Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2007, 12:32   #21
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Najgore je sto ne mozes da se usnimis dok ne das odgovor. Ja jednom nisam znao pa sam morao da krenem od ranijeg sejva.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 12:52   #22
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Najgore je sto ne mozes da se usnimis dok ne das odgovor. Ja jednom nisam znao pa sam morao da krenem od ranijeg sejva.
Da da ... nazalost...
Desavalo mi se x puta. A jel ste igrali ranije Sherloke? Ja se secam da sam bas odavno igrao nekog ali sa drugarom gde ima neka scena u mrtvacnici, samo to pamtim. Ali mislim da je i on bio zanimljiv. Ovo me je malo zacudilo po nacinu izvodjenja ali nije lose iskustvo,prvi put da igram avanturu iz prvog lica i da nije samo sa slikama vec kao fps.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 14:53   #23
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Najgore je sto ne mozes da se usnimis dok ne das odgovor. Ja jednom nisam znao pa sam morao da krenem od ranijeg sejva.
Могао си да изађеш на десктоп (са Windows logo тастером), нађеш одговор, вратиш се у игру и после тога снимиш.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 16:51   #24
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Ih.. Pa naravno da to moze, nego je glupo sto npr neumes da resis zagonetku a neces da trazis resenje vec da probas kasnije, nemozes da snimis vec moras od poslednjeg sejva. Verovatno je na to mislio.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 17:31   #25
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Ih.. Pa naravno da to moze, nego je glupo sto npr neumes da resis zagonetku a neces da trazis resenje vec da probas kasnije, nemozes da snimis vec moras od poslednjeg sejva. Verovatno je na to mislio.
Ја се нисам задржавао око тих квиз питања. Само сам три решио у цугу (докови, ракун и стомак), а за остало сам вирнуо у walkthrough. За неке знам да се одговор крио у оним документима и белешкама (очајног рукописа), али рецимо оно за Швајцарску сумњам да бих решио.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 17:36   #26
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Ја се нисам задржавао око тих квиз питања. Само сам три решио у цугу (докови, ракун и стомак), а за остало сам вирнуо у walkthrough. За неке знам да се одговор крио у оним документима и белешкама (очајног рукописа), али рецимо оно за Швајцарску сумњам да бих решио.
Hehehe ja sam bas svajcarsku resio brzo, nekako me stvarno onaj runolist podsecao na nju, za dokove sam se malo pomucio, rakun je bio isto lak, a za stomak i ostalo se ne secam. Sta bese to?
A za rukopis si u pravu, stvarno je uzas i mnogo smara citanje svega onog.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 17:54   #27
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Hehehe ja sam bas svajcarsku resio brzo, nekako me stvarno onaj runolist podsecao na nju, za dokove sam se malo pomucio, rakun je bio isto lak, a za stomak i ostalo se ne secam. Sta bese to?
A za rukopis si u pravu, stvarno je uzas i mnogo smara citanje svega onog.
Можда би и мене подсетио да сам знао шта је Edelweiss . A cтомак је одговор на последње квиз-питање (у оном светионику где је Индијац прогутао кључ)
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:04   #28
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Ih.. Pa naravno da to moze, nego je glupo sto npr neumes da resis zagonetku a neces da trazis resenje vec da probas kasnije, nemozes da snimis vec moras od poslednjeg sejva. Verovatno je na to mislio.
Na to sam delimicno mislio.

Nije meni bio problem da tako izadjem na desktop, nego kad bih se vratio u igru, onaj ekrancic sa pitanjem gde treba da se ukuca odgovor bi nestao. Znaci bilo je bas uvrnuto. Mogu da se setkam po lokaciji ali nema sanse da nastavim dalje.

