Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2017, 12:03   #721
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ti u suštini trebaš da prijaviš svaku zaradu bilo da je stalan biznis ili povremen
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2017, 12:10   #722
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

To znam, nego mislim šta u slučaju da firma već odvaja porez i doprinose u zemlji gde se nalazi (ili se to ne radi kod poslova na daljinu?)

Pošto znam da kad sam fizički radio u inostranstvu, porez i doprinosi su se odvajali tamo, a posle ovde PIO reguliše sve sa njima na osnovu sporazuma između dve zemlje...

Zanima me koliko je to slično / različito kada je u pitanju rad na daljinu.
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2017, 12:17   #723
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pa ono ako te oni tamo zaposle i plaćaju i ako postoje međudržavni sporazumi, mada opet čim uđu pare u zemlju ti trebaš da ih prijaviš pa onda da dokumentuješ da je porez već plaćen kako ne bi bilo dvostrukog oporezivanja
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2017, 17:29   #724
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Kakva je situacija sada za kopanje bitkoina? Nacuo sam da ako ulozis 2000e u masinu da mozes da zaradjujes 300e mesecno. Zanima me da li neko zna da li je bolje da se sklopi kompjuter ili da se kupi onaj ASIC uredjaj za potrebe mininga? Ili je taj ASIC dodatak kompjuteru prilikom mininga mozda? I sta mi je pored hardvera potrebno da bi to funkiconisalo?
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2017, 17:32   #725
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

zavisi šta kopaš, za nešto je asic a za nešto grafička
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2017, 18:03   #726
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Kopam da zaradim za leba Koja varijanta je bolja? Nisam ni znao da postoji vise varijanti.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 12:43   #727
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Bitcoin se koliko znam odavno ne kopa grafičkim kartama.
300e mesečno sa mašinom od 2k evra je u rangu "biće bolje za 2 godine" i to važi za svaku valutu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 17:59   #728
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

300€ mjesečno sa uloženih 2000€ možeš zaraditi na taxiju, kupiš neki krš za te pare pa lagano. Ne postoje lake pare ni brza zarada. Bitcoin je smišljen uz ostale kriptovalute da bi naivni "hakeri" trošili megavate struje na nešto što nema nikakvu opipljivu ni vidljivu dobit. Znate li nekog ko je unovčio bitcoin ili bilo koju drugu valutu i koliko mu je para ostalo kad je platio struju?😂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 19:07   #729
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Znate li nekog ko je unovčio bitcoin ili bilo koju drugu valutu i koliko mu je para ostalo kad je platio struju?😂
Evo na primer ja, unovčio sam Ethereum i povukao novac na Visa karticu domaće banke, a ostalo mi je 100% novca jer nisam ni trošio struju već trgovao kriptovalutama. Takođe znam čoveka koji se bavio majningom, naravno, ostaje mu veći deo novca kada plati struju.

Kriptovalute se isplate, manje ako majnujete, više ako trgujete sa njima ili kupujete tokene na ICO rasprodajama (pa ih posle prodajete). Takođe i kao tehnologija imaju budućnost tu ima mnogo dobrih ideja, ali se slažem da je veoma neizvesno, jer jedan potez neke moćne države može preko noći da obezvredi vrednost kriptovaluta, privremeno ili zauvek.

Dakle nije šarena laža, može da se zaradi ali je budućnost veoma neizvesna.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 20:31   #730
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Evo na primer ja, unovčio sam Ethereum i povukao novac na Visa karticu domaće banke, a ostalo mi je 100% novca jer nisam ni trošio struju već trgovao kriptovalutama. Takođe znam čoveka koji se bavio majningom, naravno, ostaje mu veći deo novca kada plati struju.



Kriptovalute se isplate, manje ako majnujete, više ako trgujete sa njima ili kupujete tokene na ICO rasprodajama (pa ih posle prodajete). Takođe i kao tehnologija imaju budućnost tu ima mnogo dobrih ideja, ali se slažem da je veoma neizvesno, jer jedan potez neke moćne države može preko noći da obezvredi vrednost kriptovaluta, privremeno ili zauvek.



Dakle nije šarena laža, može da se zaradi ali je budućnost veoma neizvesna.

Ja pričam o majnerima, ne o vama wannabe-vukovima s Wallstreeta ili ex-Forexašima. Nisi trošio struju, nisi ulagao fizički napor, nego si upalio kefalo i razradio šemu, a ja pričam o ovim mukicama koje cijede megavate struje i "rudare" po tutorijalu pa nakon godinu dana guglaju "kako da izvučem pare od rudarenja hitno tutorijal". Postoji razlika.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 22:57   #731
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Imam kuma koji se time bavio do pre 2 godine. Imali su neku malu 'farmu', struja ih je izasla 150k mesecno, ali kaze da je dosta zaradio.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 23:06   #732
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja pričam o majnerima, ne o vama wannabe-vukovima s Wallstreeta ili ex-Forexašima. Nisi trošio struju, nisi ulagao fizički napor, nego si upalio kefalo i razradio šemu, a ja pričam o ovim mukicama koje cijede megavate struje i "rudare" po tutorijalu pa nakon godinu dana guglaju "kako da izvučem pare od rudarenja hitno tutorijal". Postoji razlika.
Da, ali ima i majnovanju profita, samo što danas (za razliku od pre dve-tri-četiri godine) moraš mnogo više novca da uložiš novca u opremu da bi imao neki opipljiv dobitak. Ali da, small-time majneri tu manje više gube vreme.

