Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2017, 19:23   #241
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Za povezivanje sa PC ili laptopom samo treba HDMI port. SMART nije potrebno.
Hoce bezicno da se poveze.

Ovako nesto? SAMSUNG UE32M5522 FHD SMART WIFI DVB-T2 SCREEN MIRRORING
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2017, 20:20   #242
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Treba mi preporuka za tv od 55'', s dobrom podrškom za puštanje sadržaja preko usba. Budžet je do 700 evra, a bilo bi lepo da je manje. Kod Tesli me nervira pozicija titla na bezmalo pola ekrana, pa se razmišljam o Grundigu ili Šarpu. Da li su se raznorazni Voxovi, Foxovi, Vivaxi poboljšali malo? Kakva je situacija s Telefunkenom?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2017, 22:24   #243
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Lično ne bih nikad dao 700 evra za funkene tesle i slično. Možeš kupiti pravi tv za te pare, npr samsung 55k5500 ili slično nešto. Pogledaj na prethodnim stranicama preporuke korisnika DukeOfSerbia, on je to fino sažeo.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2017, 12:34   #244
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: LCD tv?

Zdravo, treba da kupim televizor roditeljima, pa sam gledao da budu 49", da imaju sto siri ugao gledanja i da garancija bude sto duza, i sto je najbitnije da budu max oko 500e, smart+wifi funkcije nisu odlucujuce, ali ako ih tv poseduje, tim bolje..sledeca 3 su usla u izbor, pa mi treba pomoc koji ih njih da izaberem (svakako, ako imate neki drugi predlog, dobrodosao je). Ova tri su usla u izbor:

Philips 49PFS4131/12

Samsung UE49m5002akxxh

Samsung UE49j5202ak

Hvala unapred na pomoci
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2017, 18:46   #245
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom LCD tv?

A kakav je PHILIPS 49PFS5301/12?
Vidim da je smart ali nije mi to presudno, cena mu je u našim prodavnicama 51 000. Ima li nešto bolje u toj veličini ili veći za od prilike taj novac, budžet negde do max 60 000.
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 16:04   #246
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
Jack™ kaže: Pregled poruke
Hoce bezicno da se poveze.

Ovako nesto? SAMSUNG UE32M5522 FHD SMART WIFI DVB-T2 SCREEN MIRRORING
Ne razumem se u bežično povezivanje i generalno u „pametnim“ funkcije na TV-ima. Taj screen mirroring je za mobilne uređaje kako stoji na Samsungovom sajtu.
Sam po sebi je taj TV odličan – to je top Samsungova FHD serija.

Za Chromecast – ni u to se ne razumem mada na brzinu gledajući, on strimuje npr. Chrome.

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Treba mi preporuka za tv od 55'', s dobrom podrškom za puštanje sadržaja preko usba. Budžet je do 700 evra, a bilo bi lepo da je manje. Kod Tesli me nervira pozicija titla na bezmalo pola ekrana, pa se razmišljam o Grundigu ili Šarpu. Da li su se raznorazni Voxovi, Foxovi, Vivaxi poboljšali malo? Kakva je situacija s Telefunkenom?
Gde bi kupio – ovde ili od preko (kp)?
Gledanje u mraku ili uvek pod svetlom?

Od tih regionalnih marki je najbolji Vox, ali samo modeli iz Turske, ne iz NR Kine. Grunding je turska marka. Sharp je za zaobilaziti u širokom krugu. Ovde sam otkucao.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 16:21   #247
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Philips

Citat:
Dyca kaže: Pregled poruke
Zdravo, treba da kupim televizor roditeljima, pa sam gledao da budu 49", da imaju sto siri ugao gledanja i da garancija bude sto duza, i sto je najbitnije da budu max oko 500e, smart+wifi funkcije nisu odlucujuce, ali ako ih tv poseduje, tim bolje..sledeca 3 su usla u izbor, pa mi treba pomoc koji ih njih da izaberem (svakako, ako imate neki drugi predlog, dobrodosao je). Ova tri su usla u izbor:

Philips 49PFS4131/12

Samsung UE49m5002akxxh

Samsung UE49j5202ak

Hvala unapred na pomoci
Nema šanse da je Samsung J serija dostupna. To su modeli od pre 2,5 god.
Samsungova 50xx serija je početna.
Za garanciju – samo Philipsovi FHD modeli imaju 4 god, LG Electronics valjda 3 (ali su za zaobilaziti), a ostali 2.

Philips 49PFS4131 je testiran, prošao je dosta dobro i zato ga preporučujem. Ima S-IPS panel, a horizontalni uglovi gledanja su najširi mogući izmereni u FHD klasi.
Ako se kupuje kod nas u maloprodaji, onda nema bolje. Nije „pametan“, ali pušta skoro sve multimedijalne fajlove preko USB-a.

