Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2007, 4:49   #61
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

covece, ako se vec polako snalazis... tj. video si da moze i da je igra dobra, i da vec polako napredujes.... uzivaj malo u igri... i nije neka fora da se raspitas i saznas sve unapred na forumu (bar meni)... gde je onda char igranja?
ok kada negde zapnes, ali eto npr. to sa napitcima.. da ne znas unapred kako ces kasnije trositi vise learning pts-a za isti strength- popio bi (pretpostavljam) napitke odmah!
mislim, zasto ne bi jednosavno uvek uradio ono sto bi uradio da se nalazis u igri? svakako povremeno snimas i u krajnjoj liniji imaces snimljen pocetak svakog chapter-a ako nesto debelo zayebes... a neces
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 10:28   #62
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

He he, meda je u pravu, glupo je da sve citas iz walktrough-a ili foruma. Pokusaj da malo sam istrazujes pa ces uvideti da je igra u sustini isuvise zanimljiva da bi se kvarila opisima niti previse teska da neko ko je malo ukapirao sistem borbe i levelovanja nemoze da je predje. Naravno, ima mesta na kojim aje stvarno potrebna pomoc kao i dosta "caka" za koje verovatno neces provaliti tek tako ali u tome i jeste fora. (npr upravo za taj thieves guild i questovi sa njim, meni je to bilo ekstra zabavno) Imam i jednu zamerku na neki od gornjih postova, bas naprotiv, napici i table treba sacuvati dok ne nabudzis str barem do 90-100 (ono kada ti treba 3 poena za 1str) i tada lepo iskoristis sve to i dobijes oko 150tak str sto ti je i vise nego dovoljno. Imas i da kupis kod onog lika u upper town ne secam se kako se zove da kupis 2 napitka za borbu +5 ili +10 one-hand i two-hand fight, takodje iskoristi tek malo kasnije. Imas i mnogo dobru foru za levelovanje u vom. Otrcis do battering rama, popnes se do pola a iza tebe je buljuk orkova, okrenes se i krenes da rokas samostrelom jednog po jednog jel nemogu d ati pridju. Kada ih pobijes otrcis malo okolo, kada te pojure ponovis postupak. Tako mozes da ocistis vom i da uzmes 7,8 lvl-a.
Eto nadam se da sam malo pomogao.
PS : mora sada i ja da instaliram ponovo G2 bas mi se priigra ponovo
Pozz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 12:18   #63
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Jasno je meni da je pogubno ići sa walkthrough i to izbjegavam kad mogu a koristim samo na pojedinim dionicama kad zapne, jer smatram da je bolje otkočiti sa njim pa ga prestati koristiti nego prestati igrati igru jer je negdje zapelo, bilo bi šteta.

To oko samostalnog istraživanja i napredovanja je OK, posebno ako je tačno da je NotR kasnije lakši nego u početnim dijelovima. Ali bilo bi bezveze da se do nekih dijelova ne izgradim na "najpametniji način" a kasnije da bude teže izgrađivati se a trebaju mi veće sposobnosti za nastavak igre. Recimo negdje sam pročitao da su "minimalni zahtjevi" za bilo kakav duel sa orkovima minimum 120 strenght i mač sa 120 damage, što ja nemam ni blizu. Dobro, orkove sada i ne mislim ganjati, ali ako recimo postoji taj limit strenghta na 90 za prva 3 chaptera onda ne znam kako ću nabiti 120 strenght. Tu bi onda u igru ušli napitci i može i amulet može da diže preko limita. A ne znam ni kada se prelazi na chapter 3 ili 4 jer ako trebam "počititi" Valley of Mines za ulazak u neki od ovih chaptera...

Čitao sam da ljudi nađu neki prsten ili amulet koji smanjuje strenght za 20 pa istreniraju strenght do limita a onda skinu prsten i imaju više strenght nego što je kao dozvoljeno. To su neke fore i fazoni.

Alek hvala, ta informacija mi je trebala, znači tačno je da napitke treba čuvati za kasnije jer će klasično nabijanje strenghta biti još skuplje nego sada, to mi pomaže , vratiću onda tu poziciju prije nego što sam popio tri napitka.

Recimo još nisam bio na samom vrhu mape, na onom Black Trol Canyon, niko me još nije slao tamo, mogao bih se prošetati do tamo, da vidim šta ima , a za thieves quild ću vidjeti mogu li naći još kakav trag.

