Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2017, 13:58   #1
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Sharp televizori - Pomoć

Našao sam ovaj Sharpov TV http://www.homecenter.rs/Proizvod/22...CHG4042E-SHARP
Ima da se kupi i u dosta zemalja EU a poneke navode kao i sa ovog našeg sajta da je u pitanju Aquos panel
https://www.heise.de/preisvergleich/...-a1596766.html
http://www.sharp.eu/av/product/g4040...lc-32chg4042e/

Ovde već ništa o tipu panela ne piše
http://www.displayspecifications.com/en/model/d019965

Cena je kod nas 0d 27.000 pa do 32.000 dinara
Ima DTS podršku što mi je bitno za filmove ali sam negde naleteo na podatak (ne mogu sad naći) da preko USB-a neće da učitava titlove pa ako neko zna nešto i sve u svemu šta mislite (pod uslovom da čita titlove sa USB-a) o ponudi i televizoru

Poslednja ispravka: Cole (5.6.2017 u 14:30)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2017, 14:51   #2
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
Cole kaže: Pregled poruke
Našao sam ovaj Sharpov TV http://www.homecenter.rs/Proizvod/22...CHG4042E-SHARP
Ima da se kupi i u dosta zemalja EU a poneke navode kao i sa ovog našeg sajta da je u pitanju Aquos panel
https://www.heise.de/preisvergleich/...-a1596766.html
http://www.sharp.eu/av/product/g4040...lc-32chg4042e/

Ovde već ništa o tipu panela ne piše
http://www.displayspecifications.com/en/model/d019965

Cena je kod nas 0d 27.000 pa do 32.000 dinara
Ima DTS podršku što mi je bitno za filmove ali sam negde naleteo na podatak (ne mogu sad naći) da preko USB-a neće da učitava titlove pa ako neko zna nešto i sve u svemu šta mislite (pod uslovom da čita titlove sa USB-a) o ponudi i televizoru
Koliko ja znam svi Sharp-ovi modeli su već godinama unazad sa Aquos panelima.
Podrška za formate je impresivna, pa verujem da podržava i osnovne titlove, ali da bi bio siguran kopiraš lepo nekoliko filmova/serija raznih formata na usb i tražiš u prodavnici da ti puste.
Ja samo tako kupujem tv i do sada nije bilo problema gde god sam tražio da mi puste nešto...
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dsnelim na korisnoj poruci:
Cole (5.6.2017)
Stara 5.6.2017, 15:01   #3
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Cool Re: Sharp televizori - Pomoć

Ja imam sharp od pre par godina. Pusta USB bez problema samo je titl jako malo i ne moze da se poveca. U cemu je fora, pojma nemam :/
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filnibg na korisnoj poruci:
Cole (5.6.2017)
Stara 5.6.2017, 15:24   #4
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
dsnelim kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam svi Sharp-ovi modeli su već godinama unazad sa Aquos panelima.
Podrška za formate je impresivna, pa verujem da podržava i osnovne titlove, ali da bi bio siguran kopiraš lepo nekoliko filmova/serija raznih formata na usb i tražiš u prodavnici da ti puste.
Ja samo tako kupujem tv i do sada nije bilo problema gde god sam tražio da mi puste nešto...
Upravo sam proverio da ovde u Gigatronu imaju izložen taj model da radi. Prodavac nije siguran da li pušta titlove sa USB-a pa ću kao što si rekao poneti USB sa filmovima.
Hvala


Citat:
filnibg kaže: Pregled poruke
Ja imam sharp od pre par godina. Pusta USB bez problema samo je titl jako malo i ne moze da se poveca. U cemu je fora, pojma nemam :/
To sam kod druga video na Vivaxu nekom. Toliko su mala slova da je nečitljivo a nema TV nikakvu opciju za povećanje.
Ne znam da li bi propuštanje titla kroz subtitle workshop i povećanje slova u njemu povećalo kasnije i na TVu.
Sutra ujutru idem da probam pa javim
Hvala

E da, ne može se povećati font preko subtitle workshopa...

