Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2020, 14:54   #2641
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Fallout 4? :P
Ja sam poprilicno mator igrac, sa trenutno nesto vremena pa popunjavam rupe u svom RPG iskustvu ;-) Fallout 4 mi dodje nekako na poslednjem mestu, inace nisam neki fan postapokalipticnog okruzenja, MadMax filmova i sl.

Nisam ni NV presao, evo instalirao ga pa cu da se zezam malo. Fallout 1 secam se, bio je dobar ali nije izuvao, Fallout 2 je bio odlican ali igra prosto nije vise za ovo vreme da je mladji igraci igraju prvi put masovno. Fallout 3 moze opusteno i mlad igrac da uzme da igra, igra mu nece biti odbojna iako je dobrim delom monohromatska ;-)
Ako i budem igrao F4 to nece biti pre New Vegasa. Fallout 3 mi je onako..sta znam.. kanda ok ali fali mu "ono nesto" da bi bio zaista bas dobar. Nezapamtljiv je nekako, artwork njanjav, previse sivo i mrko.. sa NPCovima za koje me blago receno bolelo uvo. U Gothic serijalu si zainteresovan za NPC-ove..u F3 bas nimalo. Plus totalno kretensko objasnjenje za napade Talona, cist idiotluk (a i mora da se izgugla jer in-game citanje poternice ne odaje nista).. Videcemo na sta ce NV da lici.

Poslednja ispravka: Laskaris (15.6.2020 u 15:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2020, 15:42   #2642
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

New Vegas nudi sve ono su cemu je Fallout 3 podbacio, tako da ce ti biti lepse iskustvo. Ja sam igrao NV pre trojke, pa mi je trojka pala bas lose. Prosek u najbolju ruku koji sam jednom presao, dok sam NV igrao 4 puta. Preporucujem ti da napravis sad pauzu izmedju dva Fallouta da se ne bi zasitio.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
bokela (18.6.2020)
Stara 15.6.2020, 17:32   #2643
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

I obavezno gledaj da skines neke osnovne modove posto je NW bio prilicno bagovit (vise nego F3) i veca je muka pokrenuti ga danas na ovim nasim modernim sistemima.


https://www.nexusmods.com/newvegas?t...%28all+time%29


https://www.nexusmods.com/newvegas/mods/45104 ovo je kljucan mod ali ima jos dosta sa liste iz gornjeg linka koje treba instalirati. uglavnom mislim da je vredno truda NW je dobra igra ali Obsidian nije imao dovoljno vremena da je "izbrusi"


Meni se u NW jedino nije svideo izbor frakcija sa kojima mozes da saradjujes i u tome je F4 bio dosta bolji, posto su organizacije bile bolje napisane tj sem BOS od kojih su napravili ****** Vermaht (i bilo je neke tezine u odlukama i posledice) kao i sama lokacija igre (NW je bio lepo dizajniran grad ali ostatak gameworld-a se nije mogao porediti sa rusevinama DC-ja), isto tako zbog nedostatka vremena Obsidian nije imao vremena da ubaci after ending igranje pa da igrac vidi posledice svojih odluka. Ne znam zasto im debili iz Bethesde nisu dali vremena jer je isti taj problem imao i F3 pa su posle kuke i motike ispravili to u onom prvom dlc za trojku
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
bokela (18.6.2020), Ichigo222 (2.7.2020)
Stara 15.6.2020, 19:26   #2644
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

@Laskaris
Slazem se sa nekim stvarima koje si naveo, kao i sa zavrsnom ocenom, ali meni se svet bas svideo (pulp amerikana smek mi je bas legao). E sad, meni recimo nije bio problem sa karmom, ja sam to skontao u glavi da je zamisao bila "dobro cini, dobro ti se vraca" pa ako tako gledas, onda i nije potrebno da te neko vidi da radis nesto nemoralno da bi ti opadala karma. Inace, ja sam igrao pre desetak godina, sa svim DLCevima i prelazio sam sve side questove na koje sam naisao, mada se ne secam da sam cesljao bas svaki kutak.

Instalirao sam FO3 pre godinu i po i zeznem se pa nisam instalirao Unofficial Patch pre nego sam krenuo sa igrom. Kad sam naisao na Dogmeata, bio je neunistiv i toliko sam se smorio da sam izbrisao sejv od 80h i poceo ponovo, ali nisam odmakao mnogo zbog nedostatka vremena, pa cekam slobodno vreme da odigram ponovo ko covek. Cak sam vodio pisani dnevnik nekih kvestova i lokacija, da ih obidjem kad nabildam obijanje i otkljucavanje. Naisao sam na brdo novih lokacija i kvestova jer sam mnogo detaljnije cesljao mapu.