Što se tiče toga da imam save pozicije na početku svakog chaptera pa mogu ponoviti chapter ako zatreba, OK je to ako chapteri nisu veliki (a jesu ), a ja nažalost zadnje 2 godine imam puno manje vremena za igre nego prije, pa ne bih baš da ponavljam velike dionice igre ako ne moram, a čeka me još dosta igara koje bih želio preći (npr. Baldur's Gate 2 koji takođe nije malen)

Hvala svima na savjetima
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 18:53   #64
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ali ja o tome i pricam. Nije fora da cekas da nabudzis strength na 120 da bi napao orc-a... Ti da ne znas za to naleteo bi na njega mozda i ranije, i napao ga.... Jeste, preklao bi te jednim potezom- pa sta?! U tome i jeste char- da te on na pocetku prekolje jednim potezom, a da do kraja igre ti budes u stanju da prekoljes njih 10ak za 15 sekundi! I da kazes: "sta je sad mamu vam yebem smrdljivu"!?
Nije fora da igras "po uputstvu". Onda nekako vise obavljas ono sto si procitao nego sto igras igru. Kao da igras igru samo da bi je presao, a ne da bi uzivao...
Slazem se da treba ako negde zaglavis potraziti pomoc, kako ne bi zavrsio sa igrom. Ali te stvari o kojima ti pricas nisu vezane za nastavak igranja; nisi se nigde zaglavio.
I to sa napitcima i prstenom koji smanjuje strength je na neki nacin greska u igri koju koristis a da je nisi otkrio sam, niti slucajno (pa da se nasmejes i kazes: "he heee- do jaja!")...
Ja sam koristio walkthrough, ali tek onda kada sam dosao do onog duha i 6-7 pitanja na koje nisam mogao (zaredom) tacno da odgovorim... Ali to je vec nesto drugo.
Ne shvataj me pogresno- samo verujem da ces svaku igru zapamtiti kao bolju i biti zadovoljniji njom ako je manje budes "unapred igrao".
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 18:57   #65
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

I da- to sa chapterima ne shvataj bukvalno. Cim predjes odredjenu celinu igre, neki veci quest posle kojeg si siguran da si na dobrom putu, mozes da zapamtis poziciju i ne presnimis je dok ne dodjes do sledece slicne...
Bas sam ! Ali nekako mi je zao da bilo ko sebi pokvari takvu igru kao sto je gothic 2 (pa jos gold)!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 20:25   #66
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Ali ja o tome i pricam. Nije fora da cekas da nabudzis strength na 120 da bi napao orc-a... Ti da ne znas za to naleteo bi na njega mozda i ranije, i napao ga.... Jeste, preklao bi te jednim potezom- pa sta?! U tome i jeste char- da te on na pocetku prekolje jednim potezom, a da do kraja igre ti budes u stanju da prekoljes njih 10ak za 15 sekundi! I da kazes: "sta je sad mamu vam yebem smrdljivu"!?

Da, to jeste jedna od velikih cari Gothic-a - uvek si ti taj koji na pocetku dobija batine, kojeg samaraju i pljackaju. O divljini da ne govorimo - malo, malo pa te nesto sasece, secam se jednom kako sam bezao glavom bez obzira od bloodfly-a, a da ne spiminjemo kad se sapletes o neku shadowbeast. Redovno si ti taj koji se povlaci podvijenog repa i u modricama (tj. cesce zavrsava mrtav). Ali zato je tu onaj momenat comeback-a...30 lvl or so; Heavy Dragon Armor, Claw of Beliar, Rain of Fire, etc. budza na svim poljima...and it's payback time!
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 0:00   #67
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ijaoo a kako se to tek dozivi u trojci... Muahahah!!! Bacis 1-2 fireballa koliko da izazoves sto vise neprijatelja i kad im sevnes fire rain da vidis koji je to efekat!!! Magije i uopste lik kao mag je napravljen u trojci fenomenalno, doduse sa mozda jednom malom "manom" - PRETERANO JE JAK Ali efekte i grafiku sto se tog dela tice (magije, sistem ucenja itd..) su razvalili ovi iz pirane u trecem delu
Aj pa javi kako napredujes, pozz!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 3:03   #68
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Aj pa javi kako napredujes, pozz!
Ako si mene pitao stvari ovako stoje, igrao sam danas ali sam na kraju toga vratio poziciju od juče pa je ovo danas takoreći proplao , ali sam skontao da tako mogu dobiti više strenghta. Naime vidio sam da kada dođem do 65 strenghta onda mi traži 15 learning poena za 5 strenghta, znači odnos 3:1 a do tada je 2:1. Da li će kasnije omjer biti još lošiji, recimo 4:1 ili i gori?

