Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2015, 18:35   #121
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
legionar012 kaže: Pregled poruke
Ali MAFIA kao organizacija je postojala i za vreme 60tih
Da, ali crnci sa njom nemaju blage veze.
Citat:
legionar012 kaže: Pregled poruke
imas Vietnam imas KKK
a ovo jos manje.

Dobro ljudi nisu poceli da pisu imas sletanje na Mesec...

Poslednja ispravka: Al Capone (5.8.2015 u 18:42)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 18:43   #122
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Postojala je i tzv. Crna Mafia tako da to nije problem. Problem je ono sto su prikazali i sama najava igre. Sam trailer za najavu nema apsolutno nikakve veze sa mafiom i nema nikakvih znakova da se uopste radi o Mafia igri. Gameplay isjeci koji su dostupni su vise GTA nego Mafia, a najgore od svega sto ce sada biti tisina od strane developera do 2016. godine.

Jednostavno najava igre je losa i tu lezi trenutno najveci problem.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 18:47   #123
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Problem je sto ti i ostali ne razlikujete Mafia (Cosa Nostra) i Mafia (bilo koji vid organizovanog kriminala). Tema serijala je ovo prvo, a ne crna mafia ili bilo koja druga.

Ko kad bi snimio Godfather 4, a tema bila srpski kriminalci. Van svake pameti.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
malo blesav (5.8.2015)
Stara 5.8.2015, 18:55   #124
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Igra se zove Mafia to sto se bavila odredjenom vrstom mafie u prve dve igre ne mora da znaci da se mora baviti istom u trecem nastavku. Definicijija prema Oksfordu je ovo:

Citat:
An organized international body of criminals, operating originally in Sicily and now especially in Italy and the US and having a complex and ruthless behavioural code.
Stoga nije problem sto su promjenili "tip" Mafie. Da li je bolje da su ostali pri starom tipu? Vjerovatno jeste. Da li je moguce napraviti dobru igru sa drugim tipom? Vjerovatno jeste ali to nisu pokazali ovom najavom.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 19:00   #125
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Mozes i da snimis Godfather 4 i da se bavi srpskim kriminalcima. Sve moze. Pogotovo ako si vlasnik licence. To sto moze, ne menja cinjenicu da je van pameti.

Ime serijala se odnosi na italijansku mafiu tj. cosa nostru. Nema tu nikakve diskusije.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 19:05   #126
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Meni ovo izgleda kao neki mix Drivera i GTA. Deluje mi na osnovu prilozenog da je igra previse arkadna, a kao sto znamo Mafia nije takva. Prve dve Mafije (pogotuvu prva) su pre svega isticale pricu i gameplay koji je tezio ka realnosti i docaravanju tog nekog davno proslog vremena dok su ludovanje po otvorenom gradu i egzibicije bili vrlo diskretno prisutni sto je igru izdvajalo od ostalih. Izgleda je doslo takvo vreme da cak i tako neki kultni naslovi moraju da se prilagodjavaju trenutno mnogo brojnijoj,sve maladjoj i raznovrsnijoj gaming publici. Nikome izgleda nije vise zanimljivo da prati pricu u video igri, bitno je samo da sve po ekranu sljasti, da je konstantna akcija bez nekog cilja i reda... i sa tim se svi mi koji volimo Mafiju moramo suociti. Uostalom rano je iznositi bilo kakve kritike na racun Mafie III jer igra jos nije izasla.Nadam se da ce barem jednim svojim delom biti dosledan nastavak.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 19:06   #127
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Problem je sto ti i ostali ne razlikujete Mafia (Cosa Nostra) i Mafia (bilo koji vid organizovanog kriminala).
Tako je. Isto kao kad Lend Kruzera nazoveš dzip, ili wilkinson žilet.
Ontopic: Meni igra izgleda odlično.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 19:07   #128
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Ovo ima veze sa MAFIA 1 i 2 isto koliko i Tomb Raider iz 2013. sa pređašnjim igrama. U čitavom klipu sa ovom dvojicom voditelja jedino mi se svidela crvena Grim Fandango majica koju nosi tip desno.
Čuj, dobićeš pomoć od Vita Skalete i biće objašnjena Džoova sudbina i eto zašto se zove MAFIA III. Kao i mnogima ovde ni meni ne zvuči loše ideja o Nju Orleansu 70-ih, ali kad sam video gejmplej ostao sam dva minuta zabezeknut. Automobili koji eksplodiraju na najmanji dodir, ono smehotresno preskakanje automobilom kad poleti 10-15 metara uvis, padne i nastavi kao da se ništa nije desilo??? U GTAV to preterivanje ide sa stilom igre, ali ovde deluje smešno. Prekopirano, i to loše.
Čak mi i endžin deluje kao da je iz dvojke, samo malo prerađen (kretanje kamere, nišanjenje pištoljem, teksture...). I, naravno, originalni tvorci Mafie nemaju dodirnih tačaka sa ovim. Šteta, baš šteta.
Sve se nadam da će jednom napraviti "remake" prve Mafije (mada igra i dan danas izgleda solidno) sa boljim teksturama, izrazima lica i da se gejmplej ne dira ni za pedalj...e, za to mnogi ne bi žalili pare...
A ovo...pa, Saint`s Row mi se nije svideo, pa, najverovatnije, neće ni ovo. Jer, osim imena i toga što se pojavljuje Vito Skaleta, nema dodira sa prve dve igre.

