne vidim ko će to kupovati. Oni koji je već imaju na drugoj platformi da bi igrali prenosnu verziju - ne, oni koji imaju druge platforme i još nemaju igru da bi igrali prenosnu grafički inferiorniju verziju po većoj ceni - ne. Lepo na papiru, ali u praksi ne znači puno. Nintendove ekskluzive i gomila indie igara bi trebalo da budu dovoljne za uspeh, ostalo je samo da se kaže da postoji.
Jednostavno, ljudi koji žele da igraju te igre u full handheld modu (to je game changer za neke ljude) ili koji neće imati drugu platformu za igranje osim Switcha, će kupovati te 3rd party AAA igre.
Kako konzola nastavlja dobro da se prodaje i instal base raste, biće sve više i više 3rd party najava.
Mulitplatform igre nisu ključne za uspeh Nintendove konzole pošto su Nintendo igre ono što prodaje Nintendo konzole, ali svakako platforma sa što više igara i što raznovrsnijim igrama je privlačnija u svakom slučaju,
recimo Switch će na kraju ove godine imati:
Zeldu BotW, Mario Kart 8 DX, ARMS, Fast RMX, Minecraft, Splatoon2, Mario+Rabbids Kingdom Battle, Pokken Tournament DX, Resident Evil Revelations 1/2, NBA 2K, Lego igre, Fifu, Rocket League, Skyrim, Doom, La Noire, WWE 2K18, Sonic Mania/Forces, Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2...gomilu dobrih Indie igara...i naravno da je ovakva linija igara svakako privlačnija nego da ima samo Nintendo igre.

Poslednja ispravka: vetar. (25.9.2017 u 9:27)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 10:48   #1003
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Sa druge strane ne znam stvarno ko će kupiti novi DOOM (ili Wolfenstein) da bi je igrao na Switchu. Za igranje u pokretu nije...
Sto ne igranje u pokretu?
Imas ekran, imas kontroler, imas sluske. Nista ne fali.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 12:48   #1004
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Jednostavno ne vidim igranje takve igre na malom ekranu. Nije ni za konzumiranje u kraćim intervalima, a ako nameravam da je igram 2h i više onda će to biti kući u udobnosti fotelje/kreveta.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Jednostavno, ljudi koji žele da igraju te igre u full handheld modu (to je game changer za neke ljude) ili koji neće imati drugu platformu za igranje osim Switcha, će kupovati te 3rd party AAA igre.
Mislim da je broj ljudi koji poseduju Switch, a nemaju PS4, X1 ili PC statistička greška, ako isključimo Japan naravno. Kao što sam već rekao ne vidim ciljnu grupu za DOOM niti za bilo koju drugu stariju AAA igru. Ko je hteo već je uzeo ili čeka još veći popust na drugoj platformi. Hmmm... dati 60$ za DOOM na Switchu ili je uzeti za 30 na Steamu (10 sa popustom). Ako je ta cena opravdana za igranje u busu/parku/gdegod onda super. Za nove naslove koji će izlaziti uporedo je već druga priča, biraš platformu od početka i imaš iste uslove kao i ostali.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
recimo Switch će na kraju ove godine imati:
[bla bla bla]...gomilu dobrih Indie igara...
Ponavljaš već po x-ti put šta će sve biti na konzoli, ja sam se isključivo fokusirao na AAA igre, ne znam što opet nabrajaš sve eksluzive kad one nisu bile tema. Za indie igre se slažem i to sam i naglasio, one su odlične za platformu i vidim na redditu da je oko njih dosta veliki hype, da ljudi nameravaju da uzimaju zbog portabilnosti iako ih već imaju na drugim platformama. Meni je npr. daleko bolja vest da za konzolu stiže Lovers in a Dangerous Spacetime nego Skyrim ili LA Noire. Ko će pri zdravoj pameti uzeti Skyrim za Switch...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
djuras (7.10.2017)
Stara 25.9.2017, 13:16   #1005
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Da, sasvim je zabrinjavajuće kad neka odrasla osoba igra novu 3D Zeldu koja je po kritikama jedna od najboljih igara ikada
Problem je što Nintendo igre uvek ocenjuju fanboy-hipster 'kritičari', tipa Grega Milera i ostalih retarda. U njihovim malim mozgovima kad god se pojavi nova Nintendo igra, to je kod njih automatski "OMG, 10/10, Goty, Goty!!" Ostali novinari, kojima zapadne da recenziraju Zeldu ili Marija, su isuviše uplašeni da bilo šta tu kritikuju, jer znaju da će ih i za najmanju sitnicu razapeti fanatični fanboy-evi i hipster retardi; takođe, dobiće etiketu da su graphic whorz i da samo znaju za krv, GTA i COD.

