Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2016, 21:48   #21
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ponoviću (retorsko) pitanje iz prvog posta na ovoj temi: kako je prosečan životni vek skoro dupliran u poslednjih stotinak godina ako nas sve vreme truju???
Нема ту мистерије. Адекватна хигијена, изградња канализације, исправна вода за пиће, квалитетнија исхрана, антибиотици, итд. Један илустративан пример. Лекара по имену Ignaz Semmelweis који је први пут предложио дезинфекцију руку пре оперативних захвата и инсистирао на томе дуги низ година, су на крају стрпали у лудницу. Без шале. То је било 1865, дакле не тако давно.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Da li znate koliko je slučajeva tuberkuloze (ili neke druge bolesti) bilo pre obavezne vakcinacije, a koliko danas?
Подаци те демантују. Вакцине са тим немају везе. Смртност је драстично пала или је болест потпуно искорењена деценијама пре увођења вакцина! А имаш и супротне примере, где је смртност нагло скочила након вакцинисања. Све доступно и јасно, само кад би неког интересовале чињенице.

The vaccine effort in historical perspective (Аустралија):
http://vaccinationdilemma.com/histor...es-vaccination

Случај „незаштићеног“ града Лестера (након одбијања вакцинације против Вариоле) у поређењу са другим градовима у Енглеској, као и војском (која се, јелте, редовно вакцинисала):
http://www.whale.to/a/biggs_graph_c.html
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	254862_10150331669573998_1836761_n.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	28,5 KB
ID:	54066  

Poslednja ispravka: Jim Bravura (11.4.2016 u 21:54) Razlog: додат график за туберкулозу
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
pedjosav (14.4.2016)
Stara 12.4.2016, 7:52   #22
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke

""Vakcinacija je bila masovna", kaže dr Gligić. "Nažalost, posledice vakcinacije su bile veoma teške, bilo je i smrtnih slučajeva i smatra se da je od vakcinacije bila veća šteta nego od same variole", kaže dr Gligić navodeći da kod imunodepresivnih osoba koje nemaju imunitet dolazi do generalizovane vakcinije, što znači da čovek prosto bukne na mestu gde je vakcinisan, a može doći i do encefalita – da virus prodre do centralnog nervnog sistema (sin jedne infektološkinje je posle vakcinacije dobio zapaljenje moždanih opni, upravo od vakcine). Međutim, vakcinisalo se redom. To nije mimoišlo ni trudnice. Srećom, prema rečima dr Gligić, ni kod jedne nije došlo do prodora vakcine na plod."

или ово:

"Prema rečima dr Pantića, u vreme njegovog boravka u "Čarapićevom brestu" tamo je bilo dvadesetak ljudi. "Čovek koji je ležao pored mene, Nedeljko se zvao, bio je u lošem stanju i sav u ospama. Njegova desetogodišnja ćerka, koja je od variole vakcinisana godinu-dve dana ranije, epidemiju je praktično prošla sa dve tri bubuljice i temperaturom 37 sa 2. Ja sam imao srednji oblik, jer sam ipak bio delimično zaštićen. Desetak godina ranije bio sam u vojsci u Sloveniji i, uoči Beogradske konferencije, dobio naređenje da celu vojsku izvakcinišemo od variole. Vakcinisao sam ceo bataljon, 300-400 vojnika. Vakcinisao sam i sebe"

