Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2010, 13:09   #21
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Sjajna stvar, ali zaista ne mogu da razumem kako nisu stavili da smo cekali u redu za ulje i mleko, bez toga ovaj sajt jednostavno nije potpun, fali mu ta kruna koju je autor namerno izostavio kako bi se podmsevao nama i nasim mukama.

Ma daaaj...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 16:42   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Izgleda da je najvažnija stvar koja se dogodila u 1971. godini kad sam se rodio da je lider grupe the doors Jim Morison otego papke u Parizu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 4:19   #23
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Sjajna stvar, ali zaista ne mogu da razumem kako nisu stavili da smo cekali u redu za ulje i mleko, bez toga ovaj sajt jednostavno nije potpun, fali mu ta kruna koju je autor namerno izostavio kako bi se podmsevao nama i nasim mukama.
Ovo mi nije ni palo na pamet zato sto je, jelte, suludo i superegoisticki ocekivati da neko spomene bas nas... ovde se ratovi vode proslih ~1200 godina, kao i na jos stotinak mesta u svetu, pa nisu ni njih pomenuli.

Inace sajt je zesci, ne mogu sada da citam umirem, sutra cu. Probao sam da vidim sta ce da bude za 1922. i ima puna istorija . Cak nije ni genericki pravljeno kao vrsta bota (kao sto sam mislio), ovde kaze da nije postojao DVD pa cak ni VHS... ima jos stvari koje su dodate i odusevljavaju me .
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 10:16   #24
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Vise kao http://whathappenedinmybirthyear-for-us-citizens.com/

Uostalom njihov sajt, njihova publika
Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 11:02   #25
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Probajte da izadjete sa sajta dok jos kuca. Napise nesto ovako :
page typing to slow?...lets load it all at once
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 19:12   #26
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Hmmmmmm....
U pocetku (pri prvom citanju) sajt se cini zabavnim, ali ako probate nekoliko puta, naravno za razne "birthday-e", uvidecete da je obican klishe sa otprilike 10-tak recenica a izmedju je umetnuto deo svetske (citaj 99% Americke) istorije.
Znaci zabavno je za Amere i to samo prvo citanje.
P.S. Kad bolje razmislim... ...ma zabavno je Amerima svako citanje (s'ogledom na njihov IQ)
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 0:53   #27
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Pa dobro,nije los sajt,ipak je to veliki posao iako se sve ponavlja.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 2:41   #28
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

nije loša ideja, ali je užasno realizovana. ne treba meni tamo neki sajt da mi naklapa da kad sam se rodio nije bilo dvd-ja i da su ljudi sa žarom u očima gledali filmove u bioskopu. drugo zašto smaraju sa ovim što tekst ovako polako izlazi, prosečan čovek čita bar 3 puta brže. a kad ga pustiš da ispiše malo više pa da pokušaš da pročitaš on ti radi neku vrstu autoskrola na onu poziciju gde trenutno ispisuje tekst. i ne nije mi ispisao ceo tekst kad sam pokušao da ugasim sajt, jednostavno je ugasio. ja sam mislio da ću da saznam nešto novo, al sam već znao 90% bitnih stvari koje su se desile godine kad sam rođen, pa svako ko je posetio wikipediju 3 puta u životu zna to. kad sam video naziv teme mislio sam da članovi foruma kao treba da iznesu neke zanimljive i bitne stvari koje su se desile godine kad su rođeni. anyway hvala za link.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 3:07   #29
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Dirljiv sajt, ali šta vredi kad je pisan za Amerikance i kad je ova država ušla u opsadno stanje godinu i nešto dana po mom rođenju.

Na sajtu ne piše da sam u 7 i 8 godina (a možda i ranije) stajao u redu za ulje da bi dobili više flaša, da sam se igrao sa novčanicama milionskih iznosa i da sam bio budan celu noć dok su se napolju čuli strašni prodorni zvuci.


Rasplakacu se. U srce me dirnula prica. Suza suzu stize.... Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi. Sredina devedesetih je prosla pre 15 godina, koga briga vise za to? Da krenemo svi sa svojim tuznim pricama? Pazi, neces mi verovati, ali ima jos ljudi na forumu sa tuznim pricama. E sad kad svi krenuli sa svojim, bilo bi malkice depresivno, ovaj deo foruma je ipak namenjen zabavi. Zato lepo odes u podforum Brbljaonica, otvoris topic "Moja tuzna prica" i udri o devedesetim, osamdesetim, i td.

On topic:

Kum 2 uzeo Oskara, a Svabe svetsko u fudbalu.