Ali, ajde.. da se ja pitam, na svim goty dodelama Nintendo igre bi uvek pobeđivale u Best Children's Game kategoriji.

Poslednja ispravka: nameless1 (25.9.2017 u 13:34)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 13:19   #1006
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Jednostavno ne vidim igranje takve igre na malom ekranu. Nije ni za konzumiranje u kraćim intervalima, a ako nameravam da je igram 2h i više onda će to biti kući u udobnosti fotelje/kreveta.
Krevet varijatna nije losa ni sa malim ekranom.

Kad se setim sta se sve igralo na gejmboju, stvarno ne vidim problem...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 13:23   #1007
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Već sam pisao o tome, šarena grafika koja nije realistična i manjak nasilja i krvi ih ne čini igrama samo za decu,
većina Nintendo igara su pravljene tako da u njima može podjednako da uživaju i deca i odrasli bez obzira na te stvari...
Ja bi rekao i deca, njihovi roditelji i nostalgicari.

Bar ja nisam video nekog ko je od nule poceo da igra "nintendolike" igre u starioj dobi, a da nije Nindento nostalgicar ili ima decu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 14:10   #1008
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Jednostavno ne vidim igranje takve igre na malom ekranu. Nije ni za konzumiranje u kraćim intervalima, a ako nameravam da je igram 2h i više onda će to biti kući u udobnosti fotelje/kreveta.


Mislim da je broj ljudi koji poseduju Switch, a nemaju PS4, X1 ili PC statistička greška, ako isključimo Japan naravno. Kao što sam već rekao ne vidim ciljnu grupu za DOOM niti za bilo koju drugu stariju AAA igru. Ko je hteo već je uzeo ili čeka još veći popust na drugoj platformi. Hmmm... dati 60$ za DOOM na Switchu ili je uzeti za 30 na Steamu (10 sa popustom). Ako je ta cena opravdana za igranje u busu/parku/gdegod onda super. Za nove naslove koji će izlaziti uporedo je već druga priča, biraš platformu od početka i imaš iste uslove kao i ostali.



Ponavljaš već po x-ti put šta će sve biti na konzoli, ja sam se isključivo fokusirao na AAA igre, ne znam što opet nabrajaš sve eksluzive kad one nisu bile tema. Za indie igre se slažem i to sam i naglasio, one su odlične za platformu i vidim na redditu da je oko njih dosta veliki hype, da ljudi nameravaju da uzimaju zbog portabilnosti iako ih već imaju na drugim platformama. Meni je npr. daleko bolja vest da za konzolu stiže Lovers in a Dangerous Spacetime nego Skyrim ili LA Noire. Ko će pri zdravoj pameti uzeti Skyrim za Switch...
To zavisi od osobe do osobe, a u modernom dobu sve je manji broj ljudi koji imaju 2-3 sata da sednu da igraju ispred TV-a, već igraju u kraćim intervalima i kad imaju vremena, a Swtich je idealan za igranje u kraćim intervalima, možeš da prekineš kad god želiš i nastaviš kad god ili gde god želiš.

Opet, da li je stvarno tako teško shvatiti da neki ljudi vole više da igraju u handheld modu i da bi igrali Doom u handheld modu čak iako su ga ranije igrali.

Poenta je jednostavna, Switch linuep igara je u svakom slučaju privlačniji sa navedenim igrama nego bez njih, svaka platforma je jača sa većim brojem igara.
Čudo da nisi video da ljudi isto govore da će uzeti Skyrim ili Doom isto zbog portabilnosti iako imaju te igre na drugim platformama.


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Problem je što Nintendo igre uvek ocenjuju fanboy-hipster 'kritičari', tipa Grega Milera i ostalih retarda. U njihovim malim mozgovima kad god se pojavi nova Nintendo igra, to je kod njih automatski "OMG, 10/10, Goty, Goty!!" Ostali novinari, kojima zapadne da recenziraju Zeldu ili Marija, su isuviše uplašeni da bilo šta tu kritikuju, jer znaju da će ih i za najmanju sitnicu razapeti fanatični fanboy-evi i hipster retardi; takođe, dobiće etiketu da su graphic whorz i da samo znaju za krv, GTA i COD.

