Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2018, 15:19   #1
Great
Novi član
 
Član od: 19.6.2018.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Pozdrav, juce sam nesto pokusavao da updatujem crackovanu igricu, u jednom momentu sve se zamrzlo, dobio sam BSOD i kompjuter se restartovao. Tada sam dobio ovu gresku iz naslova. (Reboot and select proper boot device) Ovo sad izgleda da se desava svaki restart

Kompjuter sam silom ugasio na power on dugme i ponovo upalio i sve je bootovano ok. Skinuo sam neki crystaldiskinfo i evo rezultata https://imgur.com/a/8QbnAsM

https://imgur.com/a/Ff1517j drugi test kasnije i

Hard je Seagate ST3750640NS ATA device
Ostale spec:
Windows 10
AMD Athlon X2 340 dualcore processor 3,20 ghz
AMD Radeon R7 200 series graficka
4gb RAM

Molim vas odgovorite sta je ovo, sta se desava hardu, jel gadno i jel treba da menjam hard?

Poslednja ispravka: Great (16.7.2018 u 15:29) Razlog: Napomena kad se problem desava
Great je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 15:35   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Instaliraj i Sentinel. Ta temperatura od 53℃ takodje nije bas zdrava.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2018, 15:38   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

ima nešto bad sektora i UNC, kopiraj važne podatke, pa format i javi da li je preživeo...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 0:31   #4
Great
Novi član
 
Član od: 19.6.2018.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Instaliraj i Sentinel. Ta temperatura od 53℃ takodje nije bas zdrava.
Isuse Hriste, sentinel kaze da je performance 100% ali je health 4%....Ne znam sta da radim, probacu backup na neke online cloudove, da iskljucim komp iz zida dok ne dodje novi disk? Jel smem da ga koristim uopste?
Great je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 0:41   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Citat:
Great kaže: Pregled poruke
Isuse Hriste, sentinel kaze da je performance 100% ali je health 4%....Ne znam sta da radim, probacu backup na neke online cloudove, da iskljucim komp iz zida dok ne dodje novi disk? Jel smem da ga koristim uopste?
Gasi to i narucuj novi hard. Ako su ti podaci iole bitni. Takodje, instaliraj Windows na novi hard, sa starog samo kopiraj podatke (koji se jos uvek mogu kopirati, sigurno ce nesto biti nepovratno izgubljeno).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 0:48   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

bez panike, iskopiraj prvo važne podatke pa posle sve ostalo, nije hard još za bacanje, ali backup uvek i kad je dobar i kad je loš..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 7:49   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Citat:
Great kaže: Pregled poruke
Isuse Hriste, sentinel kaze da je performance 100% ali je health 4%....Ne znam sta da radim, probacu backup na neke online cloudove, da iskljucim komp iz zida dok ne dodje novi disk? Jel smem da ga koristim uopste?
Health 4%? Gomila problema sa napajanjem, bad sektori, sve to je u SMART memoriji diska, tako da radi bekap pod odmah i spremaj se da kupiš novi hard disk. Naravno ovaj kao što kolege napisaše nije još za bacanje, ali ide ka tome.

Random gubljenje hard diska, tj njegovo nestajanje, BSOD i ostalo što si opisao pokazuju da je u pitanju elektronika samog harda. Uzrok nije HDD, nego napajanje. Meni je tako u novembru prošle godine napajanje spržilo dva hard diska. Oba Seagate. Od tada Seagate diskove gledam sa sumnjom. A sve je počelo isto kao kod tebe, random gubljenje uređaja (prvo je nestajao DVD rezač) onda brljavljenje windowsa pa BSOD. Bio sam čak instalirao SENTINEL koji začudo ništa nije prijavljivao. Sledeće što se događa je zakucavanje kompa i BSOD u sred gledanja klipova na youtube-u ili filmova sa harda. Da bi na kraju počelo varničenje kod konektora za napajanje na hard disku. tj na tom delu ploče sa elektronikom harda. Rezultat hard disk mrtav. Kako sam imao rezervni, ubacio sam njega, instalirao Win 10, i to je radilo dva dana da bi se trećeg Windows našao u bootloop-u, sledi ponovno instaliranje, i BSOD, na kraju opet varničenje. Drugi hard mrtav. Rešenje svega je bilo da sam pukao lovu za novi hard i novo napajanje. I da, uzeo sam WD hard.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 12:41   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

wd je još gori.. 100 bs i može kanta..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 15:00   #9
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
wd je još gori.. 100 bs i može kanta..
Zavisi koji, zavisi koji.

Inače, ako tako gledaš, izvadi iz podruma VC1351 taj sigurno neće biti kanta i neće da ima bad sectore.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 17:47   #10
Great
Novi član
 
Član od: 19.6.2018.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Evo probao sam da iskopiram jedan folder na usb, posle nekog vremena bsod i isti problem, jbg vise necu dirati ovaj da ne ode skroz.... valjda ce moci nesto na drugi hard ako to moze tako uopste sa jednog na drugi
Great je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 17:56   #11
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device

Citat:
Great kaže: Pregled poruke
Evo probao sam da iskopiram jedan folder na usb, posle nekog vremena bsod i isti problem, jbg vise necu dirati ovaj da ne ode skroz.... valjda ce moci nesto na drugi hard ako to moze tako uopste sa jednog na drugi
Naravno da moze, ali bitno je da instaliras Windows na novi hard i sa njega podigni sistem, stari koristi samo za citanje podataka. Racunaj da neces moci bas sve podatke da sacuvas.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bsod, hdd, seagate

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hitno, moguc veci problem -Reboot and select proper boot device Great Nosači podataka 0 16.7.2018 15:18
reboot and select proper boot device Bakster Kvarovi 2 14.8.2015 19:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com