Kupio sam od Erola amulet koji daje +10 strenght i sa tim sada imam 78 strenght i 2 neiskorištena obroka od one krčmarice koji daju po 1 strenght. A nažalost tek ovih dana sam vidio da svakodnevne molitve na oltarima mogu dati +1 strenght za 100 zlatnika pa sada i to počinjem koristiti. Ostalo mi je 12 learning poena i čekam sledeći level sa mogu izučiti pravljenje napitka za strenght a već sada imam sastojke za 4 napitka.

A ovo danas što sam igrao, ma ima bug, opet sam navratio u Jharkendar, i opet je situacija kao da sam prvi put došao, po pitanju itema i neaktiviranih portala, ali dijalozi su kao da sam tu bio, osim onog jednog nesretnog na ulazu u gusarski kamp gdje mi lik opet traži da mu platim da uđem, znači svi dijalozi su po starom a taj koji me košta zlatnika je kao da sam tek došao. Pa sam opet ubijao monstere koje sam mogao, doduše jesam tu nakupio nešto exp poena. A što se tiče portala opet sam aktivirao ona 2, i desilo se to čega sam se pribojavao, mag koji mi je davao focus stone-ove mi je rekao "e vidiš kako je sad lijepo kad rade svih pet teleportera" jer on "zna" da mi je dao svih pet focus stone, ali ja sada imam akitvna samo 2 teleportera, a kada opet dođem u Jharkendar pitanje je hoće li i oni raditi.

Pored toga na glavnoj mapi sam lunjao po šumi sjeveroistočno od Khorinisa, znači istočno od svjetionika. E ta šuma je gadna, jako sablasna atmosfera, ona kao izmaglica po zemlji, a ima dosta onih wargova (nešto kao vukovi) kojima ne mogu pera odbiti, onda naišao sam na 4 orka, uz to ima kostura i to onih nešto jačih, a ja mogu ubiti samo one najlakše, a ima i shadowbeast. Sve u svemu najviše sam bježao i radio quickload . Ali to je sad propalo jer sam vratio poziciju od prethodnog dana, ali sad imam više strenght i moći ću koristiti napitke sad kad je omjer 3:1 a ne da sam ih trošio pri 2:1.

