Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2009, 23:31   #21
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Po meni je UBI naj bolja firma, a i imam rodjaka u Kanadi (iako je HQ u Francuskoj) E oni imaju dobre stvari (iako nemaju gomilu naslova).
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 23:32   #22
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Posto se Prince of Persia jako, jako lose prodao (jer su ga iz nekog razloga izbacili u vreme kada je kolicina svezih AAA igara bila apsolutno neverovatna), najverovatnije ce Montreal prebaciti da radi na Assassin's Creed, koji se, opet, prodao iskljucivo zahvaljujuci marketingu, a koji niko normalan ne moze da igra nakon prvog dela.
Jedino ostaje nada da ce Splinter Cell ispasti ok, s obzirom koliko je vec u produkciji.
Ceo njihov lineup za 2009:

Citat:
Kao sto i sam vidis, od svih ovih igara, jedino su Anno i WiC odlicne igre. Ovo ostalo...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 23:45   #23
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Realno, mene bas briga koje dobar ko los a ko zao. Sve dok mogu da igram kvalitetne igre ja sam srecan

To sto EA ima gubitke od $641 milion nadam se da nece mnogo uticati na njihovu novu strategiju da izdaju nove IP-ove umesto samog rehashiranja sportskih naslova.

Mojih 50 para

EDIT:

Tenchu je zakon. Ko god kaze drugacije je smrda.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 0:06   #24
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ma dzabe njima i 100 milijardi gubitka, nastavice po starom cim prodje nedelju dana, a ljudi koje otpustaju su vecinom iz razvojnih timova koje su skoro kupili, mozda se neko od njih sad opameti i napravi pravu igru.

Sad ce njih Blizzard da zgazi.
Meni je najviše iz cele te priče žao tih ljudi kiz razvojnih timova kojima su stavili stege i ograničili u pravljenju igara. I posle, šut'karta. Kao drugo, stvarno je ovo sumnjivo. Mislim, nije se EA nešto proslavio,ali toliki gubici su nenormalni za toliku firmu
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 1:06   #25
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
A sta to vi molim vas znacajno i inovativno ocekujete?? Koje su te kompanije koje su to postigle, mislim na ove moderne naslove igara.
Bioshock,Penumbra,Cryostasis.To mi sad trenutno pada na pamet...Nista revolucionarno,ali kreativno,originalno,kvalitetno.Sta ces vise?

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ae dajte neku ideju, prodajte je EA (znam da je ne bi prodali njima ni za milion godina) mozda i vi zaradite koje pare?
To nije nas posao vec njihov.Valjda game designer-i treba da dizajniraju igre,ne?To je njihov posao,ne moj...ili tamo nekog drvosece....ili taksiste...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 1:18   #26
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

^ Mislim da bi i Portal mogao da se svrsta u inovativno, za ostalo se skroz slazhem
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (5.2.2009)
Stara 5.2.2009, 1:20   #27
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Pa samo je prica drugacija, ja sam mislio neki novi zanr, novi potezi , bla bla.
Po cemu je bioshock razlicitiji od npr. crysis-a ili far cry 2? Prica, samo to.
Sto se revolucionarnog tice to skorije necemo doziveti, sve ce uvek biti isto samo sa razlicitom pricom a to se prodaje. Ja nemam ama bas nista protiv EA, ako mi se igrica svidi igracu je. Znaci sve je FPS I i III lice, avanturisticke, horor, RPG... nema tu sta drugo da se ocekuje.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 1:38   #28
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
^ Mislim da bi i Portal mogao da se svrsta u inovativno, za ostalo se skroz slazhem
Kako sam to zaboravio??Hvala ti!

