Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2014, 13:12   #1
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Fallen London

Nisam znao na koji podforum da stavim ovu temu, pošto se svakako ne radi o standardnom RPG-ovskom iskustvu. Mislim da je ovako ipak najmanja greška, pogotovo zato što ljudi koji vole igre ovog žanra - i to one starije - jesu najbolja publika za ovo.

"Three decades ago [oko 1860.], London was stolen by bats. Dragged deep into the earth by the Echo Bazaar. The sun is gone. All we have is the gas-light of Mr Fires."

Fallen London je:
- jednim delom tekstualna avantura, jednim delom RPG; postoje statistike i inventar i izbori, ali u osnovi igre je istraživanje okruženja;
- uglavnom tekst; ima i nešto ilustracija, a tu je, naravno, i mehanika, koja povezuje narativ; NEMA animacija, ni zvuka; dakle, ko ne voli da čita, neka preskoči;
- free-to-play; ovo je vrlo ozloglašena reč, ali teško ga je zamisliti u bilo kom drugom modelu: na kraju krajeva, radi se o tekstu koji se čita onlajn, preko velikog ekrana, a ko je još voljan da plaća za tako nešto?
- u osnovi single-player, ali može se komunicirati (i raditi štošta drugo) sa drugim igračima: kao što reče autor igre, "moguće je igrati sam, ali lakše je sa drugima";
- ograničen vremenski, što je posledica F2P mehanike: većina radnji oduzima akcije, kojih imate 20 na početku i nadoknađujete ritmom od jedne na svakih 10 minuta;
- kartaška igra, jer se narativ sastoji u odigravanju karti (koje se zovu storylets, "pričice") vezanih za neku lokaciju ili onih slučajno izvučenih iz špila koji je na raspolaganju;
- još nezavršen; smatra se da je u beta-fazi, iako već godinama;
- praktično bez tutorijala (postoji par karti, ali je njihovo izvlačenje nepouzdano, i štaviše, jedva da zagrebu osnovu);
- rad malog nezavisnog tima iz Londona koji se zove Failbetter Games.


Neko jednom reče da ova igra nema gejmplej, ali ne bih se složio. Kao što rekoh, ovaj postoji da bi povezao narativ, a mehanika nije baš prosta. U stvari, malo toga se dešava "pod haubom", i većinu stvari igrač može da isprati, mada će imati posla sa jezikom isto koliko i sa brojevima, ako ne i više.

Dakle, glavno pitanje: zašto igrati ovu igru, koja čak nije ni "video-" u pravom smislu?

1. zato što je sam stil pisanja najbolji od svih koje sam video u bilo kojoj većoj igri (subjektivni utisak, ali daleko od samo mog). Ali, oprez! Tekst je često prilično literaran po upotrebi rečnika i izraza, i sadrži i arhaične i izmišljene reči. Srećom, postavke narativa i grana izbora su prilično kratke, što je i bio cilj. I dobijate najbolju gotiku sa dosta (crnog) humora.

2. zato što je svet iz nje jedan od najkompleksnijih, najmaštovitijih i najbizarnijih koji ćete sresti u nekoj igri (subjektivan utisak, ali daleko od samo mog). I postavljen je kao jedna VELIKA slagalica koju morate sastaviti...

3. zato što ima neke od najbolje zamišljenih ajtema i njihovih upotreba u istoriji gejminga.

http://fallenlondon.storynexus.com/signup

Prvo mora da se napravi nalog na StoryNexus platformi - a to je ime tekstualnog endžina na kome ova igra radi. Taj nalog važi i na drugim StoryNexus igrama, kojih ima... mnogo (mada ništa ovog opsega).

Za kraj, reći ću ono što piše na ulazu jednog od dva univerzitetska koledža u igri: Omnes adsint, quamvis dementi, quamvis nefasti (svi su dobrodošli, koliko god drugačiji, koliko god grešni)...
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (12.6.2014), Oggy (19.7.2014)
Stara 11.6.2014, 15:51   #2
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Reći ću još par reči o ovoj igri, pošto sam bio prilično apstraktan u prethodnom postu. Nadam se da mi niko neće zameriti dupli post!

