Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2016, 19:58   #1
cupa85
Novi član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kupovina televizora

Pozdrav forumasi

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine televizora.

Naime treba mi tv iskljucivo za gledanje programa preko "Total TV-a" i gledanje filmova sa torenta (ne bunim se ako je smart da moze da se kaci na wireless ili ako 3D (mada se slabo razumem u tu tehnologiju - osim gledanja filmova u cineplexu)). Novac kojim bih raspolagao pri kupovini je okvirno 450e ili ti 55k dinara. Soba u kojoj bi stajao je 8mx5m. Znaci da bi rastojanje izmedju gledalaca i uredjaja bila nekih 4-5m. Mislim da sam dao sve potrebne detalje. E sad pitanja.

4K ili ne 4K i zasto?
Kod likova koji donose iz Madjarske ili kod nas u prodavnici i zasto?
I neke preporuke, vasa misljenja u vezi same kupovine i naravno iskustva su dobro dosla.
cupa85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 21:45   #2
cupa85
Novi član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Hvala u svakom slucaju
cupa85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 23:39   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Nemoj da si na kraj srca. Evo npr: LG 43LH590V - Direct LED, VA panel, Smart, Full HD je ali ti sa 4-5m nema nikakve šanse da vidiš da li je 4K ili nije, a i do 4K sadržaja je teško doći svejedno. Ili zbog velike daljine sa koje gledaš na malo slabiji model ali veće dijagonale LG 49LH5100, Direct LED, IPS, nije smart, Full HD.

Pa vidi šta ti je bitnije. Ja obično navijam za kvalitet, ali 4-5 m je velika daljina i ovde bih možda išao na veću dijagonalu, ipak to donosi veće uživanje u filmovima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
besantesteras (1.5.2017)
Stara 16.12.2016, 0:26   #4
cupa85
Novi član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Hvala na odgovoru Sad oko tog 4k vidim da se dosta vodi polemika, treba ne treba. Da li ce takav tv da se tako izrazim poruzniti sliku koja se reprodukuje u full HD-? Posto su na totalu (sbb) vecinom hd i full hd programi. A to bi mu prvenstveno bila namena.
cupa85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 0:49   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Neće je puno poružneti ali ipak Full HD najbolje izgleda na nativnom Full HD panelu.

Drugo, veruj mi da sa 4-5m na tim dijagonalama ne možeš da registruješ 4K sve i da ga koristiš. Ali zato da bi recimo kupio 4K LG 40uh630V daješ 450€, što je 50€ više u odnosu na 43LH590V a dobiješ manju dijagonalu, na kojoj tek viša rezolucija neće biti primetna sa te daljine jer sa 4-5m FullHD ekran sve do 55" deluje savršeno oštro. Da ne pominjemo opet što će 99% sadržaja koji gledaš na njemu i dalje da bude Full HD ili niži a na 4K.

Poslednja ispravka: Aibo (16.12.2016 u 10:34) Razlog: EDIT za malo lepše pojašnjenje
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
besantesteras (1.5.2017)
Stara 1.5.2017, 20:13   #6
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nemoj da si na kraj srca. Evo npr: LG 43LH590V - Direct LED, VA panel, Smart, Full HD je ali ti sa 4-5m nema nikakve šanse da vidiš da li je 4K ili nije, a i do 4K sadržaja je teško doći svejedno. Ili zbog velike daljine sa koje gledaš na malo slabiji model ali veće dijagonale LG 49LH5100, Direct LED, IPS, nije smart, Full HD.

Pa vidi šta ti je bitnije. Ja obično navijam za kvalitet, ali 4-5 m je velika daljina i ovde bih možda išao na veću dijagonalu, ipak to donosi veće uživanje u filmovima.
Interesuje me kako ovaj model TV, konkretno LG 43LH590V služi u nameni konzolaškog gaminga, jeste da nije 4k i da nema HDR podršku, sa obzirom da ja imam ovu jaču verziju PS4, ali mu je cena izuzetno povoljna, i još je na rate, ali bi kod mene razdaljina od TV-a bila maximum 1.5-2m?
Tnx advanced
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 20:39   #7
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom sasvim dobar za konzolrano igranje

Ne postoji profesionalni test toga modela, ali zato postoji LH570 serije na Rtings.com:
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/lh5700
Testirali su verziju od 43“.

Jedina razlika između LH570 i LH590 serije koliko vidim na osnovu LG Electronics kataloga je što prvi ima bočno (Edge) LED
pozadinsko osvetljenje, a drugi je Direct LED. Sve ostalo treba da je isto. I nema šanse da ima VA panel već je IPS-oliki
(verovatno LG Display S-IPS).