Вакцинисали се, а ипак оболели? Занимљиво

Извор: http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1041070
Nemoj da stavljas pod navodnike termin IMUNODEFICIJENCIJE, posto ocigledno ne znas sta znaci. U samom tekstu se koristi, samo je stavljen kao IMUNODEPRESIJA (stanje smanjenjih odbrambenih sposobnosti organizma, iliti smanjenog imuniteta http://medical-dictionary.thefreedic...munodepression) Imunitet moze da oslabi iz mnogo razloga (neuhranjenost,hipovitaminoza, hormonski disbalans, stres, lekovi koji se koriste za lecenje imunski posredovanih bolesti...) ne samo iz onih koje sam ranije naveo, tako da jednostavno da bih ti objasnio zasto i kako dolazi do njih, trebalo bi da ti ovde prepricavam imunologiju, sto je krajnje nezahvalno ( evo ti knjiga pa citaj https://elsevier.ca/product.jsp?isbn=9780323222754). Imunitet je JAKO komplikovan stvar, a ilustrativan je primer da postoje ljudi koji su imuni na HIV virus (jednostavno nemaju proteinski receptor na membrani CD4 celije za koji se virus kaci, tako da im HIV ne moze nista).

Drugo, vakcine ne rade na nacin na koji ti smatras da rade (moguce je da se javi neki oblik bolesti, ali daleko blazi nego sto bi se to desilo kod vakcinisane osobe). Za neke vakcine je neophodna revakcinacija da bi se odrzao imunitet na njih, i vrsi se provera da li se vakcina "primila" ili ne.

Posto je ocigledno da nemas radno znanje iz oblasti, nemam vremena da guglam razne studije i linkujem samo da bih ti posle objasnjavao znacenje pojedinih termina (ovo ne mislim kao uvredu, vec jednostavno, ne mogu kroz postove da ti izlozim ono za sta mi je trebalo 6 meseci intenzivnog ucenja, uz pomoc profesora i prakticnog rada). Jos jednom, ne krijem ja nikakve informacije, veoma lako mozes da izguglas ogroman broj studija koje potvrdjuju efikasnost vakcina, ali danas posto svako moze da da iznese svoje misljenje online, isto tako mozes da naidjes i na masu tvrdnji koje ce to da opovrgavaju.

Na kraju, da ne steknes pogresno misljenje da ja smatram sebe autoritetom na ovu temu, moje znanje je jako ograniceno jer ja nisam imunolog/epidemiolog, ne vrsim ja studije niti mogu da ih vrsim, ali sam ipak daleko vise upucen od laika.

P.S.
Evo linka koji sam obecao u ranijem postu o MMR vakcini i autizmu http://cid.oxfordjournals.org/content/48/4/456.full

p.p.s
Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Ако разбољевање зависи од стања целокупног имуног система, а не од вакцине за ту конкретну болест, чему онда вакцине?
Ovo mi je promaklo. Ova recenica apsolutno potvrdjuje da blage veze nemas ni sta je vakcina, ni zasto se daje, ni kako deluje. Po cenu da sve ono sto sam do sada relativno smireno i stalozeno izlozio bacim u vodu i ispadnem prost, dizem ruke od dalje rasprave sa tobom uz konstataciju : "lakse je nekim ljudima uterati metar u d..e, nego milimetar u glavu"

Poslednja ispravka: makiem (12.4.2016 u 8:38) Razlog: p.p.s
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), Game fever (20.6.2016), Juraj (16.4.2016), oluja (13.4.2016)
Stara 12.4.2016, 15:14   #23
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
...Да ли би био љубазан да ову тврдњу поткрепиш доказима?
Ne znam zašto neko na forumu treba da "potkrepljuje" nešto što je zvanična naučna doktrina i za šta se dokaz može naći bilo gde u stručnoj literaturi.
Ti si taj koji osporava nešto što je opšteprihvaćeno i od tebe se očekuje da dokazuješ svoje teze, pri čemu moram da ti kažem da filmovi i novinski intervjui nisu naučni dokaz.

