Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2009, 0:22   #1
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Poštovani ljubitelji i ljubiteljke avantura, obznanjujem da će zainteresovana lica od idućeg petka (trinaestog!) u ponoć moći da u ovoj temi iznose svoje utiske, muke i ushićenja povodom igranja legendarne avanture Bad Mojo.

Kao što verovatno znate, igra se pojavila (sada već prilično davne) 1996. godine, postigla odmah veliki uspeh kod publike i kritike da bi vremenom stekla pravi kultni status, što je (između ostalog) nateralo firmu Got Game Entertainment da 2004. godine objavi "našminkanu" verziju igre pod nazivom Bad Mojo Redux. Novo izdanje se od starog razlikuje samo po kvalitetu slike (boje su tridesetdvobitne, originalne prelazne sekvence su remasterovane i podržane su rezolucije novih monitora, prikaz je preko celog ekrana; kod stare verzije rezolucija je bila 640x480 i koristila se paleta od 256 boja), dok je (krajnje originalni) гејмплеј (hvala Bogu!) ostao isti.

Kakva je igra Bad Mojo (Redux)? Originalna (ne postoji ništa slično), sa dobro razrađenim zapletom, maštovitim i u tok radnje savršeno uklopljenim zagonetkama, groznim ali lepo uslikanim prizorima. Vi ste u priči bubašvaba (!), tačnije čovek pretvoren u bubašvabu koji mora da otkrije šta ga je snašlo i da nađe način da se iz sosa u koji je upao izvuče. U ovoj avanturi ćete najviše istraživati nove i neobične predele - prostorije stare štrokave kafane koju drži gazda Edi, samo što će vam iz nove perspektive (insekta) ranije potpuno uobičajene stvari i neupadljivi ambijenti sada izgledati potpuno drugačije. Budući da ste sićušni i nejaki, na svakom koraku vas čekaju opasnosti (ima i umiranja, ali, sem u jednom slučaju, nisu vam potrebni dobri refleksi da biste preživeli, već mozak) i prepreke koje ćete morati da savladate na putu do cilja. Iznenadićete se šta sve može jedna inteligentna bubašvaba, ali o tome ćemo kad krene igranje.

Sigurno vas zanima kako da nabavite i pokrenete igru. Što se instaliranja tiče:
1) ako imate staru verziju igre pročitajte ovo uputstvo
2) ako posedujete Bad Mojo Redux onda nema posebnih tvikova, jer se igra lagano instalira kao i svaki drugi program, s tim što je obavezna instalacija QuickTimea (uz igru dolazi verzija 6.5.1 koja lepo radi, ali je ne morate koristiti ako već imate na kompjuteru neku noviju verziju QT-a)

Ako bude nekih problema - prijavite ih ovde, neko će verovatno naći rešenje za vaše muke.

Da napomenem da Bad Mojo nije humoristična avantura (iako je zabavan) i da ima malo strašno-groznih prizora (a nije horor). U ovoj avanturi ima puno istraživanja kako terena tako i sopstvene prošlosti (prava detektivska istraga). U ovu drugu svrhu ćete dosta toga čuti i pročitati te je dobro znanje engleskog jezika obavezno (pogotovo što nema titlova).
Još jedna stvar: upravljanje kukcem (bubašvabom) obavlja se preko tastature, strelicama, tako da će vam trebati par minuta da se na to naviknete, posle čega sve ide glatko (ja imam dve leve ruke, pa sam trčkarao, ko prava bubašvaba, sve u šesnaest!).

Imate dovoljno vremena da se pripremite i javite se ako vas još nešto u vezi sa svim ovim interesuje.

Evo i prizora koji vas očekuju kad pokrenete BMR:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	23 puta
Veličina:	9,4 KB
ID:	31640 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	4,4 KB
ID:	31641 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	64 puta
Veličina:	23,7 KB
ID:	31642

Poslednja ispravka: zoran845 (8.11.2009 u 14:32) Razlog: kome nešto treba nek me pita
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Bokile (7.11.2009), Jim Bravura (11.11.2009), Ketchua (7.11.2009), Nergal (16.11.2009), Peruzzi (7.11.2009), Pjanovic (14.11.2009), Psychon@ut (14.11.2009), Shlaymara (7.11.2009), snežana stanković (22.11.2009)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bad mojo, playthrough, redux, stare avanture, stare igre


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com