Jedina prava zamerka je povremeno kresovanje, koga se secam jos iz prvog prelaska narodne nepecovane verzije, na starom kompu sa winXP. Isti je slucaj i na win 7 sa masinom iz profila i Steam GOTY verzijom. Moje iskustvo sa falloutom 3 bih takodje ocenio sa oko 8/10, zbog nekih stvari koje si naveo (AI protivnika) i tehnickih problema (mada UP resava veliki deo njih ali ne i pomenuto kresovanje). A new vegas je jos na stand by (instaliran i pecovan, samo da se pocne)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2020, 19:51   #2645
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Fallout 3 GOTY GOG verzija - ni jedan jedini bag ili tehnicki problem nisam imao. Win 7, nesto stariji laptop (igram na 21 inchnom fullHD monitoru) ali u stanju da svari F3 na ultra u full HD mada smatram da za full HD nema potrebe jer teksture jednostavno nisu predvidjene za to. 720P rezolucija je za F3 uz FSAA i AF i vise nego dovoljna. F3 sa DLC-ovima i utegnut itekako vredi odigrati. Nisam uzivao kao npr u Gothicu 3 (koji ima bitnih konceptualnih mana) ali jesam imao 60-ak sati solidne zabave. Naravno, sa 60 sati igranja nisam video bar 40 odsto sveta ali kontam da sve najbitnije jesam video.



Uzgred, poceo sam i F NV. Dijalozi nesto bolji, sam setting takodje, zivahniji svet nekako. U F3 je sve sparuseno i u stanju raspadanja 200 godina posle rata, ovde na Zapadnoj obali tj Srednjem zapadu je ipak daleko bolje. OK, nije bilo mesto direktnog nuklearnog udara ali to ipak ne opravdava svo sivilo i raspadanje 2 veka posle rata u F3. Enterijeri u F3 su prilicno dosadni i repetitivni. Dizajn Washington D.C-ja je zanimljiv samo u fazi istrazivanja tj u prvoj trecini igre a pogotovo jer se radi o gradu koji makar sa televizije svi bar povrsno poznajemo pa nam je zanimljivo da gledamo to u igri. Kasnije je, meni bar, bilo potpuno svejedno. Supruga, koja je duze vremena bila u USA, kaze mi da je prilicno verno prikazan Washington D.C sa sve istorijski atraktivnim mestima u njemu. Nije mi zao utrosenog vremena na F3.


P.S. HDR efekti u NV su uverljiviji nego u F3 gde na suncu sve sija kao da je premazano uljem. Sa Bloomom ili bez efekata je igra previse tamna i vizuelno jos monotonija.


edit: posle par sati NV mogu reci da je ovo ipak nesto bolja igra od F3. Nekima mozda i nije bolja ali je svakako drugacija. Ima vise zivota i boja, nebo je plavo, ptice na njemu. Enterijeri lepsi nego u F3. Dijalozi znatno bolji. Alternativni mod oruzja tj nisanjenje van VATS-a je definitivno bolje u F3. U NV je oruzje po sredini ekrana pri nisanjenju i tako efektivno zaklanja i metu. Svako ko je bio u vojsci ili bar drzao neko vatreno oruzje duge cevi zna da to nije prirodan polozaj. To je ipak sitnica, stvar navike. AI protivnika ne blista ni u NV ali je nesto bolji nego u F3. U GOG verziji sve klizi bez problema.

Poslednja ispravka: Laskaris (15.6.2020 u 22:38)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2020, 22:20   #2646
ZvezdaniRatnik
Banned
 
Član od: 23.7.2019.
Poruke: 63
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Meni se desio nevidjeni blam u New Vegas verziji. Nakon uspesno zavrsenog zadatka vracam se da raportiram ovome sto mi je dao zadatak i bas tada se pojavljuju momci iz bratstva sto me traze. Posto sam imao malo zdravlja i oklop mi bese ostecen, bezim ka ovim prijateljima i sakrivam se iza zida. Tu pocinje pucanje tesko i neprijatelj u onoj zestokoj pucnjavi prosipava mozak ovome sto mi dao zadatak. Naravno u tom metezu uspecam da shotgankom rasipem creva prvom napadacu,a drugog dokrajcava jedan od strazara, ali sve je dzaba. Ne mozes sada zavrsiti quest do kraja, a igrao sam jedno 6-7 sata dotle kao naivan. Mrzelo me da opet vracam nazad sa bajatom save pozicijom, pa pogledam u cheatbookdatabase za kod. Inace ne volim da varam, ali sam ovde bio gorko iznenadjen nastalom situacijom koja nije bila bas bremenita.
-cheatbookdatabase2020 izgleda ovako, ako je slika jos ima.
Nekih 70 i kusur megabajta ko skida sa neta.


Oni koji nisu igrali New Vegas mogu pogledati ovde opis na nasem, ako link jos drzi.
____
https://www.sk.rs/2010/11/siop01.html
____
ZvezdaniRatnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZvezdaniRatnik na korisnoj poruci:
filpan (15.6.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, fallout, fallout 3, rpg, special

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout MMO Belfegor Role-Play 7 27.1.2010 14:08
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel DeCoy Role-Play 7 28.11.2008 14:13
Fallout - endings Nemesis Role-Play 4 26.9.2007 17:37
Fallout original kulturni jelen O igrama uopšte 2 7.12.2006 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com