Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2010, 14:38   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Pa da. Grandnja lika, "talenti" i slicno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 16:28   #62
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Izgleda prilicno klimavo sto se borbene mehanike tice, (AI koji ne regustruje igraca, sumnjiva vrednost stealth mehanike, malo preterane vestine...) kao i ME uostalom. Mada to se i moze ocekivati kad se razvojni timovi koji prave specifican zanr late potpuno suprotnog o kome nemaju pojma.

Ali dobro, to ne mora nista da znaci.

*I nema regeneracije health-a, hvala bogu!

**Iako je to malo bitno, grafika je bezveze.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (12.3.2010 u 16:37)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 17:47   #63
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
(AI koji ne regustruje igraca, sumnjiva vrednost stealth mehanike, malo preterane vestine...)
Mislim da na snimku bas u punom zamahu ta stealth mehanika. Lik koga je vodio je imao preko pola skill poena u tome, sto je mozda i dovelo da toga da ga veoma retko registruju protivnici, cak i kad je zdravorazumski da bi trebalo da ga vide oni okolo. Ima tu ia par "polu-magicnih" skillova, kao pasivni Evasion (ako bi te primetio protivnik, bices neprimetan jos par sekundi), koji itekako pomazu.

*za razliku od DA:O, bar tektsure nisu mutne. Mada se vidi da su modeli i animacije malo ispod danasnjeg stadarda (sto je s druge strane ispeglano u DA:O i ME2, pa cutscene izgledaju bolje). Inace, snimak je iz XBOX360 verzije (vidi se po oznakama dugmica i interfejstu biranja talenata).

Poslednja ispravka: player1 (12.3.2010 u 18:01)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:20   #64
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da na snimku bas u punom zamahu ta stealth mehanika. Lik koga je vodio je imao preko pola skill poena u tome, sto je mozda i dovelo da toga da ga veoma retko registruju protivnici, cak i kad je zdravorazumski da bi trebalo da ga vide oni okolo. Ima tu ia par "polu-magicnih" skillova, kao pasivni Evasion (ako bi te primetio protivnik, bices neprimetan jos par sekundi), koji itekako pomazu.

*za razliku od DA:O, bar tektsure nisu mutne. Mada se vidi da su modeli i animacije malo ispod danasnjeg stadarda (sto je s druge strane ispeglano u DA:O i ME2, pa cutscene izgledaju bolje). Inace, snimak je iz XBOX360 verzije (vidi se po oznakama dugmica i interfejstu biranja talenata).
Hteo sam reci da u nivou koji nam je pokazan nema previse potrebe da se stealth koristi jer neprijatelji lako ginu i malo ih je. Ono sto nam je prikazano je naizgled moglo da se predje za 5 minuta opsteg rokanja. Stealth obicno podrazumeva da te igra obeshrabruje da pravis rambo scene, jer je to u Splinter Cellovima i Thief-u i sl, suicidalno.

To je standardni problem mesanja dva sustinski razlicita zanra, pucacine i sunjalice - ako je pucanje efikasnije, sunjanje gubi smisao i obratno. Hitman je imao isti problem u svim nastavcima, kao i neke druge igre.

Ok je da dozvolis svakome da igra kako voli ali ta dva nacina igranja je jako tesko izbalansirati da od svakog ima opipljive dobiti. Sem ako prosto ne nateras jedan nivo da se igra sunjanjem a drugi pucanjem obicno imas mutljavinu koji napljuju oba tabora. Predvidjam da ce se to desiti i AP kad ga budu recenzovali oni koji su se prvenstveno zainteresovali za igru zbog pucanja/sunjanja a ne zato sto je RPG.

*dobro, valjda ce moci da se nasvira grafika u PC verziji
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:22   #65
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Hteo sam reci da u nivou koji nam je pokazan nema previse potrebe da se stealth koristi jer neprijatelji lako ginu i malo ih je. Ono sto nam je prikazano je naizgled moglo da se predje za 5 minuta opsteg rokanja.
Pogledaj to na ovaj nacin. Ako je lik pola svojih poena spucao na stealth da li bi i priblizno bio efikasan u rambo stillu, u poredjenju sa likom koji nije uzeo ni jedan poen za stealth. Prosto koriscenje steltha je efikasnije za takvog lika (narocito ako na taj nacin imas vremena da radis one headshot criticale na tenane).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 18:28   #66
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pogledaj to na ovaj nacin. Ako je lik pola svojih poena spucao na stealth da li bi i priblizno bio efikasan u rambo stillu, u poredjenju sa likom koji nije uzeo ni jedan poen za stealth.
Pa onaj je skoro sve stavio u stealth pa ih je opet pobio ko zeceve? Nije delovalo kao da se namucio u direktnoj borbi, (kad ga vide u poslednjoj trecini nivoa).

