Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2011, 9:12   #1
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Question Linux na eksterni HDD??

Hocu da instaliram Linux na spoljasnji HDD na kome vec imaju neki podaci.Na glavnom HDD-u imam instaliran WinXp sp3 koji radi sasvim solidno vec godinu i kusur dana.
Zanima me koliko je bezbedno uraditi ovo i koliko ce pouzdano raditi Linux (Mislim prvenstveno na Ubuntu 11.10) na takav nacin?Da li je bolje odraditi instalaciju na standardan nacin ili preko Wubi-ja?

PS.Na eksternom HDD-u ima 200 GB slobodnog prostora,tako da to nije problem
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2011, 12:49   #2
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Linux na eksterni HDD??

кад се намера коришћење неког оперативног система увек је боље одрадити чисту инсталацију на хард него ли преко wubija (који постоји само ради могућности да се на једноствнији начин испроба систем и провежба инсталација). Мада што с емене тиче боља је варијанта испробавање система кроз виртуелне машине...
Што се тиче инсталације на екстерни...
Ако планираш да систем користиш само на твом рачунару онда сободно одради комплетну инсталацију на екстерни...
Ако пак планираш да систем користиш на различитим конфигурацијама нисам сигуран да ли је боља опција чиста инсталација или пак инсталација као на флешку (живи диск).
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drzare na korisnoj poruci:
Dacha89 (26.10.2011)
Stara 26.10.2011, 13:29   #3
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: Linux na eksterni HDD??

Sistem ce se iskljucivo koristiti na jednoj masini.Nego me zanima mogu li ikako ugroziti podatke koji se nalaze na eksternom HDD-u ako odradim instalaciju bez formatiranja HDD-a ili ce to ipak raditi kako treba?
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2011, 18:17   #4
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Linux na eksterni HDD??

Citat:
Dacha89 kaže: Pregled poruke
Sistem ce se iskljucivo koristiti na jednoj masini.Nego me zanima mogu li ikako ugroziti podatke koji se nalaze na eksternom HDD-u ako odradim instalaciju bez formatiranja HDD-a ili ce to ipak raditi kako treba?
Uzmi bilo koji program za particionisanje (npr partition magic) i napravi prazan prostor na eksternom hardu velicine koja tebi odgovara, pri instalaciji ubuntua ce ti ponuditi da se smesti u taj prostor i to je to, podaci sigurni.
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxx10 na korisnoj poruci:
Dacha89 (26.10.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
eksterni hdd, linux, sp3, ubuntu, win xp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Porteus Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD laikexpert Slobodni softver 7 20.4.2014 11:31
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com