Poslednja ispravka: Cole (5.6.2017 u 16:52)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2017, 17:46   #5
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

ti sharp televizori idu iz fabrike koja se nalazi u poljskoj. nema tu ni j od japanaca kao sto je pre bilo
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2017, 13:17   #6
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Evo, bio pogledao taj sharpov TV. Slika odlična ali su titlovi zaista manji nego uobičajeno. Sa daline od oko 2+metara se i može podneti ali meni bi bila udaljenost preko 3,5 metra. Ljubazan prodavac pa mi kaže da je tako otprilike i na LG i Samsung televizorima. Probali smo jedan grunding zaista lep ali on preko USB-a neće ni da učita titlove a isto tako i jedan Philips sa cenom od 32.000. Probao neki VOX (YSD800, čini mi se) i možda za malo veći titlovi ali opet to nije ni blizu kao kad se na TVu gleda neki film sa prevodom. Taj VOX čak i raspoznaje srt fajlove.
Odem kod druga i dam mu taj USB a na njegovom VOXu mi se čini da su slova malo i prevelika. U čemi je tu fazon ne znam.
E sad ono što je bilo i u prodavnici i kod druga. Film K-PAX 720p mkv fajl (HDTV.x264.YIFY) koji ima naš prevod i nijedan drugi na obadva mesta učitava engleski prevod na televizoru a srt je na srpskom i ne postoji engleski.
Zasad odustajem dok se još ne raspitam.

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
ti sharp televizori idu iz fabrike koja se nalazi u poljskoj. nema tu ni j od japanaca kao sto je pre bilo
Ma ovi manji sharpovi se izgleda sad pakuju u Turskoj (Vestel)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2017, 13:28   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Učitavanje titlova ispade kao nuklearna fuzija, u 2017. godini se raspravlja o tako banalnoj stvari koja bi morala da funkcioniše svuda bez ikakvih problema, uključujući i mogućnost promene veličine, boje itd.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Cole (6.6.2017), Oggy (6.6.2017)
Stara 7.6.2017, 12:59   #8
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Cool Re: Sharp televizori - Pomoć

Ja ti kazem da nema te opcije. Tako je kako je. na LG ima povecanja. Al posto je tema Sharp ja tvrdim da nema. Cak nema ni firmware update niti bilo sta
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2017, 14:05   #9
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
filnibg kaže: Pregled poruke
Ja ti kazem da nema te opcije. Tako je kako je. na LG ima povecanja. Al posto je tema Sharp ja tvrdim da nema. Cak nema ni firmware update niti bilo sta
Nažalost, većina brendova koji nisu LG, Samsung i Sony nema opcije za povećanje titla ... ipak za razliku od situacije pre 5-6 godina bar većina / skoro svi imaju opciju prikaza istih
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dsnelim na korisnoj poruci:
Cole (18.6.2017), filnibg (8.6.2017)
Stara 9.6.2017, 8:50   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Grundig iz 2010. koji koristimo u porodičnoj kući, sem što moraš da bajaš ispred njega da bi učitao titlove, koristi bijeli font bez pozadinskog layera, pa u svijetlim scenama ništa ne možeš da pročitaš.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Cole (18.6.2017)
Stara 18.6.2017, 19:38   #11
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
filnibg kaže: Pregled poruke
Ja ti kazem da nema te opcije. Tako je kako je. na LG ima povecanja. Al posto je tema Sharp ja tvrdim da nema. Cak nema ni firmware update niti bilo sta
Mislio, napredovali su za dve godine, pa da isprobam.
LG će ipak biti na kraju (ne žurim nigde) i u igri su 3 opcije (k/p)


lg 32lh510u
lg 32lh530v
lg 43lh510v


Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Grundig iz 2010. koji koristimo u porodičnoj kući, sem što moraš da bajaš ispred njega da bi učitao titlove, koristi bijeli font bez pozadinskog layera, pa u svijetlim scenama ništa ne možeš da pročitaš.
Već sam napisao da meni u prodavnici Grundig nije hteo nijedan titl (od 3 filma - avi, mp4 i mkv) da ubaci a u manualu tog televizora piše da podržava .srt .sub i još dva formata. Imena fajlova su ista i zaista ne znam u čemi je tu problem. Još ih sutradan nazovem da pitam imaju li koji izložen grundig i reče mi da ima VLE 4500 BM i upitam čita li titlove a sagovornik mi bez promišljanja reče - naravno, svi oni čitaju titlove
Možda da se sa mkv merge titlovi ubace kao sastavni deo filma.
A tema od Sharpa završi kao LG
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2017, 20:48   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
Cole kaže: Pregled poruke
Ma ovi manji sharpovi se izgleda sad pakuju u Turskoj (Vestel)
Vestel je preuzeo Sharpovu belu tehniku, televizore je preuzela slovačka firma i sklapa ih u Poljskoj
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2017, 23:02   #13
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Vestel je preuzeo Sharpovu belu tehniku, televizore je preuzela slovačka firma i sklapa ih u Poljskoj
Eh. lepe uspomene me vežu i za Slovačku i za Poljsku ali je ipak mali font