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
... ...ma zabavno je Amerima svako citanje (s'ogledom na njihov IQ)
Lupio si, a nisi svestan kolliko
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 3:58   #30
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Rasplakacu se. U srce me dirnula prica. Suza suzu stize.... Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi. Sredina devedesetih je prosla pre 15 godina, koga briga vise za to? Da krenemo svi sa svojim tuznim pricama? Pazi, neces mi verovati, ali ima jos ljudi na forumu sa tuznim pricama. E sad kad svi krenuli sa svojim, bilo bi malkice depresivno, ovaj deo foruma je ipak namenjen zabavi. Zato lepo odes u podforum Brbljaonica, otvoris topic "Moja tuzna prica" i udri o devedesetim, osamdesetim, i td.
Da smo više slušali te tzv. tužne priče, kako ih ti ironično nazivaš, možda bi saznali da je '72ge u Boliviji isto postojala Dafina, samo je se zvala Manuel. A Manuelka je uradila isto što i ova naša, samo mnogo ranije. Zar ne misliš da bi, da su to pročitali, pojedini ljudi sabrali dva i dva i došli do zaključka da je zbir 4, a ne 12% na mesečnom nivou?

Najlakše je odbaciti znanje koje ultimativno TEBI može najviše koristiti


P.S: I pogrešio si za "Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi." Ali takav stav proizilazi iz nedostatka informacija (znaš, to je ono što omalovažavaš).
P.P.S: Odlična tema, svaka čast despot77.

Poslednja ispravka: shrafko (11.7.2010 u 4:06)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 5:41   #31
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Nisi razumeo, nemam ja nista protiv sticanja znanja, ali cemu takav komentar na ovakvom topicu?

Sajt, koji je generalno lagana razbibriga i nista vise. Nema potrebe za takvim komentarom. Pod "tuzna prica" mislio sam na "ja sam cekao u redu za ulje" . Svako od nas moze da kaze nesto slicno, i sta onda?

Mislim da takav stav, tipa: "eto oni se zavitlavaju na svom sajtu, a ne znaju kako je nama bilo" nije u redu. Recimo, 1990. godine sam ziveo u Sovjetskom Savezu i video bedu koja je daleko gora od svega sto se desavalo devedestih kod nas.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 6:27   #32
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Pazi, ja na ovaj FSK gledam prvenstveno kao na sajt za intelektualni razvoj (da, dobro ste pročitali). Dalje, po meni, intelektualni razvoj dolazi kao posledica 1) posedovanja dovoljne količine informacija i 2) sposobnosti logičkog zaključivanja. Analitičko razmišljanje i logičko zaključivanje proizilaze kao posledica obrade velikih količina podataka - iskustvo, drugim rečima.

Što znači: razvoj nastaje i kroz zabavu, zayebanciju, "na netu", gledanjem South Parka, kao i u brbljaonici, i razmišljanjem o onome o čemu je vredno razmišljati. Da je postavljač ove teme stavio još jedan lolcat, od toga ne bih imao koristi, video sam ih na hiljade do sada (a to bi po tebi verovatno bilo "smešno"). Na ovaj način, pružena mi je mogućnost da se podsetim (ili poTsetim, zorane ispravljaj..) nekih stvari koje sam ZNAO, ali sam ZABORAVIO. Sve dok se istih stvari NE SETIM, kao da ih nisam ni znao.

A danas svi kao da teže da idu iz krajnosti u krajnost. Imaš "Crkvu" imaš "Nauku". Imaš "Crvene" imaš "Plave". Pa milion puta pročitam na forumu izjave kao što je "VHS je s_anje, CD/DVD/BR je zakon". Ili "kako možete da igrate CS, ima toliko boljih igara". Ili - moja omiljena - "a zašto nema avatara na forumu? a šta treba da radim pa da postanem mod?". A toga ne bi bilo da se ljudi malo više informišu, na ovaj ili na onaj način, i da nisu tako brzi na obaraču sa kritikama i neumesnim upadicama.

A kad čitaš ovakve stvari (koje tebi smetaju), kapiraš KAKO je došlo do DVD-a. ŠTA je prethodilo Ratu klonova, zašto su Talibani u Afganistanu, i zašto "te je banka/poslodavac/SISTEM zayebao, mamu im lopovsku". Ako pročitaš/naučiš prave stvari u pravo vreme, nemaš da brineš u životu. Your call
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 7:38   #33
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke

Jel mora brate ta patetika,a?
Svima nama se svidja,jedino ga ti drvis da ne valja,i kakve veze sa ovim imaju amerikanci i rat 99'?
Boze kad li ce prestati da vam ispiraju mozak...
Al si sad lupio
Cul kakve veze imaju Amerikanci i rat 99.Pa ko nas je bombardovao da nisu Kinezi slucajno?