Ali, ajde.. da se ja pitam, na svim goty dodelama Nintendo igre bi uvek pobeđivale u Best Children's Game kategoriji.
Recimo Zelda BotW ima prosečnu ocenu 97 na osnovu 108 kritika, ima preko 50 maksimalnih ocena, većina tih gaming media nije ni postojalo kad je recimo izašla Zelda Ocarina of Time 98", tako da o kakvoj to notalgiji mi pričamo.
Da li je za neke ljude stvarno lakše da poveruju da neke Nintendo igre dobijaju jake ocene samo zbog nostalgije ili samo zato što su to "Nintendo" igre, i da nema nikakve veze što skoro uvek govorimo od jednim od najkvalitetnijih igara na tržištu.
Naprotiv, sada je u stvari popularno dati nisku ocenu dobroj igri i privući pažnju interneta (veća pažnja, više klikova, više novca) nego reći/napisati ono što stvarno misliš, zato i kod svake recenzije imaš bar 1-2 dati neku nisku ocenu iako je odlična igra u pitanju.
I naravno da ne dobijaju sve Nintendo igre dobre ocene, ali 3D Mario i 3D Zelde su uvek najveće Nintendo igre i uvek su pravljene sa mnogo pažnje, i zato svaka 3D Zelda ili 3D Mario igra imaju prosečne ocene iznad 90. Nema Nintendo bez razloga epitet da čak i danas prave veoma kvalitetne igre.

To je ono što sam spomenuo, njihove igre mogu igrati i deca i odrasli, tako da naravno da će recimo Mario Kart osvojiti neku takvu nagradu umesto GTA5,
ali MK8 može bez ikakvih problema u isto vreme osvojiti i nagradu za najbolju multiplayer igru.
Videćemo ko će pokupiti najviše nagrada ove godine, Zelda BotW već ima gomilu nagrada a deluje i da će Mario Odyssey isto da pokida.



Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ja bi rekao i deca, njihovi roditelji i nostalgicari.

Bar ja nisam video nekog ko je od nule poceo da igra "nintendolike" igre u starioj dobi, a da nije Nindento nostalgicar ili ima decu.
Pa Nintendo fanovi uglavnom i jesu ljudi koji su igrali Nintendo igre kao klinci i sada i dalje igraju kao odrasli, ali to realno možeš da kažeš i za Capcom igre (Resident Evil i Tomb Raider igre), Square Enix (Final Fantasy igre), EA (Fifa, NFS, NBA...)...a naravno imaš ti i nove ljude koji ranije nisu igrali Nintendo igre ili čak imali Nintendo konzole, pa im se sviđaju Zelda BotW, 3D Mario ili Splatoon2.
Dovoljno je pogledati po netu i druge zemlje, naša zemlja i Balkan uopšte nismo dobar primer za to pošto smo mi uvek bili Sega land (čak i kad je Nintendo dominirao svetom), a posle kad je izašao PS1 smo postali Sony land, kod nas je retko ko imao Nintendo a samim tim i igrao te igre.

Ono što izdvaja Nintendo igre od ostalih igara na tržištu što je uvek akcenat na gameplay-u i mehanici igre, dok je kod većine ostalih igara na tržištu akcenat na priči i realističnoj grafici igre.
Opet, šarena grafika ne znači da su Nintendo igre samo za decu, a još manje "da je zabrinjavajuće kad ih odrasli igraju".

Poslednja ispravka: vetar. (25.9.2017 u 14:21)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 14:33   #1009
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ne da se vetar. Zezam se malo.. Zelda BOTW izgleda sjajno, već duže vreme planiram da je pokrenem preko Cemu-a (ovo je za tebe verovatno svetogrđe ), a novi Mario izgleda strašno simpatično, igrao bih ga. Ima to šarma i verujem da je kvalitetno, ali lično nikada ne bih kupio Nintendo konzolu, jer taj stil nije ono što me primarno interesuje kada su igre u pitanju.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 14:35   #1010
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Opet, da li je stvarno tako teško shvatiti da neki ljudi vole više da igraju u handheld modu i da bi igrali Doom u handheld modu čak iako su ga ranije igrali.
Jeste, iz više razloga koje sam već naveo, da se ne ponavljam.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Čudo da nisi video da ljudi isto govore da će uzeti Skyrim ili Doom isto zbog portabilnosti iako imaju te igre na drugim platformama.
Nisam video zato što niko ne govori. Razlozi protiv daleko nadmašuju portabilnost.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 15:10   #1011
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne da se vetar. Zezam se malo.. Zelda BOTW izgleda sjajno, već duže vreme planiram da je pokrenem preko Cemu-a (ovo je za tebe verovatno svetogrđe ), a novi Mario izgleda strašno simpatično, igrao bih ga. Ima to šarma i verujem da je kvalitetno, ali lično nikada ne bih kupio Nintendo konzolu, jer taj stil nije ono što me primarno interesuje kada su igre u pitanju.
Opušteno , najbolje iskustvo možeš imati ako ga igraš na hardveru na kom je i zamišljen da radi bez cimanja sa emulatorom i kontrolama,
pošto je naravno ovo Srbija, dosta ljudi se igre preko emulatora, što je OK ako naravno nemaš drugu opciju.
To je sasvim normalno, da neko ne voli Nintendo igre ili ga jednostavno ne zanimaju i ne želi da daje novac za to,
ali je svakako pogrešno kada neko kaže "da su to igre za decu i "da je zabrinjavajuće kad ih odrasli igraju", meni je lično takav stav zabrinjavajuć.



Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Jeste, iz više razloga koje sam već naveo, da se ne ponavljam.


Nisam video zato što niko ne govori. Razlozi protiv daleko nadmašuju portabilnost.
Ali to jednostavno nije istina, činjenica je da neki ljudi vole i više im odgovara da igraju više u handheld modu igre nego da sede ispred TV-a i tu nema nikakve rasprave.


Onda idi recimo na Neogaf i videćeš.
Da li na PS4/PC-u mogu da igram Skyrim ili Doom u WC-u, kuhinji, krevetu, podrumu, tavanu, u prevozu, na putu, na odmoru, na poslu...gde god hoćeš i kada god ti odgovara?
Naravno da ne, Switch i Doom na Switchu to nude, a nekome to pravi ogromnu razliku umesto da može sao da sedi ispred TV-a ili monitora i igra.

Poslednja ispravka: vetar. (25.9.2017 u 15:20)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
player1 (25.9.2017)
Stara 26.9.2017, 19:27   #1012
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ti naravno kapiraš da igranje na telefonima/tabletima i igranje na konzolama/handheld konzolama nemaju mnogo veze jedno sa drugim!?
Najveća razlika su naravno fizičke kontrole koje ne uključuju touch screen, plus što su igre naravno totalno drugačije.

Ljudi nisu isti, neko voli da igra na TV-u, neko u krevetu, neko na poslu, u prevozu, na WC šolji...ne kapiram šta je tu toliko teško shvatiti.
Ti znas da postoje kontroleri i za telefone\tablete i to brdo njih tako da te niko ne tera da igras na touchscreen_u takodje postoji i Chromecast koji ti omogucava da iste te igre igrash na TV_u
Takodje svestan si da svaki high end telefon ima i jaci procesor i vise ram_a i naravno vishe interne memorije od nintendo switch_a?
Nsta nije tesko skapirati u nacinu igranja vec mi je moronski toliko forsirati HEY MOGU SWITCH DA IGRAM NAPOLJU I NA WC SOLJI to svi radimo na telefonima godinama msm otkrili ste toplu vodu lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 20:10   #1013
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nema to puno veze sa kontrolama već prevashodno sa kvalitetom igara. Android po tome ne može da se meri sa pravim konzolama.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
vetar. (26.9.2017)
Stara 26.9.2017, 20:53   #1014
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Android igre moraju da budu igrive na native kontrolama, tj. touch ekranu. Tako da je ceo dizajn igara oko toga, pa pravih "gejmerskih" igara ni nema na toj platformi (ili veoma malo).

Dok klasicne konzole, Switch i deo PC igara (koji ne zavisi od misa), de fakto deli isti ekosistem igara.

