Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2016, 14:12   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
:ciao
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2016, 16:27   #2
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ne znam zašto pas prkosi, ali ovomesečna kolumna je pun pogodak
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 10:41   #3
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ha! Evo danas na listverse sajtu kaže da neki likovi koriste dronove da jure pokemone. Toliko o vežbanju, cela ta stvar je idiotarija.
Mišljenja sam da masne naslage sa d*p*ta mogu da se tope i bez elektronskih uređaja. Ustvari to se još efikasnije radi low tech.

I takođe gajim veliku odbojnost prema svemu Japanskom što je post WWII.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 21:29   #4
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Kuzma je, što bih nazvao, meta-hipster. Ne, on ne nosi odeću prosjaka, kasetofon i naočare bez dioptrije, ali ishejtuje sve što je popularno, bez ikakvog argumenta i rezona.

Recimo, sećam se kolumne gde je pisao o tome kako je dobio iPhone, naravno, uz bujicu negativnih emocija. Ali, njegov stav je jasno formulisan paralelno sa poslovnom politikom Apple-a.

Međutim, njegov stav prema anime-u i manga-i je, blago rečeno, nesnosan. Kao da svaki anime i svaka manga su traćenje vremena. Gluposti. Možeš da naletiš na neviđenu glupost, a možeš i da nađeš nešto što smatraš umetnošću. Po njemu, mogli bi komotno i da se odreknemo i filmova, serija, muzike i, na kraju krajeva, igara.

Kuzma se uvek predstavljao kao zagriženi fan science-fiction-a; ali baš me interesuje kako postoji neko ko je SF fan a nije pogledao Akiru niti Ghost in the Shell. Debelokožački stavovi kao ovaj me zgražavaju.

Ali, avaj, "morao" je da se oda poroku Pokemona, zarad većeg dobra: fizičke aktivnosti. Eh, tužna li je epopeja našeg Kuzme!

Summa summarum: smeće od kolumne, možda napiše nešto bolje sledeći mesec. A možda i ne.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
simke85 (9.8.2016), zdravkelja (17.9.2016)
Stara 5.8.2016, 8:04   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Prvi put da nešto iz Japana gotivi.
A što se tiče pokeona, lep pokušaj da se napravi interaktivnostsa krajnjim korisnicima i želja da se izbace iz svojih udobnih fotelja. Da, da se topi mast...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 12:55   #6
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

ja radim jako zeznute treninge skoro svaki dan tako da sam prilično fizički aktivan ali realno 90% ljudi su obični trutovi tako da će veće kretanje nesumnjivo poboljšati njihovo zdravlje i time smanjiti troškove koje država izdvaja za zdravstvo

po meni to nije loša stvar, pa neka je "igra" totalno retardirana
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku su27killer na korisnoj poruci:
todos (8.8.2016)
Stara 8.8.2016, 11:25   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ako bi država još malo smanjila troškove za zdravstvo, lečili bismo se oblogama od komovice. Hoću reći, to teško da je neki argument.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 11:52   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ne igram, fizički sam aktivan ali interaktivnost ove igre nema cenu. I ja se slažem da je povezano sa zdravstvom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 0:12   #9
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ako bi država još malo smanjila troškove za zdravstvo, lečili bismo se oblogama od komovice. Hoću reći, to teško da je neki argument.
Samo što je ova naša abortirana država potpuno nebitna kada se radi o globalnim trendovima. Cifre oko kojih se mi ovde prepiremo i prepucavamo su za svaku ozbiljniju državu smešne.
Sa druge strane, nevezano za Pokemone, svako treba da vodi računa o svom zdravlju pre svega zbog sebe samog, a ne zbog države i eventualne uštede. Kod nas preovlađuje odsustvo svesti o ličnoj odgovornosti i ličnom naporu i skloni smo da sve prebacujemo na nekakve faktore koji su van naše kontrole (bombardovanje, osiromašeni uranijum, ozonski omotač i sl.), dok trivijalne svakodnevne stvari koje radimo pogrešno (pušenje, pogrešna ishrana, nedostatak fizičke aktivnosti itd.) i koje možemo da promenimo kada god želimo i bez nekog velikog ulaganja, uglavnom proglašavamo bezopasnim i neškodljivim ili bespotrebno komplikujemo - npr. nije poenta kupiti bezglutenski keks koji košta 10 puta više od običnog ili ići na nekakve fensi treninge za 4000 mesečno, nego samo malo smanjiti meso, so, šećer, ubaciti više voća i povrća i hodati 1h dnevno, što je u zbiru čak i jeftinije nego "običan" način života. Ako će nekome Pokemoni pomoći da se lakše odluči da hoda 1h, neka ih. Ljudi su svakako iracionalni i očigledno je da logična i racionalna objašnjenja ne pomažu previše jer svaki idiot misli da je dovoljno pametan da zna šta je dobro za njega, a što je još gore, često je ubeđen i da misli da zna šta je bolje za druge, naročito kada se nađe u grupi sličnih idiota.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Spawn BG (15.8.2016)
Stara 9.8.2016, 11:30   #10
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Pokemon a day keeps doctor away.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
caine (9.8.2016)
Stara 9.8.2016, 14:05   #11
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 8/2016 "Pas koji prkosi gravitaciji"

Ne znam koliko je popularan kod nas Pokemon Go (licno me pokemoni nisu interesovali ni kada sam bio klinac) ali po ovome sto gledam po netu, ovo nije nesto sto ce nekome olaksati da dotera liniju ili jos manje verovatno da promeni nacin zivota. Koliko ce trajati ovaj hajp? Mozda jos par meseci/ pola godine? Tesko da ce neko uciniti nesto znacajno za zdravlje hodajuci 6 meseci svaki dan po sat vremena (govorimo o normalnom hodu, na o kardio treningu/trcanju, zar ne).

Ja sam recimo igrao Ingress prosle godine, obisao veci deo Kragujevca peske, ali tesko da je to isto kao trening u teretani, cak i ne intenzivan trening.

A sto se tice ustede u zdravstvu- ako krene kao sto je u ovim "razvijenim" zemljama, sto se ustedi na kardiovaskularnim bolestima, otici ce na padanje sa litica, saobracajke i slicno
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Koji antivirus koristite? doctor Zaštita 982 16.12.2017 15:59
"Test pray" - čitaoci recenzenti holodoc O igrama uopšte 473 23.11.2017 18:48
Svet kompjutera 6/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 43 28.6.2013 11:51
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com