Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2005, 11:22   #1
Mitar Ostojic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom

Covek jednostavno sme i moze da kaze JAVNO ono sto velika vecina nas misli i tacka!


Svaka cast!
 
Stara 21.12.2005, 18:08   #2
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Dakle, moderatori, kamo li ste sad?? Čemu ovaj topic? Zar je potrebno otvarati novu temu da bi se reklo nešto što je već milion puta rečeno u svakom topic-u koji se tiče Kuzmanovića?
nexxogen je offline  
Stara 21.12.2005, 19:14   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kuzma

Iako je diskutovano o Kuzmi, ipak su svi ti topici vezani za određeni tekst u rubrici "Ja, igrač", a čovek hoće da prodiskutuje o autoru tih tekstova uopšteno.Ne vidim zašto je to problem.
Marko_L je offline  
Stara 21.12.2005, 19:34   #4
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Malo jeste glupavo, ali ajd sad ti kao moderator budi pametan.
Ako ovo obrisemo, bice "pa ovi nisu normalni sta brisu" od 50% foruma, a 50% ljudi ce da kaze "jeste, trebalo je da se obrise".

A da, to je ako se obrise.

Ako ostavimo polovina korisnika ce da "kuca hvalospeve", a druga polovina ce da pljuje, pri tome optuzujuci moderatorski tim kako ostavljaju hvalenja a pljuvanja brisu. Naravno, za drugo nemaju dokaz ali ce da kazu "pa nema dokaza upravo zato sto je obrisano".

Aj sad budi pametan ?
Sasa je offline  
Stara 21.12.2005, 19:40   #5
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Iako je diskutovano o Kuzmi, ipak su svi ti topici vezani za određeni tekst u rubrici "Ja, igrač", a čovek hoće da prodiskutuje o autoru tih tekstova uopšteno.Ne vidim zašto je to problem.
Ja to ne shvatam tako. Ne vidim bilo kakav poziv na dikusiju već samo jednu konstataciju koju sam vidio sijaset puta do sada i protiv koje postoje mnogi argumenti, kao npr. da danas nije nikakva hrabrost pričati onako kako Kuzma priča o političarima ili kao pitanje - zbog čega Kuzma nije tako slobodno pisao u vrijeme Miloševića (na koje niko nije dao nikakav odgovor, vjerovatno zato što je apsolutno na mjestu). Čini mi se da je Mitar Ostojić otvorio ovaj topic samo zato što nije imao strpljenja da pročita ostale teme koje se tiču Kuzme.

Poslednja ispravka: nexxogen (21.12.2005 u 19:46)
nexxogen je offline  
Stara 21.12.2005, 19:45   #6
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

@ Sasa mislim da u ovom slučaju ne važi to što si rekao. Ne vjerujem da bi se iko bunio što je obrisan jedan totalno beznačajan topic u kojem je pisalo ono što su svi posjetioci foruma već mnogo puta pročitali. A i mislim da je glupo što ste zaključali onaj topic u kojem se govori o Kuzmanoviću i njegovoj rubrici uopšteno, a ne konkretno o toj i toj kolumni. Ili onda, ako ste već zaključali taj topic, ne bi trebalo da se čudite što ljudi postuju offtopic postove o Kuzmi u drugim temama.
nexxogen je offline  
Stara 21.12.2005, 20:06   #7
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Nexxogen, velika je razlika kada neko pise kulturno i bez vredjanja iznosi svoje misljenje, a drugo kad vredja, psuje i slicno.

Topik koji ima samo ovo drugo biva brisan, ali ako je dobrim delom koristan a vremenom predje u flame/spam/svadju onda ga zatvaramo.
Jasno ?

To znaci da ce ovaj da zivi dok neko ne pretera, tj. nekolicina, jednog lako resavamo brisanjem, ali ako se javi vise ljudi onda je topic ili close ili delete.
Sta drugo.
Sasa je offline  
Stara 21.12.2005, 20:12   #8
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
nexxogen kaže:
@ Sasa mislim da u ovom slučaju ne važi to što si rekao. Ne vjerujem da bi se iko bunio što je obrisan jedan totalno beznačajan topic u kojem je pisalo ono što su svi posjetioci foruma već mnogo puta pročitali. A i mislim da je glupo što ste zaključali onaj topic u kojem se govori o Kuzmanoviću i njegovoj rubrici uopšteno, a ne konkretno o toj i toj kolumni. Ili onda, ako ste već zaključali taj topic, ne bi trebalo da se čudite što ljudi postuju offtopic postove o Kuzmi u drugim temama.

Ne, pitanje je izrazito glupo i gotovo da ne zasluzuje odgovor.
Ono je proizvod zlonamernih, verovatno i sujetnih, fazon "da komsiji crkne krava" ljudi koji ne trpe neciji uspeh, stvaran ili prividan, kod manje ili vise ljudi.

