Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2012, 18:48   #141
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

NWN kampanja u drugoj ekspanziji je definitivno najbolja. Svrstao bi je u istu grupu gde i ekspanziju za NWN2 i BG naslove.

Ali treba preci sve.

Mada se BG i NWN2 igraci trebaju navici da se kompanjoni ne kontrolisu direktno i da sami bacaju cini (u osnovnoj kampanju se cak ni ne opremaju). Kao i da je limit od samo jednog kompanjona po grupi (povecano na 2 u drugoj ekspanziji).

Sa druge strane, NWN1 je krcat fan modovima, koji su svaki kampanja za sebe. Secam se da sam nekada skoro 6 meseci samo igrao fan modove...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 21:20   #142
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Slažem se, oficijelna kampanja je daleko od loše...iako je druga xpanzija fantastična! Onaj ponovni susret sa palom lady...naježio sam se kada sam došao do tog dela
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2012, 15:42   #143
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Meni lično je NWN OC najgore igračko iskustvo svih vremena.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku warlock_sm na korisnoj poruci:
NaraYan (2.12.2012)
Stara 2.12.2012, 20:37   #144
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Možda je čovek držao visoke standarde... ako je odigrao tipa desetak rpga u životu i ništa više, moguće je da je vanila NWN najgore iskustvo.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2012, 22:50   #145
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Odigrao sam Arcanum, VtM, ToEE, Fallout, Fallout 2, PS:T, IWD1&2, BG1&2, NWN1&2, KotOR1&2, Jade Empire, Dragon Age, Morrowind, The Witcher, Wizardry 8, Divine Divinity, Fable, Summoner, da ne zalazim u hibride i druge žanrove. Je l' može da prođe CV? Nažalost, nemam želju da igram Neverend ili onaj novi(ji) Pool of Radiance samo da bih imao bolji utisak o NWN.

P.S. U stvari jednom me je devojka primorala da joj ceo dan zalivam povrće dok je bila na putu, u jednoj od onih baštenskih Fejsbuk igara, to iskustvo mi je negde u rangu sa NWN OC.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 15:48   #146
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Voleo bih, iskreno, da znam razlog zašto imaš takvo mišljenje
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2012, 1:49   #147
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Šta mu ga dođe to OC? Official Campaign? Inače odigrati NWN 1 i 2 kampanje (sa ekspanzijama) sa jednim ili više drugara u LANu mi je u samom vrhu gejming iskustava ikad. Voleo bih da to ponovim još koji put, ali zahteva mnogo vremena.

Poslednja ispravka: vertigo (6.12.2012 u 1:57)
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2012, 6:09   #148
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
vertigo kaže: Pregled poruke
Šta mu ga dođe to OC? Official Campaign?
tako je
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
vertigo (6.12.2012)
Stara 6.12.2012, 6:26   #149
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Bez želje da ulazim u raspravu sa Elegastom, jer u pitanju je subjektivna kategorija, čisto da kažem koju...