Prvo, zašto je ovo bitno? Mogao sam da pišem o Palom Londonu i pre 5 meseci, ali nisam. Dobro sam svestan činjenice da ova igra verovatno neće privući ljude koji ne vole čitanje isto (ako ne i više), koliko i igranje. Međutim, od tada se desilo sledeće:
- Failbetter Games su dobrano u sred razvoja svoje prve prave video-igre, koja se zove Sunless Sea, koja je smeštena u isti svet kao i Pali London i trebalo bi da se pojavi u Early Access obliku 17. juna - znači za manje od nedelju dana.
- ljudi iz Bioware-a su impresionirani narativnim elementima isto koliko i ja, pa su sklopili ugovor sa Failbetterom, ali niko ne zna o čemu se tu, zapravo, radi. Osim da projekat živi već više od dve godine.

Tako da bi sve ovo moglo da ima dalekosežne posledice...

Ja sam počeo igru iz znatiželje, pa mi se svideo stil pisanja - a i morao sam da se snalazim sam da bih otkrio kako mehanika funkcioniše. Tek kada se dublje uđe u igru može da se vidi koliko je priča zapravo razrađena i koliko je svet bogat. Autori cene sažet pristup pripovedanju, i posebne priče jesu kratke, ali ukupnost je neverovatno dugačka. Ljudi igraju Fallen London godinama, iako još nije zvanično završen. Jednim delom je za to sigurno zaslužan neverovatan grajnd koji se pojavljuje u nekim delovima (skupiti 10 000 nečega što dobijate u količinama od 20-50 po priči), koji i jeste najveća slabost igre (a ne ograničen broj akcija), i koji stvarno ume da obeshrabri, ali nije samo to: Fallen London trenutno ima oko 1 200 000 reči teksta, što je isto koliko i Baldur's Gate 2, što je, po mom znanju, najviše što ima ijedna video-igra, ne računajući vizuelne romane. (Tekst ili govor, svejedno je - scenario ionako uvek postoji na papiru.)

E, sad, uzmite u obzir šta sam rekao o sažetosti (šta bi bilo da su hteli da budu opširni? ), da igra još nije završena, i da je stil pisanja neverovatno elegantan, i šta dobijamo? Za mene, nešto što bi po narativnoj dimenziji lako moglo da pređe i Torment, samo ako kraj bude kako valja. Da ne bude zabune, završetak je već smišljen, još na početku projekta. Grajnd velikim delom i jeste tu da bi sprečio igrače da prođu sve i onda čekaju, čekaju, čekaju... Failbetter je mali tim, a sada ima i druge obaveze (videti gore), iako konstantno uspevaju da nadograde igru, od ispravki bagova, preko elegantnijih rešenja starijih segmenata, do novog materijala.

Mogao bih da pričam o mehanici: o strukturi StoryNexusa, njegovoj neverovatnoj fleksibilnosti, statistikama i kvalitetima, kategorijama inventara i opremi, odnosima sa frakcijama i kvirkovima, pretnjama i njihovim zonama, snovima, društvenoj komponenti, izazovima i drugim šansama, profesijama i boravištima... mogao bih, ali bi to bilo preterivanje. Ko želi, neka otkrije sam.

A što se tiče sveta i priče, tu bih želeo da kažem mnogo, ali neću, jer je takva poenta igre. Nema većeg zadovoljstva nego te stvari otkriti sam, detalj po detalj. Bazar i njegovi misteriozni Gospodari, tomb-colonists prekriveni zavojima, utopljenici, đavoli i spiriferi, poslušni Glineni ljudi (golemi), pametni majstori-pacovi, pokretne pečurke, sorrow-spiders, majmuni koji kradu duše, slepi miševi, mačke koje znaju mnoge tajne, tužni Gumasti ljudi sa licima sipa, neljudski snaferi sa maskama od voska, nebeski jezik od koga ljudi mogu da polude, stvari koje borave u moru, stvari koje borave u ogledalu, Crkva i Anti-crkva, supstanca koja vas fizički prebacuje u snove, imaginarne boje... to su neke od stvari i slika koje ćete sresti, uz još mnogo, mnogo toga. Možete poludeti, možete završiti u zatvoru, možete poginuti, možete biti prognani, možete čak izgubiti (prodati) dušu - ništa od toga ne završava ili prekida igru, koja nema "snimljena" stanja, već se samo glatko nastavlja.