Ali ajde....
Za vreme Slobe, Kuzma je bio samo saradnik, a onda i urednik. Najvaznije, NIJE IMAO KOLUMNU.
Ne znam kad ju je tacno dobio ali sigurno nije pre 2001-2002ge. Makar ja sto se secam. Kako je mogao da pise "vs. slobe" ako nije imao gde ?

Dobijanje kolumne, urednistvo i slicne stvari nemaju veze sa Slobom, neke druge stvari su diktirale te promene. Koje, nebitno, neke stvari redakcija valjda moze (mada nekolicina vas je u fazonu da "ne moze/vi ste tu zbog nas/mora da bude po nasem/bla bla..") da cuva za sebe ?

Nadam se da si zadovoljan, nezadovoljni covece.
Sasa je offline  
Stara 21.12.2005, 20:30   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Bilo je davne 96/97 godine, kada je u S.K-u jos uvek postojalo glasanje za igru godine.
Verovatno je slucajnost, ali bas se tada na dnu same strane sa glasanjem, pojavio mali (malecki) tekst tipa: "Iskoristite svoje pravo glasa, jer mi nismo oni".

Sto se tice samog Kuzme, ne razumem ljude koji su pravi idolopoklonici, ali jos manje razumem ove druge koji bi samo da coveka psuju i kontriraju.
Nije da nije, covek ima dobre tekstove (najvise mi se svideo onaj sa neredom u sobi) i stvarno ponekad ume da me odistinski nasmeje i razvedri mi srce.
A opet sa druge strane, ponekad mi je zao klinaca koji koji su verovatno presrecni sto su videli svoje ime na stranici I/O port a onda ih pomalo ismeje.

No, sve u svemu dobar je...
bobi je offline  
Stara 21.12.2005, 20:43   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
nexxogen kaže:
Dakle, moderatori, kamo li ste sad?? Čemu ovaj topic? Zar je potrebno otvarati novu temu da bi se reklo nešto što je već milion puta rečeno u svakom topic-u koji se tiče Kuzmanovića?
Kao i u svemo ostalom, i u ovom važi sledeće:
Sviđa ti se - koristi.
Ne sviđa ti se - poljubi pa ostavi.

Nego, stižu Nova godina, Božić, slave, frke panike.
Iskulirajte malo!
VojaM je offline  
Stara 21.12.2005, 22:15   #11
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
VojaM kaže:
Kao i u svemo ostalom, i u ovom važi sledeće:
Sviđa ti se - koristi.
Ne sviđa ti se - poljubi pa ostavi.
Vidim da ste izuzetno potkovani znanjem iz marketinga... Nego, ja i neću više o tome pričati jer očigledno nema svrhe.
nexxogen je offline  
Stara 22.12.2005, 2:05   #12
mckrsta
Novi član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Bor
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku mckrsta Slanje poruke preko MSN-a korisniku mckrsta
Određen forumom Re: Kuzma

