Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2007, 11:29   #61
stefan_bre
Novi član
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Kako PDV pada s' 18 n' 10% z' racunarske komponente,a DX10 kartice bi trebalo da idu uz nove racunare... mislim da bi u sledecem broju trebalo testirati 8500GT graficke karte posto ima zanimljivix primeraka???
stefan_bre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 9:52   #62
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Bilo bi ok kada bi se uradio uporedni test nekih slabijih grafickih kartica identicnih ali sa razlicitom kolicinom memorije na sebi. Recimo modeli srednje klase sa 256 i 512 mb.
Znam da je to vec radjeno u neku ruku ali posto sve vise i vise ljudi kupuje monitore vecih dijagonala u zadnje vreme mislim da bi imalo smisla uporediti te identicne kartice sa razlicitom kolicinom memorije na visim rezolucijama. Tj pre na standardnim (native) rezolucijama 20''incnih i cak 22'incnih monitora.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 11:01   #63
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Bilo bi ok kada bi se uradio uporedni test nekih slabijih grafickih kartica identicnih ali sa razlicitom kolicinom memorije na sebi. Recimo modeli srednje klase sa 256 i 512 mb.
Znam da je to vec radjeno u neku ruku ali posto sve vise i vise ljudi kupuje monitore vecih dijagonala u zadnje vreme mislim da bi imalo smisla uporediti te identicne kartice sa razlicitom kolicinom memorije na visim rezolucijama. Tj pre na standardnim (native) rezolucijama 20''incnih i cak 22'incnih monitora.
To je uvek dobra tema, mnogo ljudi zanima aktuelan test jeftinijih grafickih kartica...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mad_skillz (22.9.2007), Nicolas (22.9.2007), voodoo_ (22.9.2007)
Stara 22.9.2007, 22:20   #64
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Bilo bi ok kada bi se uradio uporedni test nekih slabijih grafickih kartica identicnih ali sa razlicitom kolicinom memorije na sebi. Recimo modeli srednje klase sa 256 i 512 mb.
Znam da je to vec radjeno u neku ruku ali posto sve vise i vise ljudi kupuje monitore vecih dijagonala u zadnje vreme mislim da bi imalo smisla uporediti te identicne kartice sa razlicitom kolicinom memorije na visim rezolucijama. Tj pre na standardnim (native) rezolucijama 20''incnih i cak 22'incnih monitora.
Slabija kartica na monitoru od 20+" ?
Memorija mizerno utice na performanse, ali recimo 8400GS-u ili 2400Pro ne bi pomoglo da ima 2GB.
Performanse poticu od mogucnosti i frekvencije grafickog procesora te propusne moci memorije.
Ako nesto ima slab cip ili usku i/ili sporu mem magistralu, nece mu pomoci sva memorija ovog sveta.
Naravno, pricamo o igrama, za rad u Windowsu i ostalim programima koji koriste Windows GUI, graficka kartica je nebitna.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sasa na korisnoj poruci:
Nicolas (23.9.2007)
Stara 23.9.2007, 6:30   #65
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Sasa kaže: Pregled poruke
Slabija kartica na monitoru od 20+" ?
Memorija mizerno utice na performanse, ali recimo 8400GS-u ili 2400Pro ne bi pomoglo da ima 2GB.
Performanse poticu od mogucnosti i frekvencije grafickog procesora te propusne moci memorije.
Ako nesto ima slab cip ili usku i/ili sporu mem magistralu, nece mu pomoci sva memorija ovog sveta.
Naravno, pricamo o igrama, za rad u Windowsu i ostalim programima koji koriste Windows GUI, graficka kartica je nebitna.
Da, upucen sam u to toliko da razumem sve to.

