Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2012, 17:38   #1
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Gamepad/joypad dilema

Treba da uzmem jedan jeftin gamepad. Lomim se izmedju ovih modela, pa bi zeleo da cujem misljenje ljudi koje poseduju neki od ovih modela. Otprilike su svi u pribliznom cenovnom rangu (6-9e)

JoyPad USB EdNet GP10
JoyPad USB Gigatech SA-100X
HAMA Black Force 62860

I jedno pitanje - da li, ako su ukljucena dva gamepada razlicitih proizvodjaca, hoce da pravi problem u igrama, prilikom konfiguracije kontrola ili sa driver-ima? Mozda je banalno pitanje, jer je svaki gamepad individualni periferni uredjaj, ali me cisto zanima, da znam.

Hvala
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 17:47   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Šta god da uzmeš od tih jeftinijih džojpeda, sve je isto s.... Možeš koristiti bilo koju kombinaciju proizvođača, nećeš imati nikakvih problema. Ako imaš love lepo kupiš Xbox 360 žični kontroler i rešiš se svih muka.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Red Dragon (23.2.2012)
Stara 23.2.2012, 17:58   #3
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Treba da uzmem jedan jeftin gamepad. Lomim se izmedju ovih modela, pa bi zeleo da cujem misljenje ljudi koje poseduju neki od ovih modela. Otprilike su svi u pribliznom cenovnom rangu (6-9e)

JoyPad USB EdNet GP10
JoyPad USB Gigatech SA-100X
HAMA Black Force 62860

I jedno pitanje - da li, ako su ukljucena dva gamepada razlicitih proizvodjaca, hoce da pravi problem u igrama, prilikom konfiguracije kontrola ili sa driver-ima? Mozda je banalno pitanje, jer je svaki gamepad individualni periferni uredjaj, ali me cisto zanima, da znam.

Hvala
Nijedan. Imao sam ovaj gigatech, lepo je radio 2,3 meseca, svaki dan se igrala fifa a onda je pocelo da otkazuje jedno po jedno,strelice, analog, dugmici su vec bili zaglibili debelo... A cuvao sam ga. A onda sam lepo kupio Dualshock 2 sa adapterom za pc... Ne samo da dobijas dzojstik za narednih X godina, vec samo igranje, preciznost analoga je jednostavno NEUPOREDIVO. Kad "osetis" analog na dualshoku jednom, zapitaces se na sta si trosio pare i sate igranja pre toga. Tih 1000-1500 dinara razlike su smesni u odnosu na ono sto dobijas. Moj savet - ne bacaj pare.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
Red Dragon (23.2.2012)
Stara 23.2.2012, 19:34   #4
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ok, za sada imam opcije "svejedno" i "nista". Nije bas da pomazu, ali i to je za pocetak.

@Osbourne:
Znam ja za kvalitet Dualshocka, ali meni treba bas iz ovog cenovnog ranga. Da hocu nesto ultra kvalitetno, sigurno bih se isprsio. Meni treba nesto iz klase ovih nabrojanih.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 19:49   #5
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ja bih licno uzeo drugi ili treci, i to zbog razdvojenih navigacijskih dugmica. Za pes izmisljeno

Drugo, ja koristim dva razlicita gamepada bez problema.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
Red Dragon (23.2.2012)
Stara 23.2.2012, 20:14   #6
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

E zaboravio sam da napomenem, ajde sto je tu PES, koristio bi se i za NBA i tabacine (mozda najvise za njih). Sad ne znam da li je mozda u tom slucaju dati prednost gamepadu gde su spojeni dugmici?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 23:21   #7
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ne znam, promenio sam hrpu tih niskobudzetnih dzojstika, svakakvih je bilo, al najdrazi su mi ovi sa razdvojenim dugmicima...ili sam ja navikao na njih. Zabole me zglobovi od spojenih dugmadi. Uglavnom, kad kupujem dzojstik, trudim se da bude sto slicniji onome od PS2.
Po pesu mlatim najvise.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 23:28   #8
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Да и ја нешто кажем о овоме. Досад сам променио 2 HAMA Black Force џојстика за неке 3 године. Мој друг је исто кад и ја пре 3 године узео обични genius за 390 динџи. Испадао му сто пута и даље ради беспрекорно. Моји као да се сами од себе покваре, тј. мало мало па ослабе дугмићи или аналог. Ова прва два не могу коментарисати јер их нисам досад ни користио.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 0:00   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ja imam neki prastari Genius MaxFire (USB varijanta) bez analog stickova, i radi već godinama. Moja sestra ima Genius sa analog stickovima i radi već nekoliko godina. Isti slučaj je sa ortakom... Dok god ih ne udarate o pod oni rade

Jetion i slični crknu jako brzo (iskustvo mojih ortaka, dosta igramo PES). Tako da ja mislim da su od plastikanera najisplativiji Genius jer najduže traju...

Ne mora da znači da je gore navedeno slučaj sa svima

Poslednja ispravka: doctor (24.2.2012 u 1:04) Razlog: Underline se pojavio niotkuda
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 0:57   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ma saitek je majka..5 godine sam imao p880 i evo pre nekolik odana ispustio dusu,ali svaka mu cast. Nameravam kasniej da nabavim opet jedan,a za sad kao privremno resenje sam uzeo jetion dual i sasvim su solidni videcmeo kolko ce da traje.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 1:17   #11
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

E da ga... stvarno mi ne pomazete.