A što ti toliko imaš protiv čoveka? Ne kažem ja da je car, ali bre nasmeje me, nažalost istinitim stvarima i stanjem u Srbiji....ne gasite temu
mckrsta je offline  
Stara 22.12.2005, 2:29   #13
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Kakve to veze ima sa marketingom ?
Onda mora da je i moja majka profesionalac iz marketinga kad napravi za rucak nesto sa brokeljom ili karfiolom, ja napravim facu a ona kaze "oces, neces, budi gladan".
Sasa je offline  
Stara 22.12.2005, 12:44   #14
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Ima mnogo veze sa marketingom. Nisam to rekao zbog ove teme na forumu, nego zbog časopisa, jer se dešavalo da pročitam postove tipa: "Ako vam se ne sviđa, nemojte kupovati." Naravno, SK je nešto kao proizvod koji se pozicionira na tržištu i valjda vam je cilj da povećate broj čitalaca (tražnju). Zato bi uvijek trebalo raditi na poboljšavanju "proizvoda" i zadovoljavanju potreba tražnje. Stav "ako ti se ne sviđa, preskoči", je po meni potpuno neprofesionalan. Barem ja na to tako gledam. Međutim, ako tako ne mislite, OK.
nexxogen je offline  
Stara 22.12.2005, 13:32   #15
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
mckrsta kaže:
A što ti toliko imaš protiv čoveka? Ne kažem ja da je car, ali bre nasmeje me, nažalost istinitim stvarima i stanjem u Srbiji....ne gasite temu
Jednostavno. Ja apsolutno nemam ništa protiv kolumni o istinitom stanju u Srbiji, kao što je npr. ova poslednja. Ona mi se dopala i mislim da bi trebalo da svaka bude takva ili slična. Međutim bilo je mnogo drugih kolumni o kojima je govorio bukvalno o sebi i svojim stavovima vezanim za određene životne situacije koje je samo nekim sitnim i beznačajnim poređenjima mogao da dovede u vezu sa igrama. Bilo je mnogo tekstova u kojima se izrugivao i ismijavao ljude koji zbog ovog ili onog razloga ne dijele njegovo mišljenje. On je tipičan primjer nepoštovaoca tuđeg mišljenja i samo to je već dovoljno da okrene neke ljude protiv sebe. Osim toga, sklon je i banalizovanju i dijeljenju svijeta na crno i bijelo, bez ikakvih nijansi. A i sama činjenica da zvuči kao da živi za igre, a ima 33 godine, je dovoljan razlog da ga ne mogu shvatiti ozbiljno, bez obzira što se bavi opisivanjem istih u kompjuterskom časopisu. I ja volim da se igram, ali zna se valjda šta su životni prioriteti. U njegovim teksotovima sam sijaset puta nailazio, najblaže rečeno, na omalovažavanja nekih stvari koje sam volim ili kojima se bavim. I to potpuno naivna i nestručna, koja su samo pokazala da on o tim stvarima ništa ne zna. Svet Kompjutera čitam od 1998. i naprosto mi nije bilo jasno zbog čega se pojavila ta rubrika, koja mi je, iskreno, ličila na neku vrstu izduvnog ventila ili kako neko čak reče: "sredstva za iživljavanje." Nije mi bilo jasno zbog čega bi iko imao pravo da u jednom časopisu kakav je SK dobije rubriku samo za sebe. Čitajući "Ja, igrač", stekao sam utisak da ta rubrika ustvari predstavlja manifestaciju jednog odbrambenog mehanizma, poznatog u psihologiji, koji se zove racionalizacija. To vam je ona basna o lisici i kiselom grožđu. Mada, moguće je da sam preduboko otišao sa ovim . Svaka njemu čast na elokventnosti i stilu pisanja. U tom smislu, u Svetu Kompjutera, a i šire, mu nema ravnih. Ali, po meni, nije problem u tome kako on piše, već šta on piše. Mnoge od kolumni koje su se bavile stvarnim stanjem u Srbiji sam čitao sa zadovoljstvom i na njima mu svakako odajem priznanje. Ali zato ima mnogo onih drugih u kojima na drzak i arogantan način bukvalno pljuje po stvarima sa kojima se ne slaže. I onda se još neko čudi zbog čega ga neki ljudi mrze. Naravno, ne spadam u takve jer nemam sposobnost da mrzim nekoga koga ne znam, zbog njegovih pisanija, ali svakako da imam dosta protiv same ideje da se bilo kome u ovoj zemlji dozvoli da u jednom javnom sredstvu oglašavanja, često na vrlo ružan način, iznosi svoje subjektivne stavove i to o stvarima u koje se ne razumije.

Eto, to su otprilike bili razlozi zbog kojih se protivim Kuzmanoviću. Možda me sad neko razumije. Pozdrav.
nexxogen je offline  
Stara 22.12.2005, 14:14   #16
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Krsto, a jel ti to nesto pricas?

Jel hoces ti da se izrazis? Sto ne napravis blog? U cemu je problem?
Mozda si primetio, cak i mi ovde imamo nesto sto se zove kultura, ili bonton, ili lepo ponasanje. A osnovna stvar kod kulture je to sto moras da budes svestan svojih postupaka. I tako je verovatno to sto ti pricas okej iz nekog tvog ugla i pogleda na svet, jel? Ali ne mozes da dodjes i da nepostovanjem necijeg misljenja kritikujes istog zato sto je "nepostovalac misljenja", ili kako god.

Toliko pisete o lepim stvarima evropskim i finim, mi ne volimo narodnjake a volimo rok.. Nema veze sa muzikom, nadam se da razumes princip. A onda pogledaj sta ti radis? Zar ne mislis da je malko pogresno kada reagujes na taj nacin?

Naravno, ja se ne krijem iza kulture, trudim se da zaista budem pristojan. Tako da se nadam da ovo neces shvatiti kao prozivku, napad, ili stagod, ovo je krajnje dobronamerna poruka od nekoga ko je tu od malena (jesam ovo napisao zato sto si me isprovocirao, ali necu da se svadjam, ovo je reakcija na nesto sto ja mislim da nije ispravno razmisljanje).