Ja sam imao na umu cenovni rand 8600gt i 2600xt (ddr4 pre svega) modela sa 256mb i 512mb. Nije bog zna koliko bolja situacija kod njih nego kod 8400gs ili 2400pro ali evo zasto:
Sve vise ljudi sada kupuje monitore vecih dijagonala, po forumima sve zuji od kupovine 22"-incnih monitora (20"-inchin pa i 19ice cak). I sledece sto ih zanima je kako ce im raditi igre u native rezoluciji. Mislim da te ljude (sve vise ih je u zadnje vreme) ne bi ni zanimalo to da mogu da izdvoje pare za neku highend karticu ali posto ne mogu svi dolaze do onoga da li ce kartice sa vise memorije koje mogu sebi priustiti davati bolje performanse na visim rezolucijama.

Shvatam ja da ako bi identicni primerci te klase ali sa vise memorije mozda tek davali neznatno visi FPS u rezolucijama od i iznad 12x16 (i to ne mogu zasigurno da tvrdim) ali eto to je ono sto dosta ljudi u zadnje vreme zanima.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 17:12   #66
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Bila bi sjajna stvar u nekom od narednih brojeva da izadje manji test laptopova, sa akcentom na novu Santa Rosa arhitekturu. Znam da je Petar obecao, s tim da bih uputio sugestiju da se u recenziju ukljuci i neki model sa 8400GM grafikom, jer je ona dosta popularna u novijim DX10 laptopovima, a veliki broj ljudi je u dilemi sta ona stvarno moze u igrama. Zahvaljujem.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 19:30   #67
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

ja bih voleo ako bi se u narednom periodu napravio uporedni test sledecih kartica:

2600XT ddr3/ddr4
8600GT GLH (ili galaxy model)
8600GTS
x1950pro 256mb/512
7900gs

naravno sve sa onim drajverima sa kojima se kartica nabolje ponasa i na identicnom ostatku hardvera. Tako bi na jednom mestu bila objedinjena cela srednja i niza srednja klasa i tacno bi mogle da se vide razlike. Naravno da bude korisceno sto vise igara(oko 6) dve da budu malo starije(tipa fear i oblivion) a ostale neka budu ove nove tipa( lost planet, cmr, COH i supreme comander)

I mogli bi da napravite neki test TV kartica , to dugo nije bilo.
Naravno i test novih laptopova ali to je DImo vec napomenuo.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 20:01   #68
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Sve vise ljudi sada kupuje monitore vecih dijagonala, po forumima sve zuji od kupovine 22"-incnih monitora (20"-inchin pa i 19ice cak). I sledece sto ih zanima je kako ce im raditi igre u native rezoluciji. Mislim da te ljude (sve vise ih je u zadnje vreme) ne bi ni zanimalo to da mogu da izdvoje pare za neku highend karticu ali posto ne mogu svi dolaze do onoga da li ce kartice sa vise memorije koje mogu sebi priustiti davati bolje performanse na visim rezolucijama.
Kupuju monitore od 22",a ne mogu da izdvoje pare za highend kartu!?!
Slični su onima koji kupuju npr. C2D 6850,a raspituju se po forumima da li će im kinez od 400W terati mašinu!
Da li bi iko razuman kupio auto,a da nema para da ga registruje,održava i sipa gorivo? Ja bih u tom slučaju kupio biciklu...
A da...pitaju se kako će im igre raditi u native rezoluciji na njihovom moćnom monitoru od 22"!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 21:33   #69
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Nekima nije potreban 22"+ monitor za igranje,a samim tim ni high end kartica..Ne razumem poentu ovog posta..
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 21:43   #70
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Nekima nije potreban 22"+ monitor za igranje,a samim tim ni high end kartica..Ne razumem poentu ovog posta..

Nisi pazljivo procitao ono sto sam ja gore pisao, da jesi ne bi dosao do tog zakljucka.

Objasnicu se:
-dosta ljudi prelazi na tft-ove, pa gledaju da uzmu sto vecu dijagonalu jer je monitor nekima investicija na duze staze! Vecini!!! Pored toga sto ce taj monitor ici na neku slabiju grafu u startu kasnije tesko da ce se gurati na high end kartici! To nisu strastveni igraci koji mogu da ulazu dosta u racunar i koji bi povremeno odigrali koju igru...takvih ima dosta... itd itd.