Citat:
Dark Phoenix kaže: Pregled poruke
A kakav je PHILIPS 49PFS5301/12?
Vidim da je smart ali nije mi to presudno, cena mu je u našim prodavnicama 51 000. Ima li nešto bolje u toj veličini ili veći za od prilike taj novac, budžet negde do max 60 000.
Nema test.
Koliko vidim, to je 49PFS4131 serija sa HbbTV platformom plus neka sitna unapređenja. Tako je po zvaničnim specifikacijama.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (10.12.2017 u 17:16)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 18:24   #248
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Philips

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Nema test.
Koliko vidim, to je 49PFS4131 serija sa HbbTV platformom plus neka sitna unapređenja. Tako je po zvaničnim specifikacijama.
Znači u principu nema greške ni sa ovim modelom. Vidim da daju garanciju čak 4 godine, tako da verovatno cu da ga uzmem u sledećih nedelju dana
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2017, 22:28   #249
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ako ne gledaš TV u mraku, onda da. Ako koristiš u mraku, onda ne zato što ima S-IPS panel.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2017, 22:32   #250
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Ako ne gledaš TV u mraku, onda da. Ako koristiš u mraku, onda ne zato što ima S-IPS panel.
A kakve su alternative u tom cenovnom rangu sa drugim tipom panela? Ovo uzimam za roditelje kući, u stanu za sebe imam Samsung 40k5502 i ima malo probijanja led osvetljenja ali nije ništa alarmantno
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2017, 22:42   #251
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Pročitaj temu Nov TV preko 42". Tu sam sve objasnio. Skraćeno – nema VA u tom segmentu.

Taj Samsung 40K5502 kojega imaš, ima S-MVA panel, ali 49“ verzija ima PLS.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2017, 23:30   #252
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Pročitaj temu Nov TV preko 42". Tu sam sve objasnio. Skraćeno – nema VA u tom segmentu.

Taj Samsung 40K5502 kojega imaš, ima S-MVA panel, ali 49“ verzija ima PLS.
Onda i nemam izbora, hvala na savetima procitacu temu u svakom slucaju
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2017, 11:01   #253
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

@ mentolbrebombona

LG Electronics LH modeli (2016.) su generalno ok i bio sam ih preporučivao. Izuzetno su retko dostupni pa ih više ne spominjem niti sam sačuvao spisak preporučenih modela.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (19.12.2017)
Stara 14.12.2017, 14:54   #254
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

@dukeofserbia

Kupujem kod nas, najverovatnije na rate. TV nikada ne gledam u potpunom mraku. Gledamo bilo na dnevnom svetlu, bilo u uslovno rečeno polumraku (svetlost podne lampe koja bije u plafon, dijagonalno od tva, u suprotnom kraju sobe).

Juče sam na vrlo kratko probao novu 4k teslu u Komtrejdovoj radnji u Ušću. U tih nekoliko minuta nije izgledala uopšte loše. Najradije bih kupio Samsung, pošto s njima imam bogatog iskustva, ali previše mi je da se ispružim za više od 50 evra mesečno, tako da mi se ta tesla negde uklapa u tu cenu.

Ako sam dobro shvatio, ti preporučuješ Vox kao bolji izbor?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2017, 11:19   #255
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Samsung Electronics

Nije da preporučujem Vox, ali od tih regionalnih marki se pokazao kao najbolji po pitanju izdržljivosti, ali ponavljam, modeli proizvedeni u Turskoj od Vestela, ne iz NR Kine.

Samsung UE55M5672 – u Emmezeti je najjeftiniji 85k. Taj konkretan model je testiran. Ima S-PVA panel sa velikim kontrastom (mada tebi ni nije bitno zbog gledanja pod
svetlom), uglovi gledanja su natprosečno dobri za VA i ima Tizen OS. 55“ modeli su jako skupi kod ovih poznatih marki.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2017, 22:42   #256
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Bojim se da si mu trenutno jedino ova dva cenovno prihvatljiva:

https://www.comtradeshop.com/grundig...hd-dvb-t2.html

https://www.comtradeshop.com/tesla-5...hd-dvb-t2.html

Da li se isplati kupiti jedan od ta dva, ili da ne kupujem ništa?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 17:27   #257
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Otkucaj mi gde bi kupio. Da li baš mora u Comtradeu?

Ako bi već kupio neku regionalnu marku TV-a, onda bi to bio Vox, ali modeli iz Turske zato što su se pokazali da su relativno dobri (odnosi se na kvarove).
Modeli koji imaju Y su iz NR Kine i za zaobilaziti su. I postoje Vox FHD i UHD modeli od 55“.