Poslednja ispravka: player1 (26.9.2017 u 21:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
vetar. (26.9.2017)
Stara 26.9.2017, 21:04   #1015
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ti znas da postoje kontroleri i za telefone\tablete i to brdo njih tako da te niko ne tera da igras na touchscreen_u takodje postoji i Chromecast koji ti omogucava da iste te igre igrash na TV_u
Takodje svestan si da svaki high end telefon ima i jaci procesor i vise ram_a i naravno vishe interne memorije od nintendo switch_a?
Nsta nije tesko skapirati u nacinu igranja vec mi je moronski toliko forsirati HEY MOGU SWITCH DA IGRAM NAPOLJU I NA WC SOLJI to svi radimo na telefonima godinama msm otkrili ste toplu vodu lol
Ljudi iznad su već odgovorili, igre za tablete/telefone su prvenstveno pravljene za touch screen, mogućnost korišćenja fizičkih kontrola ne menja tu činjenicu.
Jačina hardver nema nikakve veze pošto je razlika u samoj platformi, cela Switch platforma je pravljena prvenstveno za igre naravno (kao i svaka druga konzola),
igranje igara na telefonima je samo jedna od opcija i nije im naravno primarna opcija.
Da li možeš da igraš novu 3D Zeldu na telefonu, Skyrim, Doom, novog 3D Maria, Wolfenstein2...to je naravno najveća razlika, Switch nudi igranje full AAA konzolnih igara, telefon nudi igranje mobilnih igara,
a nadam se da i sam kapiraš koja je i kolika razlika između mobilnih i konzolnih igara (nije bez razloga to što retko koji PC ili konzolni igrač voli da igra mobilne igre).

Poslednja ispravka: vetar. (26.9.2017 u 22:43)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
player1 (26.9.2017)
Stara 28.9.2017, 19:15   #1016
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Dabome razlika izmedju smarthphone i PS4,shitbox i PC igara je velika u korist konzola i PC_a naravno ali ovde pricamo i swithc_u

Ma jok necu da igram Doom na switch_u presao sam ga na PC_u pre skoro 2 godine a necu ni Skyrim jer sam ga presao na takodje na PC_u pre 6 godina Al cu zato da igram Dungeon Hunter 5,Mobile Legends,Modern Combat Versus,Arena of Valor,Dead Effect 2 i Oceanhorn 2 na telefonu\tabletu

Ti ocigledno nisi igrao ni jednu od pomenutih igara cim i dalje u 2017 godini pricas kako smartphone platforma nema AAA igre lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2017, 21:38   #1017
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Dabome razlika izmedju smarthphone i PS4,shitbox i PC igara je velika u korist konzola i PC_a naravno ali ovde pricamo i swithc_u

Ma jok necu da igram Doom na switch_u presao sam ga na PC_u pre skoro 2 godine a necu ni Skyrim jer sam ga presao na takodje na PC_u pre 6 godina Al cu zato da igram Dungeon Hunter 5,Mobile Legends,Modern Combat Versus,Arena of Valor,Dead Effect 2 i Oceanhorn 2 na telefonu\tabletu

Ti ocigledno nisi igrao ni jednu od pomenutih igara cim i dalje u 2017 godini pricas kako smartphone platforma nema AAA igre lol
Velika je razlika između konzolnih igara i igara za telefone i to je činjenica, naravno da pričamo o Switchu, a Switch je gaming konzola naravno a ne telefon.

To su igre za telefone/tablete a mene te igre uopšte ne interesuju (kao i retko koga na ovom delu foruma pošto je ovo deo foruma za konzole ) tako da ni ne idem na Igre za mobilne telefone temu već postujem u temi za konzole,
tako da nije čudo što sam čuo samo za Oceanhorn (pošto je jelte klon Zelde WW i izašao je i za konzole) od igara koje si naveo.
Mene lično interesuju 3D Zelda, 3D Mario, Mario Kart, 3D Metroid, Splatoon, Pikmin, Uncharted, Last Of Us, Bloodborne, Dark Souls, God Of War, Wolfenstein, Resident Evil, Evil Within, The Last Guardian, Witcher 3...a ni jedna od tih igara nema nikakve veze sa ni jednom mobilnom igrom.
Telefoni/tableti nemaju konzolne AAA igre, to je činjenica, imaju mobilne igre, a mobilne igre nemaju veze sa AAA konzolnim igrama.

Inače ovo je deo forum za konzole, konkretno ovo tema za Nintendo Switch konzolu, tako da ako te interesuju igre za telefone promašio si odeljak i temu, da ti olakšam Phone Zone/Igre za mobilne telefone.

Poslednja ispravka: vetar. (28.9.2017 u 22:42)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 0:06   #1018
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

http://nintendoeverything.com/physic...ar-since-1995/

Baš im ide loše. Izgleda da je malo dece na ovome svetu pa nema ko da kupuje igre za switch
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 15:38   #1019
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nintendo's half-arsed online cripples FIFA 18 on Switch
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 19:24   #1020
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

How Nintendo took the Switch from unproven underdog to king of the Christmas line-up, in under a year
http://www.gamesradar.com/how-ninten.../#comment-jump
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com