Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2017, 19:18   #1
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu jako zahvalan, mucim se sa ovim problemom vec godinu dana i nikako da ga resim.

Problem je sledeci, kada hocu da ostampam vise strana sa racunara, stampac nece da stampa sve u jednom cugu, dok kada fotokopiram radi bez problema.
Ako hocu da stampam 10 listova, nece sve u jednom cugu da stampa. Pocne da zuju, uvuce i ostampa jedan papir pa se stisa, pa drugi pa se ponovo stisa itd... Nece kada zazuju da ostampa sve odjednom, koliko listova treba da se stampa toliko puta se stisa i zazuji. Dok kod fotokopiranja radi bez problema.

Jednom sam bio stampao burazeru nekih desetak listova i posle 5-6 listova pocelo je stampanje normalno kako treba, ja pomislim da se napravilo, namerno probam ponovo ali ne vredi, ponovo isti problem.

Probao sam na nekoliko racunara sa sveze instaliranim sistemima, probao sam menjati USB kabel ali ne vredi, uvek isto.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2017, 21:00   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Mi u firmi imamo nekoliko ovih stampaca. Nikada imali problem. Rade perfektno i svaki je sebe otplatio nekolikoputa. Problem mogu biti samo nepravilno instalirani drajveri. Stampac treba instalirati prema uputstvu. Prikljuciti ga na racuanr tek kada zatrazi USB kab. Ja bih ga deinstalirao ali preko njegovog CD-a softvera. Restart racunara i ponovna instalacija iz pocetka. Napominjem, trenutno mi dva rade u mrezi. Stampac prikljucen na XP, stampam i sa win 7 64 bez problema, a drugi je na win 7 64 bita. stampa se iz mreze sa raznih racunara bez ikakvih problema. Ako posle reinstalacije bude pravio probleme. Onda jenesto na njegovoj ploci otislo??
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2017, 21:30   #3
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Mene bas cudi sto se pojavio problem jer je stampac, mogu slobodno da kazem nov. Kupio sam od coveka koji je imao firmu, potrosio dva ketridza sa tonerom i posto mu firma nije radila kako treba, zatvorio je i meni prodao stampac. Ja sam mozda sa stampacem ostampao jedan ris papira od 500 komada. Za ovaj stampac to nije bukvalno nista.

Samo je odjednom poceo praviti problem.

Pokusacu reinstalirati drajvere. Prilikom instalacije drajvera mi je prijavljivao neki problem i nikako nisam mogao da ih instaliran, morao sam rucno da ih instaliram tako sto sam otisao u device manager, pa na stampac, pa tamo gore update driver i onda sam nasao folder sa drajverom, stisnuo OK i tako instalirao.
Neverujem bas da je problem do drajvera ali probacu.

Nemam njegov orginalan disk, drajvere sam skinuo sa sajta proizvodjaca, odnosno sajta HP-a.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 18:32   #4
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Probao sam reinstalirati drajvere ali ne vredi, opet isto.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 0:26   #5
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Evo mene opet sa istim problem. Poludeo sam od ovakvog rada stampaca pa sam odneo u servis, u servisu kada su spojili i poceli stampati radilo je sve bez problema. Donesem kuci i probam, kad opet isti problem da nece stampati vise strana od jednom. Tako da je problem do mene.
Jel ima neko ideju sta bi mogao biti problem, ja sam probao na 2-3 racunara sa 2-3 razlicita kabla i uvek isto.
Jedino sta mi pada na pamet je to, da je mozda stvar u legalnom i piratskom windowsu, ostalo mi nista nepada na pamet.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 8:26   #6
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Papir mora da je suv ko barut inace ce da ti pravi probleme razne, kad je vako vreme lose oce papir da povuce vlagu,papir obavezno na suvom mestu da se cuva
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 21:12   #7
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Da se javim posle duzeg vremena, da sam resio problem, upravo danas.


Verovali ili ne problem je bio ketridz. Pretpostavljam da je problem pravio onaj cip na ketridzu sto se menja svaki put kada se ketridz puni jer je ketridz bio u servisu na punjenju pa su mi rekli da je cip zamenjen.


Danas sam nasao u jednoj radnji kineski kompatabilan ketridz za moj model stampaca za neverovatnih 690 dinara i kada sam ga stavio stampac je odma proradio kako treba.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2019, 7:09   #8
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Hvala. Uzimamo samo te kompatibilne, tako da nism imali tih problema. Jer nema razlike u ceni ili je minimalna. Jedno iskustvo vise.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2019, 18:43   #9
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Stampac HP ML-1120 problem sa stampanjem

Ne znam o ceni cega pricate, punjenje je 1500 dinara (bar u servisima u mom mestu je toliko), a orginal ketridz je preko 8000 dinara.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Tv tjunerima sale94 Kvarovi 21 26.6.2014 8:09
Problem sa instalacijom WIN7 The Mickey Kvarovi 0 9.2.2013 8:56
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa PLAVIM EKRANOM backo87 Kvarovi 7 25.10.2010 18:12
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com