Što se tiče svega toga kao ideje, ne dopada mi se to što je majning ekološka katastrofa.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2017, 2:52   #733
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Tera moj drugar 10 rigova po 5 kartica, struja ga izađe oko 220k mesečno, ali kaže da mu se itekako isplati.

Inače u 2017-oj se procenjuje da su rudari potrošili oko 30 TWh struje, što je više od godišnje potrošnja u Irskoj. Dnevna potošnja je pet puta veća od dnevne proizodnje najveće vetroelektrane na svetu kad radi u punom kapacitetu (630 MW, na ušću Temze u Sev. More). To mu dođe otprilike dnevna proizvodnja TENT A+B kod nas (naravno kad rade svi blokovi).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2017, 14:40   #734
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

A koga zanima da računa da li se i za koliko isplati, ovde možete odabrati kartice koje se koriste za majning (uneti broj istih), cenu struje i ispod ćete dobiti tabelu sa potencijalnom zaradom.

Poslednja ispravka: JohnnyNT (28.12.2017 u 18:51) Razlog: nisam dodao link
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2017, 18:25   #735
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Tera moj drugar 10 rigova po 5 kartica, struja ga izađe oko 220k mesečno, ali kaže da mu se itekako isplati.

Inače u 2017-oj se procenjuje da su rudari potrošili oko 30 TWh struje, što je više od godišnje potrošnja u Irskoj. Dnevna potošnja je pet puta veća od dnevne proizodnje najveće vetroelektrane na svetu kad radi u punom kapacitetu (630 MW, na ušću Temze u Sev. More). To mu dođe otprilike dnevna proizvodnja TENT A+B kod nas (naravno kad rade svi blokovi).

10 rigova sa po 5 kartica = 50 kartica, nek je svaka po 200 € to je 10.000€ samo za opremu + 1500 do 2000€ mjesečno za struju, u prevodu da bi izbio opremu i struju u godini dana moraš da obrneš 30 hiljada € samo da bi bio na nuli. Treba i znati kad prodati, kad kupiti i kako raspolagati sa svim tim, jer ako je već toliko rizikovao onda valjda zna šta radi. Ti rigovi gube na vrijednosti i pojavljuju se noviji, bolji, pa te sistem tjera da ulažeš prave pare u nešto virtuelno, što sutra može da nestane isto onako kako je nastalo.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2017, 23:14   #736
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

LoneWolf, kolega, iskreno, pokušaj da jednom opširno napišeš tvoj stav i uputiš tvoj savet vezano za temu kriptovaluta.

Dosta ljudi je "zagrizlo" za tu temu, ušli su sa opremom, novcem i elanom, njima da'l se ne isplati ili isplati nama ni u džep ni iz džepa.

Ako već želiš da skreneš ljudima pažnju na neke negativne, nesigurne strane tog "posla", sa kojima se ja inače potpuno slažem jer vidim kuda vode tvoje poruke, onda im lepo ostavi ovde lepo napisan, konkretan tekst, sa par primera i argumenata i ja ću prvi da ti stavim +1, a i drugi će ako se slažu i ta poruka će imati mnogo više efekta nego neka prepiska od 3 strane gde se prepucava oko par rečenica.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 1:59   #737
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
LoneWolf, kolega, iskreno, pokušaj da jednom opširno napišeš tvoj stav i uputiš tvoj savet vezano za temu kriptovaluta.

Hajde da te poslušam🙂kriptovalute su, kao i sve na internetu, poprilično nestalno i neizvjesno. Vrijednost im se navodno svakodnevno povećava, i nakon Bitcoina niču kao gljive poslije kiše. Zašto? Zato što je to unosan posao. Kome je to unosno? Krenimo redom:

1. Proizvođačima hardvera i opreme za mining: moraš uložiti prave pare da bi ubirao "krive" (virtuelne) koje se kasnije (navodno) lako i brzo prodaju.

2. Prodavcima struje: svaki mining koristi struju i hardver (grafičke kartice prvenstveno, ali ne uvijek), gdje je primarni resurs ipak struja bez koje se ne može. Iako su komponente za mining "štedljive", one su upaljene 24/7 i konstantno "vrte", pa koliko god da troše struje taj iznos se vidi tek na kraju mjeseca i cifre nisu nimalo naivne.

3. Vladama, institucijama i organima gonjenja: otkako su na Dark/deep webu procurile fore i fazoni oko korištenja kriptovaluta u neke ilegalne svrhe, sada je, koliko sam upućen, u 99% slučajeva obavezno da svaka transakcija i otvaranje kripto walleta bude propraćena skenom ili fotkom dokumenta koji je izdala država (government issued ID), dakle lična karta ili pasoš. Kome idu ti podaci i ko to skuplja su pitanja koja bi otišla u domen "teorije zavjere".