Dosta monstera sam već pobio, ostali su uglavnom ti jači kojima ne mogu ništa, moram nalaziti nove načine za exp poene. Za thieves guld nemam neki trag a niti neku ideju.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 4:37   #69
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Da na tebe sam mislio
Prvo moram da kazem da se licno ne secam NIKAKVIH bagova u Jharkenderu i stvarno neznam zasto ti se to desava? Bas je glupo, ja znam da sam te teleporte bez problema resio, uradio kvestove sa piratima, uradio kvestove sa banditima, ubio Ravena i uzeo mu mac Manje vise to i jeste cilj, mislim taj mac. Nenormalno je dobar, pogotovo sto treba da imas u vidu da se na svaka tvoja 2 lvla i mac podize za jedan lvl na oltarima Beliara (doniras nesto malo HP-a, mislim oko 5, i pojacas mac + mu se poveca % da uradi gromom dok tuces neprijatelja). Ja sam u poslednjem chapteru tuko orke sa po jednim udarcem to je bilo strava.
Dalje, istina je da ce posle 90 da ti se racunaju poeni jos skuplje i moj predlog je da sacuvas sto vise mozes napitaka, plocica i svega sto ti povecava STR za posle 90. DOtle budzi regularnm putem.
Za thieves guild je fora da u pecini koja se nalazi prekoputa farme onog lika (nesecam se imena odavno sam igrao) kod kog stoje dvojica mercenariesa, ubijes bandite i pokupis "sumnjivu" ribu koju kad otvoris dobijes poruku. To treba da te navede da popricas o tome sa prodavcem riba iz korinisa i da ga NE odas za njegovu malu saradnju sa banditima. Posle odi do kafane i valjda ce da ti bude jasno na dalje necu da ti kvarim ugodjaj (ima jos i jedna sitnica a to je da ne odas onog lika koji ti nudi da podmetnes pismo u dzep prodavacici oruzja, sve u svemu sve sumnjive radnje gledaj da NE prijavljujes Andreu)
Sto se tice sume istocno od korinisa izbegavaj je sve dok ne budes mogao da tuces orke. Ja sam bezao od nje ko djavo od krsta i bas si je opisao onako kako treba, sablasna i grozna, puna vargi i kostura (+ orci na putu i snaperi pored litice.... uzas). Doduse kvestovi ce da te vode kroz i u nju ali mislim da je to tek oko 3ceg chaptera. Nisam ukapirao koji chapter igras sada ali dobro je da pobijes sve sto mozes u prvom chapteru i da u drugi udjes makar kao 15ti lvl ja se ne sacem tacno ali mislim da sam bio i jaci lvl. Fora je u tome sto se zivuljke "obnove" kad predjes u sl chapter i tako mozes ponovo da ih ubijas i da skupljas exp.
Jesi li (ako si usao u chapter 2) pokusao da radis onu foru sa orcima u VoM? Znaci samo trci do battering rama i odatle ih rokaj samostrelom, prosto.
Ne znam kako stojis sa parama ali ja sam nasao jedini i to veoma koristan bag (nisam to nasao po walktrough-ima) samo nemoj da ka koristis preterano jel nije fora Naime, postani apprentice kod kovaca i nauci da pravis mac (najobicniji je dovoljno) i onda odes kod onog drugog kovaca koji je u donjem delu grada, premlatis ga lepo i pokupis mu svo gvozdje koje ima, pustis ga da ustane i sacekas da pocne da udara nakovanj ponovo i opet ga roknes.. Svaki put ce da ti da jos po 2 parceta gvozdja i ostaje ti jos da samo iskujes svojih prvih 100 maceva i da ih prodas svom kovacu i uzmes citavo bogatstvo
Mnogo sam se raspisao, preterao sam...
Laku noc
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 4:41   #70
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Jbg moram jos nesto da napisem
Tek sam ti sada pogledao konfiguraciju koju imas. Kako ti radi G2? Ja kad sam imao graf ko tvoju i P4 1.8 i 768 rama igra mi je radila grozno Ne znam zbog cega ali ati uopste nekako nije kompatibilan sa ovom igrom. Cin mi se da mi je radila bolje dok sam imao GF Ti4200 na istoj konf.
Toliko!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 13:41   #71
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Dalje, istina je da ce posle 90 da ti se racunaju poeni jos skuplje i moj predlog je da sacuvas sto vise mozes napitaka, plocica i svega sto ti povecava STR za posle 90. Dotle budzi regularnm putem.
OK, hvala


Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Za thieves guild je fora da u pecini koja se nalazi prekoputa farme onog lika (nesecam se imena odavno sam igrao) kod kog stoje dvojica mercenariesa, ubijes bandite i pokupis "sumnjivu" ribu koju kad otvoris dobijes poruku.
Hm, ja zaista u inventaru već imam neku kao čudnu ribu, baš juče sam vršljao po inventaru i vidio da je izdvojena od normalnih riba, ali mi ni na pamet nije palo da pokušam da je "otvorim". Probaću danas. Hvala i na ovome

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
ima jos i jedna sitnica a to je da ne odas onog lika koji ti nudi da podmetnes pismo u dzep prodavacici oruzja, sve u svemu sve sumnjive radnje gledaj da NE prijavljujes Andreu
Ne sjećam se šta sam uradio sa njim jer sam taj dio igrao prošlog aprila-maja, ali znam da me je cinkario svim trgovcima da sam bio zatvorenik pa sam mu baš nekidan morao platiti 500 zlatnika da bih mogao pričati sa tim trgovcima, i sad sam i sa njim i sa ostalima u OK odnosima.
Nisam odao ni onog što je tu jednom trgovcu ukrao nešto zlatnika već sam ga pustio, rekao je da mi se to može vratiti dobro.
A vidiš ti belaja, ako ne znaš koga trebaš pustiti možeš biti u problemima ili ni ne možeš završiti neki quest, a s druge strane je logično da ih sve pohapsim, ipak su oni bad boys a i imam quest od Andrea da ih pohapsim.


Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Nisam ukapirao koji chapter igras sada ali dobro je da pobijes sve sto mozes u prvom chapteru i da u drugi udjes makar kao 15ti lvl ja se ne sacem tacno ali mislim da sam bio i jaci lvl
Auuu, ja sam već duže vrijeme chapter 2 a sad sam mislim tek level 14. Bio sam sigurno manje od level 10 kad sam ušao u chapter 2. A znam da se neki monsteri vrate sa prelaskom u novi chapter, čitao sam da se ne vrate sve već neki.