I ponoviću: sve treba da se preispituje, ali sve te razne "teorije" koje se šire po društvenim mrežama su obična lupetanja.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), Game fever (20.6.2016), micko76 (12.4.2016), oluja (13.4.2016), player1 (12.4.2016), Shadowfax (12.4.2016), Spawn BG (13.4.2016)
Stara 13.4.2016, 0:22   #24
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
na kraju, da ne steknes pogresno misljenje da ja smatram sebe autoritetom na ovu temu, moje znanje je jako ograniceno jer ja nisam imunolog/epidemiolog, ne vrsim ja studije niti mogu da ih vrsim, ali sam ipak daleko vise upucen od laika.
Мени је то савршено јасно још од твоје прве поруке
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
ne znam zašto neko na forumu treba da "potkrepljuje" nešto što je zvanična naučna doktrina i za šta se dokaz može naći bilo gde u stručnoj literaturi.
Јесте, доказа има толико да наш форумски лекар није у стању да наведе ни један једини?

Узгред, немој сад да идемо у прошлост и набрајамо шта је све било "званична научна доктрина", а после се показало као ноторна глупост. Батали такве "аргументе".

Решење контроверзе о вакцинама је крајње просто: Јесу ли болести биле искорењене и/или у драстичном паду деценијама пре увођена вакцина или нису? Ако јесу (као што подаци показују), око чега се ми овде свађамо?
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
ti si taj koji osporava nešto što je opšteprihvaćeno i od tebe se očekuje da dokazuješ svoje teze, pri čemu moram da ti kažem da filmovi i novinski intervjui nisu naučni dokaz.
Какве везе има да ли је нешто општеприхваћено са истином? Слепа вера са науком? Па ваљда је и теби у интересу да се то рашчивија? Иначе, филмови и новински интервју су само медијум, као и књиге рецимо, али њихов садржај јесте или може бити доказ.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
i ponoviću: Sve treba da se preispituje, ali sve te razne "teorije" koje se šire po društvenim mrežama su obična lupetanja.
Ово као да си рекао: "Све треба да се преиспитује, али немој неко случајно да се дрзне". Много си контрадикторан.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2016, 10:21   #25
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

"Logika" coveka koji ne zna mnogo mu govori da je zemlja ravna...

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	12928399_1090384867698188_5250389482641839931_n.jpg
Viđeno:	95 puta
Veličina:	50,1 KB
ID:	54069
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2016), mvasic (13.4.2016), player1 (13.4.2016)
Stara 13.4.2016, 10:51   #26
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Da se vi školovani šta pitate...

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vacine2.jpg
Viđeno:	89 puta
Veličina:	101,0 KB
ID:	54070
*
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	10660111_1075972432472765_3777023248375818555_n.jpg
Viđeno:	81 puta
Veličina:	77,5 KB
ID:	54071
*
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1935800_10209229588084731_6468136691518887169_n.jpg
Viđeno:	87 puta
Veličina:	29,3 KB
ID:	54072
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Dark Magician (22.5.2016), Game fever (20.6.2016), makiem (13.4.2016), mvasic (13.4.2016), namcor (13.4.2016), player1 (13.4.2016), su27killer (17.4.2016)
Stara 13.4.2016, 11:38   #27
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Da se vi školovani šta pitate...
Ako si im rek'o...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2016, 12:00   #28
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Какве везе има да ли је нешто општеприхваћено са истином? Слепа вера са науком? Па ваљда је и теби у интересу да се то рашчивија? Иначе, филмови и новински интервју су само медијум, као и књиге рецимо, али њихов садржај јесте или може бити доказ.
Ne radi se o nečemu što je opšteprihvaćeno među ljudima generalno, nego o nečemu što je prihvaćeno među naučnicima koji se time bave, a prihvaćeno je na osnovu hiljada ili miliona naučnih radova, studija, ekperimenata itd. Ako neko to osporava, treba da ima nekakve protivargumente koji su iste vrednosti, a ne da, poput tebe, traži da mu neko na forumu časkom prepriča suštinu. I opet: novinski članak nije relevantan naučni dokaz. Doktorati se (u normalnim državama) brane na fakultetima, a ne u novinama, studije se rade po utvrđenim procedurama, a ne na osnovu komšijinog iskustva itd.