I meni je bio problem ta Svajcarska. Zbog toga sam morao da prelazim onu luku ponovo.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:04   #29
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Pa morao sam cim sam presao celu igru
Zezam se, mislim da sam samo za jedno morao da pogledam u neko resenje sa neta, mada iskreno ne secam se bas. Jednom sam definitivno gledao pa sad da li je bilo zbog pitanja ili neceg drugog stvarno nemogu da se setim. Ti?
Ma dosta umeju da budu za****na ona pitanja...
ja sam jos kod prvog pitanja zapeo kada te pita gde moze da zivi ubica i odgovori su :"wharf ,thames i docks.A interesantno je sto na zidu pise VR a jedan od odgovora je wharf.Da li se neko seca da li je i njemu to isto pisalo ili mozda neka slova od drugog odgovora ???-mozda je glupo i nema logike al me cisto interesuje sta su hteli da postignu sa VR???
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	qiuz.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	70,6 KB
ID:	7812  
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:18   #30
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
ja sam jos kod prvog pitanja zapeo kada te pita gde moze da zivi ubica i odgovori su :"wharf ,thames i docks.A interesantno je sto na zidu pise VR a jedan od odgovora je wharf.Da li se neko seca da li je i njemu to isto pisalo ili mozda neka slova od drugog odgovora ???-mozda je glupo i nema logike al me cisto interesuje sta su hteli da postignu sa VR???
Хух, мени је промакло то VR на зиду и немам појма на шта се односи. А тај одговор docks, wharf или Thames je због оних крљушти од рибе што је Холмс пронашао одмах на почетку.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:29   #31
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Хух, мени је промакло то VR на зиду и немам појма на шта се односи. А тај одговор docks, wharf или Thames je због оних крљушти од рибе што је Холмс пронашао одмах на почетку.
Slazem se ,al reko da ovo nije neki nagovestaj ili pomagalica da te navede na pravi odgovor ??Da vidimo sta ostali kazu .....
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 19:04   #32
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
ja sam jos kod prvog pitanja zapeo kada te pita gde moze da zivi ubica i odgovori su :"wharf ,thames i docks.A interesantno je sto na zidu pise VR a jedan od odgovora je wharf.Da li se neko seca da li je i njemu to isto pisalo ili mozda neka slova od drugog odgovora ???-mozda je glupo i nema logike al me cisto interesuje sta su hteli da postignu sa VR???
E video sam to ali stvaaarno nisam obracao paznju na njega. Cisto sumnjam da je nesto sto bi bilo kao putokaz i definitivno je thames (ja sam bio to upisao) odgovor zbog krljusti. Sto se tice "vr"-a mislim da je pre to mozda neka sala programera koju mi jednostavno ne kapiramo
Znam npr da je u gothic-u 2 moglo uz puno muke da se predje preko ograde gde je orc territory i da tamo nema nicega sem jednog znaka-table na kome pise poruka tipa "nema ovde nicega neznam zasto si se uopste trudio" ili slicno Ako je neko igrao g2 verovatno zna o cemu pricam, tako da predpostavljam da je mozda i ovo neka slicna fora.
E da, jel ima neko od vas cuvenu aegia physics karticu posto je ova igra inace podrzava
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 19:08   #33
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Можда би и мене подсетио да сам знао шта је Edelweiss . A cтомак је одговор на последње квиз-питање (у оном светионику где је Индијац прогутао кључ)
Epa za edelweiss je radila wikipedia a za stomak se ne secam jel je taj sam kraj presao drug koji je bio kod mene jel sam ja morao da izadjem nesto i nije ni cudo da se ne secam. Sto je najgore posle mi je samo ispricao zavrsnu animaciju a ja je nikada nisam ni video jel me je mrzelo da igram taj poslednji deo.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 19:14   #34
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
E video sam to ali stvaaarno nisam obracao paznju na njega. Cisto sumnjam da je nesto sto bi bilo kao putokaz i definitivno je thames (ja sam bio to upisao) odgovor zbog krljusti.

Znam ali Thames nije jedini tacan odgovor i druga dva su tacna (wharf i docks ),ja sam npr upisao docks a mogo sam i wharf i Thames -oba su tacna .

Poslednja ispravka: Shlaymara (5.5.2007 u 19:54) Razlog: nekompletan quote
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 11:04   #35
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
E da, jel ima neko od vas cuvenu aegia physics karticu posto je ova igra inace podrzava
Ne znam za šta se izračunava fizika kad su sve "mirne scene" sa po 2-3 čoveka.

A igra je teška nekad jel ima dosta malih sitnih gadnih detalja. Stigao sam do New Orleansa a igram je neka 2 dana.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 21:03   #36
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Veoma zanimiljiv zaplet i završni nivo.

