Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2012, 0:36   #1
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Ruter

Pozdrav svima!Imam problem sa ruterom.Imam stari ruter koji sam dobio od provajdera Verat neta koji sam ja slucajno unistio fizicki.Upitanju je model TP link td 8811 external adsl2+ router koji je radio sasvim dobro dok nije nastradao,inace koristim adsl internet.Prinudjen pozajmio sam drugi od druga kome je visak u pitanju je model TP link td 8816 adsl2+ modem ruter.Sta god ja pokusavao,koliko sam znao i nije hteo da proradi.Od tri lampica 2 svetle adsl i lan lampica dok poslednja internet ne svetli nikako.Nakon sto sam isprobavao sve zivo uzeo sam od komsije ruter samo da probam njegov model je koliko se secam isto TP link 8816 adsl 2/2+ external router znaci samo se malo razlikuje oznaka ,koji je radio bez ikakvih podesavanja,samo sam ga prikacio i sve uredu.Inace komsijin ruter od istog provajdera kao i ja,dok ovak problematicni pozajmljeni ruter je cini mi se od oriona ili nekog treceg.E sada dali to moze i koliko da utice na to da ne mogu da se konektujem uopste?Dali mozda ima neke veze sto na oba ova rutera sto radi internet pise external ruter a na ovaj sto ne radi pise modem ruter?Probao sam restart,razna podesavanja ukljucujuci i ona sa veratnetovog sajta za dati modem i bezuspesno.Kada aktiviram i podesim sve one parametre i idem na save ono samo kao da se refresuje i nista vrati me na istu stranu.Ako neko ima ideju sta da probam,bio bih mu zahvalan.Hvala!
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 10:19   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Ruter

moguce da provajder dozvoljava samo njihov modem/ruter, pa najbolje da pitas njih.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 10:26   #3
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ruter

I dans cu to eliminisati tako sto cu uzeti od druga ruter od telekoma pa cu probati.A nesmem da se javim provajderu zato sto sam unistio ruter jbg desava se,a sada trenutno nisam raspolozen da im dajem 4000din. a pitace me sigurno zasto menjam itd.Tako da mi je ovo privremeno resenje.Ako ima neko neku ideju gde gresim,ili sta vec kako da podesim da radi?
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 10:50   #4
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Ruter

Jednostavno otidji na provajderov sajt vidi kako se podesava ruter, primeni to, mislim da je kod tebe problem samo sa sifrom i korisnickim imenom, koje mora da se unese u ruter. Slobodno /pozajmi/ ruter nazovi njihovu tehnicku podrsku, da ti daju parametre, ako pitaju za ruter, reci da hoces da imas sopstveni, a to te ne obaveyuje da njima vratis njihov.Ja licno imam sopstveni TP link TD W8920G, a provajdere menjam od akcije do akcije i nikada nije bilo problema. Njihovi koje oni daju jednostavno mi stoje neraspakvani.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 14:31   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Ruter

Čudo da ti se uopšte uključi ruter pod morem.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 22:03   #6
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Ruter

Provajder ti koristi pppoe konekciju za autentifikaciju korisnika,pa moraš podesiti takvu konekciju sa tvojim podacima,koje moraš dobiti od provajdera.Da ti stari modem nije crkao mogao bi i iz njega te podatke da izvučeš,ovako moraš zvati provajdera.
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2012, 12:09   #7
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ruter

Ma to sa ruterom i morem moguce je samo uz pristanak Cak Norisa a to sam uspeo preko neke vezePokusavao sam sa podesavanjima sa njihovog sajta i nije upalilo kao username i pasvord za konekciju uneo sam podatke koje sam dobio na papiru koje sam dobio kada sam potpisao ugovor trebalo bi da su to taj username i pasvord,ili postoje neki drugi koji oni ipak ne daju vec mora da se pozove za tu informaciju.Ukrajnjem slucaju ako nista ne uradim,a verovatno necu nazvacu ih telefonom da pitam za te podatke ako je uopste to upitanju.I da zaboravio sam da kazem da sam odneo taj ruter na probu i kod druga isto nije hteo da radi,indenticna situacija kao i kod mene,inace isto imamo veratnet.Mozda je ovaj ruter nesto kodiran,za*****,ne odgovara ili nesto trece.
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sundjer bob kockalone na korisnoj poruci:
JohnnyNT (10.11.2012)
Stara 11.11.2012, 13:09   #8
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ruter

sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL Ruter kao switch BMLW Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 24.1.2014 20:49
Ruter ne daje signal?! GameFREAK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.1.2012 15:34
Preporuka za ruter i kartice AkulM ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.8.2009 23:48
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01
1 ruter, da li još jedan? dzonihsv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 12.4.2008 17:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com