*************

Poslednja ispravka: oluja (23.9.2007 u 22:50) Razlog: Smirite strasti, nema poterebe za svadjom.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 10:39   #71
da007
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 29 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Test TV kartica, svakako. A i neki edukativni tekst o njima.
da007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 10:52   #72
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Lightbulb Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Treba nastaviti seriju tekstova o napajanjima.

treba testirati sva napajanja do kojih možete da dođete
jer na našem tržištu i dalje ima svega i svačega a svedoci smo
da zbog lošeg napajanja računari crkavaju ili loše rade.

Evo za početak, ja nudim moje napajanje (skoro kupljeno)
na test.
Jedini uslov je da mu saznam malo kakvo je po testu
pre nego što izađe broj
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 15:49   #73
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Treba nastaviti seriju tekstova o napajanjima.

treba testirati sva napajanja do kojih možete da dođete
jer na našem tržištu i dalje ima svega i svačega a svedoci smo
da zbog lošeg napajanja računari crkavaju ili loše rade.

Evo za početak, ja nudim moje napajanje (skoro kupljeno)
na test.
Jedini uslov je da mu saznam malo kakvo je po testu
pre nego što izađe broj
Kad smo testirali napajanje, imali smo ugovor sa dotičnom firmom koja je obezbedila laboratoriju, merne instrumente i probor, kao i laboranta i inženjera. Teško da se isplati to raditi samo za jedno napajanje, slažeš se?

Drugo, firme koje su nam davale napajanja na test bile su upozoprene da test može izazvati kvar i zbog toga je traženo da daju pristanak na takvu vrstu testiranja.

Ja se ne bih usudio da išta merim na nečijem privatnom napajanju, naročito u situaciji kada pri testu maksimalnog opterećenja nešto može da crkne. Nismo spomenuli u tekstu, ali jedno napajanje je crklo, a još jedno se pokazalo prilično sumnjivo posle takvog testiranja.

Što se tiče testiranja napajanja u SK-u uopšte, teško da ćemo to opet raditi u skorije vreme. Stvar je naprosto previše zahtevna i previše nezahvalna. Uzorak je suviše mali jer se svodina ponudu onih firmi koje su dovoljno "hrabre" da daju svoju robu. Takođe, može doći do neželjenih generalizacija, što se najbolje vidi na primeru Chieftec napajanja. Ispalo je da sva Chietec napajanja generalno ne valjaju, što nikako ne može da se kaže na osnovu našeg teksta. Naime, Chieftec pravi i mnogo kvalitetnija i skuplja napajanja od onih koja smo mi testirali, ali naprosto ih niko u našoj zemlji ne uvozi - valjda mise da to niko ne bi kupio.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 0:08   #74
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Smile Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Hvala Vojo na razjašnjenju, kao i uvek na visini si zadatka!
Sad je jasno da akcija "spržite moje napajanje" ne bi u SK baš
urodila plodom

Ostaje nam da kao kupci (kao i do sada) otvorimo četvore oči kada
kupujemo, da gledamo inostrane testove preko mrеže i da kupujemo sa
nadom na usnama da je To što je uvoznik uvezao zaista "to to" što se u
inostranstvu i reklamira.

Ako je ikakva uteha, kvalitet napajanja je kod nas generalno porastao
jer nisu ni prodavci oduševljeni da pružaju garanciju na ostale komponente
i imaju gubitke zbog uštede u napajanju.

Dok se "ne steknu uslovi" i "ne popravi klima" i stvari ne "legnu na svoje mesto", ostaje i dalje želja da se što pre (kad-tad) odradi opet jedan (dva, tri,
nekoliko) testova napajanja.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 14:32   #75
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

NE mozemo ovo, ne mozemo ono!!!
Samo znate da kukate!!!
Ajde mi objasnite kako to da www.benchmark.co.yu, za koji verujem da zaradjuje manje od vas, ima vise testova i sto je jos bitnije znatno kvalitetnijih...

