Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2007, 12:53   #61
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Mislim da je Ocelot rekao ključnu reč, a to je "umetnost". Dokle god se igre posmatraju kao zabava i pomodarstvo, to će ostati na ovom nivou kakvom jeste.
Setite se da je i sa stripovima bilo isto - kao, klinac si pa se podrazumeva da sa društvom razmenjuješ Zagora i Velikog Bleka. Da, i Alana Forda. Potom su desetine primeraka stripa spakovane u podrum jer se smatralo da treba da ih prerasteš, da je to za klince. Strip nikada nije posmatran kao umetnost i nikome ne pada na pamet da se sada pozabavi kvalitetnim izdanjima koja mogu da se nabave iz Francuske, Italije, Japana...
Kada bi na ulicama Beograda napravili anketu o najpopularnijim igrama vrtela bi se verovatno dva-tri stara imena i pregršt novih naslova. Ne verujem da bi se neko sećao ko je, na primer, radio muziku za određenu igru ili kako se zovu sporedni likovi. Glavno da se skupilo društvo, da su igru prešli i prepustili je zaboravu. Laka zabava. Da moraju da skupe pare da bi igrali (mislim na kupovinu legalnih izdanja), da imaju šta drugo da rade u životu i da stvari nazivaju pravim imenom, ne verujem da bi interesovanje bilo ovih razmera. Naravno, i da roditelji imaju blagu predstavu kako da se postave prema računarima i njihovoj ulozi u savremenom društvu.

Ali opet, svaka generacija ima svoj vid zabave... to je normalno. Ko zna šta nas čeka za 10-20 godina
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 21:18   #62
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Ali da li ste culi najnoviju vest
U svim zemljama EU ce biti zabranjene igre sa nasilnim temama, njihova prodaja ce biti zabranjena
blic, 23.01.2007. str 5 ili 6 , tamo gde je in i out
sva sreca pa mi nismo u EU, a i uvek je tu piraterija
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 22:34   #63
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Nije šala. Evo i vesti u evropskoj štampi:
http://www.heise.de/english/newsticker/news/81200
http://www.spiegel.de/international/...460439,00.html

Naravno, to je samo predlog, ne i definitivna odluka.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 23:25   #64
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Zabrana u Evropi, to ce samo dovesti do razvoja piraterije.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 23:36   #65
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

a mi cemo biti glavni izvoznici i zastupnici za tu granu industrije
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 0:50   #66
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Citat:
The Dark Gamer kaže:
To da igre poput GTA,Manhunt-a,...i ostalih ,,nasilnih'' igara vrse negativan uticaj na mlade je cista glupost.Ako je neko ,,caknut'',nece njemu jedna video igra da podigne ubilacke,i teroristicke nagone.On je bio sklon tome jos pre igranja te igre,tako da je ono sto se desilo krajem 2003.i pocetkom 2004.cini mi se,da je u Teksasu jedan mladic,(smatra se,nakon konzumiranja GTA:VC),izasao na ulicu sa sacmarom u ruci,i gde je ubio tri coveka,pa je posle njegova majka tuzila Rockstar nebuloza...NIJE NJEGA GTA IGRA NATERALA NA TAKO NESTO,ONA MU JE SAMO DALA IDEJU KAKO DA TO SPROVEDE!!!
AMIN!!!

Nego, prijateljica moje majke ima dijete od 4 godine. Kako to biva , chesto dolazi , jel'. Kada god su doshli mene to dijete smara da mu upalim komp da igra. OK. Ja mu palim komp. Pushtam ga da sam izabere shta ce da igra. Klikce na ikonu GTA:SA i pokrece igru. (vec je znao za tu igru , nemam pojma odakle...) Radi on meni :
-Ukucaj mi shifru za oruzje.
Ja mu ukucam. I shta sad on radi. Uzima (krade) prva kola i gazi prolaznike. Ja ga gledam... Kada mu ga to smorilo gazi jednog ali ostavlja kola na njemu (da ne bi mogao ustati) okrece tochkic na mishu i zaustavlja na...BAZUCI!!! Raspali ga sa 5 metara i umire od smijeha. Ja se krstim...
LM. Njegov otac je vidio kakva je to igra poslije par dana isto kod mene. Da ste mogli vidjeti injegovu reakciju kada je vidio da mu sin uziva (na isti nachin gore^^^opisanim ) uopshte neprijatna reakcija. Nije iznenadjen nego kao da je zadovoljan Shta ja sjutradan zatichem u njihovom stanu??? PS 2 na podu , klinac za njim , a na ekranu pichi CJ za bazookom
A shta je KLINAC zatekao kod mene? Sve igre pobrisane a na desktop-u samo Aladin , Tarzan i Toys 2 ikonice i moj osmijeh na licu!
THE END