Za mene, da bi nešto bilo najgore igračko iskustvo ikad zaista treba biti slomljeno i sje*ano do mere neigrivosti. Imali smo u prošlosti naslove koje su sami igrači godinama krpili da bi mogli biti igrani koliko-toliko pristojno, kao i neke kojima ni bog otac ne bi pomogao.
Ovde se odbacuje sasvim zaokružena igra, a kune se u modove i ekspanzije... kojih bez OCa ne bi ni bilo. Određene ekspanzije i modovi za NWN zaista jesu genijalni i prevazilaze osnovnu igru, pokazuju koliko su igrači izgubili onda kada su pristali na DLC sistem, kao i koliko PC zajednica može biti jaka i vredna.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2012, 14:46   #150
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Za mene je najgore igračko iskustvo ono koje je najgore u datoj konkurenciji, ako je nešto s*****o do neigrivosti neću ni počinjati da ga igram, pa neću ni imati loše iskustvo. Objektivno, NWN OC je možda bolji od par igara koje sam nabrojao (sa naglaskom na "možda" i "par"), ali kad uzmem u obzir velika očekivanja koja sam imao nakon Baldur's Gate sage, razočaranje je bilo veliko, pa je i subjektivni utisak bio lošiji. Dosadna priča, generički questovi, nezanimljivi NPCjevi, random itemi, generalno lenjost u dizajnu, 3d grafika koja mi je bila odvratna nakon Infinity igara... To što su ekspanzije i modovi imali kvalitetniju priču i daleko bolje koristili mogućnosti endžina samo dodatno unižava moje mišljenje o originalu.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Elegast na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.12.2012), filpan (7.12.2012), Skenderevo (6.12.2012)
Stara 6.12.2012, 18:52   #151
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Imaš nekoliko dobrih argumenata, ali si je ipak previše iskritikovao. Priča nije uopšte loša. Ali to je subjektivno. Mogao bih i ja da ispljujem BG npr. iz više aspekata (tipa što mogu da džeparim i pljačkam kuće nekažnjeno i to sa good aligmentom), ali to nije dovoljno da ponizi kvalitet koja ona ima.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2012, 20:34   #152
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Odigrao sam Arcanum, VtM, ToEE, Fallout, Fallout 2, PS:T, IWD1&2, BG1&2, NWN1&2, KotOR1&2, Jade Empire, Dragon Age, Morrowind, The Witcher, Wizardry 8, Divine Divinity, Fable, Summoner, da ne zalazim u hibride i druge žanrove. Je l' može da prođe CV? Nažalost, nemam želju da igram Neverend ili onaj novi(ji) Pool of Radiance samo da bih imao bolji utisak o NWN.

P.S. U stvari jednom me je devojka primorala da joj ceo dan zalivam povrće dok je bila na putu, u jednoj od onih baštenskih Fejsbuk igara, to iskustvo mi je negde u rangu sa NWN OC.
Po meni ima bolju pricu od: ToEE, IWD1&2, Wizardry 8, Jade Empire, Divine Divinity, Fable, a ni Dragon Age nije daleko.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 2:41   #153
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Po meni ima bolju pricu od: ToEE, IWD1&2, Wizardry 8, Jade Empire, Divine Divinity, Fable, a ni Dragon Age nije daleko.
Slažem se...ali ukusi...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 9:25   #154
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Po meni ima bolju pricu od: ToEE, IWD1&2, Wizardry 8, Jade Empire, Divine Divinity, Fable, a ni Dragon Age nije daleko.
Ne diraj mi Jade Empire!
Ta igra ima fantasticnu pricu.



Licno, moj najveci problem sa NWN je bio taj sto je glavni fokus bio da naprave dobro MP iskustvo, tj. da grupa likova ide u avanturu.

Zbog toga je odluceno da igrac kontrolise samo jednog lika, i da moze da ima jednog AI kompanjona koga ne kontrolise. U "OC" cak nisi mogao ni opremom da ga opremas. Ovakav dizajn, po meni, nekako ne ide uz D&D sistem, koji je "party based".

Srecom, sa ekspanzijama su umanjili ovaj ekefat. U prvoj vraceno je njihovo opremanje (mislim da je ovo i retroaktivno vazilo za OC), a u drugoj limit je povecan na dva lika.

Tek kad je Obsidian preuzeo NWN sa dvojkom smo dobili tip gejmpleja koji je krasio BG (grupa sa punom kontrolom likova).