Evo šta je meni pomoglo (kad zapnem )
Sherlock Holmes: The Awakened - Walkthrough
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 13:01   #37
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Ne znam za šta se izračunava fizika kad su sve "mirne scene" sa po 2-3 čoveka.
Ma ima fore sa na primer onim kazanom koji visi i kojeg terbas d apomeris u stranu i napunis vodom kako bi mogao da otvoris vrata podruma jos pri pocetku igre u harboru. To mi je jedino palo na pamet, mozda ima i jos ali ne mogu da se setim sada. U svakom slucaju malo bezveze za ovakvu igru, to mi je vise za neke zesce rokacine gde sve prsti i lomi se...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 13:18   #38
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Ma ima fore sa na primer onim kazanom koji visi i kojeg terbas d apomeris u stranu i napunis vodom kako bi mogao da otvoris vrata podruma jos pri pocetku igre u harboru. To mi je jedino palo na pamet, mozda ima i jos ali ne mogu da se setim sada. U svakom slucaju malo bezveze za ovakvu igru, to mi je vise za neke zesce rokacine gde sve prsti i lomi se...
Ima i ono gde leševi vise pa se klate sa drveta ali nedovoljno ima materijala u ovoj igri za Ageia-U. Sve to lepo može i procesor
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2007, 14:31   #39
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

igrao sam demo Sherlock Holmes vs Arsene Lupin na francuskom jeziku, moze da se skine ovde demo ali je 768 mb, a uskoro ce valjda da izadje kompletna engleska verzija, za sad ima samo u download varijanti
Eh sto ne znam francuski, Votson koja parla francuski je neprocenjiv (ima i nemacki, to bi bilo jos bolje)
Inache, iako su se vrteli skoro svugde screenshotovi gde je Serlok u trecem licu, izvodjenje i engine su potpuno isti kao u Awakenedu, znachi prvo lice.
Cini mi se da je za nijansu grafika lepsha nego u Awakenedu al nishta drastichno grandioznija, i pomalo je zivahnije okruzenje, mada se to i ne moze bas zakljuciti na osnovu demoa jer on obuhvata samo muzej. Inace uz svu tu setnju i trcanje kroz muzej, hodnike i sobe, dvoriste, stekao sam utisak da sam ucitao Call of Duty: Muzej Warfare, al ipak tu je i mapa za brzi teleport na bitnije delove unutar muzeja.
Zagonetke ne znam kakve su, u ovom demou sam samo tumarao i razgledao eksponate. Bas me zanima kako ce da uklope zagonetke i pricu, kad vec znamo unapred da ce nesto da se opljacka, kao i ko treba da opljacka, gde treba da opljacka.
Sve ostalo sto se da primetiti je potpuno isto, preko sistema dijaloga do zurnala koji sadrzi sve informacije, beleske i ostalo. Jedna subjektivna stvar - opet nisu isposhtovani igrachi koji igraju sa invert mouse opcijom, znachi nema je. I da, Votson i dalje ima magichni eliksir za teleportovanje, tj. ne mozete videti kako vas prati u stopu, nego cim ga izgubite iz vida, on popije eliksir na kvarno, i stvori se tik pored vas.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ss_preview_SH_05.jpg.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	72,8 KB
ID:	14909Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	65.JPG
Viđeno:	26 puta
Veličina:	99,1 KB
ID:	14910Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	33.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	92,0 KB
ID:	14911

Poslednja ispravka: Diego (26.11.2007 u 14:42)
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Diego na korisnoj poruci:
caine (26.11.2007), Shlaymara (26.11.2007), snežana stanković (26.11.2007)
Stara 28.12.2008, 0:38   #40
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Agatha Christie ili Sherlock Holmes?

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
A interesantno je sto na zidu pise VR a jedan od odgovora je wharf.Da li se neko seca da li je i njemu to isto pisalo ili mozda neka slova od drugog odgovora ???-mozda je glupo i nema logike al me cisto interesuje sta su hteli da postignu sa VR???
Obrazovao sam se malopre čitajući Wikipediju , i naiđoh na ovo:

''Holmes is also proud of being British, as demonstrated by the patriotic "VR" (Victoria Regina—i.e., Queen Victoria) made in bullet pocks in the wall by his gun.''
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, agatha christie, avanture, preporuka avantura, preporuka igara, sherlock holmes

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sherlock Holmes: The Case of The Silver Earring Iwan88 Avanturističke igre 12 19.5.2008 20:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com