Ziveli
mfritz je offline  
Stara 22.12.2005, 16:36   #17
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Nije mi jasno kako sam mogao da isprovociram tebe pišući o nekome drugome. Osim toga, ne vidim šta je nekulturno u tome što sam napisao. To je samo moj pogled koji mi se čini realnim. Nemam nikakvu želju da bilo koga vrijeđam, a možeš slobodno pogledati postove u ostalim temama u ovom dijelu foruma pa ćeš vidjeti koliko je bilo "finih i kulturnih riječi" upućenih i od strane Kuzminih "obožavatelja" i protivnika koje niko nije osuđivao ovako kako si ti sada osudio mene. Naravno, vjerujem da su razni postovi i brisani, ali ima ih dosta koji nisu, a trebalo bi. Isto bih tako, a i mnogo gore, bih govorio (i govorim) o nekome svome, ukoliko mislim da je to objektivno. Ako ovo gore nije uljudno i civilizovano, onda stvarno ne znam šta je. Ako se ne slažeš sa mnom, odnosno ako želiš da reaguješ na mišljenje za koje misliš da je pogrešno, onda to treba da uradiš nekim argumentima, a ne da sve završiš na optužbama kako sam nepristojan. A nezavisno od ovoga svega, ne možeš očekivati da ja poštujem mišljenje nekoga ko ne poštuje moje. Ako mi se nešto učini ispravnim, to ću i reći. Ako vidim da se to nešto ne slaže sa mojim, ali da je uljudno rečeno i obrazloženo, bez namjernih uvreda, onda ću poštovati. Ali ako vidim da je u pitanju maliciozno izrugivanje i omalovažavanje, potkovano nikakvim ili jako slabim konkretnim znanjem, onda naravno da neću poštovati. Dakle, nisi dobro shvatio. Ja ne poštujem Kuzmanovićevo mišljenje (i to ne svako mišljenje, nego samo neka), upravo zato što on ne poštuje moje in the first place. Mislim da je to barem jasno.

P.S. Nisam shvatio o kome govoriš kad kažeš "vi" i "mi".

Poslednja ispravka: nexxogen (22.12.2005 u 16:54)
nexxogen je offline  
Stara 22.12.2005, 16:45   #18
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
nexxogen kaže:
Ima mnogo veze sa marketingom. Nisam to rekao zbog ove teme na forumu, nego zbog časopisa, jer se dešavalo da pročitam postove tipa: "Ako vam se ne sviđa, nemojte kupovati." Naravno, SK je nešto kao proizvod koji se pozicionira na tržištu i valjda vam je cilj da povećate broj čitalaca (tražnju). Zato bi uvijek trebalo raditi na poboljšavanju "proizvoda" i zadovoljavanju potreba tražnje. Stav "ako ti se ne sviđa, preskoči", je po meni potpuno neprofesionalan. Barem ja na to tako gledam. Međutim, ako tako ne mislite, OK.
Kao što si mogao da zaključiš, za Kuzmanovića si u manjini. OK, izneo si svoje stavove, drugi su izneli svoje i jedino što može da ti se kaže jeste da si nadglasan. Pomiri se s tim.

Izgubićemo jednog čitaoca i dobićemo 30. Zar to nije marketinški ispravno?
VojaM je offline  
Stara 22.12.2005, 16:59   #19
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Sasa kaže:
Onda mora da je i moja majka profesionalac iz marketinga kad napravi za rucak nesto sa brokeljom ili karfiolom, ja napravim facu a ona kaze "oces, neces, budi gladan".
Pa jel' pojedes?
bobi je offline  
Stara 22.12.2005, 20:36   #20
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
nexxogen kaže:
A i sama činjenica da zvuči kao da živi za igre, a ima 33 godine, je dovoljan razlog da ga ne mogu shvatiti ozbiljno, bez obzira što se bavi opisivanjem istih u kompjuterskom časopisu. I ja volim da se igram, ali zna se valjda šta su životni prioriteti. U njegovim teksotovima sam sijaset puta nailazio, najblaže rečeno, na omalovažavanja nekih stvari koje sam volim ili kojima se bavim. Možda me sad neko razumije. Pozdrav.
AAAAAA!?! Cujes li ti sebe prijatelju?Kakve veze ima koliko neko ima godina a igra igre na kompu?!Sta bi bilo da zivimo u Japanu a ne u ovoj u$r4noy rupi na kraju sveta?Da li bi i onda bilo cudno sto neko sa 30,40 ili 50 god igra igre?
Koji su tvoji prioriteti?Moji su da mi klinci budu fino obuceni,siti (i ja sa njima ) i da imam kinte za osnovne zivotne potrepstine.Sledece je drndanje kompa a ne "budzenje" caletove lade,bildovanje dok ne padnem u nesvest ili sljaka u 3 smene da bih kupio "kajlu" debelu 3 prsta.Kewl?
Tako da,sorry,ali ja te i dalje ne razumIJem...
Rofl..

P.S. Zasto pitas Mrfritza ko su to MI i VI?
To VI najbolje znate...
cages je sada online  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com