To je ono cega sam se plasio, da imas brdo opcija ali da ti generalna lakoca omogucava da zloupotrebljavas sistem kako hoces.

(zbog ovoga sam ME2 odmah igrao na Veteran nivou)
(i opet je bio boza posle prvih dva sata)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 19:03   #67
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Nije delovalo kao da se namucio u direktnoj borbi, (kad ga vide u poslednjoj trecini nivoa).
Da, to je prva stvar u vezi ove igre koja me je zabrinula. Bas kao sto si i rekao, nema svrhe stealth ako mozes preci nivo u rambo stilu.

Ali rano je bre za zakljucke sad. Mozda je ovo izi tezina, uvek postoje visi nivoi tezine za ljude koji hoce izazov. I takodje, kad kreces na misiju, moras odabrati koji agent ce ti pomoci, u zavisnosti od stila. Ako hoces da igras stealth principom, mozes pozvati lika koji ce ti pokazati zadnji ulaz i poslati agente da pravce diverzije, ako hoces u rambo stilu da igras, pozoves onu svabicu, pa ti ona posalje svoje agente da ti pomognu u direktnom napadu. Tako da....videcemo kad izadje.

Ono sto mene zanima je koliku ce ulogu dijalozi igrati u misijama. Izgleda da se mozes u talibana prerusiti(stavis onu bradu veliku, i tako to), pa onda mozes mozda tako infiltrirati talibansku bazu or something? Bilo bi dobro da mozes makar deo misije tako preci.

Kako god, ocekujem kule i gradove od ovoga. And then some! U prethodnih mesec dana sam po prvi put odigrao Kotor 2 i Mask of the betrayer, i obe igre su me blago receno odusevile. 3 puta su mi bile bolje od bilo cega sto sam igrao od bioware-a(baldur's gate 2 jos nisam). Tako da jedva cekam ovo, i fallout new Vegas takodje(mada me plasi to sto ce gameplay ostati isti ako u f3, i sto je isti endzin, al dobro). Sve u svemu, Obsidian rocks!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 21:26   #68
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Nisam prezadovoljan AI-om. Protivnik stoji i čeka da mu se health bar isprazni dok otvoreno prima hitce.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 10:47   #69
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Eurogamer Hands On:
http://www.eurogamer.net/articles/al...tocol-hands-on
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 11:51   #70
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Ovo me podseca na ono sto kazu za Americke politicare - kad pocnu da hvale porodicne vrednosti, znas da ce uskoro izaci slika sa njima i nekim desetogodisnjim decakom sa Tajlanda.

Tako i ovo, kad pocnu da naglasavaju kako ovo u stvari nije pucacina nego RPG, znas da tu ima mnogo vise pucanja nego role-playa....
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 12:01   #71
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ovo me podseca na ono sto kazu za Americke politicare - kad pocnu da hvale porodicne vrednosti, znas da ce uskoro izaci slika sa njima i nekim desetogodisnjim decakom sa Tajlanda.

Tako i ovo, kad pocnu da naglasavaju kako ovo u stvari nije pucacina nego RPG, znas da tu ima mnogo vise pucanja nego role-playa....
Ma jok bre, nego je tekst napisan od stane coveka koji nje rpg fan, i koji je hteo da ovo bude shooter pa je razocaran. Mani se toga sta taj lik misli o igri, nego izvuci po neku zanimljivu informaciju iz teksta.

Na primer kako igra zestoko kaznjava ako te protivnici otkriju ako koristis stealth build(sto je po njemu losa stvar ), ili kako se stvarno na vise razlicitih nacina moze prici resavanju misija. Aleluja! To je meni jedna od najbitnijih stvari.

I, evo skorasnji intreview sa Avellone-om, cini mi se da ga niko nije postavio ovde.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (20.3.2010 u 12:29)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Equilibrium (20.3.2010), LoshMeeBre (20.3.2010), Marko Radonjic (21.3.2010), player1 (20.3.2010)
Stara 20.3.2010, 15:10   #72
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Voleo bih da ti budes u pravu, samo sam jako skeptican posle ME2. I tamo su govorili kako je to i dalje pravi RPG bez obzira sto je malo pojednostavljeno a u stvari cista pucacina. A kako se Obsidian dosta oslanja na Bioware i njihova iskustva...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 15:27   #73
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Voleo bih da ti budes u pravu, samo sam jako skeptican posle ME2. I tamo su govorili kako je to i dalje pravi RPG bez obzira sto je malo pojednostavljeno a u stvari cista pucacina. A kako se Obsidian dosta oslanja na Bioware i njihova iskustva...
Ekshuali, bas sam gledao neki making of me2 video, ili tako nesto, gde je ray-mazyka-something rekao kako je ME2 "a shooter as much as its an RPG." Sto je potpuno tacno.