Naručen je LG 32lh510i iz prodavnice. Mogao sam jeftinije proći sa ovim lg 32lh530v na k/p koji je full hd ali oni ne daju nikakav račun već overenu garanciju a u mom gradu kažu da im je bitniji račun da znaju kad je TV kupljen mada doslovno garancija evropskih LG TV-a ne važi nikako u Srbiji. Ostvaruje se zasad al' dokle će ne zna se. Jedan serviser mi reče da su i oni bili servisirali isto ali im bila inspekcija i od tad ne smeju. Nemaju svi isti status.
A i kako kažu; Što dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji.
Pozdrav svima i hvala
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 18:47   #14
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
Cole kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima i hvala
E pa ipak nije bilo kako sam zamišljao. Stigne kurir i preko papira (navodno račun) kaže potiši ovde i ja potpišem i gledam dok dajem pare.
Pitam ga gde je (Fiskalni) račun da sam kupio televizor a on kaže nemamo pojma, verovatno u kutiji, vidi s' njima.
Ja sam kriv, ali već sam pazario u tehnomaniji online i dobijao i fiskalni i garanciju zalepljenu na kutiji. Sad mi kažu da je ovo kupovina na daljinu i da ću dobiti račun koji važi kao i fiskalni samo se ne zna kad (Od 5 -15 dana), i ja onda skontam da oni hoće da prodje taj period od 15 dana kad mogu vratiti TV bez obrazloženja i zvao ih 2x pa me pitaju što sam nestrpljiv a prilikom sklapanja ugovora o kupoprodaji mi rečeno da dobijam odmah fiskalni i da garanciju mogu overiti u mom gradu u njihovoj ispostavi . Sa njima sam već imao iskustvo online kupovine i nikad nije bilo da nisam odmah dobio račun tako da me ovo iznenadjuje.
Sutra idem da im vratim TV dok traje tih 14 dana.
Mogao sam bez računa da kupim TV i na k/p
Ako neko ima iskustva sa njima da me posavetuje.....

Poslednja ispravka: Cole (22.6.2017 u 18:57)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2017, 12:05   #15
Cole
Član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sharp televizori - Pomoć

Citat:
Cole kaže: Pregled poruke
Pitam ga gde je (Fiskalni) račun da sam kupio televizor a on kaže nemamo pojma, verovatno u kutiji, vidi s' njima.
Ha. e pa upravo sam saznao preko poreske inspekcije da tehnomanija stalno tako radi i da koga zahjebu nikad ne dobije račun
E pa možda i mene zahjebu ali mislim da neće. Da sam platio sve odjednom mogo bi da im duvam onu stvar ali imam 3 počeka pa ćemo ih na neki način stornirati.
Ova obavest je samo da se neko ne zahjebe kao ja, mada mislim da su posle preduzetih akcija više oni u problemu. Dobću Taj LG TV za 14+ dinara a čekovima će moći da obrišu nos.
'nači preporuka iz poreske inspekcije da se nikad ne uzima TV preko interneta u firmi TEHNOMANIJA. Ako reklamirate da nećete uzeti proizvod pošto nema fiskalnog računa oni će ga vratiti i čekati novu "budalu"
Iz poreske inspekcije mi kažu da nikad neće stići račun. a to je trenutno moja prednost
Nisam im dao sve pare odjednom nego lapo- lapo
Ja lično verujem, da sam ptimetio na vreme da nema fiskalnog i odbio robu zbog nedostatka računa da bi ona završila u tejhnonamiji Novi Sad pa će nekog drugog zahjebati ali ovo im je najgora opcija
Da sam dao sve pare odjednom mogo bi da im duvam.
Ovako ćemo videti ko će kom...........
Pozdrav i da naučite na mom primeru
https://www.youtube.com/watch?v=kjv_jcwf-yY.

Poslednja ispravka: Cole (26.6.2017 u 12:13)
Cole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LCD tv? VLADA.R. ŠDK - Foto i audio/video 398 10.9.2020 12:14
Pomoć oko izbora novog laptopa (do 100k) glavonožac ŠDK - Prenosni računari 3 15.6.2016 20:49
LCD, LED televizori pomoć boza16v Video/TV softver 6 28.3.2012 16:22
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com