Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2015, 15:47   #101
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

^^hmmm...nisam imao takav problem, iskreno. Imao sam malopre assassination misiju i bežao od gomile mundira i sve klizi, normalne texture i sve ostalo. Možda te control panel drajvera zeza?
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 17:40   #102
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Takođe ni kod mene nema tih problema. Inače ja još uvek ne verujem da je ovo izašlo ovako optimizovano. Igra koristi bukvalno sve iz BF-a, a radi primetno bolje i na višim podešavanjima od nje.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 17:42   #103
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Onaj physics je dosta uticao na performanse bf-a.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 17:55   #104
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
^^hmmm...nisam imao takav problem, iskreno. Imao sam malopre assassination misiju i bežao od gomile mundira i sve klizi, normalne texture i sve ostalo. Možda te control panel drajvera zeza?
Moguce da se samo povremeno pojavljuje, primetio sam kada sam usao u prvu tvrdjavu i bas bode oci.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 18:05   #105
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Kod mene igra radi na max bez nekih vecih problema...inace main theme...najbolja AC tema tj uz temu iz Black Flag.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 18:07   #106
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

^^Uh,dobro si me podsetio! Kako sam ušao u glavni meni prvi put i čuo čuvenu Eziovu temu, bi mi nekako toplo oko srca!
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 20:30   #107
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Onaj physics je dosta uticao na performanse bf-a.
PhysX pec je dosao dosta kasnije. Nisam probao kako radi sa njim. Cetvorka je bila OK optimizovana. Rogue radi dosta bolje, ali sam davno prelazio cetvorku pa ne znam koja je graficki kvalitetnija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 20:46   #108
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Cetvorka je cini mi se malo graficki bolja. Ovo mozda vuce vise na trojku.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 20:49   #109
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Cetvorka je cini mi se malo graficki bolja. Ovo mozda vuce vise na trojku.
I meni se tako cinilo na prvi pogled.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 21:33   #110
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

U pitanju je Anvil Next endžin koje koriste i trojka, četvorka, a bogami i onaj kome ime ne želim da spomenem (Unity). Razlika u odnosu na BF može da vam zamaže oči jer se dešava na dva različita klimatska regiona, pa se BF učini lepši (Sunce nam više prija ) ali generalno su iste. Čak su flare i ostali sunčevi efekti lepši ovde u Rogue. A igra definitivno nije za potcenjivanje!

...inače, posle nekoliko sati meni je ova igra odlična, bolji je AC od Unity (meni, kažem, nemojte odmah da me napadate )
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 21:53   #111
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

I meni je ok, ja volim americku istoriju pa i trojka mi je bila ok.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 15:46   #112
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
...inače, posle nekoliko sati meni je ova igra odlična, bolji je AC od Unity (meni, kažem, nemojte odmah da me napadate )
Iskreno, ovo i nije neki podvig....
Unity je, po meni, verovatno najslabiji AC naslov do sada, nazalost (jos uvek ga nisam zavrsio)....
Elem, kako sam ja uzeo bolovanje, a potom i godisnji odmor od Ubijevih igara, nadam se da cete VI koji igrate Rogue, biti ljubazni da bacite koji utisak i kako vam se cini igra, a ako je i rangu BF-a, onda mozda da planiram za 2016 Rogue da odigram.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 18:12   #113
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