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Po cemu je bioshock razlicitiji od npr. crysis-a ili far cry 2? Prica, samo to.
Kuku lele,my eyes are bleeding!!!!!

lolz,Bioshock i krajsis u istoj recenici.E sad sam vala sve video...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
r0nIn (6.5.2012)
Stara 5.2.2009, 1:52   #29
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Konkretno izmedju Crysisa i Bioshocka je razlika u tome shto Crysis nema tu moc da te ubedi u tamnu sliku situacije, i uverljivu atmosferu. Takodje kad vec pomenu prichu, ne secam se da je bilo koji mainstream FPS u skorije vreme imao tako slozhene kockice kao kod Bioshocka, i toliko bacio krivicu na ljude koji su u stvari postali i zhrtve - uglavnom se to svede na gomilu loshih momaka koji muche dobre ili gomilu vanzemaljaca i neobjashnjenih pojava ili na to kako dobri ljudi nehotichno puste neko ekstremno zlo. Ovo je za razliku od toga surovo i eksplicitno, i ne lichi na klasichan holivudski film u kome vec znash da ce junak da pobije sve loshe momke i svet ce odjednom da postane bolji i zhivece srecno do kraja zhivota kao heroj. Ostatak polemike bi verovatno i sam zakljuchio ako si odigrao oboje.

Inache, ne znam shta ochekujesh od promena na polju zhanra, konkretno FPS-a, iz toga shto si ti naveo jedino ostaje mogucnost FPS-a iz drugog lica, shto cesh se verovatno slozhiti da je malo glupo i neizvodljivo, pa bi dozhivljaj revolucionarnog trebalo da bude na neshto nizhem kriterijumu, pomenuti Portal je po meni bio jedna od najrevolucionarnijih igara na tom polju u zadnjih 10 godina.

A konkretno shta fali Electronic Artsu ? Pa fali mu to shto njihovi programeri umesto da dobiju naredbu "napravite dobru igru" dobiju naredbu "napravite dobru igru koja nece nijednog choveka na planeti uvrediti, koja nece preci nikakav oblik cenzure i koja ce biti izradjena po strogo propisanim pravilima". E to im prvo fali, al i corava koka ubode poneko zrno pa i oni s vremena na vreme neshto izbace shto odgovara situaciji.

EDIT: Zaboravih da spomenem i da bi im pomoglo kad bi manje vremena oko pravljenja igre potroshili na to da se igra (ne)uspeshno zashtiti od svih vidova piraterije. Neko je na primer potroshio 2 meseca da osmisli kako ce tachno Red Alert 3 da bude zashticen, da bi isti bio obradjen 3 nedelje kasnije, tachno je da je za to vreme bilo dosta neuspeshnih pokushaja, ali chisto sumnjam da su se obogatili od toga. I eto kako je ispao legendarni nastavak - mishljenja podeljena, a vecina zagrizhenih RA fanova (smatram sebe jednim od njih) misli da ovo nema nikakve veze sa RA i da je bio totalni promashaj. Zashtita propala - da su ulozhili vishe vremena na dizajn i samo zashtitili da bez originala ne mozhe da se igra online (shto je vrlo izvodljivo), mozhda bi bila druga pricha.

Poslednja ispravka: Doomche (5.2.2009 u 2:25)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 8:46   #30
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Meni je dovoljno poređenje između Test Drive Unlimiteda (kojeg su radili u Edenu odgovornom za Porsche unleashed) i Carbona izašlih u približno isto vreme. Kada odigrate drugi osećate se klaustrofobično i , što reče jedan od modova, kao da igrate simulaciju boba.