Ma, ako ne mozemo verovati Obsidianu i pogotovo gosn Avelloneu, onda ajde da odmah prekinemo sa igranjem igara. Whats the bloody point? Prociaj intrevju pa ces videti da nema sta da brines. Znaju oni sta rade.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 15:39   #74
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ekshuali, bas sam gledao neki making of me2 video, ili tako nesto, gde je ray-mazyka-something rekao kako je ME2 "a shooter as much as its an RPG." Sto je potpuno tacno.
ME2 je u svojoj suštini pucačina. Osnova mu je šuter, a sve ono što ide preko ga čini, hmmm, pucačinom sa najrazvijenijom pričom ikad.

No, to nema veze, AP je igra za sebe, videćemo, igraćemo već...

Jedno pitanje (mrzi me da čitam sve te silne intervjue): da li će nišan biti kao u ME1 ili ME2?
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 15:54   #75
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
ME2 je u svojoj suštini pucačina. Osnova mu je šuter, a sve ono što ide preko ga čini, hmmm, pucačinom sa najrazvijenijom pričom ikad.
Ne bih se slozio, ali nema ni veze. Sto kazes, nema veze me2 sa ovime.

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje (mrzi me da čitam sve te silne intervjue): da li će nišan biti kao u ME1 ili ME2?
Slicniji ME1, naravno, nije ovo shooter, samo ima takvo izvodjenje. Kao sto fallout i torment nisu strategije, samo imaju takvo izvodjenje.

Ako nemas dovoljno razvijen skil, point blank pogodak protivnika pumparicom ce ga jedva pecnuti, svaki melle udarac ce ti biti izblokiran, i nista neces moci da pogodis ranged vatrenim oruzjem. To pise u hands on tekstu. Dakle, gameplay u potpunosti zavisi od statistika.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
anded zombi leš! (20.3.2010)
Stara 20.3.2010, 20:28   #76
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Dakle, gameplay u potpunosti zavisi od statistika.
To je suština! To je RPG!

Još samo da priča dobro ide. Zaista nisam fan ovakve tematike (bolje da su uzeli vampire, vukodlake i ostala čudesa), tako da bi me igra žešće privukla, dijalozi i likovi bi morali biti odlični...

U svakom slučaju - počinjem da isčekujem ovo čudo!
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 21:26   #77
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ekshuali, bas sam gledao neki making of me2 video, ili tako nesto, gde je ray-mazyka-something rekao kako je ME2 "a shooter as much as its an RPG." Sto je potpuno tacno.

Ma, ako ne mozemo verovati Obsidianu i pogotovo gosn Avelloneu, onda ajde da odmah prekinemo sa igranjem igara. Whats the bloody point? Prociaj intrevju pa ces videti da nema sta da brines. Znaju oni sta rade.
Avellone po meni jos zivi od stare slave od Tormenta a od tad samo prevrce taj sistem.

Procitao sam i zato se i brinem - akcioni RPG, nema puno dijaloga, kinematicki prikaz... Ding, i ME2 se odmah javlja.

Videcemo... Kazem, voleo bih da gresim i nadam se da ce mnogo vise vuci na Bloodlines nego na ME2.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 22:49   #78
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Hmm... koliko se secam kad su najavljivali ME2, stalno su pomiljali "streamlineing" kao razlog za promene, dok eto Aplha Protocol izgleda pomalo arhaicno, jer mnogo vise podseca na prvi Mass Effect.

A sto se tice dijaloga, mislim da je pravac u kom idu u AP evolutivni korak napred, a ne nazad u RPGovima, jer nece biti onog klasicnog, ajd procesljaj kroz sve dijalog opcije i slicno, tako da ce delovati vise ko pravi zivi razgovor (samo ako nesto ne zeznu ).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 16:37   #79
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Evo jos jedan intervju:
http://www.gametrailers.com/video/uk...64326?type=flv
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Vulee (9.4.2010)
Stara 9.4.2010, 22:06   #80
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Alpha Protocol

Sys req ako nije vec bilo
http://www.game-debate.com/games/ind...pha%20Protocol
Ovo mozda nije tacno.Ovo su ja mislim pravi
http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=971
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alpha, alpha protocol, protocol, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alpha Prime Nergal Akcione igre 48 10.8.2014 11:59
Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Pre Torrente Aplikativni softver 7 31.8.2008 15:34
Creme Online Alpha! Mrmot Flash 2 31.12.2007 18:24
Alpha Channel i kosa u Photoshop-u PixelTerror Grafički softver i radovi 20 24.10.2007 13:17
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com