Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2016, 11:51   #201
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
E, vidiš zbog takvog mišljenja bajo moj smo i preturili sve to preko glava umesto da smo se razišli ko ljudi, Česi i Slovaci, za primer.

Kao što ne daš da ti iko tupi o tome šta i kako je bilo u Bosni onda, ništa ne nagađaj proizvoljno ni o kraju s druge strane Drine. Nikome se nije išlo i mali broj je dobrovoljno otišao jer da se ljudima ovde stvarno ratovalo protiv vas, Srbija bi zaista bila do Virovitice.

Tebe ni mene se ni tada ni danas nije pitalo ništa, a svjesni smo da je narod ovca i tamo i 'vamo. Dovoljno je da pogledaš Youtube komentare na snimcima/pjesmama iz rata, pa da vidiš koliko je narod generalno otišao u 3pm i koliko je OPET spreman da gine za gluposti tipa teritorijalne ekspanzije itd. Kao što ranije rekoh, možete što se mene tiče osvojiti i do Istanbula, ali KOGA ćete naseliti tu ako kažete da ste izginuli u prvom, drugom i ovom zadnjem ratu u ogromnom broju? Već danas se morate početi je*ati k'o zečevi da biste bar demografskom slikom "povratili" samo Kosovo (da ne idemo na veću teritoriju), gdje vas Albanci "šiju" nekih 4-5 prema 1, ako ne i više. Uzevši samo to u obzir, hipotetički, kad biste sad krenuli u neko "osvajanje", Nato bi vas sravnio sa zemljom, Rusija zauzeta Sirijom bi ćutala i gledala svoj pos'o a Grčka u bankrotu ne može ni sama sebi pomoći. Uz to, pitanje je ko bi poveo narod u "osvajanje", Alexander Vaginalmouth ili The Duke of Butthurt sa rakom debelog crijeva.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 11:58   #202
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tebe ni mene se ni tada ni danas nije pitalo ništa, a svjesni smo da je narod ovca i tamo i 'vamo. Dovoljno je da pogledaš Youtube komentare na snimcima/pjesmama iz rata, pa da vidiš koliko je narod generalno otišao u 3pm i koliko je OPET spreman da gine za gluposti tipa teritorijalne ekspanzije itd. Kao što ranije rekoh, možete što se mene tiče osvojiti i do Istanbula, ali KOGA ćete naseliti tu ako kažete da ste izginuli u prvom, drugom i ovom zadnjem ratu u ogromnom broju? Već danas se morate početi je*ati k'o zečevi da biste bar demografskom slikom "povratili" samo Kosovo (da ne idemo na veću teritoriju), gdje vas Albanci "šiju" nekih 4-5 prema 1, ako ne i više. Uzevši samo to u obzir, hipotetički, kad biste sad krenuli u neko "osvajanje", Nato bi vas sravnio sa zemljom, Rusija zauzeta Sirijom bi ćutala i gledala svoj pos'o a Grčka u bankrotu ne može ni sama sebi pomoći. Uz to, pitanje je ko bi poveo narod u "osvajanje", Alexander Vaginalmouth ili The Duke of Butthurt sa rakom debelog crijeva.
Kod mene 40% želi ratovati protiv ''balija'', 40% želi ratovati protiv ''četnika'' i tih 80% čim se zapuca bi prvo pobjeglo, 19% ne podnosi nikoga, pa ni sebe dok 99% želi da nas se pripoji Hrvatskoj. Svi koji su mogu otišli si na zapad. Ne mogu neki shvatiti koliko u BiH ima mržnje.

Pa, može da se zna, samo to nije lako ovako u prolazu, na stanici, ukratko kazati. A kad bih ipak morao jednom riječju da kažem šta je to što me goni iz Bosne, ja bih rekao: mržnja.

Moj odgovor zašto prvom prilikom idem odavde, kao što je napisao Andrić.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 12:33   #203
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tebe ni mene se ni tada ni danas nije pitalo ništa, a svjesni smo da je narod ovca i tamo i 'vamo. Dovoljno je da pogledaš Youtube komentare na snimcima/pjesmama iz rata, pa da vidiš koliko je narod generalno otišao u 3pm i koliko je OPET spreman da gine za gluposti tipa teritorijalne ekspanzije itd. Kao što ranije rekoh, možete što se mene tiče osvojiti i do Istanbula, ali KOGA ćete naseliti tu ako kažete da ste izginuli u prvom, drugom i ovom zadnjem ratu u ogromnom broju? Već danas se morate početi je*ati k'o zečevi da biste bar demografskom slikom "povratili" samo Kosovo (da ne idemo na veću teritoriju), gdje vas Albanci "šiju" nekih 4-5 prema 1, ako ne i više. Uzevši samo to u obzir, hipotetički, kad biste sad krenuli u neko "osvajanje", Nato bi vas sravnio sa zemljom, Rusija zauzeta Sirijom bi ćutala i gledala svoj pos'o a Grčka u bankrotu ne može ni sama sebi pomoći. Uz to, pitanje je ko bi poveo narod u "osvajanje", Alexander Vaginalmouth ili The Duke of Butthurt sa rakom debelog crijeva.
Nadovezaću se, i što bih ja želeo da šetam Viroviticom kad me ništa ne vezuje za taj kraj? Druga stvar, šta vi imate da bi bilo vredno ratovati? Da imate, već bi bili direktno okupirani od amera, kao što su izveli na Kosovu, Iraku, Libiji pa sad pokušavaju i u Siriji...