Citat:
Ово као да си рекао: "Све треба да се преиспитује, али немој неко случајно да се дрзне". Много си контрадикторан.
Loše čitaš. Ja sam rekao da sve treba da se preispituje, ali da su ta kojekakva cirkularna pisma puna notornih gluposti i ne preispituju ništa, nego su obično lupetanje u stilu političkih kampanja kod nas. Svako može da piše šta god hoće, ali to ne znači da je u pravu. I sam si rekao da su pojedine medicinske procedure preispitivane i odbacivane ili menjane i to će se sigurno dešavati i dalje, ali to ne znači da svako lupatanje možemo prihvatiti kao nekakvo validno i kvalifikovano preispitivanje bilo čega, pa ni medicine. Možda neko jednog dana zaista i utvrdi da su vakcine nepotrebne ili štetne, ali to svakako neće utvrditi na osnovu tih budalaština koje se dele po društvenim mrežama, jer one ne dokazuju ništa sem neznanje i lakovernost ljudi koji ih dele. Moguće je na osnovu pogrešnih premisa nekakvom logičkom akrobacijom doći do ispravnog zaključka, ali to ne znači da si bilo šta dokazao, nego da si se nalupetao i imao sreće da ipak pogodiš.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), player1 (13.4.2016)
Stara 13.4.2016, 19:32   #29
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Узгред, немој сад да идемо у прошлост и набрајамо шта је све било "званична научна доктрина", а после се показало као ноторна глупост. Батали такве "аргументе".
Neću da se mešam u kompletnu raspravu, ali mali komentar: da, svašta je bilo "zvanična naučna doktrina" pa se menjalo. Zamisli tek "nezvanične" doktrine, koje se šire copy/paste, SHARE THIS metodom preko društvenih mreža...
Батали такве "аргументе"

Ako se slažeš, podeli ovo sa svojim prijateljima...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
mvasic (13.4.2016), player1 (13.4.2016), su27killer (17.4.2016)
Stara 13.4.2016, 21:39   #30
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Neću da se mešam u kompletnu raspravu, ali mali komentar: da, svašta je bilo "zvanična naučna doktrina" pa se menjalo. Zamisli tek "nezvanične" doktrine, koje se šire copy/paste, SHARE THIS metodom preko društvenih mreža...[B]Батали такве "аргументе"
Е па друже, треба знати издвојити жито од кукоља. Најлакше је кривити друштвене мреже (или интернет у глобалу). Наравно да има пуно информационог смећа и мора се доста тога проверавати, али то је мала цена за онај осећај задовољства кад oткријеш неки драгуљ што ти промени читаву перспективу, да не кажем светоназор. Ко чека да му то саопште у вестима или на ТВ дневнику, далеко ће догурати. Интернет је још увек најмање цензурисан медијум, лудост је то неискористити.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2016, 22:17   #31
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Интернет је још увек најмање цензурисан медијум, лудост је то неискористити.
Slažem se, svaku prevaru najlakše je izvesti putem interneta. Posebno ako imaš stado kome je geslo "ako je na internetu, mora da je istina".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016)
Stara 14.4.2016, 0:44   #32
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

http://www.upworthy.com/16-years-ago...-sicker?c=ufb7
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mvasic (14.4.2016)
Stara 14.4.2016, 15:30   #33
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Е па друже, треба знати издвојити жито од кукоља. Најлакше је кривити друштвене мреже (или интернет у глобалу). Наравно да има пуно информационог смећа и мора се доста тога проверавати, али то је мала цена за онај осећај задовољства кад oткријеш неки драгуљ што ти промени читаву перспективу, да не кажем светоназор. Ко чека да му то саопште у вестима или на ТВ дневнику, далеко ће догурати. Интернет је још увек најмање цензурисан медијум, лудост је то неискористити.
Moj sin ima 10,5 godina, redovno je vakcinisan od rođenja svim obaveznim vakcinama i ne fali mu ništa. Sad ja treba da verujem nekoj dokonoj domaćici koja šeruje "Vakcine su zlo"?
To što je internet najmanje cenzurisan ne mora biti pozitivna pretpostavka, jer kao što se mogu raširiti dobre i korisne stvari (uostalom, i ovaj forum je na internetu, eto nas ovde i diskutujemo iako se lično ne poznajemo), isto tako se mogu širiti i laži, gluposti, neproverene informacije, nečije halucinacije i slično...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
mvasic (14.4.2016), oluja (14.4.2016), Sass Drake (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 1:23   #34
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Веома кредибилан извор, види се да си се потрудио