Inače raspustili su Black Box (uopšte mi nije krivo zbog toga) odgovoran za ceđenje suve NFS drenovine i pokušaće ponovo sa novim pristupom za koji ćemo videti da li će ta promena uspeti da izbaci dobru igru.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 15:46   #31
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Ne znam mene i dalje niste ubedili obe igre su FPS, i opet napominjem price su drugacije. Sad sto ovo ima zagonetke, i ne znas sta ce se dogoditi na kraju, opet ne vidim nista revolucionarno,a o tome je rec. Opet kazem da se u skorijoj buducnosti nista nece promeniti sem tih nekih sitnih detalja. Ovo za Portal se slazem, meni je ta odlicna igrica i prilicno je revolucionarna i ako je FPS (first-person shooter a.k.a. frames per secound).
I sto krivite EA za to, nek oni izbacuju te komercijalne igrice, koje paze na rasne razlike, ljudska prava cenzure itd. Ja cu ih i dalje igrati. Ima drugih kompania koje to mogu da kompenzuju. Kao npr. meni omiljena UBI soft. I npr. Atarai koji je prvi uveo mape na kvadratene kilometre u igri, misli se na igru "Boiling Point".
I neka samo EA masinerija nastavi da izbacuje sto vise naslova, dok ne potrefe neke koje ce da pokriju siru narodnu masu.
Mora neko i to da radi. I po meni oni imaju prilicno dobre naslove.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 19:36   #32
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Znaci, od vecih developera bi u tom slucaju ostali Sony, Disney, Microsoft i Activision.
Sony na PC-u neces videti, Microsoft je zatvorio ACES i Ensemble, a Disneyeve igre ne verujem da igras.
Dakle, ostaje ti Activision Blizzard, koji se svodi na izdavanje novog CoD-a i Guitar Heroa svake godine i povremene izlete Blizzarda u podrucje igara koje nema veze sa MMO-om.
Prekrasna situacija.
Ko te tera da igraš samo ''veće'' igre? I od manje reklamiranih naslova može da se probere štošta kvalitetno (doduše, ne pucačina).
Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Kao sto i sam vidis, od svih ovih igara, jedino su Anno i WiC odlicne igre. Ovo ostalo...
Odakle znaš da su samo one odlične kad se pola igara sa liste nisu još pojavile?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 19:45   #33
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ko te tera da igraš samo ''veće'' igre? I od manje reklamiranih naslova može da se probere štošta kvalitetno (doduše, ne pucačina).

Odakle znaš da su samo one odlične kad se pola igara sa liste nisu još pojavile?
Moze, ali zbog ogranicenja u budzetu 99.9% tih igara nece dostici kvalitet visoko budzetnih igara.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Odakle znaš da su samo one odlične kad se pola igara sa liste nisu još pojavile?
Avatar je igra radjena prema filmu. One nikada ne spadaju u A kategoriju naslova.
Call of Juarez moze da prodje.
Grey's Anathomy... :S
Imagine Fashion Party nemam pojma sta je, ali posto sadrzi reci "Fashion" i "Party"...
I am Alive ne znam sta je, a kapiram da ako ulazu neke nade u tu igru, bar bi pokusali da je hypeuju. Sto oni ne rade.
Red Steel je za Wii i u najboljem slucaju ce biti teski prosek. Kao i prethodni deo.
TMNT je za Wii.
Tenchu ne znam sta je i ne zanima me, a ne verujem ni da je drugaciji slucaj kod tebe.
End War je vec izasao na konzolama, i pokupio 60+ ocene kod svih vaznijih reviewera.
HAWX ce, najverovatnije, spadati u 70-85 kategoriju. Odlicne igre su kategorija 90+.

