Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2009, 13:11   #1
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Digital Home Theatre Multimedia Room

Dakle kao sto pise u naslovu,posto mi je za dve nedelje rodjendan,planiram da u tom roku pronadjem neki 26 ili 32" lcd tv koji bih okacio na zid na kome bih gledao hd filmove i serije,i mozda prikljucio pc za gaming(pes,nfs,call of duty,crysis)..u cenovnom rangu pa da kazemo 40.000din,znaci sa mogucnosu reprodukcije HD signala e sad ja se mislim o 720p rezoluciji mada ako ima neki dobar i povoljan model sa 1080p rezolcijom molim vas ukazite mi na to..
Ne razumeme se mnogo oko tih tv i hd formata,imma neka osnovna znanja u toj oblasti,pa zato zelim da se edukujem sa vama,da mi neko ko ima znanja u toj oblasti malo objasni neke pojedinosti..

svaka preporuka i komentar ce se uzeti u obzir..

Poslednja ispravka: Nergal (2.2.2009 u 16:09)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 18:39   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Digital Home Theatre Multimedia Room

Nisam skoro pratio razvoj LCD televizore pa se nadam da će me upućeniji ispraviti ako ima bolje kupovine. Šteta što si propustio ove novogodišnje akcije, bilo je jako dobrih televizora po pristojnim cenama. Oh well, da pređem na stvar.

Kvalitetan 1080p za te pare nećeš naći. Ja bih pre išao na veću dijagonalu i kvalitetan prikaz nego na 1080p.

Predlozi za 1080p su prvenstveno monitori i to Samsung T240HD i T260HD, u zavisnosti koliko para možeš da daš. Iz naziva se vidi da su dijagonale monitora 24, odnosno 26 inča. Obavezno uzimaj modele sa "HD" sufiksom jer imaju ugrađen tv tuner i dobija se daljinski upravljač.


Sad predlozi za nešto kvalitetnije sprave, kojima je maksimalna rezolcija 1366x768, odnosno mogu da upscale-uju maksimalno 720p rezoluciju HD materijala.

Od 26" LCD TV-a, pogledaj Sharp 26SB25, Toshiba 26AV500P i Samsung 26A330J.

E sad najzanimljiviji deo, a to je 32". Tu bih izdvojio 2 modela koja su mi zapala za oko. To su, dobro poznati, Samsung 32A330 i nešto ređi Samsung 32A431T. Prvi je iz treće serije, drugi iz četvrte, što kaže brojka desno od slova "A". Sličnih su cena, te ti preporučujem da uzmeš novji jer ima nešto bolji odziv i navodno bolju sliku (nisam ga video uživo, nažalost).

Što se tiče osnovnog znanja iz HD oblasti, pročitaj tekst Saše Uzelca. Još uvek nije ceo dostupan online, pa ako nemaš decembarski SK, probaj da ga nekako nabaviš ili istražuj sam. Nema mnogo filozofije, ali je u tom tekstu sadržana osnova koju bi svaki ljubitelj novih tehnologija morao da zna.

Toliko od mene. Pošalji mi PM ukoliko te interesuju radnje u kojima bi mogao da nabaviš nešto od ovoga.

Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Home Theatre PC iz običnog računara yoshida Modovi 0 30.8.2008 9:19
Home Theatre Nikola Grbic ŠDK - Zvuk na računaru 6 27.1.2007 3:37
Genius wooden home theatre 5.1 3600w JovanK Zvuk na računaru 15 8.11.2006 1:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com