A i što ti je neumoljivo vreme - Vito Skaleta je krajem 50-ih (Mafia II) bio klinac od 20 i nešto godina, tek došao iz rata, a samo deset godina kasnije, krajem 60-ih (Mafia III) on je osedeli pedesetogodišnjak...ni nalik onom Brandovskom tipu kakav je bio ranije.

Poslednja ispravka: NastyB (5.8.2015 u 19:17)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 19:16   #129
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Zadnjih par strana savrseno sumiraju sto sam u zadnje vreme prestao da aktivno ucestvujem na ovom forumu.

Wah, wah, sve su upropastili, sve je bilo bolje, bu bu sad ne valja nista, i ne postoji mogucnost da bude bolje jer smo videli buducnost i igrali igru i shit je 100% , I is teh elite gamer, ja znam najbolje kme, kme....
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
Тормунд (5.8.2015), Emix (5.8.2015), nexexcalibur (5.8.2015), pentraksil (5.8.2015)
Stara 5.8.2015, 19:22   #130
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Mafia je bila gospodska igra, omaz prvom kumu, i pravi klasik u igrackoj industiji, pojedine misije i scene i danas nemaju premca. Od prvog dela proslo je mnogo godina ali ipak da se izbrise sve sto je ova igra bila je bas porazavajuce za serijal. Cak su vas i policajci kaznjavali za prebrzu voznju, ili ako pravite steu po gradu a ovde kola lete u vazduh i eksplodiraju pri svakom sudaru. Trebali su ovu igru drugacije da nazovu, ovo je uvreda za serijal.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Al Capone (5.8.2015)
Stara 5.8.2015, 20:31   #131
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Zadnjih par strana savrseno sumiraju sto sam u zadnje vreme prestao da aktivno ucestvujem na ovom forumu.

Wah, wah, sve su upropastili, sve je bilo bolje, bu bu sad ne valja nista, i ne postoji mogucnost da bude bolje jer smo videli buducnost i igrali igru i shit je 100% , I is teh elite gamer, ja znam najbolje kme, kme....
+1 Igraj igru ako ti se igra, kao da je neko duzan da radi i izbacuje igre kakve pojedinci zele. Sve neko gledanje u pasulj, neko gatanje... ovo ne valja, ovo lose, ovo treba ovako, a ovo su morali ovako... a sve na osnovu 2 minuta gameplay-a.
Pojedine kao da neko tera na silu da igraju odredjene igre.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 21:04   #132
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Pobrkao si loncice i to zestoko. Tema Mafia serijala je bila Cosa Nostra (Mafia), a ne bilo koji organizovani kriminal. Tako da su ljudi 100% u pravu. Kakav crnac kakve budalastine,rasizam i rat u Vijetnamu, potpuno van konteksta.
Posto rasizma i ratova u prethodnim delovima uopste nije bilo I posto ovde nema Cosa Nostre