^^Ne, ne pogrešno si me razumeo!
Hteo sam da kažem da pored sve one pompe, ogromnog 1:1 Pariza, revolucija setinga, kvazi-unapređenog parkoura, Arno-ove nove šaume itd. ovaj mi je zapravo AC za razliku od Unity, to sam mislio!
Rogue ti dođe nešto kao dete BF i trojke, ko što kolega reče, kupi najbolje od obe. Meni ovaj iskreno više leži jer mi je severni zaleđeni Atlantik više gotivan seting od Kariba. A treći deo mi je legao upravo zbog dobrog open world feel-a.
Samo da ne nasednete na priče kako je ovaj prazan i nema šta da se radi, nije tačno! Imaš gomilu side aktivnosti, od onih na moru do onih na kopnu. Što se mora tiče, imaju neke baš interesantne novine, tipa side-gun na brodu kojim sad možeš da upravljaš tokom plovidbe, onda lednici koje gađaš istim tim topom, koji se lome na parčiće u vodi (speaking of physics!), i koji prave talase i oštećuju brodove u okolini, onda na brodu imaš dodatak kojim se probijaš kroz led.
Takođe, nisi osuđen na jednu regiju: imaš taj severni Atlantik, gde je sve u snegu (čak kad plivaš u vodi, pada ti energija zbog smrzavanja, sa sve onim ledenim efektom), a imaš da putuješ u druge regione gde je okoliš dosta nalik na granicu iz trojke s tim što se pride još vozikaš svojim brodićem (što Gruber kaže, "tenkićem"!).
A priča je kako kažu (ja sam još u tom pogledu na početku, i dalje sam u fazi istraživanja tla, plovidbe, otimanja kolonijalnog blaga, spasavanja robova - da ima i toga!) najmračnija još od drugog AC, u smislu imamo lika koji od Asasina idealiste postaje mračni Templar.
Meni za sada, baš leži
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Monarh na korisnoj poruci:
Atwa013 (9.3.2015), Sh0m1 (10.3.2015)
Stara 11.3.2015, 3:10   #114
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Assassin's Creed Rogue

Preporucujem svakome ko voli North America sagu odnosno Kenway sagu da pogleda seriju Black Sails, znači pod obavezno!
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 15:13   #115
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