Poslednja ispravka: player1 (7.12.2012 u 9:33)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 10:23   #155
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Srecom, sa ekspanzijama su umanjili ovaj ekefat. U prvoj vraceno je njihovo opremanje (mislim da je ovo i retroaktivno vazilo za OC)
Na šta misliš? Sa instaliranom ekspanzijom se i u OC može opremati? Ja imam GOG verziju sa sve tri ekspanzije ali ću prvo odigrati BG.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Tek kad je Obsidian preuzeo NWN sa dvojkom smo dobili tip gejmpleja koji je krasio BG (grupa sa punom kontrolom likova).
Kakav je NWN2 prema prvom? Ako ima tip gameplaya kao BG onda je to plus, mada kad je izašao vidio sam da nije dobro prošao, kritikovali su ga zbog ovoga i onoga, ali ako je uz patcheve i možda modove kasnije doveden na dobar nivo to bi mi bilo drago, nakon BG bih rado igrao prvo NWN a ako je dobar drugi onda i njega.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 11:07   #156
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Na šta misliš? Sa instaliranom ekspanzijom se i u OC može opremati? Ja imam GOG verziju sa sve tri ekspanzije ali ću prvo odigrati BG.
Da, bas to. Mada davno je bilo, pa necu da kazem da sam 100% siguran (mozda 90%).



Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Kakav je NWN2 prema prvom? Ako ima tip gameplaya kao BG onda je to plus, mada kad je izašao vidio sam da nije dobro prošao, kritikovali su ga zbog ovoga i onoga, ali ako je uz patcheve i možda modove kasnije doveden na dobar nivo to bi mi bilo drago, nakon BG bih rado igrao prvo NWN a ako je dobar drugi onda i njega.
Osnovna kampanja dvojke je OK. Prva ekspanzija je fantasticna, a druga nista posebno.

1XP > NWN2 OC > 2XP

Naravno, obaveno igrati ispatchovanu igru.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 16:18   #157
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Za mene je najgore igračko iskustvo ono koje je najgore u datoj konkurenciji, ako je nešto s*****o do neigrivosti neću ni počinjati da ga igram, pa neću ni imati loše iskustvo. Objektivno, NWN OC je možda bolji od par igara koje sam nabrojao (sa naglaskom na "možda" i "par"), ali kad uzmem u obzir velika očekivanja koja sam imao nakon Baldur's Gate sage, razočaranje je bilo veliko, pa je i subjektivni utisak bio lošiji. Dosadna priča, generički questovi, nezanimljivi NPCjevi, random itemi, generalno lenjost u dizajnu, 3d grafika koja mi je bila odvratna nakon Infinity igara... To što su ekspanzije i modovi imali kvalitetniju priču i daleko bolje koristili mogućnosti endžina samo dodatno unižava moje mišljenje o originalu.
NWN je drugacije koncipiran od drugih BW igara, u prvom redu od BG serijala.

BG je zamisljen kao epic singleplayer saga, i sve je podredjeno tome. Kvestovi, pratioci, oprema, prica itd... i u tome je 100% uspela.

NWN je zamisljen kao igra gde vise igraca moze odjednom da igra i podjednako da uziva u najraznovrsnijim sadrzajima, a OC je bila u principu model da prikaze tu mogucnost, i u tome je 100% uspela.

Da upotrebim reci jednog od nasih sefova diplomatije - Don't mix frogs and grandmothers.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 16:33   #158
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

To su objektivne okolnosti (babe), ja iznosim subjektivni utisak (žabe)
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elegast na korisnoj poruci:
NaraYan (7.12.2012)
Stara 7.12.2012, 21:49   #159
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Naravno, samo se mora imati u vidu da je NWN drugaciji od BG-a i da se mora meriti drugacijim arsinom.

A da li se nekom svidja ili ne svidja, to je subjektivni utisak.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2012, 1:28   #160
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Na šta misliš? Sa instaliranom ekspanzijom se i u OC može opremati?
Nope, možeš ih opremati samo u ekspanzijama, ne i u OC (bez obzira što si instalirao ekspanzije).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer Guardian Role-Play 282 25.11.2014 22:04
[AAR] Neverwinter Nights 2 - Potraga Red Dragon Role-Play 31 25.2.2008 21:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com