P.S. Pricha je istinita iako sam post zavrshio sa THE END-om!!!
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rudar na korisnoj poruci:
federer (4.4.2010)
Stara 26.1.2007, 12:51   #67
Dru1D
Član
 
Član od: 8.1.2007.
Lokacija: Tu i tamo
Poruke: 91
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 16 puta na 4 poruka
Talking Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Nisam bash siguran da sam zapostavio shkolu. Naime kompjuteri su uticali na moj izbor srednje shkole!!
ETS Mihajlo Pupin u Novom Sadu smer Racunari

Prosek: 4.73!!!!
Dru1D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 13:04   #68
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

slusajte ovo. - gledao ja nemacki mtv pre neki dan i prikazivala se ona emisija "perent control". radi se o tome da ako sin/cerka imaju budalu od momka/devojke roditelji biraju dva kandidata, svaki po jednog, koji ce da izadju na sa sinom/cerkom na "date" i onda on/ona bira izmedju njih troje/tri. nesto u fazonu gledaj kevu biraj kci. uglavnom, kcerka ima okorelog gamera za decka koji ne provodi vreme sa njom vec sa kompom i sada se oni prijave za shou. i na kraju ona mora da bira izmedju njih troje- njenog sadasnjeg decka, nekog nabildovanog lika i nekog burzuja. i onda ona izabra- gamera . lik sav radostan ustaje a na sebi ima kacket gta i majcu fallot
ja sam se pocepao od smeha
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ne$A na korisnoj poruci:
federer (4.4.2010)
Stara 2.2.2007, 17:29   #69
Mile-Contrash
Novi član
 
Član od: 3.10.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Ok, i ja da se ubacim.
ovako, prvo da priznam, i ja sam zavisnik od igara. do juche mi nije bilo jasno
zavisnik sam uprkos umerenom igranju (ne vishe od sat na dan), uprkos raznovrsnosti igara(sve i trke i pucacinje i strategije i avanture i horror survivel), pa i uprkos roditeljima(koji ko da su iz 1948,odma posle rata, a ne stvarnih 1970).
shta to znaci: igrice su ozbiljan problem.
ali za svaki problem ima i reshenje. samovolja je najvaznije, je moje mishljenje. sada ima otprilike tri meseca kako nisam igrao igrice.
sada kada sam stariji kapiram shta covek sve propusti kao mlad kada igra igre umesto da radi normalne stvari. zvucim kao da nisam gejmer, i to okoreli? e pa sada, sa 24 godina se mogu odluciti shta hocu da radim, da dremam satima na komp ili neshto drugo.

zakljucak iz moje kratke autobiografije je: roditelji, pazite tacno (veoma tacno, deca se uvek izvuku) shta vam deca rade. one preporuke na kutijama originala (piraterija opet olakshava deci) za koje godishte je odredjena igra bi trebalo da budu zakon.
osim toga, net je sasvim druga prica. odakle onim decacima iz nemacke shto skoro pobishe nekoliko ljudi i sebe, odakle njima pushke pishtolji i oruzja? pa iz neta. odakle im drugovi da ih podrze? iz neta.

sada uskoro dobijam i ja dete, i znam samo da cu veoma paziti na njega, jer ga volim. ko zna shta ce si ovi proizvodjaci igrica josh smisliti za 10 godina? kao shto neko rece na neki post (ne secam se koji), oni goji drze igraonice i proizvodjaci igrica su samo dileri i proizvodjaci droge...
Mile-Contrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2007, 22:42   #70
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

blic opet napada, kazu korisnici kompjutera imaju los vid, debeli su i imaju kriva ledja.... ma dokle vise da nas napadaju! ali dzabe kad smo jaci
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 0:11   #71
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Po meni, najlepši osećaj je osećaj slobode. Mislim da mladima, a i deci, treba često stavljati do znanja da ne treba biti rob zavisnosti, loših navika, raznih predmeta i tuđeg mišljenja. Kad god mislim o tome setim se spota "Enjoy the silence"-zamisli da kao kralj dobiješ "ultimate power" a ti odeš korak dalje i ceo jedan dan (mesec dana, godinu) zaboraviš na sve to i budeš "rob" svojoj mašti.
Nove tehnologije su prvenstveno nastale da bi ljudima olakšale komuniciranje, poslovanje, projektovanje, proračunavanje itd. Naravno, veliki deo inovacija služi za zabavu. Ali, ne želim da o njima mislim kao o jedinom vidu zabave, iako su u ovom trenutku poslednji "krik" i "in". Želim izbor, želim slobodu da biram i moć da jednostavno odem za nekom novom idejom. Ima nebrojeno mnogo lepih ideja i stvari u životu pored kompjutera, i želim da mladi to znaju i probaju što više njih pre nego što odluče da polovinu vremena posvete igrama, netu i uopšte, računaru. Za neke ideje možda treba više hrabrosti, za druge novca ili samopouzdanja, ali najzanimljivije je isprobavati svoju moć, a sve što te ne ubije-ojačaće te.
Poznajem neke okorele kompjuteraše i gamere koji nisu izgubili to dete u sebi i zato svima kažem da samo zapamte da biraju i probaju sve lepo što im život pruži
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 17:46   #72
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