@Boondock Saints

Apsolutno se slazem...meni se ovo ne dopada na prvi pogleda ali cu ipak cekati konacan proizvod.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 21:42   #133
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Meni se ipak čini da će ovo biti dobra igra. To što ovo auto eksplodira ovako, vjerovatno je skriptovana scena u misiji....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 21:50   #134
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Meni se ipak čini da će ovo biti dobra igra. To što ovo auto eksplodira ovako, vjerovatno je skriptovana scena u misiji....
Kao sto su rekli na snimku, svaki auto se zapali i eksplodira pri udarcu.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 21:50   #135
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Deluje solidno, nadam se da neće biti ograničeno kao u dvojci gde ništa nisi mogao da radiš sem kampanje; i da će biti dobra priča.
Vožnja deluje previše arkadno.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 21:50   #136
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Posto rasizma i ratova u prethodnim delovima uopste nije bilo I posto ovde nema Cosa Nostre
U kecu i nije, ako jednu recenicu na kraju ne racunas. Nije bila tema ni dvojke,rasizam uopste, a WW2 u uvodu samo. A Cosa Nostre je bilo i u GTA igrama ,jedno je da se pojavi u igri,a drugo je da bude tema. Kako crnac moze da bude clan Cosa Nostre? Ortaci su mu irac i crnkinja. Vise lici na ekipu iz neke GTA igre.

Poslednja ispravka: Al Capone (5.8.2015 u 22:07)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 22:14   #137
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia III

Samo da vrate pojačanu strogost policije, koju je imao kec, a dvojka nešto prividno i blago.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 23:39   #138
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
U kecu i nije, ako jednu recenicu na kraju ne racunas. Nije bila tema ni dvojke,rasizam uopste, a WW2 u uvodu samo. A Cosa Nostre je bilo i u GTA igrama ,jedno je da se pojavi u igri,a drugo je da bude tema. Kako crnac moze da bude clan Cosa Nostre? Ortaci su mu irac i crnkinja. Vise lici na ekipu iz neke GTA igre.
Mozda zato sto nisu deo Cosa Nostre? Crnaci nisu bili deo familije ali je Cosa Nostra svakako radila sa njima, glavni dileri i preprodavci su im bili crnci. Mafija je svakako bila prozeta rasizmom, to nije bila glavna tema ali svakako se osecala....Crnci, Azijati, Irci i ostali. Cosa Nostra je bila poznata po rasizmu, zasto bi onda rasizam u trojci bilo van teme?
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2015, 23:49   #139
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mozda zato sto nisu deo Cosa Nostre?
Koji moj onda rade u glavnoj ulozi u Mafia 3, serijalu o Cosa Nostri?

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mafija je svakako bila prozeta rasizmom, to nije bila glavna tema ali svakako se osecala....Crnci, Azijati, Irci i ostali.
Sta sa njima? Rivalske kriminalne organizacije. Navedi jednu scenu, ja se nesto ne secam. A kamoli da je bila prozeta ?!
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Cosa Nostra je bila poznata po rasizmu, zasto bi onda rasizam u trojci bilo van teme?
Zato sto si promasio poentu i poruku prve dve igre. To svakako nije rasizam (ni rat),znaci ni u promilima. To nisu teme koje igra obradjuje. Ni u snu...

Poslednja ispravka: Al Capone (6.8.2015 u 0:01)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 0:16   #140
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Mafia III

Jednostavno Mafia mora da bude u Americi i to je ono sto joj savrseno lezi, druge lokacije joj ne stoje, ovo vise lici na neki Tropico ili Just Cause (gledajuci SS sa prosle strane)...
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02
Mafia 2 Ocelot Akcione igre 3945 8.12.2021 6:58
Mafia II ne radi Oo Delete Kvarovi 6 9.2.2011 20:23
Problem sa igranjem Mafia 2, Just Cause 2, CODBO batacaki Grafika 1 13.12.2010 8:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com