...ljudi...ušli bugari u Sofiju!
Ili da pomenem onu nadaleko čuvenu: "E tako se to radi!"
Dok je svet bio zamagljen Unitijem i razbuktalim hormonima mladog Arno-a, u jednoj maloj ispostavi čuvenog giganta elektronske zabave ovde nam u komšiluku kuvao se pravi mali dragulj.
Ime mu je Assassins Creed Rogue....evo nekih pride utisaka ...
Prvo, trojka je odličan open world, ali Konor je jaje od lika, ajde da se ne lažemo. Jeste on ponosit i sve to, starosedelac poreklom, itd. ali opet prazan kao lik. Edvard je bio kul, ali meni je bio opet nekako daleko od onog što Creed predstavlja, nekako ga je bolela đ... za sve. To je lepo, ali u nekom drugom univerzumu. Ezio je blistao baš u skladu sa dešavanjima oko borbe za prevlast, Altair je već legenda, ali posle njih dvojice, čekali smo i dalje dobrog protagonistu franšize.
I dobili smo ga konačno.
Shay Patrick Cormac. Što kaže jedan od NPC-eva u igri, ovo je najvažniji asasin u istoriji! (a videćete o kome se radi, neću da kvarim
Znači, lik je baja, pravo je uživanje voditi ga. Posle Ezia, svi su mi bili nekakve devojčice, nešto se prenemažu, donose neke teško uverljive odluke da hoće da spasavaju svet itd. U Rogue je fenomenalno odrađen prolog u kome glavni lik polako staje na noge. Neću spojlerisati, ovo su neke generalije koje su opšte poznate. Shay u početku kuva kafu starijim asasinima, cepa drva, onda ga treniraju, šalju na zadatke, svo ovo veranje i skakanje kasnije u igri dobija smisao. (Po tom pitanju mi je i Ezio bio klimav, malo je kao skakutao sa burazerom po Firenci, pa odjednom pravi asasin. Jeste i on trenirao, ali dosta kasnije nakon pravih vratolomki koje je pravio.)
Shay se razvija kao biljka, sve faze su tu, i ona prelomna koja ga vodi na drugu stranu, a ona je odrađena fenomenalno, mene vraća u srećna vremena strip heroja i filmskih klasika! Shay zadržava sve ideale iz vremena kada je bio assassin, i gledati te osobine i dalje kod "zadrtog" Templara je ono gde igra blista na polju scenarija!
Sad malo gameplay. Ko voli film "Bande Njujorka" osetiće se kao kod kuće. Njujork je jedna od velikih gameplay igrališta postavljenih u igri. Postoje zone koje treba oslobađati, ali one su sada u rukama kriminalaca koji iznuđuju pare od poštenih građana buduće metropole. Pogađate da te bande imaju veliko "A" na svojoj zastavi. Postoji ta novina koja se zove "šapat", a aktivira se eagle vision-om, u kome osluškuješ lidera asasina i ukoliko budeš neoprezan zarije ti šiljak u grlo! Takođe, tu su "šaptači" potecijalni asasini koji se detektuju na isti način, a kojih ima u toku drugih misija. Ono što je u ranijim delovima bio target zadatak sada je preokrenut, i zove se assassin interception. Primetićete čuvenog goluba na jednoj od zgrada, polako mu priđeš i otmeš pismo u kome se priželjkuje likvidacija osobe koja je stekla veliki uticaj i smeta. E sada, odmah eliminsati svaku potencijalnu opasnost po nju: u određenom vremenskom periodu treba likvidirati asasine koji su se nameračili na metu, a ukoliko tajmer istekne, na uštrb bonusa u novcu, metu ispratiti na sigurno...poezija...
Mehanika kretanja i borbe je dosta dobro poznata, ali novine i implementacija svežih ideja je odrađena sjajno. Shay-eva desna ruka je sada puška, kojom se ispaljuju dobro poznati dart-ovi, ali sada su tu i petarde kojima možeš da praviš diverzije i "šaptače" isteruješ iz plakara (damn assassins )
Njujork nije ogroman, ali nije uopšte mali. Izdeljen na pet velikih regija sa dobro poznatim nazivima, oseća se prizvuk mešanja i uticaja raznih svetskih sila koji će kasnije da rezultiraju kosmoplitskom džunglom. Tvđave asasina postoje i u drugim mestima. Gradovi i naselja imaju svoje karakteristične questove, more ima svoje, a Frontier-like predeli svoje (jedan je i hunting quest). Kad se sve pomeša sa ogromnim regijama na severu i zaleđenim Atlantikom, open endness feeling je tu.
Grafički igra na maskimumu izgleda predivno, a leti i na skromnijim mašinama. To uopšte ne znači da grafički zaostaje za Black Flag-om, naprotiv. God rays, HBAO varijacije, volumentric fog, teselacija efekti presijavanja i svetlucanja snega, kiša i efekti vijorenja flore, vetar, talasi i fantastično odrađena voda, sve je prisutno.
Toliko od mene za sada, DEATH TO ASSASINS...ehm...ovaj, ćao
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Monarh na korisnoj poruci:
Atwa013 (12.3.2015), Fabriek (16.3.2015), LoneWolf (16.3.2015), Rainman (12.3.2015), Red Marquis (12.3.2015), Skenderevo (12.3.2015), Vladimirus86 (13.3.2015)
Stara 12.3.2015, 15:33   #116
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Sinoc malo probao ovaj AC i mogu reci da sam prijatno iznenadjen igrica je bas dobra, sve na High i radi sa komstantnih 60FPS-a barem na pocetku, jos nisam stigao do grada. Opterecenje grafe za sada je samo 20-25 posto R9 270x na rezoluciji 1280x1024 cinimi se da je optimizacija ovog AC odlicno odradjena, odoh sad malo da pikam AC pa vam javljam kako stoje stvari sa FPS-om u gradu i same utiske igre..
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 18:43   #117
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Kako da povecam, ako je moguce senzitivnost misa ja sam stavio one X i Y ose sa 5 default na 10 ali opet isto, ocigledno nije to to..
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 20:40   #118
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Probaj one Windows opcije za povećanje senzitivnosti miša, imaš tutorijale na netu, ukoliko nemaš dpi dugme na mišu, ono mnogo olakšava posao
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 21:13   #119
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
...ljudi...ušli bugari u Sofiju!
Ili da pomenem onu nadaleko čuvenu: "E tako se to radi!"

itd...
Bas si me zainteresovao ovim opisom, stavljam da se skida.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 21:22   #120
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Realno sve ono sto je Shay uradio ima smisla i u Rogue su lepo predstavili jednu drugu stranu medalje (u ratu izmedju Templara i Assassins-a) ali to ne menja ukupnu sliku (bar ne kod mene) sto se tice Templara...to je i dalje red ludaka opsednutih megalomanskim idejama. Tako da...

Citat:
"Nothing is true, everything is permitted"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (18.3.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed III GATTUSO88 Akcione igre 2108 26.11.2020 22:49
Assassin's creed problem razorvh95 otpaTci 0 3.6.2013 15:01
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com