Aj slusacu i druge predloge. 10e je max.
Ne znam sto se tice dugmica za kretanje, da li je bolje da su spojeni ili razdvojeni, posto nije samo za PES, vec i za tabacine, kao i emulatore. Navikao sam na spojene dugmice, da li je to ostala navika od Sege, ko ce ga znati...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 1:28   #12
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Pazi, ne očekuj čuda za taj cash. Meni ako izgura godinu dana, ja prezadovoljan (ne ladim doduše)
Imam po ladicama dosta tih spravica, od kojih se tu i tamo nadje poneka da radi, čak i posle 5-6 godina. Zavisi da li ćes biti agresivan prema njemu

A što se dugmića tiče, sam proceni sta ti paše. Ja lično imam bolji osećaj ako su razdvojeni, preciznije mi nekako.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 1:36   #13
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

http://gamershop.com.ua/images/product/g-08xu.jpg
Imam ovog Geniusa vec duze vreme(izdrzao je izivljavanje) i radi kao i prvog dana. Preporuka od mene.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 5:04   #14
Furbolg Ursa
Banned
 
Član od: 22.2.2012.
Lokacija: Time has come
Poruke: 38
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Kupio sam dva http://www.onestore.cz/6890-6280-lar...-12-usb-pc.jpg pre godinu dana, dan danas rade bez problema. Rade bez greške. Komad oko 750 dinkića.
Furbolg Ursa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 13:21   #15
mixa
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 36
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ja imam GENIUS
MaxFire G-12U Vibration
već jedno 6,7 godina i radi kao prvog dana, doduše ponekad moram da ga kalibriram i sa nekim igricama koristim program x360ce ali to je zato što igra ne podržava obične gamepade već samo za xbox(prorotype,batman arkham asylum).
mixa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 15:50   #16
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Ne moze niko da me ubedi da ovi dzojstici do 10e "lepo" rade kao dualshock 2, a posebno da su izdrzljivi... Ja nikad u zivotu nisam tresnuo dzojstik i opet su se pokazali kao potrosna roba, Sto dualshock nije.

Jedino je pitanje sta ti ocekujes od dzojstika, ako se ne radi o potrebi za kvalitetnim svakodnevnim igranjem ili ako ti treba dzojstik za jedan kraci vremenski period, onda bih i mogao da razumem sto bi platio 10 e, ali bih ti opet rekao nemoj.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2012, 16:25   #17
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Па пази. Моје лично искуство што се тиче џојстика је лоше. Аналогни су посебно осетљиви на ударце. Имам још два twin usb. Само један је и дан данас читав и ради солидно. Ови обични genius-ови су лагани и отпорни на ударце. Јесте да је лепо имати џојстик који је реплика џојстика за пс3, некако сам навикао на њих. И опет би узео такав сличан.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 3:09   #18
marko@@1983
Član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 147
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

pozdrav drugari!ja sam veliki fan xbox kontrolera,dobrim delom zato sto su za mene bar,jako udobni,a i taj dizajn mi se mnogo svidja..isto tako,koju god igru danasnjice instaliram na komp,kad ubacim moj xbox kontroler,odmah se pojave na ekranu dugmici A B X Y (danasnje pc igre se prave tako da su totalno kompatibilne sa xbox kontrolerom i to mi se jako svidja)..

i tako sam kupio prvi takav kontroler dok sam bio u Nemackoj pre par meseci,crn,zichni.na kutiji mu pise da je i za xbox i za windows..na kablu ima USB produzetak koji je prikacen,da bi tako mogao da se ubaci u komp.sada igram igrice i uzivam(batman arkham city igram sa uzivanjem sad kad sam ostavio mis i tastaturu).uskoro ce mi stici jos jedan kontroler,zichni,beli,polovan,nasao sam ga na netu.MEDJUTIM,on NEMA taj mali usb dodatak i to me baca u bedak..ne mogu da ga ubacim u komp(moram onda da skinem USB sa crnog kontrolera pa da ga kacim na beli,sto je onda besmisleno)..za sad ne mogu nigde na netu da nadjem taj dodatak...

ako neko od vas kojim slucajem zna gde bih mogao da nadjem taj dodatak,MOLIM VAS,javite...pozdrav jos jednom i hvala unapred
marko@@1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 9:06   #19
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Teško da ćeš taj deo moći da nađeš zasebno. Najbolje da pitaš u nekom servisu za Xbox ako imaju.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 11:55   #20
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 363
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Gamepad/joypad dilema

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
http://gamershop.com.ua/images/product/g-08xu.jpg
Imam ovog Geniusa vec duze vreme(izdrzao je izivljavanje) i radi kao i prvog dana. Preporuka od mene.
Takodje preporuka i od mene. Ovo je ubedljivo najizdrzljiviji dzoj koji sam ikad koristio! Svasta je preziveo,pri igranju pesa,da ne pricam koliko puta sam ga bacao kad se iznerviram i i dalje radi samo tako. A kosta smesnih 500 din.
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :) maniyac ŠDK - Osnovne komponente 129 7.6.2010 2:29
neresiva dilema... dzena ŠDK - Prenosni računari 6 8.5.2009 18:30
Vista sp1 dilema. ivanza Operativni sistemi 0 31.3.2008 0:05
dilema oko ploce i procesora? LunaticRS ŠDK - Osnovne komponente 58 1.11.2007 16:32
dilema oko overklokovanja!?! Jojzi Overklok 8 1.2.2006 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com