4. Ekolozima: čak su u zaštiti od pretjeranih potrošača struje napravili svoju eko-frendli valutu SolarCoin, da bi sve tobož bilo čisto i mirisno.

5. Zaluđenicima i lezilebovićima koji misle da će ulaskom u pet kredita, uz hipoteke na kuću, šurnjajin stan i ćaletov plac na selu uspjeti da se iščupaju iz krize i postanu e-milioneri preko noći a nit' imaju alata ni zanata, nego ganjaju svoj dio kolača kojim se zapravo, htjeli oni to priznati ili ne, samo ČUPAJU i pokušavaju da iskeširaju bar onoliko koliko su uložili.

6. Wannabe-brokerima: propali foreksaši su se pronašli u trgovanju kriptovalutama, bez trošenja snage i struje, pa mogu brzo i lako da vas neuke i naivne zavrnu da trošite još pravih para koje nemate, na kupovinu virtuelnih para za koje je upitno hoćete li moći da ih iskeširate.

7. Policijama i organima reda: izguglajte false flag članak o prvom terorističkom aktu koji je finansiran kriptovalutom, pa ćete vidjeti koliko je agencija, službi i svjetskih policija uključeno u nadgledanje "savršeno anonimnih" kriptovaluta.

Kad smo provalili kome ovo odgovara, idemo da vidimo kome ne odgovara:

1. Banke u svijetu - nema provizija na transakcije, ne pitaju se ništa, ne mogu uticati na valutu. Ovo je prepoznala ruska Sber banka koja je pokupovala ogroman broj grafičkih kartica upravo u tu svrhu (guglajte za tačan opširan članak), s kojim ciljem - samo je njima poznato. Izguglajte i članak o jednom od najvećih kripto rudnika u Kini, koji rudari na ogromnom području, pa se zapitajte da nije sve već unaprijed "izrudareno" i koliko vam je trud uzaludan. Američke federalne rezerve navodno se protive kriptovalutama, a zapravo je to korak ka uvođenju jedne globalne valute za cijeli svijet, i iza svega vrlo vjerovatno stoje vladajuće elite, što će mnogi prokomentarisati kao "teoriju zavjere".

2. Steam i mnogi drugi internet servisi - batalili podršku za plaćanje kriptovalutama, sigurno ne bez razloga.

3. Zemljama sa zakonski neregulisanim korištenjem el. energije: ovdje bi ljudi koji rudare kriptovalute trebali biti oporezovani, da im se naplati industrijska struja, jer oni njenim korištenjem generišu profit. Takođe, na brdovitom Balkanu mreže snabdjevanja strujom su takav krš da je savršeno moguća pojava "štucanja" mreže u manjim mjestima zbog par komšija koji rudare, iako je oprema "štedljiva".

4. Zemljama koje kupuju struju od drugih, a nemaju regulisano zakonsko pitanje kriptovaluta: kod nas na Balkanu je to "špansko selo", ali ako je oporezovan freelance, onda treba oporezovati i "rudare".

5. Običnim građanima koji ne rudare: cijena struje ne može biti ista za obično domaćinstvo i za nekakve podrumske rudarske "farme", a ako ovo postane masovna pojava onda običnim građanima prijete poskupljenja.

Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv vas koji rudarite, možete se složiti ili ne složiti sa mnom, ali za mene je glupost ulaganje u nešto što može da nestane onako kako je i nastalo: u trenu, i jednog dana samo puf - pukoše "rudnici", ostadoše vam izraubovane grafičke kartice i neplaćeni računi, pa šta ćete poslije? Kriptovalute se nižu, jedne nestaju a druge nastaju, a u međuvremenu vama prave pare odlaze. Razmislite.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 2:16   #738
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ti trebaš da prijaviš svaku zaradu, ne treba ti neki zakon koji će posebno da oporezuje kriptovalutu čim ti pare legnu na račun u zemlji, a da bi dobio neku olakšicu za investiciju koja nije mala treba da imaš firmu.. znači misliš da si nešto zaradio a kad ti se javi poreska inspekcija
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 9:06   #739
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Hajde da te poslušam🙂kriptovalute su, kao i sve na internetu, poprilično nestalno i neizvjesno...

...Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv vas koji rudarite, možete se složiti ili ne složiti sa mnom, ali za mene je glupost ulaganje u nešto što može da nestane onako kako je i nastalo: u trenu, i jednog dana samo puf - pukoše "rudnici", ostadoše vam izraubovane grafičke kartice i neplaćeni računi, pa šta ćete poslije?
Ovo je glavno i sa ovim se najviše slažem! +1

U ovakve stvari se ulaže sa maksimalno 10% sredstava, i to će vam reći svaki, makar i poluobrazovani, ekonomista. A naš narod je poznat po alavosti i uletanju u stilu "sve ili ništa" i stoga ovo postaje opasno.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 12:11   #740
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

LoneWolf, u normalnim državama koje imaju deregulisano, liberalizovano tržište el energije, struja za industriju/preduzetništvo je daleko jeftinija od struje za domaćinstva, negde čak i dva puta niža.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com