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Jesi li (ako si usao u chapter 2) pokusao da radis onu foru sa orcima u VoM? Znaci samo trci do battering rama i odatle ih rokaj samostrelom, prosto.
Nisam. Bio sam jednom u VoM i onda vratio poziciju prije nego što sam tamo otišao. A gdje se na mapi nalazi taj battering ram? Šta, tu se popnem negdje gdje me ne mogu dohvatiti? A koliko trebam imati skil sa samostrelom i koliko moram imati "strelica" jer nekad pogodim a nekad promašim a i pitanje je koliko bih im odbijao HP kad ih pogodim. Sad imam samostrel sa 90 damage ali mi je vještina sa njim mislim 12%, nisam razvijao vještine za dalekometna oružja, skoro sve je išlo na strenght i još ponešto.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 13:42   #72
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Tek sam ti sada pogledao konfiguraciju koju imas. Kako ti radi G2?
U zadnje vrijeme me zna baciti na desktop, a ne sjećam se da mi se to prije dešavalo, a i sad ovaj bug sa Jharkendarom, možda se nešto poremetilo, nedavno sma nekim programčićima čistio registry, možda je to nešto pobrkalo, mada ne bi smjelo. Juče mi je pukao i savegame kad sam radio quicksave, izbacilo me na desktop i nije mi radio taj save. Mada ja imam save pozicije prije prvog odlaska u Jharkendar, možda bi bilo bolje da ne idem tamo dok ne ojačam i dok ne odem tamo da više ne izlazim iz njega dok ne riješim sve to sa Ravenom, zbog ovog buga. Planiram reinstalirati sistem ovih dana pa instalirati NotR, možda tada ne bude problema, ali možda bih se morao vratiti prije Jharkendara , a možda i da igram od početka

A kako radi, pa prošle godine sam imao 512 MB RAM-a i radilo je OK, zatrza malo kad tek uđem u Khorinis ali se onda stabilizuje. A sada kad me izbacivalo na desktop a da je G2 ostao aktivan otvorio sam Task Manager i vidio da G2 uzima čak 530 MB RAM-a (!), onda nije ni čudno da G3 traži puno RAM-a.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 15:23   #73
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Hmmm.. Ja stvarno nisam imao problema sa izbacivanjem i pucanjem igre niti sa zabagovanim kvestovima. Mozda ti verzija igre nije ok, a mozda i treba neki patch.
To sto si 14ti lvl u ch2 nije strasno, nemoras da kreces od pocetka osim ako bas neces da na neki dr nacin gradis lika.
Generalno u VoM se treba ici tek kada zavrsis Jharkender jel je dosta laksi od VoM-a ali ja sam isao samo da bih iskoristio foru sa baterring ramom pa sam onda presao Jhark i vradio se u VoM da predjem i njega. Ram se nalazi uz sam zamak, znaci orci su kao pokusali da udju u zamak i da sruse zid ali nisu uspeli a ram im je ostao tu gde jeste. Ako si igrao prvi deo snacices se bez ikakvih problema ali ako nisi onda ce to sve da ti bude novo. Zato i jeste mnogo lepse kada odigras prvi pa onda tek drugi i posle naravno treci jel se igra nastavlja bez obzira sto je prica prvog dela manje vise zaokruzena. Mnogo je jak filing kada se u drugom delu vratis po prvi put u VoM i vidis sav onaj pustos a znas kako je bilo u prvom delu kada se cela igra odigravala samo u njemu (i tada izgledala ogromna).
Sto se tice treceg dela i zahtevnosti tu je mnogo vise na snazi neoptimizovanost ja mislim ali ok, da igra izgleda, izgleda, ali ipak mislim da su preterali sa zahtevnoscu. (moglo je da bude makar na nivou Obliviona).
Ja sam juce skinuo i instalirao Fable po prvi put jel sam video da je hvale i da je malo slicna Gothicu po izvodjenju i mogu da kazem da nije losa igra, za sada mi se svidja
Aj pozdrav!

Eh da za VoM i za streljanje orka sa rama ne treba neki skill vec samo sto jaci xbow i mnoooogo boltova i strpljenja
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 21:44   #74
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Verzija igre bi trebala biti OK, 2.7 ENG, a mislim da nema novijeg patcha. Dvojica kolega koji su dobili igru od mene su je prešli do kraja, a treći kolega je imao bug (ako je to bug) da je prešao sve u Jharkendar i VoM i onda je trebao dovesti nekog maga u Khorinis da ovaj zamjeni Vatrasa da bi Vatras negdje otisao, magovi su valjda popričali ali Vatras samo stoji i nigdje ne ide, tada je kolega prestao igrati.