ovo je clanak za novine, mislim na ovo sto je mrka kapa napisao
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 18:53   #73
dr.antrax
Član
 
Član od: 13.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 42 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Citat:
Belfegor kaže:
blic opet napada, kazu korisnici kompjutera imaju los vid, debeli su i imaju kriva ledja.... ma dokle vise da nas napadaju! ali dzabe kad smo jaci
A mogu da zamislim novinare blica koliko su lepi.
dr.antrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 19:39   #74
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Citat:
Belfegor kaže:
blic opet napada, kazu korisnici kompjutera imaju los vid, debeli su i imaju kriva ledja.... ma dokle vise da nas napadaju! ali dzabe kad smo jaci
Iskreno receno, mislim da grese. Svi meni poznati okoreli gejmeri se bave sportom (dobro ima par izuzetaka) kao npr. ja- od 5 igre a od 7 se bavim sportom (nemojte da racunate da igram igre preko letnjeg raspusta jer smo tada citav dan na basketu, pecanju itd.) I da, svi debeli ljudi koje ja poznajem neigraju igre vec su takvi, a oni sa grbavim ledjima gledaju citav dan TV.
Dole BLIC, ziveo SK!!!
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 20:33   #75
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Pa, ako ćemo iskreno, većinu gejmera koje ja znam muči višak kilograma - neki od njih su zaista gojazni, nose naočare, proćelavi su i mahom ne izlaze. Imaju problema sa kičmom, ali uglavnom zbog neodgovarajuće visine stolica...

Either way, dok se ne napravi statistička analiza i 3D rekonstrukcija, bojim se da nećemo znati kako izgleda prototip "igrača" kod nas...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 22:24   #76
dr.antrax
Član
 
Član od: 13.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 42 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Citat:
Iris kaže:
Pa, ako ćemo iskreno, većinu gejmera koje ja znam muči višak kilograma - neki od njih su zaista gojazni, nose naočare, proćelavi su i mahom ne izlaze. Imaju problema sa kičmom, ali uglavnom zbog neodgovarajuće visine stolica...

Either way, dok se ne napravi statistička analiza i 3D rekonstrukcija, bojim se da nećemo znati kako izgleda prototip "igrača" kod nas...
Pa sta ako su debeli, najvise mrzim kad mrsavi popuju debelim ljudima. Oni koji su debeli imaju pravo na to. A to sto ne izlaze moze da bude samo pohvalno, ne izlazim ni ja pa sta?
dr.antrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 22:46   #77
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Citat:
dr.antrax kaže:
Pa sta ako su debeli, najvise mrzim kad mrsavi popuju debelim ljudima.
Ko kaže da sam mršava??
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 22:59   #78
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

Ko kaze da ja igram na stolici!!!!
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:06   #79
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Video igre-uticaj na mlade i još po nešto

ma to sht oje neko debeo ne mora da znaci da je od racunara ,to moz biti i genetika i shto shta josh
a to u vezi izlazenja i druzenje ....pa 50% je kriv taj gamer a 50% je krivo drushtvo
jer (barem je kod mene bila takva sitvacija) kad te skontaju da si informaticar onda ne pricaju stobom neshto puno jer oni misle da tebe zanima samo informatika i da ti znash pricati samo o informatici (desi se da ima ljudi koji pricaju samo o informatici ali ima i onih koji su infosi pa znaju da pricaju i o necem drugom)

nadam se da ste em skontali
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bug[Su] na korisnoj poruci:
federer (4.4.2010)
Stara 21.3.2007, 18:29   #80
kligero
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Poruke: 120
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Zavisnost o igara,pogledati obavezno!!!

smejao sam se pola sata sigurno

http://www.webtv.si/video/index/id/200

a ovde ima jos zanimljivih snimaka!
kligero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kligero na korisnoj poruci:
federer (4.4.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Upload video fajlova na net i youtube? zoran13 Video/TV softver 0 16.2.2009 17:24
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com