Na kraju krajeva, 98% sadržaja je ionako besplatno...

Da stavljam video ili skrinšotove nema poente. Sunless Sea je već druga priča i to ću već uraditi za koji dan.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (12.6.2014)
Stara 19.7.2014, 10:20   #3
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Fallen London

Ja sam nekako naleteo na igru, nisam ni video ovaj post. Mogu da kazem da je literalno igra stvarno fantasticna, i da je svet u kom se nalazite vrlo unikatan, za razliku od standardnih rasa/podela. Toliko je sve cudno u pocetku da nemate pojma sta da radite, ali je izuzetno zanimljivo. Medjutim, nesto kasnije stvarno pocinje da lici na grind, i mene je malo smorilo, plus i zaboravim sta sam sve radio dok mi se ne obnove akcioni poeni. Ridiculus kako ti je ime? Treba mi patron da brze napredujem, ili da se oporavim od nocnih mora
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2014, 0:17   #4
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Ime mi je isto kao i ovde. (dodaj me u kontakte odavde)

Za patrona je potrebno da budem specijalizovan u jednoj od 4 osnovne statistike, što znači da imam preko 200 u njoj. Onda bih postao Extraordinary Mind, Invisible Eminence, Shattering Force ili Legendary Charisma, u zavisnosti od atributa. Meni su trenutno dva najveća kvaliteta oko 100, tako da sam još daleko od toga. Najbolje mesto da pronađeš patrona je na zvaničnom forumu igre, u ovoj temi. I, ta vrsta pomoći ima efekta samo ako je kvalitet koji želiš da razviješ manji od 100. Posle toga, patroni više ne pomažu.

Za ostalo možda mogu da pomognem, samo pošalji zahtev (ali ne za "suspicious loitering" - to ne radim, slabi kontakt sa visokim društvom, koji želim da izgradim).
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2014, 1:20   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Fallen London

Ok hvala. Vidim da u opisu imas mali million atributa Kao sto rekoh, malo mi je dosadila igra, iako mi je u jednoj fazi bilo ono, dobio sam jedan potez da nesto odigram i moram odmah da nesto uradim. Bilo bi nekako bolje da nadjes patrona kroz igru, a ne kroz forum.


Imao sam i ja optrilike neki pravac u kom bih gradio lika, mada mi je bezveze sto sam u jednom periodu sve prihvatao i cak sam i preskako citanje teksta. Videcu mozda malo da odmorim pa da probam opet, mada i dalje svakog dana ponesto grindam. Skoro su mi se otvorile neke nove interesantne opcije. Takodje smatram da bi mozda trebalo ograniciti neke radnje u skladu sa delovanjem igraca. To se zaista i desava, ali opet je preveliki izbor. Znam da je u Neath-u malo teze nepovratno umreti, ali mi je malo previse da jedna osoba moze da radi toliko razlicitih radnji.

I svidja mi se sto mi je potreban recnik za dosta reci i fraza u igri, sto mi se odavno nije desilo. Obicno je definicija te reci sastavljena od reci za koje mi opet treba recnik


btw. jel mogu da gledam profile ostalih igraca, kao tvoj?

Poslednja ispravka: Oggy (20.7.2014 u 2:10)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2014, 21:00   #6
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Atributi su, u stvari, laki za razumevanje: svaki odgovara određenom opsegu numeričkih vrednosti dva najjača kvaliteta (od ona 4 osnovna); recimo, igrač postaje sagacious ako watchful dostigne 80. Ako neki od ta dva definišuća kvaliteta pređe 100, dobija još jedan dodatni atribut - recimo, pošto moj lik ima watchful preko 100 (računa se sa bonusom opreme) ja sam inescapable i sagacious.