Na baterring ram dođem tako što prvo utrčim u zamak preko onog debla ili šta je već? Ili je baš to taj baterring ram?

I da, prešao sam Gothic 1.

Kažu da je G3 kao sama igra dosta dobar (sveopšti gameplay), kad se zanemare bugovi i neoptimizovanost, da je gameplay bolji nego u Oblivionu, a volio bih da je dobar. Koliko sam čitao radi se na velikom patchu da srede koliko mogu, nadam se da će popraviti probleme.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2007, 2:12   #75
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
(ima jos i jedna sitnica a to je da ne odas onog lika koji ti nudi da podmetnes pismo u dzep prodavacici oruzja, sve u svemu sve sumnjive radnje gledaj da NE prijavljujes Andreu)
Ima jos jedan nacin da startujes Thiefs Guild (u tome je problem koliko shvatam?) a to je upravo da prijavljujes sve sumnjive radnje Andre-u; tj. onda ce guild startovati tebe! Samo redovno posecuj krcmu na dokovima.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Na baterring ram dođem tako što prvo utrčim u zamak preko onog debla ili šta je već? Ili je baš to taj baterring ram?
Pa da, to bi bili ostaci toga u stvari.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Kažu da je G3 kao sama igra dosta dobar (sveopšti gameplay), kad se zanemare bugovi i neoptimizovanost, da je gameplay bolji nego u Oblivionu, a volio bih da je dobar. Koliko sam čitao radi se na velikom patchu da srede koliko mogu, nadam se da će popraviti probleme.
Svi se nadamo, Paladine, svi...
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 19:11   #76
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Evo me na čistom i svježem sistemu, stari windows je pokazivao znake bolesti, valjda sad neće biti nestabilnosti u NotR. Zanime me to za teleportere u Jharkendaru, vezano za bug da mi nisu aktivni iako sam dobio exp poene kad sam ih otvarao, da li je za kasnije bitno da su otvoreni ili mogu igrati iako nisu? Da li je fazon kod njih samo to da dobijem exp poene za njihovo otvaranje i da ne moram pješačiti puno već da se brže krećem, ili su bitni za priču i može biti problema što nisu aktivni? U tom slučaju imam savegame prije prvog odlaska u Jharkendar.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 0:13   #77
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

To je sporedan quest koji ima za cilj da ti olaksa tj. ubrza kretanje po mapi. Ukoliko ti ne smeta malo setnje po prirodi nemoj previse da se brines oko njih (dal' rade il' ne).
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 11:40   #78
MDusan
Novi član
 
Član od: 13.4.2007.
Lokacija: Jarkovac
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Gothic II Gold Edition

Presao sam gothic II oko 5 puta i dalje ga prelazim.
Vise i ne brojim!!!
Ali jos nijednom nisam presao sa Placenicima(Merceneries)
MDusan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 12:40   #79
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Hehehehe dobar si! I ja cu da instaliram ponovo bas mi se igra ponovo nesto tako dobro. Inace presao sam jednom sa mercenaries i to samo zato sto oni armouri za dragon huntere izgledaju blago receno FENOMENALNO! Preporucujem! A i plus sto mozes da naucis da pravis onaj najjaci mac sada vec nemogu da se setim kako se zove (dobro, ruku na srce jaci je Rejvenov mac ali ovo je ipak tvoj "hand-made" )
Ja sam pokusao da predjem jednom sa magom i bilo mi je dosta tesko, prvenstveno zbog mane i mana potiona koje trebas non-stop da pijes ili da trosis dragocene exp poene na nju pa biraj. Stigao sam do 3ceg chaptera i promenio sistem ili ceo komp nesecam se, a nisam cuvao sejvove tako da nisam nikada zavrsio kao mag, ali zato sam u trecem delu SPALIO celu mapu fire rainovima i fireball-ovima
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 8:41   #80
MDusan
Novi član
 
Član od: 13.4.2007.
Lokacija: Jarkovac
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Gothic II Gold Edition

Si probao da predjes kao PALADIN, meni je tako najbolje.
Poceo sam da igram kao MERCENARIES i nije lose. Sad se nalazim u VELY OF MINE Skupljam izvestaje o rudnicima.




Poslednja ispravka: Patton (14.4.2007 u 9:53) Razlog: dosta ti je jedan animirani smajli :)
MDusan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gold edition, gothic, gothic 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com