Да чујемо шта доктор каже на ту тему, боље рећи клевету:
Andrew Wakefield, MD

Citat:
spawn bg kaže: Pregled poruke
moj sin ima 10,5 godina, redovno je vakcinisan od rođenja svim obaveznim vakcinama i ne fali mu ništa. Sad ja treba da verujem nekoj dokonoj domaćici koja šeruje "vakcine su zlo"? To što je internet najmanje cenzurisan ne mora biti pozitivna pretpostavka, jer kao što se mogu raširiti dobre i korisne stvari (uostalom, i ovaj forum je na internetu, eto nas ovde i diskutujemo iako se lično ne poznajemo), isto tako se mogu širiti i laži, gluposti, neproverene informacije, nečije halucinacije i slično...
Основна теза коју потенцирам није да су вакцине зло, већ да од самог настанка не функционишу (не штите од болести). Ако притом некоме нашкоде (што и сами лекари не поричу да се дешава), тим горе по вакцине и њихове лобисте. Дакле, узимају паре за нешто што не ради, самим тим праве људе магарцима и као шлаг на торту с времена на време неког обогаље. И сад је проблем интернет што такве подметачине излазе на видело? Хајде онда сви да жмуримо, ако је то решење.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2016, 1:57   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Основна теза коју потенцирам није да су вакцине зло, већ да од самог настанка не функционишу (не штите од болести).
Usled čega se onda broj zaraženih i umrlih od ovih bolesti drastično smanjio otkada se vrši vakcinacija? Gledanja u sunce?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2016), mvasic (15.4.2016), oluja (15.4.2016), Sass Drake (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 7:37   #36
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Основна теза коју потенцирам није да су вакцине зло, већ да од самог настанка не функционишу (не штите од болести).
Oces reci, da je cela jedna naucna disciplina jedna velika sarena laza?

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mvasic (15.4.2016), oluja (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 8:16   #37
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ovo mora da je najbolji primer trolovanja koji sam video na SK forumu
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
mvasic (15.4.2016), oluja (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 10:06   #38
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Основна теза коју потенцирам није да су вакцине зло, већ да од самог настанка не функционишу (не штите од болести). Ако притом некоме нашкоде (што и сами лекари не поричу да се дешава), тим горе по вакцине и њихове лобисте. Дакле, узимају паре за нешто што не ради, самим тим праве људе магарцима и као шлаг на торту с времена на време неког обогаље. И сад је проблем интернет што такве подметачине излазе на видело? Хајде онда сви да жмуримо, ако је то решење.
Objasni ovo:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Kako su vakcine promenile svet.jpg
Viđeno:	121 puta
Veličina:	78,3 KB
ID:	54080
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mvasic (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 11:07   #39
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ja ne poznajem medicinu ni biologiju. Da li je toliko teško priznati da ne znaš neke stvari ?
Ali znam ponešto iz istorije.
Post pre mene pokazuje ono što sam hteo da kažem.
I kako to onda vakcine ne funkcionišu ?
Verovatno je svo naše znanje o prošlim vremenima proizvod nekakve masonsko, iluminati zavere.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
mvasic (15.4.2016), player1 (15.4.2016)
Stara 15.4.2016, 15:59   #40
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Mislim da ovo opisuje srz problema: http://nymag.com/thecut/2016/04/fact...b-share-thecut
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2016 oluja Sadržaj novog broja SK 50 29.4.2016 3:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com