O
pcija u pričama ima zaista jako mnogo, ali najvažnije su isključive: ambicije, sudbine (destinies) i još nekoliko važnih odluka (ili ne toliko važnih, poput tetovaža). Jedini problem je, ako želiš da postaneš A Person of Some Importance (aka PoSI) - a to žele gotovo svi, jer su nagrade OGROMNE - moraš da stigneš 100 sa sva 4 glavna kvaliteta. Olakšavajuća okolnost je da ne moraš da igraš sve priče na svim mestima da bi to uradio - imaš i profesije, i patrone, i korišćenje drugih šansi, i ono što se zove trade secrets. Ja sam, recimo, odlučio da moj lik neće da bude lopov i trudim se da se tako ponašam, tako da jačam shadowy preko ovih drugih stvari, bez učestvovanja u pričama tog tipa, koje su na nižim nivoima uvek o lopovluku.

Izbor reči je ogroman i raznovrstan, i meni tako odgovara jer mogu više da naučim. Ali, ni rečnik nije uvek dovoljan jer:
- korišćeni su oblici nekih reči iz XIX veka (eery, ne eerie);
- kada sam prvi put susreo reč peligin, pomislio sam: "wtf is peligin?" Odgovor na to, i irrigo, i gant, i neke druge reči je: to su imaginarne boje koje postoje samo u tom (podzemnom) svetu;
- ima i drugih primera neuobičajenih reči, kao što je "Department of Antiquarian Esquivalience";
Svakako, nema ovde mnogo vajde od srednjoškolskog nivoa engleskog.

Inače, koju ambiciju si odabrao?

EDIT: Eh, da, žurnal. To jeste mali problem, naći linkove ka profilima. Mnogi igrači sami linkuju ka svojim žurnalima na raznim mestima na netu, a postoji i polje u samoj igri, u gornjem desnom uglu, gde piše "Who else is here?". Možda je najlakši način da obrišeš moje ime iz linka koji sam ti dao i ukucaš ime lika čiji dnevnik želiš da nađeš.

Poslednja ispravka: ridiculus (20.7.2014 u 21:08)
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
Oggy (21.7.2014)
Stara 20.7.2014, 21:58   #7
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Sto bih voleo da postoji ovakva igra na srpskom, za nas, ljubitelje maternjeg srpskog
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 13:23   #8
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Fallen London

@ridiculus:
Ukapirao sam za attribute, samo nisam znao da se posle 100 dobijaju dodatni. I ja pokusavam da igram slicno kao i ti, npr. da ne radim cisto lopovske radnje, vec da tu vestinu razvijam kroz drugacije dogadjaje. Medjutim, desavalo mi se da me mrzi da sve citam i ponekad prihvatim neke opcije cisto da nastavim dalje.

Koliko sam video ima 3-4 ambicije i nijedna mi se za sad nije svidela da bih izabrao, mozda se odlucim za neku. Ne secam se stga su second chance i trade secrets? Ne znam ni sta su sudbine.

Tnx za zurnal. Ono who else is here je prilicno skrto
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 18:19   #9
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

@Oggy

Second chances su ono što im ime kaže: (meta-)predmeti koji omogućavaju da ponoviš izazov na kome si pao prvi put, bez ikakvih štetnih posledica (osim ako ne padneš i drugi put). Za svaki kvalitet postoji po jedna: sudden insights za watchful, hastily scrawled warning notes za shadowy, hard-earned lessons za dangerous, i confident smiles za persuasive. Ili, možeš da ih koristiš u grupama po 5 da bi podigao odgovarajući kvalitet za neki slučajan broj bodova.

Trade secrets su profesionalne tajne i dobijaš ih preko profesija, tako što potrošiš 4*professional perks; dakle, pošto dobijaš 1 perk nedeljno, potrebno je gotovo mesec dana za jednu tajnu. Možeš da ih prodaš po dobroj ceni, ili da ih zameniš za nešto, ili iskoristiš u nekim pričama, ali ja sam uglavnom pojačavao shadowy kvalitet preko njih.

Sudbine: primetićeš u inventaru da imaš slot za ovo (samo jedno mesto - dakle, ne možeš imati dve ili više). Za Hallowmas, Festival maski (slično Noći veštica, u oktobru) ćeš dobiti izbor, sa uvidom u neke moguće završetke čitave igre. Svaka sudbina je poput tarot-karte i daje bonus odgovarajućim kvalitetima.