Mada upravu si ti.Te fore hate america i ta cuda smaraju.Gluposti kako su svi losi a mi dobri.Sajt jeste ql,ali recimo ja nisam video nista posebno toliko u njemu.Jednostavno nabrajanje necega sto sam i sAm vec uglavnom znao,ok nisam znao koji je tad bio najgledanij film i najcitanija knjiga,ali recimo smara fora da on 50 puta ponovi da je svet bio tada drugaciji.50 puta ponovi da nije bilo ove tehnologije samo na razlicite nacine."Tada nije bilo ovakve tehnologije" Pa onda "Tada nije bilo DvD playera" Isto si mi rekao samo na drugi nacin.Licno ja nista impresivno nisam video,ali nije ni smorno citati,moze se procitati i uzivati u citanju.....to je neko moje misljenje
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 11:05   #34
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koje godine ste se rodili?

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Da smo više slušali te tzv. tužne priče, kako ih ti ironično nazivaš, možda bi saznali da je '72ge u Boliviji isto postojala Dafina, samo je se zvala Manuel. A Manuelka je uradila isto što i ova naša, samo mnogo ranije. Zar ne misliš da bi, da su to pročitali, pojedini ljudi sabrali dva i dva i došli do zaključka da je zbir 4, a ne 12% na mesečnom nivou?

Najlakše je odbaciti znanje koje ultimativno TEBI može najviše koristiti


P.S: I pogrešio si za "Alo, bre pa bilo nas jos u toj zemlji tih godina, i? Nista, zivi i zdravi." Ali takav stav proizilazi iz nedostatka informacija (znaš, to je ono što omalovažavaš).
P.P.S: Odlična tema, svaka čast despot77.
Interesantno je onda videti jadne profesore iz bilo koje škole, koji su čekali kamatu iz takve
jedne piramidalne banke kao što je dafina, namerno malim slovom počrtno ime, videti kako stoje u redu za kamatu, a znaju da novac na taj način nikako nije moguće zaraditi. Strašno!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 11:09   #35
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

ja sam vec rekao za ovu temu...
/ignore
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 11:09   #36
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Hahahahha, spominje mi DJ Shadow-a, a bas njega vrtim trenutno Get away from my brain!!

Sve u svemu bas je zanimljiv sajt
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 11:42   #37
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

A što nema avatara na forumu?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 12:15   #38
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Ne treba mi sajt da znam sta se najvaznije desilo godine kad sam se rodio. Tad je umro je Tito. Najvaznija stvar u staroj Jugoslaviji (i naravno, nepomenuta na tom sajtu).

Poslednja ispravka: player1 (11.7.2010 u 12:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 12:19   #39
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
A što nema avatara na forumu?
Ne volimo avatare,oni su zavera...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 13:11   #40
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Šta se dogodilo godine koje ste se rodili?

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
nije loša ideja, ali je užasno realizovana. ne treba meni tamo neki sajt da mi naklapa da kad sam se rodio nije bilo dvd-ja i da su ljudi sa žarom u očima gledali filmove u bioskopu. drugo zašto smaraju sa ovim što tekst ovako polako izlazi, prosečan čovek čita bar 3 puta brže. a kad ga pustiš da ispiše malo više pa da pokušaš da pročitaš on ti radi neku vrstu autoskrola na onu poziciju gde trenutno ispisuje tekst. i ne nije mi ispisao ceo tekst kad sam pokušao da ugasim sajt, jednostavno je ugasio. ja sam mislio da ću da saznam nešto novo, al sam već znao 90% bitnih stvari koje su se desile godine kad sam rođen, pa svako ko je posetio wikipediju 3 puta u životu zna to. kad sam video naziv teme mislio sam da članovi foruma kao treba da iznesu neke zanimljive i bitne stvari koje su se desile godine kad su rođeni. anyway hvala za link.

E ali neverovatno kako me nervira kad ovako nekome sve smeta i sve je lose. Sajt nije napravljen da bi ti reko sta se desilo kad si se ti rodio nego da kaze nesto o tom vremenu, i normalno da ce da kaze neke vazne stvari koje su se dogodile i svi znamo za njih a ne sad da iskopa nesto totalno nebitno, kako je neki cica izumeo kako vezati pertle na 1846. nacin... Sajt nije namenjen da sad ti nesto tu naucis jednostavno zamisljen je kao neki podsetnik sta se vazno tad desilo. A sto se tice sporok prikazivanja teksta i gasenja stranice trebalo je da kliknes stay on this page i otvorio bi ti ceo tekst, pa cak i da se ubagovao mogao si opet da probas.
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre koje zaslužuju nastavak Dio37 O igrama uopšte 262 14.9.2013 22:52
Koje napajanje od 650W kupiti? miljangrujic ŠDK - Ostale komponente 13 19.6.2010 23:09
Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali... REDisLAW Cvet kompjutera 329 2.2.2010 4:00
Koje ludilo?!! ATAMAH Kvarovi 14 8.12.2006 3:35
Koje igre vise volite? Starije ili novije? madsrdjan O igrama uopšte 20 10.11.2006 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com