Ne moras probati neku igru da bi znao da li valja ili ne. Pogledaj reviewove, screenshotove ili video klipove. Sve ce ti brzo biti jasno.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:05   #34
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Moze, ali zbog ogranicenja u budzetu 99.9% tih igara nece dostici kvalitet visoko budzetnih igara.
Ovo je vec tesko lupanje gluposti... Kvalitet nije srazmeran budzetu.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (5.2.2009)
Stara 5.2.2009, 20:10   #35
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Znaci, low budget igre mogu imati cutscene i grafiku (sa tehnickog aspekta) vrunskog kvaliteta, fantasticnu orkestarsku muziku, CG sekvence i slicne stvari?
Bas me zanima koje su to igre i ko su CFO-ovi tih timova.
EDIT:
Pogresno sam se izrazio, mislio sam da nece dostici kvalitet prezentacije visoko budzetnih igara.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:17   #36
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Sami su krivi sto su imali gubitke, jer su se proteklih godina najvise trudili da "ubede" igrace da je dobra grafika obavezna za dobru igru. Pravljenje igre skupo bas zbog grafike, i da je EA pravio te igre sa slabijom grafikom, sad bi im gubitci bili mnogo manji.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:35   #37
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Moze, ali zbog ogranicenja u budzetu 99.9% tih igara nece dostici kvalitet visoko budzetnih igara.
Pogledaj jedan King's Bounty - iako su proizvođači imali budžet od 2 zrnca kikirikija, igra im je ispala bolja od maltene svake strategije prošle godine. Grafika, muzika i ostalo je najmanje bitno za jednu strategiju, RPG... Zato sam i rekao sem pucačina.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:36   #38
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

@donator: Ali si se tek posle dva posta i jednog edita setio da si se pogresno izrazio... Tebi je grafika ekvavilent kvalitetu, meni nije... A i zasto je grafika u Crysisu bolja od grafike u World Of Goo? Ne treba mesati izraze "dobro" i "realisticno". Mene licno realisticno uopste ne interesuje.

Drugo, muzika moze da bude neverovatno dobra, a da ne bude orkestarska... Uzmi Arcanum za primer. Kompletan soundtrack je radio gudacki kvartet (sto je samo oko 86 ljudi manje od simfonijskog orkestra), a ipak se mora svrstati u top5...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:41   #39
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
@donator: Ali si se tek posle dva posta i jednog edita setio da si se pogresno izrazio... Tebi je grafika ekvavilent kvalitetu, meni nije... A i zasto je grafika u Crysisu bolja od grafike u World Of Goo? Ne treba mesati izraze "dobro" i "realisticno". Mene licno realisticno uopste ne interesuje.

Drugo, muzika moze da bude neverovatno dobra, a da ne bude orkestarska... Uzmi Arcanum za primer. Kompletan soundtrack je radio gudacki kvartet (sto je samo oko 86 ljudi manje od simfonijskog orkestra), a ipak se mora svrstati u top5...
Uh, gde sam rekao da je realisticno = lepo?
Pogledaj, uostalom, sta sam postovao u threadu "Najlepsa grafika".
Jasno sam rekao da je Crysis tehnicki najsavrsenija, ali meni, ne i najlepsa igra.
Prezantacija je jedan od najbitnijih elemenata kvaliteta igra, a vrhunska prezentacija se sa malim budzetom jednostavno ne moze postici, jer je uvek bar jedan njen element slabijeg kvaliteta od ostalih.

@caine
RTS-u ne treba, RPG-u ITEKAKO treba.
Fabula Nova Crystalis ne kosta toliko puno novca bez razloga.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:42   #40
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Znaci, low budget igre mogu imati cutscene i grafiku (sa tehnickog aspekta) vrunskog kvaliteta, fantasticnu orkestarsku muziku, CG sekvence i slicne stvari?
Tipican Sony fanboy.

Ne, ne mogu. Drzi se svojih A+++ igara, oci bi mogli da ti ispadnu ako krenes da igras neku igru sa grafikom ispod nivoa Crysisa.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
cope05 (6.2.2009), ForceCommander (5.2.2009), Ketchua (5.2.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Wii - igre koje nas ocekuju 2008 renegade_of_funk Konzole 108 31.12.2008 1:13
Sajam tehnike (od 12. do 16. maja 2008.) Chivan Dešavanja i događaji 4 25.4.2008 10:13
Od februara 2008. besplatni informatički softver na srpskom jagodanbg Slobodni softver 15 30.12.2007 19:33
Sajt Od Milion Dinara Serif Zanimljive Web lokacije 39 6.2.2006 11:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com