Jedina LG LCD TV serija koja ima VA panele je UH630 serija i to konkretno S-MVA (proizvođač je Innolux).

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (1.5.2017 u 20:53)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 9:21   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Evo ti ga sad! Na svim LG sajtovima piše direct led, ponegde IPS... a jasno se sećam da prvi put kada sam isurfovao taj model pisalo VA direct LED panel i to na nekom LG sajtu (sada se ne sećam da li je bio američki, engleski...). Znači i kod njih se potkradaju greške i gluposti zbog kojih još po netu ima tragova na nekim sajtovima da je reč o VA panelu ali većina ipak govori da je IPS. Ispostavilo se da su oni lagali mene a ja vas.

@besantesteras

Za igranje ti je praktično najvažniji input lag da ti ne bi kasnile kontole. A pošto nema testa ovog konkretnog modela teško je reći. Ovaj test koji je DukeofSerbia okačio za sličan LG5700 pokazuje lag od ~34 ms što je onako, osrednje, za igre bih ja ipak voleo nešto brže - oko 20 ms. Sve preko 40 ms je po meni već loše, je evo ni sam ne igram na svom Samsungu zbog kašnjenja kontrola a on ima ~42 ms, dok se neki ljudi ne slažu sa mnom i kažu da im ne smeta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
besantesteras (2.5.2017)
Stara 2.5.2017, 11:04   #9
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom paneli

Koliko vidim specifikacije, LH5700 serija u Severnoj Americi odgovara evropskoj LH590V seriji. Zašto? Obe su Direct LED
i sve ostalo im se slaže. Input lag od ~34 ms je sasvim ok za SP igre i nezahtevne MP igre.

Što se tiče TV panela, tu vlada namerni haos, kucao sam traktate o tome na benchu. Nažalost, sve je legalno, iako je
pokvareno. Legalno je zato što proizvođači TV-a namerno skrivaju koji panel je u pitanju za razliku od PC monitora gde
se to ističe kao i sve specifikacije panela i monitora, a pošto se nešto ne reklamira, ne možete ih tužiti. Sve se svodi
na bombastične marketing fraze.

Samsung Electronics je najgori po tom pitanju, mada su izgleda (?) od ove godine prestali sa tom praksom. Za one koji
ne znaju, mešaju panele različitih proizvođača: VA od nekoliko proizvođača (Samsung Display, Sharp (od ove godine više
ne pošto je Hon Hai Precision Industry raskinuo ugovor), Innolux i AUO) ili ADS (IPS-oliki paneli koje proizvodi kineski BOE)
u istoj seriji. Pročitate test jednog modela, pomislite da je tako i kod druge dijagonale, kad ono šipak – totalno drugačiji
panel! Jasno kao dan zašto se ovo radi – margine!

LG Electronics je sinonim za IPS TV-e (i monitore) zbog bliske povezanosti sa LG Displayom (zato što su njihov najveći
akcionar, ali ne i većinski, pa je zato LG.D nezavisna korporacija), a opet imaju UH630 seriju sa Innolux S-MVA UHD panelima.

Sony ima samo jednu seriju gde meša panele – XD800 (i najverovatnije ovogodišnja XE800) serija gde 43“ ima AUO AMVA3
panel, a 49“ i 55“ su LG Display AS-IPS.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 17:48   #10
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

Input Lag za model LG 43LH590V je 28.9 ms, našao sa. N na nekom španskom sajtu, što bi trebalo da je ok. Ja sam do sada igrao na Samsung 40f6400 koji ima input lag oko 40ms I ništa nisam neobično primetio ni u MP, ne znam kako je to moguće?! Neko pojašnjenje Molim...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 19:29   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kupovina televizora

29 je onda super ako ti ne smeta ni 40. Valjda nije svima isti osećaj povodom laga, meni kada pređem sa PC monitora na koji sam navikao na TV od ~40 ms bude primetno to blago kašnjenje i nervira me. Nije da ne može da se igra ali mi bode oči. Kažem pričao sam sa vlasnicima bukvalno istog modela TV-a kojima to ne smeta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
besantesteras (2.5.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina novog televizora - potrebni saveti i pomoc... Laserstorm Foto i audio/video 53 28.12.2013 21:57
Kupovina LCD, LED televizora Hold ŠDK - Foto i audio/video 0 20.3.2013 20:43
Kupovina televizora cope ŠDK - Foto i audio/video 14 17.7.2012 14:50
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com