Znaj da većina tih TV-a regionalnih marki imaju isti softver, čak su i im upustva skoro ista – barem je tako sigurno bilo prošle sezone.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2017, 8:51   #258
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Prošle zime sam planirao nabavku televizora, ali sam odustao (naravno zbog novca koji je morao da bude preusmeren). Tada sam (kao) proučavao šta se najviše isplati, ali posle dugo nisam pratio scenu.
A pre par meseci sam kupio Philips 43PFS4131/12 za oko 40 hiljada. Utisak - prežalosno! Nisam očekivao mnogo, ali je bio gori od svakog očekivanja. Vratio sam ga posle jednog dana korišćenja! Crna boja ni blizu crne, boje čudne i neprirodne, prikaz običnog SD signala sa kablovske očajan, zvuk verovatno najgori koji sam čuo na savremenom televizoru, softver i meniji nepraktični, performanse uz PS4 katastrofalne itd.
Nisam stručnjak, tj. laik sam, ali ipak sam ranije uspevao da nekako podesim TV uređaje da daju solidnu sliku. Sa ovim modelom nije bilo šanse za to. Satima i satima sam isprobavao sva podešavanja, ali jednostavno nije bilo šanse da se izvuče iole prihvatljiva slika.
Nikad nisam imao televizor više klase, naviknut sam na nižu klasu, ali ipak je slika (i celokupni utisak korišćenja) na mom matorom LG 32LK350 neuporedivo bolja. I govorim o televizoru kojem su (još pre 6 godina) zamerali da ne daje dovoljno duboku crnu, ali u odnosu na ovaj Philips stari LG ima crnu k'o ugalj!
Možda bi neko ko zaista zna znanje uspeo da izvuče nešto iz onog televizora (mada iskreno sumnjam), ali ja svakako nisam uspeo. Čudi me da sam nailazio na preporuke za ovaj TV. Ne znam, možda je moj primerak bio loš, ali svakako ne preporučujem ovog Philipsa.

Nakon vraćanja tog televizora su mi opet iskrsli neplanirani troškovi, pa nisam kupio drugi, ali sada razmišljam da uzmem kredit i da kupim. Dakle, šta sada da tražim?
Željena dijagonala je 42-43", budžet sa prvo planiranih 40 hiljada podižem na 50-ak, a može eventualno i do 60-ak ako zaista vredi dodatna investicija. Namena televizora bi bila gledanje običnog TV-a (digitalna kablovska, ali nažalost sa zanemarljivim brojem HD kanala, dakle skoro sve SD), HD video sa hard diska i PS4 gejming, kasnije verovatno i PC igranje.

(Eh da - još nešto - prevashodno bi mi odgovarali televizori sa onim centralnim postoljem, a ne sa nožicama na oba kraja televizora. Takvu policu imam (usku, užu od širine televizora od 40+ inča). Znam da je to smešan razlog prilikom biranja televizora, ali ako bih uzeo neki sa širokim postoljem, morao bih da investiram i u novu policu. Naravno da ovaj kriterijum nije presudan.)

Mislio sam na neki FHD televizor, ali vidim da se i poneki UHD uklapa u budžet.
Predlozi? Ne bih no-name proizvođače, ali takođe ni stare brendove koji postoje samo na papiru i koje očigledno Kinezi i Turci iskorišćavaju (iskustvo sa ovim "Philipsom" - namerno pod navodnicima).
Šta da tražim sebi? LG, Samsung, Sony, Panasonic?
Sa LG-jem imam odlična iskustva, ali vidim da njegove nove serije osnovnih modela baš kritikuju. Da li osim slabe osvetljenosti imaju još nekih realnih mana? Neko koristio LG 43UJ634V? Za 60k i uz 5 god. garancije mi je delovao baš dobro, ali onda naiđoh na pljuvačinu po LG-ju...
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2017, 15:50   #259
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Otkucaj mi gde bi kupio. Da li baš mora u Comtradeu?

Ako bi već kupio neku regionalnu marku TV-a, onda bi to bio Vox, ali modeli iz Turske zato što su se pokazali da su relativno dobri (odnosi se na kvarove).
Modeli koji imaju Y su iz NR Kine i za zaobilaziti su. I postoje Vox FHD i UHD modeli od 55“.

Znaj da većina tih TV-a regionalnih marki imaju isti softver, čak su i im upustva skoro ista – barem je tako sigurno bilo prošle sezone.
Ne mora baš u Komtrejdu, ali bih kupio negde gde mogu na rate
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2017, 13:35   #260
MilovanB
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Lokacija: Taamooo daaleeekooo
Poruke: 165
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Zamolio bih i ja za mišljenje, pošto kupujem tv...budžet oko 500-600 evra, po mađarskim cenama
Čitajući forume, najviše su mi svideli sony 49xe7077, i samsung 43m5500...jasno mi je da je različit panel, i dijagonala. Koji ima onako lepši prikaz slike, boja i tako to? Kontrast je nas strani samsunga koliko se ja razumem.
Koristio bih ga za sve i svašta, gledanje u mraku/po danu, filmovi, sport, možda ponekad ps4 (mada retko). Ne bih ga povezivao sa kompom.
Udaljenost od tv-a nekih 2.5-3 metra. Uglovi gledanja nisu mnogo bitni, mada ne bih da budu baš loši.
Hvala!
MilovanB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com