Kad već pominjem završetke, i ako se dobro sećam šta je glavni pisac rekao, ambicije su u otprilike četvrtim petinama kompletnih priča. Gledaj na njih kao na glavne kvestove, i glavne razloge zašto je tvoj lik uopšte na tom mestu. Ima ih 4, i isključive su međusobno:
- Heart's Desire, o kartaškoj igri u kojoj možeš da ispuniš san svoga srca;
- Light Fingers, o potrazi za legendarnim dijamantom, najvećim na svetu;
- Nemesis, osveta zbog smrti nekog dragog;
- Bag a Legend, potraga za Vake-om, najmoćnijom nagradom za lovce na čudovišta;
Postoji i skrivena, peta ambicija, Enigma, ali ona je više u nekom meta-fazonu ("ajde sad, igrači, nađite ovo") nego što ima narativnog smisla u okviru sveta.
A postoji i Seeking Mr. Eaten's Name, što nije formalno ambicija, ali izaziva dovoljno privrženosti i fanatizma da bi mogla da se računa kao jedna. To je praktično kao ekstremni hardkor mod za mazohiste, ali trenutno nije aktivan. Najavljen je njegov povratak u bližoj budućnosti.

Svaka ambicija otkriva delove sveta i predanja koje ćeš sresti samo u njoj, i svaka na početku pokazuje koji kvaliteti su najvažniji za njeno prelaženje (watchful je najtraženiji kvalitet globalno). Ali, ja nikad ne bih birao po tome, već samo po vrsti priče koja me najviše privlači. I izabrao sam Heart's Desire, u kojoj ima mnogo susreta sa nekim od najčudnijih likova u podzemlju. I druge ambicije imaju svoje prednosti, tako da, ako ćeš birati, biraj mudro. Posle nema povratka (u stvari, ima, ali samo ako platiš pravim novcem, ili da počneš od početka).

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Sto bih voleo da postoji ovakva igra na srpskom, za nas, ljubitelje maternjeg srpskog
O, da!

Malo predanja:

Citat:
Why are they called sorrow-spiders?
The story goes that spiders drink from your eyes while you sleep. Sorrow-spiders bite off a whole eye. They get their name from the tears that flow from the remaining eye.

Poslednja ispravka: ridiculus (21.7.2014 u 18:26)
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 19:20   #10
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Fallen London

Hvala. Za Confident Smiles i Trade Secrets sam znao, samo sto ove prve nikad nisam koristio 5 odjenom za povecanje skilla. Za Trade Secret sam znao, samo sam tek dve tri nedelje sa tim poenima, i tek sam prvi put povecao osobinu na taj nacin.

Sudbine koje mi se najvise svidjaju su vezane cini mi se za Shadowy i Dangerous koje manje razvijam, al sta znam, mozda ipak krenem i tim putem.

@Caine: Engine kojim je pravljena igra je besplatan. Ima i drugih igara na ovu foru ali niejdna ovako kompleksna. Treba ti samo vremena i vrhunsko poznavanje jezika
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 11:35   #11
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Najbolja rekapitulacija dobrih i loših strana ove igre, sa čijim tačkama se uglavnom slažem.

Verujem da u budućnosti možemo očekivati verziju igre za Android, sudeći po novom radnom mestu u timu (Mobile/Unity developer).
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 0:44   #12
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Fallen London

Slazem se i ja. Sada radim ekspedicije u forgotten quarter-u, malo se ubacujem i u high society. Ali nisam nesto preterano navucen :/
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avantura, f2p, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallen Earth Apprentice MMORPG igre 53 10.7.2022 21:24
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
London Olympics game 2012 problem Nastaaki98 otpaTci 1 10.8.2012 20:54
Hellgate London Instalacija Nesha_Tehnika Akcione igre 4 22.1.2008 17:58
Test aktuelnih grafičkih karti u igri Hellgate: London Dusan Despotovic Vesti 0 24.10.2007 15:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com