A za yt ne brenuj, skuplja se dečurlija kojoj je dosadno i mutni tipovi sumnjivog metalnog sklopa. Mnogo neko zarezuje njihove komentare.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.10.2016), simke85 (18.10.2016)
Stara 16.10.2016, 13:44   #204
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

@todos,

Једна корекција. Црвена армија нису Руси, већ Совјети (комунисти, интернационала) који су претходно поробили Русе и Русију. Уз угла Краљевине Југославије, један окупатор заменио другог.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (16.10.2016), todos (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 13:54   #205
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Okupator koji je oslobađao jasenovac, da su vas čekali još bi radio
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Bascelik (16.10.2016), Juraj (16.10.2016), ramkens (6.11.2016)
Stara 16.10.2016, 15:11   #206
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Црвена армија нису Руси
To reci bilo kom Rusu i polomice ti *****
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Sass Drake (16.10.2016), su27killer (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 15:31   #207
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
okupator koji je oslobađao jasenovac, da su vas čekali još bi radio
Јасеновац није нико ослободио, већ су се партизани ушетали у напуштен логор 2. маја 1945. Кад су Совјети стигли до Беча почетком априла, Јасеновац је још увек радио пуном паром.

Него, право питање је зашто га партизани нису ослободили током рата, јер су северно и јужно од логора деловале њихове јединице. Додуше, под командом "главног штаба Хрватске". Можда је то разлог?
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (16.10.2016), todos (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 16:32   #208
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Mislio sam na crvenu armiju a ne na partizane, e sad zašto kad bi ti hteo 1941? Ti sad možeš da postavljaš neke teorije ali bez nekih konkretnih činjenica to je samo teorija. Ono što znamo je da su partizani zajedno sa crvenom armijom sa istoka išli i oslobađali, i jurili saradnike okupatora do blajburga...

Poslednja ispravka: water wizard (16.10.2016 u 16:42)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Juraj (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 22:48   #209
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Јасеновац није нико ослободио, већ су се партизани ушетали у напуштен логор 2. маја 1945. Кад су Совјети стигли до Беча почетком априла, Јасеновац је још увек радио пуном паром.

Него, право питање је зашто га партизани нису ослободили током рата, јер су северно и јужно од логора деловале њихове јединице. Додуше, под командом "главног штаба Хрватске". Можда је то разлог?
Evo odgovora zašto:
1. prostor logora nalazio se na močvarnom području, na dodiru Lonjskog i Mokrog polja koji su logorski sustav Jasenovca opasavali s istočne i zapadne strane. Sa sjeverne i južne strane logor se nalazio između rijeka Save i Struga, koje je bilo gotovo nemoguće forsirati prilikom eventualnog napada;
2. u neposrednoj blizini logora nalazio se jedan od najbolje čuvanih željezničkih pravaca u Europi (Zagreb-Beograd) koji su čuvali sustavi bunkera i njemački oklopni vlakovi;
3. rijekom Savom plovili su brodovi mađarske dunavske flote;
4. u logoru se nalazilo oko 1.500 najokorjelijih ustaša odanih Paveliću i spremnih na borbu;
5. eventualni napad na logor zahtijevao bi angažiranje ogromnih partizanskih snaga, od kojih bi većina stradala pri prelasku rijeke Save. Osim toga, prostor logora bilo bio nemoguće držati pod kontrolom u ravničarskom dijelu, s kojeg bi se partizanske formacije odmah po završetku akcije morale povući, a logor bi nastavio i dalje djelovati;
6. u blizini logora nisu se nalazile partizanske snage tolike jakosti koje bi uspješno mogle izvršiti napad na logor. Bosanski partizani na Kozari do sredine 1942. ojačali su do respektabilnih razmjera za razliku od slavonskih s druge strane Save, koji do konca rata nisu bili u stanju izvršiti napade tolikih razmjera. Prva slavonska brigada osnovana je tek 11. listopada 1942. nakon kozarske ofanzive i razbijanja partizanskih jedinica na području bosanske Krajine.

evo link:
http://www.jusp-jasenovac.hr/Default.aspx?sid=7338
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku JiubGuard na korisnoj poruci:
Juraj (17.10.2016), player1 (17.10.2016), ramkens (6.11.2016), su27killer (16.10.2016)
Stara 4.12.2016, 17:50   #210
zackoljicofil
Novi član
 
Član od: 7.8.2016.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Neverovatno je da se mi Srbi, i dalje delimo na partizane i četnike, tako nam se i raspala država, mi ogrezli u podelama, ne vidimo prave probleme.
zackoljicofil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com