Nemojte da mislite da napadam vas koji pisete textove, vec glavne i odgovorne ljude u Svetu Kompjutera i samoj Politici...

Ozbiljno vam kazem, pali ste na dno. Uvek kupim svet prvog u mesecu i svaki put se razocaram i zazalim sto sam bacio pare. Hitno menjajte nesto!!!
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 16:53   #76
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Sta mislite o Velikom testu Home Theater Dolby 5.1 DVD sistema, ondosno, u narodu poznatih kao kucnih bioskopa, ali kvalitetnih modela. Velika vecina citalaca SK-a su ljubitelji dobrog filma, pa mislim da bi bilo dobro testirati mnogobrojne modele svetskih proizvodjaca (panasonic, samsung, sony...), nikako xwave i kojekakvi bofl modeli. Iz licnog iskustva znam da postoje veoma kvalitetni 5.1 sistemi (npr. moj prijatelj je kupio sjajnog Panasonica, RMS 800W, sa audio procesorom na 96Khz pri 24 bit-a i kristalizatorom slike i zvuka itd...).
obzirom da se danas za male pare mogu uzeti televizori velikih dijagonala, mogli bi se uz takve televizore pridodati i odlicni kucni bioskopi.

Poslednja ispravka: Asmodeus (11.10.2007 u 17:09)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 16:55   #77
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

zasto da se ne ubaci xwave. Pa to bi bas bila fora da vidimo kako se nose ovi jeftiniji sistemi sa ovim ozbiljnim momcima.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 17:03   #78
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
zasto da se ne ubaci xwave. Pa to bi bas bila fora da vidimo kako se nose ovi jeftiniji sistemi sa ovim ozbiljnim momcima.
Pa zato sto ga ceo moj kosmiluk ima (svi do jednog) jer su ga narucili za vreme "neckermann groznice" , i zato sto radi k'o moj Hitachi Super Woofer kasetofon iz 84
Ispasce smesno u poredjenju sa ovim momcima
edit:
Naravno, postoje i snazniji modeli XWAVE sistema, ali im je cena prilicno neopravdana u odnosu na kvalitet zvuka prvenstveno, a i slike.

Poslednja ispravka: Asmodeus (11.10.2007 u 17:12)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 17:19   #79
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Dusan_BG kaže: Pregled poruke
Ajde mi objasnite kako to da www.benchmark.co.yu, za koji verujem da zaradjuje manje od vas, ima vise testova i sto je jos bitnije znatno kvalitetnijih...
O ovome treba razmisliti.


Nego ja bih preporucio test MP3 playera MS Industrial Splendid, izgleda kao ok kupovina samo treba to proveriti, i mala sugestija sto se tice opisa tih playera: retko kada sam video u SKu da ste testirali trajanje baterija nekog uredjaja, mislim pre svega na ugradjene, punjive baterije naravno, stavise cak je jednom negde pisalo kako niste u stanju to da testirate zbog potrebnog vremena! To zaista nije verodostojan izgovor!

Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2007, 10:27   #80
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Hm, nisam čitao sve postove, osim ovih poslednjih, ali ne znam da li je ko predložio RAM memoriju?? Mnogo ljudi kupuje računare, DDR 2 memorija je strašno pojeftinila, a većina ljudi zna samo za Kingston i PQI, pa ne bi bilo loše da uradite testove DDR2 modula kao što su Geil, Corsair, OCZ, Mushkin, G.Skill... Mislim, znam da je skoro bio neki veći test memorijskih modula, ali su sve bili osrednji primerci 667 DDR2... Možda pokušate da isprobate Geil Ultra +, Corsair Dominator, OCZ Reaper Heatpipe, Mushkin redline...da ukratko objasnite razlike između, recimo, Micron i Elpida čipova...
Eto, to je samo još jedan predlog...
Pozdrav.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com