Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2012, 15:26   #1
okan 1988
Član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Zdravo,

Kako napraviti PNG animaciju?Sviđa mi se ta fora!
Može li se u 3D max-u napraviti png animacija?
Animaciju iz 3d maxa mogu izvesti u avi format a u png dobijem nekih milion fajlova koje treba objediniti u jedan.
Koji je najlakši način?
Imam čak i APNG Anime Maker ali ne znam kako se koristi.Čujem da podržava samo 24 bit a ne 48...Šta je tačno
okan 1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 18:08   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Ja ne razumijem tvoje pitanje. Zašto? Iz sljedećih razloga:

- PNG (portable network graphics) je format za statičnu grafiku a ne animiranu (ako postoji animirana, prosvijetli me, jer me ova tematika zanima)

- 3DMax može da radi animacije čiji su krajnji rezultati video fajlovi ili GIF, a PNG "animacija" može da se dobije izvlačenjem jednog po jednog frejma u PNG formatu koji će kasnije biti spojen u GIF ili šta god

- ti silni "makeri" se svode u 99% slučajeva na point and click WYSIWYG rješenja (what you see is what you get = šta vidiš, to i dobiješ) tako da mislim da od toga nema vajde.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 19:49   #3
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

@LoneWolf: Postoji animirani PNG (aka APNG) samo sto ga retki pregledaci slika prikazuju kako treba. Clanak o tome.
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ozzytheking na korisnoj poruci:
LoneWolf (30.5.2012)
Stara 30.5.2012, 0:49   #4
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Iz max-a možeš da sačuvaš PNG sekvencu (kao i BMP, TIFF itd). U Render Settings samo podesi PNG umesto AVI (u Save As dijalogu), sačuvaće ti za svaki frejm posebnu sličicu. To je, inače, opšta praksa kada renderuješ animacije, ako rendaš direkt u AVI i nestane ti struja na pola, mož' da se u'vatiš za tu animaciju, jer ćeš morati sve iz početka. Mnogo je sigurnije rendati BMP sekcencu, na primer, koju posle sklopiš u Virtual Dub-u ili nekom drugom video editoru i sačuvaš kako treba, u tvom slučaju uvezeš PNG frejmove u taj Anime Maker...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 10:14   #5
okan 1988
Član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Da, to sav sve već i uradio u MAX-u.Imam te fajlove u PNG formatu pa sam pitao za savjet šta dalje da radim. APNG Anime Maker imam al nemam nikakvih uputstava za njega il on jednostavno ne podržava svakave slike, šta znam možda 24 bit ili 48 , ne znam da nije problem u tome.Ljudi na stranim forumima kažu uvezi sličice i save as ali očigledno ne ide.
Pa sam pitao za neki konkretan savjet.Da mi predložite neki program za koji znate kako se koristi.U međuvremenu napravio sam gif animaciju preko programa FormatFactory ali on prevodi video fajl u gif, pa je gif uvijek lošijeg kvaliteta.
okan 1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 15:13   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Uoptšte ti ne treba 48-bitni PNG. Jes' da max podržava te nenormalne formate, ali ti od 24bit ne treba bolje. Dakle, sačuvaj kao 24bit, uključi transparenciju (ako ti treba) i isključi Interlaced (biće malo manji fajlovi).

A za taj Anime maker stvarno ne mogu da pomognem... Vidi da li postoji neki tutorial na zvaničnom sajtu...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 16:58   #7
okan 1988
Član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: PNG 3D animacija (APNG Anime Maker)

Ne znam, prekopao sam net,Nude još neki plugin za gimp ali bez uputa kako se koristi a taj plugin ne odgovara ovom Gimp-u koji ja imam.
APNG Anime Maker mi se činio najjednostavniji ali nešto ne štima. Ostaje još samo da neko od vas pokuša koji se duže bavite crtanjem.Na ovom sajtu se može skinuti programčić veličine 1,1 MB. Tu su i neke upute ali kod mene ne radi.Ako neko uspije napraviti PNG animaciju neka javi.
P.S Čak i kada skinem ove naimacije što su oni postavili na sajtu i sačuvam ih na računar one ne rade :-D... Stvarno ne razumijem ovo
Pozdrav
okan 1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Malo Anime... X800 GT Kompjuteri i film 2780 12.2.2024 18:18
MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ... nesonjacc Kompjuteri i film 244 25.4.2021 23:34
GAME MAKER 7 team boshkodj Pravljenje igara 66 7.6.2009 19:34
Mac clone maker wins legal round against Apple Mickie Vesti 17 4.6.2009 0:33
Malo Anime [Sub ili Dub ?] Dr Zoidberg Brbljaonica 23 15.8.2008 14:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com