Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2023, 14:40   #21
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Koje napajanje uzeti? Koja su sad u modi?

Citat:
MiloshNBG kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovorima..


Recimo ovaj FSP?

https://gigatron.rs/napajanja/fsp-na...7004303-362517
E ja sam narucio to napajanje, trebalo bi sutra ili prekosutra da stignu, po preporuci clana DeCoy, i mislim da nije lose, ima snage i za dalji upgrade, verujem da ce raditi super.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2023, 14:44   #22
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koje napajanje uzeti? Koja su sad u modi?

to je bronza i nije modularno, doduše ima flat kablove pa ne smeta mnogo. Na tebi je da li ćeš za tih par featurea da platiš ekstra 3000 ili da uštediš, ako si baš rešio da uzmeš 700W to je otprilike ta cena, neko malo jeftinije, neko malo skuplje.
Edit izgleda ni Seasonic nije modularno
Edit 2 ima i jeftinije da se nađe https://www.eponuda.com/kompjuteri-n...je-cena-651252
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2023, 19:05   #23
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Koje napajanje uzeti? Koja su sad u modi?

Citat:
MiloshNBG kaže: Pregled poruke
Treba mi novo napajanje...

Trenutna konfa
I5-4670
MSI ploca
16GB RAM
ZOTEC mini 1050TI
Ssd+hdd

Hocu da kupim napajanje koje ce moci da "cuva" i5 12 ili 13 gen odgovarajucu plocu, istu grafu za sada, RAM i m2 ssd+hdd...

Cifra oko 100e... Malo sam gledao i nasao ovaj Seasonic

https://gigatron.rs/napajanja/season...2gc-750-421015

Pretpostavljam da je dobar za obe konfe, al cisto da pitam za misljenje i druge predloge.

Hvala unapred na savetima

Vidi ovaj kalkulator napajanja, spram komponenata koje planiraš:
https://outervision.com/power-supply-calculator

Seasonic napajanja su vrhunskog kvaliteta (rabim neko od 420 W već oko 10 godina - sad je računar kod prijatelja i još uvek radi kao sat).

Problem sa njima je što se pri većem opterećenju, makar i kratkotrajnom, brzo aktivira zaštita i računar se isključi. Savremene grafičke, pogotovo Nvidia od serije 3000, znaju povući dosta više struje na veoma kratko. Seasonic to slabo podnosi.

Stoga bih preporučio Corsair RM x seriju.

Corsair RM650x bi trebalo da može terati tu konfiguraciju opušteno, a kod "mađara" bi trebalo da se može napecati za negde između 100 i 150 evra.

Te bronzane, srebrne, zlatne, platinaste, dijamantske i šta ti ja znam oznake su za efikasnost pri opterećenju od 50% snage (i još par graničnih vrednosti), ali ne govore o tome koliko napajanje dobro i stabilno pegla ulazni napon (pogotovo kad isti nije idealan, ili varira). Dobro napajanje i dobra ploča štede puno glavobolje i zato uglavnom biram ta kvalitetnija.

Ne znam je li Seasonic u međuvremenu rešio gore-pomenuti problem, možda i jeste, ali ne bih plaćao da to lično testiram.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
MiloshNBG (5.2.2023)
Stara 5.2.2023, 19:54   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koje napajanje uzeti? Koja su sad u modi?

razlika u efikasnosti nije samo to, nego i kvalitet komponenti i napajanja uporedi gold i bronzu istog proizviđača i videćeš da je gold uvek kvalitetnije.
E sad što je i bronza neko dobro napajanje tj isto radi posao pa u suštini i ne vidiš nikakvu razliku osim par wati uštede.
I onda dolazimo do toga da je svaki model priča za sebe, pa treba gledati review-e jer često i proizvođači nisu isto što i piše na nalepnici
Ja ponekad gledam ovaj sajt http://www.realhardtechx.com/index_a...wDatabase.html da vidim šta napajanje ima ispod haube, kakva amperaža i kablovi idu i slično, plus google i youtube
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje napajanje uzeti izmedju ova dva.? Johnny-24 ŠDK - Ostale komponente 5 3.8.2014 17:44
Koje napajanje uzeti??? Doox Osnovne komponente 7 10.2.2013 21:45
Koje napajanje za racunar (do 50E) Novica89 Šta da kupim? 38 3.2.2013 21:27
Gainward 8600GTS GS 256mb vs koje napajanje ??? n1n3 Grafika 5 13.9.2007 16:31
UPS i Napajanje - koja kombinacija moze? xcom ŠDK - Ostale komponente 9 3.3.2007 20:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com