Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2014, 21:41   #1
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom bez dobrog naslova

O cemu se radi . Racunar je imao ssd i hdd . Na ssd je bio sistem a na hdd sve ostalo , ali hdd je imalo dve particije C i D . Onda je ssd izvadjen iz racunara , i na C je uradjen sistem posle cega ne mogu da se pokrenu igrice sa D patricije . Na D particiji ima igrica oko 100 gb file folderi desetak njih , ali ne mogu da se pokrene ni jedna igrica . Postoji li neko resenje ili moram sve da ih pobrisem.

http://postimg.org/image/s20eyhsd5/
Ovakva slike se pojavi uglavnom.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 21:57   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Ovako laicki receno, kad instaliras igre na D, ne instalira se kompletna igra tamo, neke instrukcije se instaliraju na windows particiji i Registry-ju, koji je deo sistema. Svezom instalacijom sistema se ti fajlovi od igrice sa sistemske particije obrisu.
Tako da mozes pokrenuti jedino igre koje ne zahtevaju to da bi se pokrenule, jedina igra za koju ja znam koja to moze je Wow. Sve sto sa nalazi u folderu je dovoljno za pokretanje igre i mozes je premestati na bilo koju particiju ili cak na drugi hard disk, radi ce. Ali 98% igara nece raditi, moraces reinstall.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 22:04   #3
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Jedina igra koja moze da se pokrene je Tomb Raider, a drugo nista . Mogu iz file foldera i kako da uradim ponovo instalaciju neke od igrice nemora sve .
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 0:58   #4
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Standardna je praksa da nakon reinstalacije sistema svi programi takodje moraju da se reinstaliraju, iz razloga koji ti je gore objasnjen, ukljucujuci i igre naravno, jer programe ne mozes tek tako da bekapujes..

Zato je potpuno glupo bilo sta "instalirati" na D.. Na D treba drzati samo slike, muziku, filmove, dokumenta... I instalacije programa (iso fajlove) i to.. ali svakako ne instalirane programe..

I konacno, da bi reinstalirao igre treba ti instalacioni disk, u obliku iso fajla ili tako nesto, svakako ne mozes da ih reinstaliras na osnovu toga sto imas na D disku..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 2:04   #5
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Hvala na pomoci , znao sam da nema nista od toga , ali reko ajde mozda postoji neki nacin.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 16:42   #6
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Instaliraj DirectX. Ubaci disk bilo koje igre ili skini sa neta. http://www.microsoft.com/en-us/downl...ils.aspx?id=35

Igre van svog direktorijuma i u registar uglavnom ubacuju samo gomilu gluposti tipa precice ili eventualno cuvaju podesavanja i snimljene pozicije u My Documets folderu.

Insaliranje igara van sistemske particije uopste nije glupo pogotovu u danasnje vreme kada igre zauzimaju po 20bg i prava je muka skinuti ih ponovo i instalirati.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 21:32   #7
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Insaliranje igara van sistemske particije uopste nije glupo pogotovu u danasnje vreme kada igre zauzimaju po 20bg i prava je muka skinuti ih ponovo i instalirati.
To nema nikakve veze sa tim, tebi niko ne brani da na D disku cuvas ISO diskove tih igara, tako da bilo kad mozes ponovo da ih instaliras bez ikakvog ponovnog skidanja..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 7:52   #8
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

I instalacija tih igara traje po pola sata, a kao sto sam vec napisao nema nikakve potrebe da se prolazi kroz to. Uostalom vec si ubedio coveka da bez potrebe obrise 100gb igara ne znam zasto i dalje forsiras ovo. Iz ss se lepo videlo da je problem bio DirectX.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 12:05   #9
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Zato je potpuno glupo bilo sta "instalirati" na D.. Na D treba drzati samo slike, muziku, filmove, dokumenta...
Zašto? Ja instaliram igre na D particiju, a C particiju koristim samo za sistem i programe.
I naravno da na D dodatno držim svu multimediju. Ali zašto je tebi glupo, iz kojeg tačno razloga?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 12:20   #10
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Ni ja na C ne instalujem ništa sem programa, sve ostalo ide na ostale particije...
Igre neke stvari smeštaju u My Documents folder, koji je po defaultu na C. Taj folder može da se premesti drugde, što olakšava stvari kod reinstalacije sistema, ne briše se sa Windowsom...tako sam izbegao ponovnu instalaciju i pet5anje s podešavanjima...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 13:25   #11
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

A sta je sa registry zapisima igara?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 15:05   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

u My Documents se snimaju savegame, a većina igrica i programa treba da se instalira ponovo.. realno tanak si sa prostorom ako nemaš mesta da snimiš sve programe na C ili da čuvaš iso fajlove na hard disku za instalaciju.. predlažem da sve sad lepo očistiš i da napraviš mesto i kako koju igricu igraš tako je ubacuješ u novi windows, ono realno može da se otegne instalacija ako imaš samo jedan hard disk ili još gore neki spor DVD, pa još ako nešto *****eš pa ponovo... sećam se ja jednom kad sam instalirao jednom liku igru 4 sata.. bio mu spor komp..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 15:25   #13
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Ja imam samo nekoliko igara koje rijetko igram, nije mi problem da ih opet instaliram sa ISO fajla.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (31.3.2014 u 22:16)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 16:14   #14
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: bez dobrog naslova

Meni su na C programi i windows, na D mi sve sto skidam sa interneta, na E mi je mulitmedia (filmovi, muzika, kultne serije), a na G igre. Tako da ja nikad ne instaliram 10 igrica, nego sacuvam iso fajlove od igrica na D, a igre instaliram jednu po jednu, maksimalno 3 odjednom, pa ako ne daj Boze padne sistem, imam iso fajlove na D. Neki instalacioni fajlovi od igrica mi stoje po 3. godine na particiji, ako se mozda uzelim da ih odigram, da ih imam pri ruci.
No, u tvom slucaju, sta je , tu je, sad je gotovo. U buducnosti ti preporucujem, da ne instaliras ~10 igrica odjednom, nego da cuvas instalacione fajlove, pa kad predjes jednu,dve igrice, instaliras drugu. Sa windowsom se nikad ne zna, kad moze da pandrkne.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporučite mi igru! stewazy O igrama uopšte 5628 10.2.2024 17:49
Ne mogu da se setim imena igre... !!!NWO O igrama uopšte 730 2.6.2023 22:08
Lista cRPG igara The mighty Boo Role-Play 178 12.7.2017 23:07
Preporučite par dobrih naslova za slabije konfiguracije Gradimir otpaTci 2 16.4.2011 18:10
Dosadno leto... nema novih naslova SirDuck O igrama uopšte 45 11.8.2006 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com